Naujųjų metų priesaikos susižadėjusiems


FOTOGRAFIJOS MENAS VESTUVĖSE. INTERVIU SU FOTOGRAFU

Fotografas Giedrius Bubliauskas
Seniai praėję fotoateljė laikai mus ragina daugiau domėtis fotografijos menu kitokiose erdvėse. Fotografo ieškojimo rūpesčiai taip pat neišvengiami ir vestuvėse. Įamžinti vieninteles akimirkas gyvenime negalima patikėti bet kam. Tačiau dažnai skiriame tam per mažai laiko ir tenka nusivilti fotografo darbu. Tad apie vestuvinę fotografiją šį kartą kalbame kitaip – su pačiu fotografu. Savo patarimais bei fotografo darbo užkulisiais dalijasi Giedrius Bubliauskas.

Fotografija – jūsų senas hobis, o kada prasidėjo vestuvių fotografavimas? Ar sunki buvo pradžia prisitaikant prie kitokių standartų?

Fotografuoti vestuves pradėjau prieš ketverius metus. Visą vasarą fotografavau kaip antras fotografas, dirbau beveik už ačiū. Tačiau įgyta patirtis fotografuojant ir bendraujant su jaunavedžiais tapo neįkainojama. Dėl to esu labai dėkingas tiems, kas mane lydėjo pačioje pradžioje. Neilgai trukus, tos pačios vasaros pabaigoje, gavau pirmą savo užsakymą fotografuoti. Mano didžiai nuostabai, debiutas buvo sėkmingas ir jau po kelių mėnesių visas ateinantis vestuvių sezonas buvo užpildytas užsakymais. 

Ar pastebėjote, kad per Jūsų darbo metus jaunavedžių norai pasikeitė? Su kokiais poreikiais dabar pas jus ateina poros? Ar jie turi savo viziją?

Radikalių pokyčių nėra. „Norim gražių nuotraukų!“ – toks noras pats populiariausias. Žinoma, kiekviena jaunavedžių šventė yra unikali, todėl natūralu, jog reikia taikytis prie tam tikrų aplinkybių. Poros dažniausiai ateina su šventės eigos planu, o jau fotosesijos planą sudėlioju aš. 

Kokių nuotraukų nereikia per vestuves? Ar dažnai jūsų prašo kaip tik tokių nuotraukų?

Nereikia neskoningų, nenatūralių, neiškalbingų nuotraukų. Visi tie kadrai: stovim šalia medžio, apsikabinę kamieną ar jaunoji jaunikio delne – mano darbe eliminuojami. Užfiksuota natūrali emocija – svarbiausias akcentas vestuvių fotografijoje. Konkrečių norų fotografuoti vienaip ar kitaip iš jaunavedžių nesu gavęs. Tačiau ne viskas priklauso tik nuo fotografo. Egzistuoja maža paslaptis – fotosesija yra komandinis darbas. Jaunavedžių tarpusavio bendravimas ir emocinis fonas daro labai didelę įtaką nuotraukoms. Mano patarimas jaunavedžiams: nesidrovėkite rodyti savo emocijas ir meilę antrai pusei! Nei prieš tėvus, nei prieš draugus, nei prieš fotografą. 

Kaip rinktis fotografą vestuvėms? Jūsų „Top 3“ patarimai?

Visų pirma fotografas turi būti toks žmogus, kuris jums „liptų“ kaip asmenybė. Kokia emocija vyrauja per fotosesiją, didžiąja dalimi priklauso nuo fotografo. Vestuvių dieną su jaunavedžiais tampame geriausiais draugais. Daug kalbame, bendraujame, juokiamės, kvailiojame. Dažnai jie net nejaučia, kad yra fotografuojami. Tokiu būdu pagaunu natūralias šypsenas. Kitas svarbus momentas – paslaugų kokybė. Pasirinkto fotografo įamžintos akimirkos turi nuoširdžiai patikti. Patariu peržiūrėti ne tik aplanko, bet ir visas vestuvių nuotraukas. Tai geriausiai atskleidžia paslaugų kokybę. O trečias svarbus momentas – paslaugų kaina. Kaina turi atitikti kokybę. Taigi, tų trijų patarimų reziumė: fotografas turi būti draugiškas, gerai dirbantis savo darbą ir už prieinamą kainą. 

Artėja Jūsų paties vestuvės, kokį fotografą rinksitės ir kodėl?

Iš pradžių patyliukais norėjau pats savo vestuves fotografuoti, bet sužadėtinė neleido. Kažin kodėl… Fotografą rinksimės pagal aukščiau išvardytus kriterijus. Tiesa, man asmeniškai labai svarbu yra smulkmenos, todėl mūsų šventės fotografui akcentuosiu, kad fotografuotų visas detales – dekoracijas, gėlių kompozicijas ir t. t. Ir dar vienas dalykas – mūsų vestuvių dieną nuotakos fotosesiją darysiu pats. 

Ar būna fotografams „blogų dienų“ ieškant patrauklaus kadro? Ar turite, kas Jus įkvėptų?

Blogų dienų negali būti. Į vestuves visada atvažiuoju sukaupęs bagažą fotografinių idėjų. Yra tam tikri momentai, galintys sutrukdyti atlikti norimą kadrą. Pavyzdžiui, visą dieną lyg iš kibiro pliaupia lietus. Tačiau nesutrukdo man ir jis. Nebijau lietaus nei aš, nei mano technika. Įkvėpimo ieškau ne kitų fotografų darbuose, o gyvenime: bendraudamas su antrąja puse, draugais, vaikštinėdamas parke, stebėdamas aplinką, klausydamas mėgstamo džiazo ar gerdamas kavą terasoje. Inspiracijos yra visur, tik reikia mokėti jas pasiimti. 

Ką darytumėte, jei vieną dieną jūsų PC sugestų nepataisomai ir jame liktų vestuvių nuotraukos. Ką darote, kad taip neįvyktų?

Jeigu nepataisomai sugestų mano MAC’as su jame esančiomis nuotraukomis, vežčiau jį Gintarui – savo geriausiam draugui. Jis vis tiek jį sutaisytų. O kad taip nenutiktų, grįžęs iš vestuvių iš karto įsikeliu neapdorotus failus į kompiuterį bei išorinį archyvinį kietąjį diską, naudojamą tik failų kopijų laikymui. 

Kaip manote, ar kada nors grįš mada vėl fotografuotis fotoateljė? Kodėl dabar žmonės į fotostudijas retai užsuka per vestuves?

Aš manau, kad vargu ar grįš mada fotografuotis ateljė, užuolaidų fone, padėjus ranką ant peties nuotakai. Fotografuotis studijoje ir lauke yra du visiškai skirtingi dalykai. Vienareikšmiškai nepatariu vestuvinę fotosesiją daryti studijoje. Šioje aplinkoje man fotografuoti nuobodu. Turiu visą studijinę įrangą, tačiau mieliau ją naudoju ne studijoje, o kokioje nors įdomesnėje ir gyvesnėje aplinkoje. 

Ar yra kokia tradicija ar metodika, kuri jau išnykusi iš mados fotografuojant, bet norėtumėte, kad sugrįžtų?

Taip, tai būtų fotografavimas juostiniu fotoaparatu. Skaitmena visiškai pakeitė vestuvių fotografavimo metodiką. Viskas labai supaprastinta, niekas kadrų neskaičiuoja ir galvoja, kad jeigu kas nors ne taip, tai bus galima ištaisyti naudojant fotošopą. Su fotojuosta yra kitaip. Kiekvienas kadras turi būti apgalvotas ir išlauktas. Nuo kito sezono vestuves fotografuosiu ne tik su skaitmeniniais fotoaparatais, bet ir su juostiniu fotoaparatu. Naudosiu tik tikrą nespalvotą fotojuostą su sidabro druskomis ir nuotraukas ryškinsiu pats. Tai vienas iš didžiųjų fotografijos džiaugsmų.
Daugiau apie vestuvių fotografus skaitykite rubrikoje VESTUVIŲ FOTOGRAFAI
Daugiau fotografo Giedriaus darbų galite rasti www.gbphotography.lt
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-08-18 15:08
Audra
Aš irgi tik už tikras akimirkas, šypsenas ir jausmus. Net negražu žiūrėti į tas netikras "plastikines" nuotraukas, o jų, deja, dar pasitaiko nemažai.