S. MURUGESH APIE VESTUVES INDIJOJE

Nuotr. iš asmeninio archyvo
Turbūt daugelis esame girdėję apie indiškas vestuves, kurios visiškai skiriasi savo kultūra ir tradicijomis nuo mūsų. Įprastai jos vyksta daugiau nei dvi dienas, svečių skaičiuojama šimtais, o ryškios spalvos ir prabanga tviskanti aplinka, atrodytų, primena pasakas. Vestuvių organizatorius iš Indijos – Sachindra B M Murugesh – mums papasakojo apie tradicinių vestuvių organizavimą šioje šalyje, o mes Jums perpasakojame tai, kas atrodo kiek keista ir neįprasta, tačiau labai įdomu žvelgiant mūsų akimis.

Apie Sachindra

Sachindra B M Murugesh – renginių organizatorius, gyvenantis ir dirbantis Indijoje. Semtis žinių ir mokytis organizavimo meno jis pradėjo Anglijoje. Pradžia buvo studijos ir darbas viešbučiuose. Ten jis išmoko organizuoti konferencijas, renginius, susipažino su maisto ir gėrimų pateikimo subtilybėmis. Galiausiai buvo pastebėtas ir pradėtas kviesti organizuoti vestuves. Kelis metus organizavęs vestuves Anglijoje, gavo pasiūlymą surengti tikras indiškas vestuves. Dabar bendradarbiauja su renginių organizavimo įmone Indijoje ir padeda įgyvendinti didžiausius vestuvių planus.

Poros pažintis pagal tradicijas

Susitikinėjimas prieš vestuves, ypatingai šiaurės Indijoje, yra draudžiamas. Nuotakos tėvai pirmiausia pateikia pasiūlymą jaunikio tėvams, o pastarieji sprendžia visus svarbiausius vestuvių klausimus. Įprastai jaunikio artimieji gauna ne vienos, o kelių šeimų pasiūlymus. Dažniausiai būna pateiktos merginos nuotraukos ir gyvenimo aprašymai. Taip jaunikio tėvai sprendžia, su kuo susitikti antrą kartą. Aprašyme būna išvardyta ne tik merginos išsilavinimas, bet ir tėvų, brolių, seserų kartu su finansine padėtimi. Per antrą susitikimą būsima jaunoji gamina jaunikio tėvams maistą tam, kad būtų įvertinti jos sugebėjimai virtuvėje. Jei viskas vyksta sklandžiai, vyrai susėda aptarti vestuvių organizavimo. Čia dalis, kai leidžiama pasimatyti jauniesiems, jie gali sėdėti prie kito stalo ir kalbėtis, bet tik visų šeimos narių akivaizdoje. Vestuvės jokiu būdu negali vykti, jei nesutinka jaunųjų horoskopai. Tačiau reikia nepamiršti, jog laikai keičiasi, ir didžiuosiuose miestuose nebesilaikoma tokių griežtų tradicijų.

Vestuvės Indijoje

Indijoje vestuvės yra labai spalvingos ir trunka ilgiau nei įprasta Lietuvoje. Viskas sukasi apie prabangą, o svečių sąrašas neapsiriboja artimiausiais šeimos nariais ar draugais. Dažniausiai šventėje dalyvauja ir kaimynai, verslo partneriai, draugų draugai, pusbrolių ar pusseserių draugai, net jų tėvai. Trumpai tariant, visi, ką pažįsta bet kuris šeimos narys. Dėl to besituokianti pora pažįsta tik 10 procentų šventėje dalyvaujančių žmonių. Pora dažniausiai sėdi dideliuose krėsluose priešais svečius ant didelės pakylos, o svečiai neša jiems dovanas. Nepriklausomai nuo įsitikinimų, religijos, finansinio pajėgumo dovanos būna pačios brangiausios, dažniausiai pagamintos iš aukso. Per vestuves žaidžiama daug žaidimų, skirtų nuotakai ir jaunikiui. Pavyzdžiui, žiedo ieškojimas pilname vandens dubenyje arba nuotakos tėvai paslepia jaunikio batus ir mainais prašo išpirkos.

Ceremonija

Vestuvių ceremonija priklauso nuo bendruomenės, nors didžiausias jų skirtumas – ritualų laikas. Šventikas paskiria laiką pagrindiniams ritualams: vaikščiojimui aplink laužą, nuotakos ir jaunikio drabužių surišimui. Visoms bendruomenėms bendras ritualas vis dar išlieka ryžių lietus po ceremonijos. Ceremonijos pradžioje jaunikis su nuotaka basi klūpi prie altoriaus, taip išreikšdami pagarbą ir dėkingumą šeimos deivei Lakšmei. Kita svarbi ceremonijos dalis yra mangalsutra – karoliai. Kai jaunikis uždeda nuotakai karolius kaip santuokos simbolį. Taip pat kunkula – kai jaunikis nuotakos kaktą pažymi raudonu tašku. Vienišai, nesusituokusiai moteriai toks ženklas yra draudžiamas.

Nuotakos ir jaunikio įvaizdis

Tiek nuotaka, tiek jaunikis ant kaklo ryši gėlių girliandas. Ši ceremonijos dalis būdinga visoms bendruomenėms ir ji vadinama Varmala. Kitos dalys ir apranga dažniausiai skiriasi, ypatingai tai priklauso nuo religijos, nes Indijoje išpažįstama daug skirtingų religijų. Yra induistų, musulmonų, budistų, judėjų, krikščionių ir kt. Išskirtinis indų nuotakų ženklas – mehendi – laikinos tatuiruotės ant rankų. Tradiciškai jos rengiasi spalvotai, pridengiama didelė dalis kūno. Jaunikis vilki Sherwani – tradicinį indų kostiumą. Jaunikis taip pat turi skiriamąjį ženklą ant kaktos, jis gali būti raudonas ar baltas, priklausomai nuo bendruomenėje vyraujančios sistemos.

Vestuvių kaina

Vestuvių kaina Indijoje svyruoja nuo tūkstančio iki milijonų dolerių. Svarbiausias aspektas, pagal kurį sprendžiama, kiek išleisti vestuvėms, tai tėvų galimybės. Išleidžiama didžiausia galima suma. Tai, žinoma, priklauso nuo pramogų, dekoro ir maisto įnorių. Kalbant apie pastarąjį, tai dažniausiai vegetariški patiekalai ir jokio alkoholio. Nors išimtis yra induistų vestuvės, ten galime pamatyti jautienos. Taip pat kiekviena paslauga turi savo kainą, pavyzdžiui, tėvų namai turi būti apšviesti tiek viduje, tiek išorėje. Floristams pinigų negailima, todėl dekoracijos neretai būna stulbinamos. Retai pamatysite vestuves, iškeltas paprastoje salėje. Dažniausiai tai 5 žvaigždučių viešbučiai ir geriausias galimas aptarnavimas.
Štai tokios vestuvių tradicijos vyrauja Indijoje. Galime tik stebėtis ceremonija, papročiais, nuotakos ir jaunikio įvaizdžiu, šeimos vaidmeniu rengiant vestuves. Lietuvoje vestuves švenčiame pagal visiškai skirtingas tradicijas, todėl labai įdomu pažvelgti, kaip ši šventė atrodo kitoje kultūroje.
Daugiau apie vestuves skaitykite atskiroje rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
Apie įvairaus pobūdžio netradicines vestuves kalba ApieVestuves.lt forumo merginos, užsuk PASISEMTI IDĖJŲ IR TU
Kaip atrodo indiškos vestuvės ir nuotaka galite pamatyti ApieVestuves.lt Pinterest galerijoje
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-09-26 14:16
nesamone
Nuotakos gražios, bet kažin kaip jom sekasi po vedybų su vyru pažindintis