Įspūdinga „Le Rina“ mados namų nuotakų drabužinė


A. MAŽONAS APIE NUOTAKOS PUOKŠTES

Fotografas A. Nareika
Jaunosios puokštė – vienas svarbiausių vestuvių akcentų ir įvaizdžio detalių, tačiau norint pasirinkti tinkamai reikėtų šį bei tą žinoti. Kokios spalvos tinkamos, o kurių geriau vengti? Kokių taisyklių reikėtų laikytis norint, kad jaunosios puokštė būtų tobula, o svečiai aikčiotų iš nuostabos? Apie visa tai pasakoja vienas talentingiausių Lietuvos floristų dizainerių Antanas Mažonas.

Kokių vestuvinių puokščių / gėlių tendencijų turėtume laukti 2015 metais? 

Klausimas yra labai dviprasmiškas. Kodėl? Paprastai mes kalbėdamiesi su nuotakomis bandome išsiaiškinti, kokios nuotaikos jos tikisi vestuvėse, kokį stilių renkasi šventei, prabangų ar subtilų, o galbūt avangardinį arba tiesiog laisvą ir neįpareigojantį. Bandydamas nusakyti ateinančių metų tendencijas tarytum apriboju jaunųjų fantaziją ir pasirinkimo laisvę. Tai būtų didelė klaida. Todėl mano atsakymas į klausimą, kokios tendencijos vyraus 2015 metais, būtų – individualumas. Tačiau...
Visuomet galima patarti tiems, kurie nėra tikri dėl savo norų ar ieško naujų idėjų arba svarsto, ką pasirinkti tai ypatingai dienai. Tokiu atveju ir galime aptarti prognozuojamas tendencijas. Galiu užtikrintai pasakyti, kad kitais metais niekur nebus dingę vėdrynai, pavasarį ir bijūnai, vasarą niekur nebus dingusios ir vadinamos vintažinės gėlės – papilkinti rausvos bei violetinės spalvos tonai, nėriniai bei antikvariniai elementai. Beje, kalbant apie nėrinius reikia pastebėti, kad tai viena iš prognozuojamų 2015 metų tendencijų nuotakų suknelėse, o tai, žinoma, romantikos triumfas. Galime tikėtis romantizmo prisotintų puokščių – nėrinius primenančių gvazdikų bei eustomų žiedų, smulkių rožyčių ir frezijų derinių. Lengvos, atviro kontūro puokštelės nuotakai bei pulkui bus tai, ką rinksis tikrai ne viena nuotaka 2015 metais. Taip pat reikia paminėti, jog po truputį daugėja – kaip aš mėgstu sakyti „ranka perbrauktos pievos“ – puokščių. Tarytum iš lauko augalų surinktos puokštelės – ryškių spalvų, gausios žolynų bei prieskoninių augalų. Tai lengvos ir neįpareigojančios, kai kurie netgi pasakytų – hipsterio puokštės. Jos labiausiai priimtinos drąsesnėms poroms, toms, kurios švenčia gamtoje, į ceremoniją važiuoja Mini arba Fiat 500 automobiliukais ir vietoje lakuotos odos batų aunasi „inkariukus“. Priešingoje pusėje bus niekur nedingstanti klasika ir prabanga – prabangios orchidėjos, rožės, kristalai bei šilkas. Tiesa, net ir šioje „stovykloje“ galima bus sutikti kiek drąsesnių spalvų derinių: geltonos bei pilkos, rausvos ir violetinės. O kalbant apie spalvas, manau, kad 2015 metais matysime koralinės, mėtos, turkio, garstyčių bei rausvai violetinės spalvų fiestą. Šiais metais jau ne kartą dirbome su drąsesniais spalvų deriniais, todėl manau, kad kitais metais jų tik daugės. Tiesa, reikia paminėti ir gan smagią „naujieną“ – pastaruoju metu dažnai pasitaiko, kad nuotakos sau ar palydai renkasi vainikėlius vietoje puokštės, tai jau yra įvardijama kaip viena iš kitų metų tendencijų. Beje, siūlau būti atsargioms su tokiomis naujovėmis, nes jas reikia labai kruopščiai suderinti su bendra vestuvių stilistika, o tai geriausia patikėti profesionaliems floristams. 

Ar yra tam tikros taisyklės, kurių reikėtų laikytis komponuojant vestuvinę puokštę? 

Paprastai apie taisykles komponuojant vestuvinę puokštę nepapasakosiu. Profesionalai to mokosi ne vienus metus, tobulinasi ir nuolatos bando atrasti naujus sprendimus. Manau, kur kas aktualiau būsimoms nuotakoms žinoti kelias taisykles renkantis floristą. Visų pirmiausia tai yra kvalifikacija – meistro, darančio Jums vestuvinį dekorą, patirtis ir išsilavinimas. Tikrai nesiplėsiu detalizuodamas, geriausiai tai paaiškinti pavyzdžiu apie tai, koks skirtumas tarp prabangaus restorano ir prekybos centro kulinarijos skyriaus. Manau, kad palyginimas gana vaizdingas, bet lengvai suvokiamas. Kita taisyklė yra kokybė – visų pirmiausia naudojamų gėlių šviežumas ir paruošimas, taip pat laikymo sąlygos bei naudojamos priemonės, užtikrinančios gėlių ilgaamžiškumą. Visa tai yra klausimai, kuriuos Jūs kaip būsimos nuotakos turite teisę užduoti savo floristui, nuo kurio atsakymų priklausys pasirinkimas.

Ar būtų galima teigti, kad yra vyriškos ir moteriškos gėlės? Kuo jos skiriasi? 

Šiais laikais išskirti grynai vyriškas ir moteriškas gėles gana sudėtinga, bet, mano nuomone, kai kurie augalai tikrai turi stipresnį moterišką arba vyrišką charakterį. Žinoma, priklausomai nuo panaudojimo gėlės gali savo charakterį keisti, bet gerberą „vyriška“ padaryti sunku, o ir neverta, tada jau geriau imti dekoratyvinį česnaką. Lygiai tas pats su pakalnutėmis, frezijomis ir kitomis gležnomis gėlėmis, kurios visuomet tiks moteriai lygiai taip pat, kaip amarilės, eremūrai ar anturiai tiks vyrui. Toliau jau spalvų klausimas, nes kad ir kiek toli nueitų lyčių supanašėjimas, rožinės spalvos vyrui nesiūlyčiau. Beje, turiu pastebėti, kad kaip ir daugelyje sričių moterims „labiau pasisekė“, nes joms tinkamos apskritai visos gėlės vien jau todėl, kad jos yra gėlės. O ir spalvos dažniau priklauso nuo moters ar merginos charakterio ir/ar stiliaus negu nuo pačios gėlės. 

Ką manote apie tamsias gėles vestuvėse? Ar tinkama jas naudoti? Ar ne per drąsu? 

Mano supratimu, žmonės neturėtų aklai sekti tradicijų ar vadovautis aplinkinių nuomone. Nepamirškime, kad visos tradicijos keičiasi. Baltos gėlės nėra tūkstantmečio senumo tradicija ar nepajudinamas įstatymas. Leiskime sau eksperimentuoti ir rinktis tai, kas patinka, net jeigu tai ir bus tamsios gėlės. Mano patarimas būtų tik toks, kad norėdami įgyvendinti drąsias idėjas pasitartumėte su profesionalais. Vien dėl to, kad jie tinkamai parinks ir suderins spalvas, ir padės išvengti tokių klaidų, apie kurias galite net nesusimąstyti. Pavyzdžiui, tarp baltų ar kreminių gėlių įdėjus tamsiai raudonas rožes visuomet gausite labai prastą rezultatą, nes nuotraukose toks kontrastas iš raudonų rožių padarys juodas dėmes. Taigi dar kartą paraginčiau visas nuotakas nesibaiminti drąsių sprendimų, bet tinkamai pasiruošti tokiems „eksperimentams“.

Apibūdinkite, kaip turėtų atrodyti tobula nuotakos puokštė? 

Deja, bet į šitą klausimą atsakymo neturiu. Arba bent jau ne tokį, kokio tikitės. Šiek tiek pagalvojęs galėčiau pasakyti, kad man arčiausiai tobulumo yra ta puokštė, kurią nuotaka pamačiusi pravirksta džiaugsmo ašaromis. Tuomet suprantu, kad sukūrėme ne tik gražią gėlių kompoziciją bet ir emociją. 

Kas yra smagiausia dirbant floristu? Koks jūsų mėgstamiausias momentas? 

Manau, kad smagiausia dirbant floristu būtent ir yra matyti žmonių emocijas. Kai tavo rankų darbas priverčia klientą nusišypsoti, nustebti ar galbūt net susigraudinti. Todėl ir artimiems klientams laikas nuo laiko primenu, kad jie pirkdami gėles dovanoja ne jas, o visų pirmiausia emocijas. 

Kokios gėlės jums labiausiai patinka? Kodėl? 

Vienos gėlės tikrai neįvardysiu. Šiuo metu man labiausiai patinka rečiau matomos, neįprastos gėlės. Smagu juk ir pačiam nustebti. Tiesa, jau antrą sezoną negaliu atsidžiaugti įvairiaspalviais gvazdikais. Jų galima nusipirkti tokių atspalvių, kad net pačiam nesitiki. Šiuo metu vieni iš smagiausių turbūt yra neoniniai gvazdikai.

Jūs siekiate būti išskirtinis – kitoks, originalus ir kūrybingas. Iš kur semiatės idėjų? 

Tiesą sakant, negaliu įvardyti vieno šaltinio. Dauguma idėjų kyla stebint aplinką – tiek augalus, tiek įvairias konstrukcijas (tiltus, pastatus, griuvėsius), taip pat techniką ar tiesiog reklamines iškabas. Iš aplinkos semiuosi linijų derinių, spalvinių kontrastų bei formų idėjų. Lygiai taip pat mintys kyla vartant fotografijos albumus, klausantis muzikos. Niekada nežinau, iš kur kils mintis. Kadangi mėgstu eksperimentuoti, tai mano minčių srautas neapsiriboja tik tradiciniais šaltiniais (tokiais kaip dabar pasidaręs yra „Pinterest“). Na ir, savaime suprantama, idėjos kyla bendraujant su klientais, tomis pačiomis nuotakomis, leidžiančiomis fantazuoti, nes pasako tik vestuvių temą. 

Ką manote, kai žmonės vietoje gėlių prašo padovanoti knygų? 

Manau, kad kiekvienas yra laisvas rinktis. Vieniems labiau patinka knygos, kitiems – gėlės. Smagiausia, kai yra dovanojamos knygos, papuoštos gėlėmis.

Gal galėtumėte duoti keletą patarimų nuotakoms? Koks procesas yra dirbant su floristu, ką reikėtų žinoti, ko tikėtis? Prieš kiek laiko reikia kreiptis į floristą dėl gėlių vestuvėms ir pan.? 

Svarbiausias patarimas yra nelaukti paskutinės minutės. Net jeigu nežinote, ko tiksliai norite, bent jau pasirinkite patinkantį floristą ir rezervuokite datą. Tikrai labai nesmagu atsakyti nuotakoms dėl to, kad jos pavėlavo užsisakyti puokštę bei dekorą laiku. Dirbant su floristu visgi patarčiau nesirinkti aklai pagal kainą arba jeigu manote, kad Jums užteks atnešti nuotrauką ir gausite kopiją. Geriausia yra susipažinti su floristo stiliumi, pavartyti albumus arba nuotraukas „Facebook‘o“ paskyroje ir tuomet matydami stilių galėsite nuspręsti, ar norite dirbti su konkrečiu žmogum ir jo komanda, ar ne. Manau, tai teisingiausias būdas, tuomet nei Jūs nenusivilsite, nei versite floristą daryti tai, kas jam iš principo svetima. Taip pat svarbu susirasti profesionalą, kuris patartų, kas Jums tinka, kokios gėlės yra sezono metu, kaip pasiekti maksimalų rezultatą ir pasirūpintų, kad Jūs gautumėte tikrai kokybišką puokštę. Beje, siūlau per daug nevartyti nuotraukų puslapių ir neprisirinkti idėjų (pvz., „Pinterest“), kol neapsilankėte pas floristą. Kodėl? Ogi todėl, kad pirma patariu susižinoti, kokios gėlės yra tuo metų laiku, tada galėsite ieškoti įkvėpimo, bet be rizikos, kad susižavėsite vėdrynų puokšte rugsėjo mėnesiui.
Mūsų studijoje procesas yra gana paprastas – susitinkam su nuotakomis akis į akį (arba susirašom elektroniniu būdu). Pasikalbam apie planuojamą šventės stilių, nuotaikas ir apsižiūrim galimus pavyzdžius, sutariam dėl preliminarios kainos. Jeigu nuotaka pasitiki mumis kaip profesionalais, tai dažnai pasitvirtinam užsakymą iš karto. Jeigu reikia laiko pagalvoti, tuomet paprastai nuotakos turi laiko apmąstyti mūsų pasirinktus variantus, o per antrą susitikimą viską susidėliojame iki galo. Savaitę ar dvi prieš vestuvių datą pasitvirtinam užsakymą be tolesnių pakeitimų ir laukiam vestuvių. Viskas labai paprasta. 
Daugiau Antano Mažono darbų galite rasti puslapyje www.floristaiantribos.lt
Daugiau apie vestuvines puokštes skaitykite atskiroje rubrikoje VESTUVINĖS PUOKŠTĖS
Vestuvių idėjų taip pat ieškokite ApieVestuves.lt FORUME
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2014-09-22 07:57
Modestas
Sveikos damos, as cia toks vienas pagerbtas tarp moteru busiu. Man irgi idomu kainos, nes su busima zmona norime rasti zmogu turinti patirties ir nebijanti ekperimentuoti
2014-09-19 14:10
Mona
Puokste kiekvienai pagal skoni, vienom patinka tik rozes, kitos gal nori kazko idomesnio, man asmeniskai geriau linksmas sluotrazis nei atsibodus i plastmasine panasi puokste. Tik zinoma visko reikia su saiku :)
2014-09-19 11:43
As
Kai prideda bele kiek rusiu, bele kiek spalvu i viena puoskte, tai jau ne puokste, o sluotrazis. Geriau tada pakeliui i zaksa sustot i lauko gelike nusiskint.
2014-09-17 14:15
Vaiva
na jis man superins o tie jo kaktusai vau
noriu kad jie kurtu dekora musu vestuvei :) kazi kokios kainos? gal kas samdet?