Pasipiršimo scenarijus Nr.8


FOTOGRAFIJOS MENO PASLAPTYS SU RŪTA

Fotografė Rūta
Be profesionalaus fotografo darbo neįmanomos nė vienos vestuvės. Tačiau dažnai pastebima nauja mados banga – mėgėjai fotografai. Ar jie geras pasirinkimas ir kuo skiriasi tikro fotografo suvokimas nuo mėgėjo? Kalbiname profesionalę fotografę. Šį kartą norėjome pasikalbėti su žmogumi, kuriam fotografo darbas yra ne prievolė duonai užsidirbti ar mados reikalas, bet tikras malonumas ir hobis. „Rūtos fotostudija“ vadovė ir fotografė Rūta dalijasi savo mintimis apie tikrą, gerą vestuvinę fotografiją.

1. Rūta, sakykite, iš kur tiek idėjų ir minčių jūsų fotografijose? Iš kur semiatės originaliausių idėjų?

Mano šaltiniai idėjoms įvairūs – tai būtų pasakos, filmai, knygos ir, žinoma, gyvenimiškos istorijos. Kartais idėjos kyla iš absurdo – juokaudami per fotosesiją tarytum žaisdami randame naujų minčių, tai vadinamosios „idėjos Fix“.

2. Kas Jums fotografuojant vestuves yra sunkiausias darbas?

Vestuvės – tai didelė šventė, į kurią suvažiuoja jaunavedžių draugai, giminės. Fotografui dažniausiai sunku susigaudyti, kas yra kas. Todėl gerai būtų, kad jaunavedžiai ar jų pagalbininkai padėtų fotografui susipažinti su svečiais. Tai pagelbsti surasti kontaktą su fotografuojamais žmonėmis.

3. Kokie būtų Jūsų patarimai, kaip išsirinkti gerą fotografą vestuvėms?

Renkantis fotografą visų pirma atsižvelgčiau į jo darbus, kiek ilgai užsiima fotografijos menu. Kartais fotografai nemoka savęs pristatyti, nors gerai ir kokybiškai atlieka savo paslaugas, tai taip pat svarbu pastebėti, o ne iš karto atmesti kaip netinkantį variantą. Žinoma, labai svarbu, koks yra žmogus, ar moka įsiklausyti į kliento prašymus ir pageidavimus. Taip pat nereikėtų vaikytis populiariausio fotografo. Patarčiau prieš vestuves apsilankyti pas, jūsų manymu, idealiausiai tinkantį fotografą ir nusifotografuoti, o fotografuodamiesi Jūs suprasite, ar iš tiesų taip yra.

4. Kaip manote, ar įmanomos vestuvės be profesionalaus fotografo? Kodėl?

Kad ir kiek yra šiais laikais draugų – mėgėjų, mokančių fotografuoti – visgi patarčiau užsisakyti profesionalų fotografą. Fotografai žino geriausius rakursus, svarbiausias akimirkas, kurias būtina užfiksuoti per šventę. O draugų padaryti kadrai, pagauti iš netikėčiausių kampų, gali tik paįvairinti vestuvių albumą.

5. Koks vyksta darbas po vestuvių – per kiek laiko padaromos nuotraukos? Ko jaunavedžiai laukia ir ko gali tikėtis?

Pasibaigus vestuvėms fotografo darbas dar tęsiasi. Perrašius nuotraukas į kompiuterį laukia ilgas darbas, reikia atrinkti geriausius kadrus. Paskui koreguoti ir retušuoti. Tokie darbai gali užtrukti tikrai ilgai. Greičiausiai fotografas gali padaryti vestuvių nuotraukas per savaitę. Viena gera idėja – užsisakyti fotoknygą. Tai labai šiuolaikiška ir patogu. Fotografai, pritaikydami savo kompozicijos žinias, gali sudėlioti nuotraukas taip, kad šios tarpusavyje „suskambėtų“, papildytų viena kitą.

6. Ką naujo ir įdomaus galite pasiūlyti patarti jaunavedžiams jų vestuvių fotosesijoje? Ko siūlytumėte atsisakyti?

Vestuvių dieną viena iš atrakcijų – surengti įdomią fotosesiją. Sugalvojus temą, kiekvienam svečiui paskirti vaidmenį ir suvaidinti savo istoriją. Gyvenimas – tai žaidimas ir būtina į viską žiūrėti linksmai, su polėkiu. Kuo laisvesni mes būsime, tuo mums bus įdomesnis gyvenimas. Per vestuves siūlyčiau kuo mažiau alkoholio ir maisto, o daugiau žaidimų, šokių, dainų.

7. Kaip įvardytumėte, kas jums yra fotografija? Ar matote save šioje srityje visą gyvenimą?

Fotografija tai yra paslaptingas pasaulis, kūryba, menas, istorijos pasakojimas per vaizdus. Gyvenu pasiruošimais fotosesijoms: kuriu vaizdus savo vaizduotėje, ieškau reikalingų daiktų, atributų, tinkamų vietų. Man patinka pasiruošimas. Taip susipažįstu su pasauliu per fotografiją. Ji man kaip knyga, kurią skaitydama vis surandu naujų istorijų. Joje keičiasi personažai, vietos, istorijos. Džiaugiuosi, kad tai man ne tik darbas, bet ir hobis, o savęs be fotografijos aš neįsivaizduočiau.
 
 
Daugiau informacijos RŪTOS FACEBOOK 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-07-18 23:44
Vejune
tokia paprasta bet ne prasta. mielos foto