Žiemos vestuvinių suknelių stilius


VIZAŽISTĖ L. PETRAUSKAITĖ: NATŪRALUMAS – MAKIAŽO TENDENCIJA

Nuotrauka iš asmeninio Lauros archyvo
Kiekviena jaunoji savo vestuvių dieną nori atrodyti įspūdingai, todėl makiažas šią nepaprastą dieną yra labai svarbus. Kokį makiažą pasirinkti? Kaip jį išlaikyti kuo ilgiau? Ir kaip reikėtų pasirūpinti savo oda prieš didžiąją šventę? Apie visa tai ir dar daugiau pasakoja vizažistė Laura Petrauskaitė, turinti 12 metų patirtį vizažo srityje. Profesionali vizažistė dirbo tokiuose žurnaluose kaip FHM ir COSMOPOLITAN, o šiuo metu yra naujoji svetainės jaunavedžiams ApieVestuves.lt ekspertė.

Laura, sakykite, kokių makiažo tendencijų turėtume laukti 2015 metais? Ar nuotakos turėtų jų paisyti?

Aš labiau linkusi sakyti, kad visgi nuotakos turėtų labiau paisyti to, kas joms tinka... Natūralumas, manau, kaip visada, išlieka pagrindinė tendencija. Bent aš taip dažniausiai patariu savo klientėms.

Kokią įtaką makiažo tendencijoms turi sezoniškumas? Ar žiemą makiažas kitoks nei vasarą, pavasarį ar rudenį? Kuo jie skiriasi?

Iš tikrųjų nuotakų makiažui toks dalykas kaip sezoniškumas nelabai turi reikšmės. Aš linkusi parinkti makiažą nuotakai tokį, kad ji pati jaustųsi gerai. Svarbiausia taisyklė, galiojanti bet kuriuo sezonu, – nuotakai tinkantis makiažas. Man asmeniškai labai gražu raudonos lūpos, tačiau joms reikia priežiūros. Todėl jeigu matau, jog nuotaka nepasirūpins, kad jos būtų gražios ir prižiūrėtos, tokio makiažo niekada nesiūlau.

O kaip reikėtų tinkamai prižiūrėti raudonas lūpas? 

Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamos tekstūros lūpų dažus. Vieni jų būna matiniai, kiti blizgūs. Iš patirties sakau, kad sausesni matiniai tikrai geriau išsilaiko. Prieš dažant lūpas ryškiai raudonai patartina jas gerai nuvalyti, tuomet jos tampa švelnesnės, o lūpų dažai lygiai ir gražiai pasidengs. Nuvalius, kad lūpų dažai geriau laikytųsi, patartina lūpas padengti kremine pudra ir tik paskui biria užfiksuoti. Tada jau galima dažyti. Dažant lūpas raudonai svarbiausia neišeiti už lūpų kontūro. Norint raudonų lūpų tikrai reikia turėti laiko ir kantrybės, reguliariai atnaujinti. Kiekvieną kartą po valgio ar gėrimo reikėtų paryškinti blunkančią spalvą.

Sakykite, ar lietuvaičių vestuvinis makiažas skiriasi nuo užsienio nuotakų? Papasakokite, kuo skiriasi Lietuvos klientės nuo užsienio klienčių?

Dirbu tik Lietuvoje, tačiau esu dirbusi ir su keletu užsieniečių nuotakų. Labiausiai mane džiugina tai, kad mano nuomonė ir klienčių norai, makiažo prasme, dažniausiai sutampa, todėl didelių skirtumų neteko pastebėti. Dažnai susiduriu su nuotakomis, norinčiomis natūralumo. Taip pat visos kaip užburtos dažniausiai nori subtiliai išryškintų akių.

Kaip turėtų atrodyti tos subtiliai išryškintos akys? Kokias priemones reikėtų naudoti subtiliam akių makiažui? 

Visų pirma reikėtų rinktis tik ramius, pastelinius tonus. Reikėtų visą akies voką padengti šviesesniu tonu nei tamsintas išorinis akies kampelis. Subtiliam ir minkštesniam makiažui apvedimus geriau retušuoti ir taip pat reikėtų rinktis ramesnių spalvų pieštuką, ne juodą. Blakstienų tušą taip pat galima rinktis nebūtinai juodą. Galima naudoti kad ir tamsiai rudą.

Ką galėtumėte patarti nuotakoms, kurios makiažą darosi pačios namuose?

Pirmiausia patarčiau nepadauginti kreminės pudros ir pasirinkti toną, atitinkantį odos spalvą. Skaistalai visada suteikia veidui gyvumo, todėl patariu rinktis rausvus atspalvius, tuomet veidas neatrodys rūstus. Tačiau patariu nepersistengti su skaistalais, kadangi yra nuotakų, mėgstančių jų padauginti. Na, o apvedimai visada subtiliai paryškina akis.

O ar gali nuotaka pati kokybiškai pasidaryti tokį makiažą, kad fotografijose ir filmuotoje medžiagoje atrodytų tobulai? Teko girdėti, kad realiai nuotaka atrodo vienaip, o užfiksuotoje medžiagoje kitaip. Kaip to išvengti?

Reikia tik tinkamų priemonių ir įgūdžių. Jeigu jau mergina nusprendė pati pasidaryti makiažą, mano patarimas būtų pasidaryti gerą makiažo bazę, kuri neleistų veidui blizgėti. Tada makiažas ne tik išliks visą dieną, bet ir užfiksuotoje medžiagoje nuotaka atrodys gerai. Kreminę pudrą reikėtų fiksuoti naudojant birią pudrą, taip veidas neblizgės. Puiki priemonė yra odos riebalų pertekliaus servetėlės, kurios tą perteklių ir sugeria. Patariu jų turėti kiekvienai nuotakai. Tačiau, manau, kad nuotaka neturėtų apsikrauti. Juk išties malonu, kai vizažistas pasirūpina jūsų veidu ir žino, kaip padaryti tobulą makiažą.

Ar nuotaka prieš darantis makiažą pas Jus turėtų kaip nors pasiruošti? Pvz., keletą dienų atitinkamai rūpintis oda arba nenaudoti makiažo, leisti odai pailsėti ir pan.

Visoms, kurios ateina, liepiu pagal galimybes prieš vestuves labiau pasirūpinti oda, ją palepinti, nes makiažas labai priklauso nuo odos būklės. Kuo lygesnė ir labiau prižiūrėta oda, tuo gražiau suspindi ir makiažas.

Kokias TOP 3 priežiūros taisykles galėtumėte išskirti? 

Tam tikrų taisyklių kaip ir nėra. Manau, tai labiau kosmetologės darbas, kuri parenka priežiūros tipą kiekvienai individualiai pagal odos problemas.

Kokį makiažą galėtumėte pasiūlyti nuotakoms, dėvinčioms korekcinius akinius?

Dabar, manau, beveik visos nuotakos, kiek man teko susidurti, pasirūpina kontaktiniais lęšiais. O jei vis dėlto būsite su korekciniais akiniais, tai reikėtų pasistengti išryškinti akis.

Kaip reikėtų elgtis norint vestuvinį makiažą išlaikyti kuo ilgiau šiltą vasaros dieną?

Visų pirma, jeigu oda prižiūrėta, tai ir makiažas laikosi kur kas ilgiau. Reikėtų vengti storo sluoksnio kreminės pudros, kuris kartais gali pridaryti bjaurių pokštų. Taip pat yra visokiausių fiksatorių, kurie tikrai pagelbės išlaikyti makiažą tobulą visą dieną.

Kokie būtų Jūsų TOP 3 grožio patarimai nuotakai?

Pirmiausia patarčiau tinkamai prižiūrėti veido odą, išpuoselėta oda – visų svarbiausia. Antra, rinktis subtilų makiažą, kadangi vestuvės dažniausiai vyksta dieną. Trečia, patarčiau gerai išsimiegoti, nes geras miegas yra labai svarbu.

Kaip Jūs pati ruošiatės prieš darydama vestuvinį makiažą?

Dažniausiai paskęstu interneto platybėse...

O kokiuose interneto puslapiuose naršote? Pasidalykite 5 nuorodomis, kur ieškote idėjų?

Naudojuosi jau visiems labai gerai žinomu Pinterest, kuriame randu labai daug vaizdinės medžiagos. Taip pat seku, ką daro Mac (Make Up Art Cosmetics), Make up for ever ir kitos kosmetiką gaminančios firmos.

Įvardykite 3, Jūsų manymu, geriausius vizažistus Lietuvoje?

Vaida Venckutė, Laura Kreivytė ir Vilma Garliauskienė.

Ar jas rekomenduotumėte būsimoms nuotakoms? Kodėl? 

Tikrai rekomenduočiau būsimoms nuotakoms be jokių abejonių, kadangi tai vizažistės su labai didele darbo patirtimi. 
Daugiau informacijos ir Lauros darbų galite rasti jos Facebook profilyje ir internetiniame puslapyje www.lauramakeup.lt
Apie nuotakos stilių skaitykite atskiroje rubrikoje NUOTAKOS STILIUS
Apie makiažą ir nuotakos stilių diskutuoja forumo dalyvės www.apievestuves.lt/forumas
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-09-03 16:57
Jolita
laura man dare vestuvini make up labai rekomenduoju ja toms kurioms patinka naturalumas ir grozis is saves. aciu tau Laura
2014-08-21 10:02
Daivusha
pritariu visu 110%