Kaip pranešti svečiams, kad nenorite gėlių


KAIP SUDARYTI IŠSKIRTINĮ MENIU?

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Jūsų vestuvės – tai šventė, kurią švenčiate tik vieną kartą gyvenime. Todėl reikia pasirūpinti, kad viskas būtų tobula. Vienas iš planavimo darbų – meniu sudarymas. Pamirškite įprastas mišraines ant savo šventės stalo, pagalvokite apie ką nors originalesnio, labiau primenančio Jus, ar priešingai, labai stebinančio ir, atrodytų, visiškai neįprasto.

Kokį meniu rinktis

Pirmoji užduotis – prieš sudarydami meniu pagalvokite apie savo vestuvių viziją. Maisto pateikimas visiškai skiriasi, jei šventė vyksta paplūdimyje, o ne tradicinėje kaimo aplinkoje. Paplūdimys reikalauja lengvų užkandėlių, o kaime rinkitės grilyje keptus kepsnius. Išnaudokite regiono privalumus. Jei šventė vyksta prie jūros, kaip pagrindinius patiekalus pateikite jūros gėrybes, jei tai Dzūkija ir jau rudenėja, jokiu būdu nepamirškite grybų.

Maisto pateikimas

Maisto pateikimas – kaip šou dalis. Ar Jums yra tekę stebėti, kaip gamina Jūsų maistą? Jei taip, turbūt norėtumėte pakartoti, jei ne – verta išbandyti. Tai labai įdomus procesas, ypatingai stebint kitos kultūros virtuvės šefą. Tarkime, šašlykus prieš Jūsų akis kepa tikras gruzinas, jei norite japoniškos virtuvės, rinkitės sušio meistrą. Kita pateikimo idėja galėtų būti švediškas stalas. Pateikite patiekalų, mėsos, žuvies, daržovių – kiekvienas pasirinks tai, kas jam patinka. Taip pat prisiminkite taisyklę, jog maistas dažnai būna valgomas ir akimis. Tad maistą pateikite originaliai, puoškite žiedlapiais, vietoje įprastų lėkščių rinkitės ką neįprasto, kokoso kevalus ar išskaptuotą moliūgą. Kaip ir visur, čia galioja taisyklė: mažiau yra daugiau. Jei jos laikysitės, niekada neprašausite pro šalį.

Pasiūlymai Jums

Kadangi jau išsiaiškinom visas pagrindines taisykles, kurių reikia laikytis renkantis vestuvių meniu, galime pažvelgti ir į pavyzdžius, kurie tiks visoms vestuvėms, nesvarbu, koks metų laikas būtų ar kurioje vietoje vyktų šventė.
Saldus stalas. Žaiskite su deserto pateikimu. Rinkitės ką nors originalaus, ir kad atrodytų neįprasta. Tarkime, pateikime spurgos ir raguolio hibridą, užliekite pasirinktu glajumi. Vasarą rinkitės spalvingą, žiemą – baltą. Rezultatas – svečiai negalės atitraukti nei žvilgsnio, nei rankų ir spėlios, kas tai. Šalia puikiai tiks pienas stikliniame buteliuke su vestuvių tematiką atitinkančiu šiaudeliu.
Vieno kąsnio užkandžiai visada pasiteisina. Patys sočiausi yra užkandžiai su mėsa. Todėl siūlome idėją, tinkančią tiek vestuvėms kaime, tiek prie jūros. Tai mėsos rutuliukai su pasirinktu padažu. Lengva pagaminti ir skanu ragauti. Jei to nepakanka, rinkitės spagečių padažą ir pagardinkite Jums patinkančiu prieskoniu. Jei vestuvėse orientuojatės į sveiką maistą, rinkitės salotas. Taip, tai gali būti ir lengvas užkandis, tiesiog pateikite ,vieno šaukšto porcijomis. Lengviausiai paruošiama, o tinkamai pateikus ne tik atrodo puikiai, bet ir yra labai skanu.
Gausus švediškas stalas yra puikus būdas užtikrinti, kad kiekvienas gauna tai, ko nori. Vienas iš švediško stalo variantų, tinkamų bet kuriai vestuvių tematikai, yra sūrio stalas. Čia galima pateikti įvairių skonių ožkos, karvės, avies pieno sūrių. Prie jų pridėkite etiketes, taip svečiai žinos, kokį sūrį ragauja. Šalia siūlykite duonos ir riešutų.
Prie stipriųjų gėrimų rinkitės užkandžius, suvertus ant pagaliuko, dar geriau – ant dantų krapštuko. Svarbiausia, kad prie gėrimo pateikiami patiekalai būtų ne induose, o lengvai paimami pirštais ir žmonės neišsiriebaluotų rankų. Čia vėl galite rinktis mėsos gabaliukus, užmautus ant dantų krapštuko. Gali būti ir lengvesnis užkandis – sūris ar alyvuogė.
Pagrindinės meniu pasirinkimo taisyklės ir pavyzdžiai aptarti. Svarbiausia prisiminti, jog mažiau yra daugiau, svarbu ne tik skonis, bet ir išvaizda. Vestuves planuokite atsakingai ir šventės dieną galėsite mėgautis savo pasirinkimu.
Apie vestuvių patiekalus bei užkandžius daugiau skaitykite rubrikoje VAIŠĖS 
 
Kaip paruošti išskirtinį vestuvių stalą idėjų ieškokite ApieVestuves.lt Pinterest galerijoje
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-10-24 13:18
Akmeja
Maisto pateikimas tikrai labai daug reiskia, teko susidurti
2014-10-17 08:47
Martynux
Niam niam kaip skaniai atrodo tie uzkandziai