Išskirtiniai L. Dambrausko portretai nuotakoms


O. RAŠKAUSKIENĖ APIE VESTUVES AMALFIO PAKRANTĖJE

Asmeninė Olgos nuotr.
Saulėtą rytą „Bonadies“ viešbučio terasoje susitikome su vestuvių planuotoja Italijoje Olga. Ji ką tik pabudo po vakar dienos vestuvių, kurias čia šventė lietuvaičiai Romanas ir Gitana. Skubame klausti visko, kas labai domina, nes matėme visą organizavimo virtuvę. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šventė buvo nuostabi ir nieko ypatingo nereikėjo daryti. Pasirodo, kad kelios dienos pasiruošimo, ankstyvas vestuvių rytas ir vėlyvas vakaras po jų – pilni įtemptos dienotvarkės, derinimo ir bendravimo su paslaugų tiekėjais, priežiūros ir bendravimo su jaunaisiais bei jų palyda čia. Taigi, geriam tikrą stiprią ekspreso kavą ir kalbamės.

1. Kada reikia pradėti planuoti vestuves Italijoje? Kodėl? Per kokį trumpiausią laiką galima suplanuoti?

Dokumentams sutvarkyti pakaktų ir dviejų mėnesių, tačiau planavimui reikia daugiau laiko, nes čia jau prasideda kūryba, o tai užtrunka kartais daugiau, negu planuoji. Todėl šventės planavimui siūlyčiau skirti daugiau laiko! Norėdami išvengti stresinių situacijų, planavimo darbams skirkite ne mažiau 6 mėnesių. Jei jums padės planuotoja, viską galima padaryti ir greičiau. Labai norint galima spėti ir per du mėnesius. Mūsų poros planuoja nuo šešių mėnesių iki metų ir daugiau.
Tačiau, kaip ir minėjau, viską galima spėti per kur kas trumpesnį laiką.

2. Kiek vidutiniškai kainuoja vestuvės ir kas įskaičiuota?

Kad susidarytumėte įspūdį apie kainas, pateiksiu pavyzdį: jauniesiems ir 20 svečių vestuvės gražiausioje Amalfio pakrantės vietoje su fantastišku vaizdu ir puikiu oru, be lėktuvo bilietų svečiams, drabužių ir žiedų kainavo apie 10 000 €. Tai ta pati suma, kokią lietuviai išleidžia vestuvėms Lietuvoje.
Į 10 000 € sumą įskaičiuoti ir fotografo, vaizdo reporterio, vedėjo ir DJ iš Lietuvos honorarai. Tačiau kainos priklauso nuo jūsų norų ir galimybių, vestuvių biudžetas gali siekti ir 100 000 €.

3. Kaip svyruoja svečių apgyvendinimo kainos? Nuo ko priklauso?

Kainos svyruoja nuo 60–70 € iki 1500 € nakčiai kambarys, priklauso, apartamentai ar viešbutukas yra pasiekiamas automobiliu, ar aplink gražus kraštovaizdis, koks apgyvendinimo įstaigos lygis ir kiek yra pritaikytas tokioms šventėms. Aš visada rekomenduoju rinktis viešbučius, galinčius pasiūlyti puikius paketus – šventė, svečių apgyvendinimas ir atostogos po šventės. Kai perki paketą, kainos geresnės. Be to, kainos svyruoja: vasarą jos didesnės nei kitais metų laikais. Idealu čia vykti, kai Lietuvoje ruduo arba ankstyvas pavasaris, nes Amalfyje saulė ir šiluma dar lepina, o kainos nesikandžioja.
Itališkos žiemos šiluma primena lietuvišką rudenį arba pavasarį, o pavasaris ir ruduo – panašūs į mūsų vasaras. Vasaros Italijoje itin karštos ir drėgnos, todėl ne itin palankios vestuvių puotai!

4. Kaip pigiausiai galima suplanuoti vestuves Italijoje? Kokiu sezonu? Kodėl? 

Pigiausia planuoti vestuves nuo spalio pabaigos iki balandžio pradžios, kai Italijoje baigiasi populiarus ir ne toks populiarus vestuvių metas, tačiau džiugina vis dar šilti orai. Žinoma, jūs galite viską susiplanuoti patys – googlinti informacijos ir tiekėjų. Tačiau specialias kainas turi tik planuotojos ir jos gali padėti apsisaugoti nuo visų nesklandumų.

5. Kokias vestuves Italijoje pastaruoju metu planuojate? Kaip jos atrodo? Papasakokite plačiau. 

Pastaruoju metu daugiausiai jaunųjų porų pageidauja tuoktis būtent Amalfio pakrantėje, dėl įspūdingų vaizdų, tačiau teko tuokti ir Toskanoje, laukia vestuvės Apulijos regione. Šventės būna kuo įvairiausios: nuo didelio būrio svečių iki tik su liudininkais atvykusių sutuoktinių. Pastarųjų šventė – jauki šilta maža vestuvių ceremonija su vaizdu į Viduržemio jūrą, paskui skani vakarienė ir nuostabi fotosesija. Buvo ir didelės vestuvės – pora su draugais ir šeimomis atskrido savaitei – vyko nuostabios vestuvės: nuotakos pasiruošimas viešbučio terasoje, jaunikio ryto pasilepinimas barzdaskučių rankose, pribloškianti ceremonija nuostabiame sode, fotosesija miesteliuose ir linksma šventė viešbučio terasoje su vedėju ir DJ. Du skirtingi pavyzdžiai iliustruoja, kokias šventes galite rinktis. Tiesa, galimi ir kiti variantai. Visi žmonės skirtingi ir poreikiai skiriasi. Gal jūs svajojate apie jaukų pasiruošimą, gražią ceremoniją bažnyčioje, skanius pietus su šeima, o vėliau fotosesiją ir šėlionę su motoroleriais itališkais keliukais ir šėlsmu naktiniame klube. Viskas priklauso nuo jūsų norų. Pirmas susitikimas su Jumis ir yra apie visus norus.

6. Kaip atrodo vestuvių rytas Italijoje, o paskui ceremonija? Kokie galimi ceremonijos tipai? 

Vestuvių rytas prasideda nuo itališkų pusryčių, paskui susitinkate su niekur neskubančiais kruopščiais stilistais, o visa aplinka pripildyta itališkos kalbos auros!
Lietuvoje įprasta, kad ilgai vestuvėms ruošiasi tik jaunoji, Italijoje kiek kitaip: vyrams taip pat skiriama nemažai laiko, nes siūloma apsilankyti pas stilistus, kur jaunikis paruošiamas savo svarbiai gyvenimo dienai!
Dažniausiai ceremonija prasideda apie 13–15 val. pagal jaunųjų pageidavimą.
Vėliau jaunieji išvyksta su fotografais fotosesijai, o svečių laukia tik jiems skirta programa. Apie 19 val. prasideda vakarinė šventės dalis. Jums tikrai nereikia rūpintis, ką veiks svečiai, – juos užims, kol jūs mėgausitės vienas kito draugija.
Yra net keletas ceremonijų tipų: 
1.Ceremonija bažnyčioje;
2. Civilinės tuoktuvės pasirinktoje vietoje (sodelis, paplūdimys ir t. t.);
3. Simbolinės tuoktuvės pasirinktoje vietoje (bažnyčia, sodelis, paplūdimys ir t. t.).

7. Jūs puikiai kalbate itališkai, čia turite puikių kontaktų, bet kas labiausiai padeda lietuvei planuoti vestuves Italijoje? 

Užsispyrimas ir užsibrėžto tikslo siekimas, turbūt kaip ir bet kuriame versle! Be šių savybių būtų sunku ką padaryti. Patikėkite manimi, Italijoje niekas savaime neįvyksta!

8. Kuriuos miestus, regionus labiausiai rekomenduotumėte vestuvėms?

Visa Italija yra tikras lobis, o Amalfio pakrantė – jos perlas, bet tai tik mano nuomonė. Italijoje yra gausybė vietovių, tinkančių įvairiausiems skoniams, tereikia išsirinkti, kas jums prie širdies.

9. Top 3 patarimai būsimiems jaunavedžiams, svajojantiems apie vestuves Italijoje? 

- Nusiteikite, kad bus skirtingas požiūris į tą pačią situaciją: kas jums gali atrodyti kaip tragedija, italui pasirodys vieni juokai.
- Jeigu laikotės dietos, nevažiuokite į Italiją. Čia valgoma daug ir skaniai!
- Jei visgi nusprendėte organizuoti vestuves patys, siūlyčiau visus susitarimus su italais būtinai patikrinti kelis kartus. Patikėkite, vėluoti jiems yra ne naujiena, į kraują įaugę ne itin kruopščiai žiūrėti į savo pareigas, ir dėl nekokybiškai atlikto darbo jie visai nesijaučia kalti. 
Išsamesnės informacijos apie vietas ir pasiūlymus teiraukitės renginių organizatorės Olgos Raškauskienės www.italianwedding.eu 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2014-11-03 22:35
Ineta
aciu Jums Olga uz atsakyma.
2014-10-29 22:58
Olga Studio
Miela Aliona dažniausiai svečių skaičius svyruoja tarp 20 ir 30žmonių, tačiau jei norite jaukios šeimininės šventės sprendimas skristi su tėveliais ir liudininkais pats geriausias!

Miela Ineta, geriausi sezonai tuoktis Italijoje jei tikites vasariškos šilumos-ruduo(nuo rugsėjo vidurio iki lapkričio vidurio) ir pavasaris( nuo kovo vidurio ikigegužės galo) jei tinka pavasariška gaiva-žiemos sezonas taip pat neturėtų gąsdinti!

Dėl svečių kelionės ir apgyvendinimo kiekviena pora sprendžia asmeniškai, jei leidžia galimybės apmoka viską ir atsiima per dovanas, kiti prašo vietoje dovanų-dalyvavimą šventėje!

Miela Feja, dėl sausio mėnesio pasiūlymų rašykite info@italianwedding.eu!

2014-10-29 18:09
Aliona
Mieloji Olga,
sakykite kiek zmoniu ty sveciu skraidinasi poros? Ar normalu jei skrenda tik pora liudininkai ir tevai?
2014-10-28 16:17
Ineta
Sveiki Olga, sakykite kokiu sezonu geriausia planuoti vestuves Italijoje? Kaip zmones daro - uz svecius moka patys? Ar sveciai mokasi patys?
2014-10-28 08:51
Audinga
Nerealiai, jau žinau kur tuoksimės su vyru!!!
2014-10-22 10:41
Magda
Kaip fainiai...
2014-10-18 13:33
Feja
o koks oras sausio menesi? ir kainos? mane domintu 30 zmoniu
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS