Skanėstų krautuvėlė „CupCake“


KŪRYBINGOS MONIKOS IR DONATO VESTUVĖS

Nuotrauka iš asmeninio poros archyvo

Mielieji, su Monika ir Donatu kalbamės iškart po vestuvių jaukioje Kauno kavinėje. Geriame šaltas kavas ir pasakojame Jums apie nuostabią šventę. Taigi... 

Kada ir kaip susipažinote?

Mūsų susipažinimo istorija paprasta. Susipažinome dar 2005 m. pirmame kurse, nes abu studijavome Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete. Negalėčiau pasakyti, kad tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, nes praėjo beveik penkeri metai pažinties, kai pažvelgėm kiek kitaip vienas į kitą.

Kiek laiko planavote vestuves? Kas padėjo?

Vestuves intensyviau planuoti pradėjom tik gruodį. Sakau tik, nes žinau nuotakų, kurios ruošiasi net pusantrų metų. Mums pavyko nepasiduoti spaudimui ir tiesiog mėgautis pasiruošimu. Labiausiai pasiruošti padėjo šeima, artimiausios draugės ir vyras, kantriai reagavęs į mano kaip būsimos nuotakos paniką! Į profesionalus pagalbos nesikreipiau, nes man pasisekė ir turėjau labai daug laisvo laiko pati viską planuoti. Turint laiko, energijos ir fantazijos vestuvių planavimas gali būti labai malonus užsiėmimas!

Kokia jūsų vestuvių vizija?

Vizija buvo, kad šventė būtų mūsų ir mums! Tai labai palengvino mūsų pasirinkimus planuojant šventę, nes, pavyzdžiui, jei suabejodavome, ar norime tortą pjauti iškart po vakarienės, ar laikytis gana tradicinio varianto ir laukti vidurnakčio... pagalvodavome, kas patiems būtų smagiau! Ir sprendimą priimti buvo paprasčiau, nes žinojome, kad po vidurnakčio jau neatsiminsime torto skonio. Dar labai norėjome, kad būtų kuo mažiau įtampos ir visur spėtume kaip suplanuota. Todėl iškart įspėjome šventės vedėją ir koordinatorę, kad nesijaudintų, jei programa išsiderins. Labiausiai, manau, šventės atmosferą padeda sukurti patys jaunieji, jei jie įsitempę, tai ta įtampa ir jaučiama šventėje.

Kur sėmėtės idėjų?

Aš kartais pagalvoju, iš kur idėjų semdavosi nuotakos, kol atsirado stebuklingasis www.pinterest.com! Šis tinklapis man kaip biblioteka: randu visus nuostabius tinklaraščius apie vestuves. Labai žaviuosi žmonėmis, kurie įkelia savo darbus ir dalijasi idėjomis dažnai net nesitikėdami jokio atlygio. Taip pat mano viena geriausių draugių buvo svetainė: www.etsy.com Jie turi galybę rankų darbo dekoracijų ir puošmenų vestuvėms! Taupant galima pagudrauti ir tik paieškojus įkvėpimo daug ką pasidaryti pačioms nuotakoms.

Monika, papasakok plačiau, kaip kvietei merginas tapti pamergėmis? Kodėl būtent taip? Gal buvo kokie reikalavimai ir pabroliams?

Visas drauges kviečiau būti pamergėmis asmeniniais kvietimais, kuriuose įkomponavau man mieliausią mūsų bendrą nuotrauką ir trumpą kvietimo tekstą! Taip pat paruošiau ir trumputę instrukciją, kad norėčiau, jog jos vilkėtų persikinio atspalvio suknutes, o suknutes išsirinktų kiekviena pagal savo skonį. Kad nesukelčiau joms nemigos instrukcijoje įterpiau ir tris spalvos pavyzdžius, kad visos žinotų, kaip tas persikėlis atrodo. Asmeninius kvietimus pasirinkau, nes manau, kad tokį gauti yra kur kas smagiau nei sms žinutę ar elektroninį laišką, o dar tai liks ir kaip mielas atsiminimas. Pabrolių kvietimu rūpinosi jaunikis! Rado labai smagių kvietimo paruoštukų svetainėje http://www.weddingchicks.com. Šioje svetainėje galima rasti labai daug nemokamų paruoštukų, kuriuose tik turite įrašyti norimą tekstą. Žinoma, dauguma tekstų yra anglų kalba. Mano močiutė prisidėjo prie mūsų šventės ir visiems pabroliams pasiuvo vienodas varlytes. Jaunikis net pats išrinko audinį joms. Man labai pasisekė.

Kaip gimė jūsų kvietimai?

Labai sunkiai! Jie iškeliavo beveik paskutinėmis dienomis, nes mes jau nuo pat pradžių buvome išsiuntę „Nieko neplanuokite“ (Save The Date) korteles ir turėjome savo vestuvių svetainę, kurioje visus svečius supažindinome su vestuvių dienos detalėmis. Kvietimai gimė kiek sudėtingiau todėl, kad pati juos kūriau (grafinis dizainas yra mano hobis). Ir kuriant sau pačiam kabinėjiesi net prie smulkiausių detalių. Norėjau sukurti ne tik kvietimus, bet ir bendrą vestuvių stilių. Sukūriau mūsų inicialus apjungiantį logotipą, svečių susodinimo planą ir korteles, dienos grafiką ir knygoms skirtukus, kuriuos išsiuntėme kartu su kvietimais. Mūsų vestuvių tema buvo „Pasaulis kaip knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmąjį puslapį“. Ši šv. Augustino sentencija ir papuošė mūsų dovanotus skirtukus.

Kokių dar įdomių, negirdėtų, nematytų idėjų įgyvendinti ėmėtės?

Tikriausiai dabar sunku būtų rasti ką visai negirdėto ar nematyto, bet gal kiek netradiciška buvo mūsų svečių knyga, nes turėjome „Polaroid“ fotoaparatą ir svečiai iškart galėjo pasidaryti savo nuotrauką ir įklijavę ją į svečių knygą parašyti mums sveikinimą. „Polaroid“ fotoaparatas buvo kokteilių valandos vinis! Taip pat mano brolis mus nustebino sukūręs mums fotosieną – nuostabų foną nuotraukoms su mūsų logotipais!
Dovanėles svečiams gabenome iš paties Ekvadoro dar gruodžio mėnesį. Kiekvienas svečias gavo gvajavos vaisiaus skanėstą, įpakuotą mažytėje medinėje dėžutėje.
Svečiams kaip staigmeną ruošėme lindyhop'o šokį, už kurį esame be galo dėkingi mokytojams Monikai ir Gustui, nes jų kantrybė virto puikia atrakcija tiek svečiams, tiek mums patiems.
Smarkiai netradiciškas buvo mūsų prašymas vietoj gėlių dovanoti knygas. Iki šiol neatsidžiaugiam, kad taip padarėm. Mes iškart po vestuvių išlėkėm mini medaus mėnesiui ir žinojom, kad neturėsim nė vienos minutės pasidžiaugti visomis gėlėmis, o knygomis dar džiaugsimės labai ilgai. Smagu, kad nė vieno svečio dovanota knyga nepasikartojo. 

Kiek teko girdėti, turite ir blog‘ą. Ką ten rašote? Ar sutinkate pasidalyti nuoroda?

Vestuvių svetainės mintį pasiskolinau iš mūsų draugų, nes jie turėjo tokią svetainę prieš keletą metų rengdami savo šventę.
Tinklalapis http://www.mywedding.com turi daugybę nemokamų paruoštukų su smagiu dizainu ir lengva turinio valdymo sistema.
Pradinė idėja buvo pasidalyti visų šventės svečių sąrašu su nuotraukomis ir trumpais prisistatymais, nes norėjome, kad svečiai būtų bent jau virtualiai pažįstami. Svetainė padeda labai lengvai ir operatyviai informuoti visus svečius. Todėl įterpėme ir naujienlaiškių skiltį, sukūrėme mūsų fotogaleriją, aprašėme mūsų meilės istoriją, įdėjome muzikos skiltį, kurioje svečiai galėjo dalytis juos nuo stalo pakeliančia muzika, taip pat patalpinome visas nuorodas ir žemėlapius, kaip atvykti iki bažnyčios. 
Nuoroda galiu pasidalyti, bet norėdami užtikrinti privatumą (nes dalijomės visais svečių kontaktais) naudojome slaptažodį, kad svetainę galėtų matyti tik šventės svečiai.
Daugiau tikrų vestuvių akimirkų galite pamatyti rubrikoje TIKROS VESTUVĖS
Savo vestuvių akimirkomis pasidalinti galite atsiuntę jas paštu redakcija@apievestuves.lt
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
6
Komentarai
2014-09-15 08:50
Giedrė
Šie žmonės tikrai ypatingi. Kiti gali per galvą verstis kopijuodami idejas, bet nesigauna nors tu ka... Ne taip kazkas ir viskas. Šventė turi atspindėti jus pačius (jaunuosius). Čia kaip sakinys "ne suknele puosia mergele, bet mergele puosia suknele". Manau taip pat ir su vestuviu idejom ir ju ispildymu :) O visu svarbiausia, kad MEILE ORE !!! Viskas buvo nuostabu ir labai Monikiskiskai ir Donatiskai. (Ir as ten buvau, alu midu geriau... :)
2014-09-15 08:49
Giedrė
Šie žmonės tikrai ypatingi. Kiti gali per galvą verstis kopijuodami idejas, bet nesigauna nors tu ka... Ne taip kazkas ir viskas. Šventė turi atspindėti jus pačius (jaunuosius). Čia kaip sakinys "ne suknele puosia mergele, bet mergele puosia suknele". Manau taip pat ir su vestuviu idejom ir ju ispildymu :) O visu svarbiausia, kad MEILE ORE !!! Viskas buvo nuostabu ir labai Monikiskiskai ir Donatiskai. (Ir as ten buvau, alu midu geriau... :)
2014-08-02 05:59
Diana
kokie gražūs kvietimai..geras!
2014-07-25 17:44
Marijus
Pasisemti idėjų ir plagijuoti nėra tie patys dalykai. Kūrybingumas yra idėjų pritaikymas veikloje. Be to, nėra šansų sukurti kažką originalaus, nes jau viskas yra sukurta, reikia dar pasistengti to nepamatyti to internete:)Šaunuoliai Monika ir Donatas. Pats praėjau šitą išbandymą ir puikiai suprantu ką reiškia organizuoti, neprarasti sveikos nuovokos ir išlikti nuosekliam!
2014-07-25 08:07
Sandra
Kūrybingais galima vadinti tada, kai bent vieną savo idėją sugalvoja, o ne viską nuplagijuoja nuo kitų :)
2014-07-23 12:54
TOmute
labai kurybingi :) mes irgi ten pat ieskom ideju