PAVARTYK seminaro MŪSŲ VESTUVĖS 2017 žurnalą


KUO SKIRIASI VESTUVĖS PAGAL BIUDŽETO DYDĮ

Fotografai A photo www.a-photo.lt
Dažnai su dviem susituokti ketinančiais žmonėmis diskutuojame apie biudžetą, svečių skaičių, ką ir kiek užsakyti. Dar dažniau gaunu laiškų su klausimais, ar įmanoma už x Lt pasidaryti didelę šventę, ar mažą, bet labai prabangią ir panašiai... Tad šiandien tiesiog bandysiu kai kuriems truputį padėti, kitus galbūt nudžiuginti, o trečius gal net nuliūdinti, bet tikiuosi, kad ši informacija bus naudinga ir padės pradėti diskusiją.
Bandysiu sudėlioti akcentus, kas turėtų būtinai būti kelių tipų vestuvėse su kiekvienu biudžetu.

Iki 20 000 Lt (apie 5700 eurų)

Jei turite daug draugų ir giminių, o jūsų svarbiausių svečių būtų apie 50–60 žmonių, tačiau biudžeto galite skirti tik 20 000 Lt, bet norite elegantiškų ir smagių vestuvių, tai turėtumėte apsiriboti vienos dienos, be nakvynės, kokteilio tipo vestuvėmis, su geru fotografu, vedėju ir muzika.
− Fotografas gali atsieiti nuo 2000 Lt iki 5000 Lt; priklauso nuo pasirinkimo
− Geras vedėjas su aparatūra ir DJ – 3000 Lt–4000 Lt
− Visa kita lieka gėrimams, maistui, dekorui, smulkmenoms ir jūsų abiejų aprangai.
Kaip sutaupyti? Atsisakykite mokėti už svečių apgyvendinimą, skrydžius, transportą. Į kitos dienos pirtelę ar sodybą vykite pas pažįstamus, tėvus, senelius, kvieskite visus, kas gali atvažiuoti, nesisiūlykite apmokėti transporto išlaidų, praneškite, kad kepsniais pasirūpinsite jūs, o gėrimus visi atsiveža, kas ko nori ir gali.
Galite atsisakyti planuotojos paslaugų, bet nueikite į kelias kokybiškas konsultacijas.
Dekorui taip pat teks pataupyti, jei norite didelės šventės. Tad siūlau geriau rinktis gražią aplinką šventei, ne pliką salę, tada ne taip kris į akis.
Jei norite būtinai su nakvyne, tuomet jau reikėtų žmonių skaičių stipriai mažinti arba ieškoti nebrangių sodybų, viešbučių rajonuose.
Visiškai nerekomenduoju taupyti vedėjų ir fotografų sąskaita. Pavyzdžiui, muzikinė grupė nėra būtina, tačiau geras vedėjas ir jo DJ jums garantuos smagų ir pilną veiksmo vakarą, užims svečius, kad nenuobodžiautų ir nepadaugintų alkoholio. Fotografai – būtinai tik geri, nes nuotraukos išliks visam gyvenimui. Jos turi būti kokybiškos.
Maisto geriau mažiau, tačiau labai šviežus ir kokybiškas, ragaukite, domėkitės, kas gamins ir kokie atsiliepimai, alkoholis – tik kokybiškas.
Taip pat nepatariu išleisti tūkstančių automobilių nuomai. Jus gali pavežioti ir draugas, o automobilis jokių funkcijų šventėje neatlieka, tai tik prabangos detalė.

Iki 30 000 Lt (apie 8500 eurų)

Čia jau galima skirti kiek daugiau dekorui ir gal net samdyti planuotoją ar dienos koordinatorę. Taip pat jau galima kalbėti ir apie dainininkus ar muzikinę grupę, priklausomai nuo sudėties ir populiarumo jie kainuoja nuo 3000 Lt iki …

Iki 50 000 Lt (apie 14 300 eurų)

Jei tai 50 žmonių, tikrai jau galite planuotis labai gražią puotą be įtampos, viename iš geresnių miesto restoranų ar viešbučių, pasisiūlyti apmokėti kai kurių svečių nakvynę ar transportą.
Daugiau Editos patarimų EKSPERTAI
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2016-01-28 10:20
Ieva
As taip pat nesutikčiau. Kainos labai išpūstos. Fotografus, kurie nėra televizijų ir žurnalų fotografai visiškai galima užsisakyti uz 600-800 eur. Kiek skambinėjome ieškodami vedėjų, tai net triju asmenų kompanija, kuri turi begalę puikių atsiliepimų (bet žinoma tai nėra koks pasikėlęs tris kart per TV parodytas dj.) daugiausiai buvo užsiprašę 1500eur. Žodziu, negasdinkite nuotakų ir jainikių. Ir nemeluokite, kad dižiausia dalis porų žada skirti 20 000 eur. vestuvėms. Nuo kada jau mes visi turtingi tokie pasidarę... Suprantu, kad esate užsikėlę kartelę ir planuojate tik aukšto lygio puotas.. Bet dauguma visdėlto lieka ta vidutinioji klasė.. Kurie mielu noru keltų vestuves iš savo sutaupytų 8 000 eur. o ne imtų buto vertės paskolą puotai...
2014-06-18 13:59
Gintare
pristariu Julijai:)
2014-06-10 16:53
Julija
Visiskai nesutinku, nes uz 20000 laisvai galima daryti su nakvyne sodyboje, su muzikantais ir taip toliau:-)
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS