Kaip teisingai rištis peteliškę


IDĖJA VESTUVĖMS – MINIOS ŠOKIS (FLASHMOB‘AS)

Šokių Akademijos arch. nuotrauka
Šiandieną nusprendėme pasidomėti apie vestuvių šokį, juk bėgant metams jis, kaip ir pačios vestuvės, pasikeitė. Kalbiname šokių mokytoją, „Šokių Akademijos“ vadovę Jurgitą Česnavičiūtę, mielai mums sutikusią papasakoti, ko šiandien nori jaunieji ruošdami vestuvinį šokį ir kaip tai įgyvendinama. Taigi pradedame nuo pradžių, kas įdomiausia. 

Kaip dažnai jaunieji vestuvėms nori parengti minios šokį? 

Šiuo metu sparčiai populiarėja minios šokiai apskritai ir daugelis pradėjo pageidauti ko nors panašaus ir per vestuves. Maždaug 20–30 % į mus besikreipiančių jaunavedžių, pageidauja, kad sukurtume bendrą jaunųjų ir jų draugų šokį. Ne visada tai galime pavadinti minios šokiu. Kartais tai tiesiog bendras, smagus draugų šokis.
Minios šokio tiek paskirtis, tiek vaizdas yra šiek tiek kitoks, negu dauguma įsivaizduoja, tačiau aš suprantu, kokio rezultato žmonės pageidauja, ir mums pavyksta susikalbėti. 
A flash mob (or flashmob) is a group of people who assemble suddenly in a public place, perform an unusual and seemingly pointless act for a brief time, before quickly dispersing. They are organized via telecommunications, social media, or viral emails. 

Nuo ko pradėti kuriant šokį? 

Pirmiausia reikia atrasti tokį musikos kūrinį, kuris tiktų, patiktų jaunavedžiams, jų draugams ir būtų užvedantis, linksmas ir pakankamai paprasto ritmo. Šokį galima sukurti pagal bet kokį muzikos kūrinį ir įvairaus sudėtingumo. Kuo daugiau įdedame darbo visi kartu, tuo rezultatas geresnis, bet nesudėtingos kompozicijos galima išmokti per kelias pamokas. Aišku, mokiniai nusifilmuoja žinsnelius ir judesius ir dar patys namie kartoja. 

Papasakokite, kaip viskas vyksta? 

Dažniausiai jaunavedžiai šokio pradžioje nori šokti tik dviese pagal romantišką muziką, o draugai prisijungia po kelių minučių pasikeitus muzikai (iš anksto paruošiamas garso takelis). Taigi, pirmas pamokas su šventės kaltininkais mokomės tik lėtos dalies, aptariame muziką, judesius, suderiname visiems patogų laiką bendroms pamokoms. Bendrą šokio dalį galima šokti poromis arba po vieną, priklauso nuo pageidavimo, pasirinktos muzikos ir laiko, kiek jo yra likę iki šventės, nes po vieną šokti lengviau. 

Ko galima tikėtis iš šokio? 

Yra keli bendro šokio variantai (mano patirtis):
a. Bendras šokis su draugais (2–4 pamokos)
b. Lėta jaunųjų dalis + linksmas šokis su draugais (2–6 pamokos)
c. Bendras, nesudėtingas visų svečių šokis, išmokstamas tiesiog per vestuvių šventę, pvz., kol jaunieji fotografuojasi. 

Kaip į jį reaguoja vestuvių svečiai? Kokios emocijos dažniausiai kyla? 

Šokis dažniausiai būna netikėtas, tad svečiai būna maloniai nustebę, prašo pakartot ir neretai patys bando prisijungt ir kartoti judesius.

Kiek kainuoja parengti tokį pasirodymą? 

Kaina priklauso nuo to, kiek pamokų pageidauja šokėjai. Individuali jaunavedžių šokio pamokos kaina – 80 Lt. Pamokos su draugais kaina nuo 100 iki 150 Lt. Pamoka vestuvių šventėje 300–500 Lt. 
Dėkojame Jurgitai už informatyvų pasakojimą. Beje, minios šokis gali būti ne tik jaunųjų šokis, bet ir nuostabi svečių dovana jiems. 

Jaunųjų šokis, antroje dalyje prisijungiant ir svečiams:

Daugiau apie vestuvinį šokį skaitykite rubrikoje ŠOKIS 
Dar daygiau idėjų galite rasti ApieVestuves.lt FORUME, kur buvuvios, esamos ir būsimos nuotakos dalijasi tikromis patirtimis.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2014-10-31 01:01
Vaiv
O kaip patartumėt, iš anksto lankyti pamokas ar vietoje mokytis? Nes kai žiūri video, tai daug chaoso būna :)))
2014-10-29 13:42
Dangė
Įdomu, svarbiausia, kad visiems būtų liiiinksmaaaa:))
2014-10-27 19:03
Aura
Mes dalyvavom kur buvo flashmobas, labai smagu !!!
2014-10-21 22:35
Laima
Smagu būtų :))