Išskirtinės piršlybų idėjos


OKTO FOTOGRAFĖ PATARIA – DAUG DĖMESIO SKIRKITE VIENAS KITAM

OKTO
Vasarai prasidėjus vis dažniau pastebime vyraujančias artėjančių vestuvių nuotaikas. Išaušus TAI dienai, norime, kad ji būtų tobula ir ilgai išliktų mūsų ir svečių atmintyje fotografijų bei vaizdo medžiagos pavidalu. Dėl šios priežasties daugelis besiruošiančių tuoktis porų didelį dėmesį skiria fotografui ir vyksiančiai fotosesijai. Taigi šiandien kalbamės su fotostudijos OKTO fotografe Oksana... apie jaunųjų fotosesiją bei naujas jos tendencijas.

Visi kalba apie nuotakos grožį, jos pasirengimą... Pakalbėkime apie jaunikius. Kaip jiems reikėtų ruoštis fotosesijai? Ar reikia derintis prie nuotakos?

Nežinau, ar čia klausimas, skirtas fotografei, bet iš tikrųjų yra tam tikri niuansai, į kuriuos jaunikiams reikėtų atkreipti dėmesį, bet daugiau iš stilistinės pusės. Pavyzdžiui, kad nenusikirptų per trumpai prieš vestuves, o tai padarytų likus kelioms savaitėms iki jų. Manau, nebūtinai abu jaunieji turėtų rengtis baltai. Mačiau nuostabių fotografijų, ypač užsienio bloguose (tinklaraščiuose), kur jaunikis, pabroliai bei pamergės yra apsirengę juodai ir nuotraukose atrodo nuostabiai. Tačiau, kaip pastebėjau kalbėdamasi su jaunaisiais Lietuvoje, vis dar gyvas prietaras, kad tai yra blogai, ir vengiama tai daryti, nors, žinoma, priklauso nuo žmonių.

Kaip patartumėte pozuoti jaunikiui?

Aš dažnai prašau jaunųjų, ne tik jaunosios, bet ir jaunikio, kad paanalizuotų įvairių fotografijų pavyzdžių. Taip pat pati siunčiu nuorodas į įvairias nuotraukas, tam, kad jie galėtų patyrinėti įdomesnes pozas. Tarkime, kaip nuotaką apsikabinti, kaip rankas laikyti, kur jas dėti... Žinoma, vestuvių dieną, tą dieną, kai vyksta fotosesija, padedu jauniesiems, galima sakyti, juos pakoordinuoju: pasakau, ką ir kaip daryti, kur žiūrėti... Žinoma, daug paprasčiau, kai žmonės yra tam pasiruošę, paanalizavę, pastudijavę, žino, kaip gražiai atsisėsti, apkabinti. Aišku, pačios gražiausios ir natūraliausios nuotraukos yra tos, kuriose jaunieji elgiasi laisvai, nesivaržo, galbūt mažiau dėmesio kreipia į fotografą, o yra dėmesingesni vienas kitam.

Kas lemia poros fotogeniškumą?

Atsipalaidavimas, manau, daug reiškia, bet fotogeniškumą lemia tam tikri faktoriai. Iš vienos pusės tas pats nesivaržymas: atsipalaidavę, besišypsantys ir mylintys žmonės jau yra gražūs, bet ir tam tikri niuansai, kaip jaunosios makiažas. Jeigu jis tobulai tinka kaip tik tai nuotakai, tai tik papuoš ir prisidės prie gero nuotraukos efekto. Be abejo, svarbus yra ir fotografas. Pavyzdžiui, aš, darydama nuotakos portretą, stengiuosi pamatyti fotogeniškesnę veido pusę, nes dažniausiai žmonės iš vienos ar kitos pusės atrodo gražesni.

Jūsų manymu, gražių fotografijų faktorius yra kokybiškas stilistų darbas bei poros natūralumas?

Na taip, makiažas, šukuosena yra svarbu, o atsipalaidavimas yra itin reikšmingas.

Kaip Jūs patartumėte jaunikiui atsipalaiduoti? Nes nuotakos dažniausiai yra atsipalaidavusios prieš kameras, o jaunikiai būna susikaustę...

Gal... išgerti šampano (juokiasi). Kiek aš esu susidūrusi, tai pats jaunikių fotografavimasis, kad ir kaip būtų liūdna, dažnai tarsi yra nuotakos norų išpildymas. Suprantama, merginoms yra svarbiau grožis, gražios nuotraukos, gražus prisiminimas... Ir tikiu, kad patiems vyrams, po kiek metų tos nuotraukos bus brangesnės negu tą fotografavimosi dieną. Tai, man atrodo, kad ir kaip jie nenorėtų to daryti, nereikėtų jų pamiršti ir palikti nuošaly. Galiausiai tai yra dviejų žmonių šventė, nors nuotakai suteikiamas didesnis dėmesys fotografuojantis, bet jaunikis taip pat yra labai svarbus. Manau, jaunikis turėtų savo dėmesį nukreipti į jaunąją ir galbūt tai padėtų jam atsipalaiduoti ir natūraliau atrodyti fotografijose. Taigi mano patarimas jauniesiems yra pamiršti apie fotografą ir galvoti apie nuotaką.

Kaip jūs patartumėte porai fotografuotis kartu?

Na kaip ir sakiau anksčiau, kuo nuoširdžiau tai darai, kuo daugiau galvoji vienas apie kitą, tuo tos nuotraukos ir išeina nuoširdesnės. Kartais padeda mažesnis pozavimas, negu daugiau... Pavyzdžiui, mes fotografuojame vestuves dviese ir, kaip pora pozuoja vienam fotografui, kitas tuo metu turi progą užfiksuoti jaunuosius iš šalies, kai jie nekreipia dėmesio į antrą fotografą. Ir yra daugybė situacijų, kai tos nuotraukos iš šono, pagauti kadrai, kai jaunieji nemato, yra daug gražesnės negu tos, kurioms jie pozuoja. Ir to pagauto momento padarytas kadras yra daug vertingesnis. Neabejotinai kaip tik tos nuotraukos labiausiai ir žavi.

Ar Jūs patartumėte jaunavedžiams išlikti natūraliems per fotosesiją?

Tai būtų labai geras patarimas, jeigu visiems jis pavyktų, bet dažniausiai jaunieji laukia iš fotografų nurodymų, nes tik jie žino, kokia vieta yra tinkama ir graži, iš kurios pusės gražus apšvietimas ir pan. Aš įsivaizduoju tobulą fotosesiją, kai fotografas suranda tą lokaciją, tą šviesą, įsivaizduoja nuotaiką, bet kadrą sukuria patys jaunieji. Kai nereikia pasakyti: „uždėk ranką ant peties“, „apkabink liemenį“ ar „pažiūrėk į šalį“, nes tokiu atveju viskas yra sustatyta. Gražiausia yra tada, kai mes ateiname į pasirinktą vietą, ir jaunieji, jausdamiesi natūraliai, išgyvena tą momentą, džiaugiasi vienas kitu, bučiuojasi, šoka, sukasi...

Kaip reikėtų rinktis fotografą? Kur ieškoti? Ko klausti?

Reikėtų eiti į internetinį puslapį Apievestuves.lt (juokiasi) ir užsiimti fotografų analize. Mano manymu, vertinant fotografą reikėtų žiūrėti į fotografijas, kurias jis pateikia savo aplanke. Pastebiu, kad šiuo metu dažnai jaunavedžiai prašo vienų vestuvių visų fotografijų, kas yra labai gerai. Ne skirtingus gabalėlius ar fotosesijos nuotrupas, bet vienos poros ar kelių pilnas vestuves. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kaip nuotraukos buvo paruoštos, ar tai padaryta kokybiškai, kaip pagauti momentai... Gana dažnai jauni fotografai, pradėję dirbti prieš kelerius metus, vertina savo darbą gana brangiai, pavyzdžiui 2000–2500 litų, tačiau tai yra kiek pigiau už patyrusių profesionalų kainas. Manau, kad jaunieji taupydami gali apsigauti, nes dažnai ką tik pradėjusio dirbti ir patyrusio fotografo kainų skirtumas gana mažas (kelių šimtų ar tūkstančio litų). Tai, mano manymu, yra geriau nepagailėti, nes šventė praeis, o nuotraukos liks visam gyvenimui.

Ko galima tikėtis iš fotografo per ir po vestuvių?

Savo studijoje visuomet konsultuojame jaunavedžius visais klausimais, liečiančiais būsimą fotosesiją. Tai yra laiko organizavimas, kiek skirti laiko fotografavimuisi vienoje ar kitoje vietoje, kiek užtruktų nuvažiavimas ir pan. Fotosesijų patirties neturintys žmonės dažnai pervertina savo galimybes ir galvoja, kad fotografavęsi 6 valandas nė kiek nepavargę ir kupini jėgų eis švęsti. Iš tikrųjų fotografavimasis yra nelengvas darbas, reikalaujantis pertraukėlių, laiko sau, kad netektų nuolat bėgti. Mes padedame planuoti ir ieškome vietų, kur fotografuosime, galvojame apie variantus B, jeigu užkluptų netikėtas lietus... Taip pat galime pakonsultuoti makiažo klausimais, dirbame su įvairiais makiažo specialistais. Jaunavedžiai gali tikėtis dokumentinio arba surežisuoto fotografavimo, reikalaujančio didesnio ar mažesnio fotografo kišimosi į fotosesiją ir pan. Taip pat tikėtis to, kas būtina – nuotraukų iš ceremonijos, iš sveikinimo – fotografas turi spėti visur ir visada. Na ir turbūt elementaraus etiškumo. Po fotosesijos fotografas turi pagal jaunųjų pageidavimą retušuoti fotografijas, padėti rinktis, pakonsultuoti ir suderinti retušą. Pavyzdžiui, vieni pageidauja spalvingų, ryškių nuotraukų, o kiti linkę kaip tik į juostinio stiliaus fotografijas. Visa tai galima aptarti po fotosesijos. Ir taip pat galite tikėtis privatumo, kad nuotraukos nebūtų publikuojamos.

Ką daryti tokiu atveju, kai gautos fotografijos nepatinka?

Manau, reikėtų išsiaiškinti priežastis, kodėl jos nepatinka. Ar tai yra retušavimas, kurį galima ištaisyti, ar kokios kitos priežastys. Galbūt žmonės nepatinka patys sau, tai čia jau nieko nepadarysi.

Ar tikrai reikia love story? Gal galėtumėte rekomenduoti kitokią fotosesiją?

Vestuvės gimsta iš meilės, nemanau, kad tiktų „Karo ir Taikos“ tema ;)

Dabar jau liepa, manau, turite užsakytą visą vasarą. Taigi, ko nori šių metų jaunavedžiai? Kokios tendencijos ryškėja?

Man patinka, kad ilgainiui žmonės turi savas vizijas apie fotografiją. Ta prasme aš neatskirčiau šių ar praėjusių metų tendencijų, nes visada žmonės nori būti gražūs, nori tų gražių akimirkų, tų momentų. Bet man patinka, kad žmonės turi aiškesnę viziją, kaip įsivaizduoja nuotraukas, kaip ir kur nori nusifotografuoti... Na gal aš pati išmokau jiems padėti (juokiasi). Dabar viskas daug paprasčiau, anksčiau ateidavo ir nežinodavo, ko nori, o dabar mes surandame bendrą kalbą, bendrą nuotaiką, bendrą viziją prieš, o tai labai palengvina darbą.

Ir paskutinis klausimas. Ką naujo ir įdomaus galite pasiūlyti šių metų Lietuvos jaunavedžiams?

Atsisakykite fotosesijos žirgyne. Už tą sumą nupirkite vienkartinių juostinių fotoaparatų ir padalykite šventės svečiams. Tegu jie sukuria savą istoriją apie jus.
Ačiū už nuoširdų pokalbį.
Vestuvių fotografijose yra svarbiausia nuoširdūs jausmai, o ne suvaidintos pozos. Taigi fotografė Oksana pataria daugiau atsipalaiduoti prieš fotoobjektyvą ir būti savimi, o profesionalai pasirūpins, kad įamžintos akimirkos dar ilgai išliktų Jūsų atmintyje.
Daugiau informacijos www.okto.lt
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai