Kaip viskas vyksta: civilinės ir bažnytinės santuokos registravimas


SPECIALUS VESTUVIŲ MENIU

Foto: Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
Gardus ir elegantiškai patiektas maistas - geriausia padėka tiems, kurie Jūsų ypatingą dieną yra kartu su Jumis. Nesvarbu, kad pagrindiniai įvykiai vestuvių dieną sukasi aplink jaunuosius ir jų ypatingus gyvenimo pokyčius, svečiai yra labai svarbi šventės dalis, o neskirdami daug dėmesio pokalbiams su jais (juk norisi žiūrėti vienas kitam į akis:), puikiai tai atpirksite ypatingomis vaišėmis.

Pagal lietuviškas tradicijas

Lietuviškos tradicijos byloja: daug, sočiai ir be abejo turi būti gardu. Tai vis dar populiaru kaimo vestuvėse, tačiau vis labiau vengiama mieste. Keičiantis laikui keičiasi maitinimosi tradicijos, todėl ne kiekvienas skrandis priima kotletus su bulvių koše. Nors, tenka pripažinti, baltos mišrainės iš vestuvių meniu tikriausiai niekada neišmesime.

Kaip išsirinkti nei per daug, nei per mažai?

Taigi kaip išsirinkti vestuvių patiekalus, kad būtų ne tik daug, sotu ir gardu, bet ir gražu bei prasminga. Juk maistas taip pat gali pasakyti daug apie Jus, Jūsų gyvenimo būdą ar net išreikšti tam tikras mintis. Šiam gardumo, sotumo, gražumo ir prasmingumo kompleksui puikiausiai tiktų teminis meniu, kurį galite derinti prie šventės temos (jei tokia yra) arba tiesiog sukurti atskira temą tik šventės stalui. Pirmas dalykas, tiksliau, klaida, kurią galima padaryti - išsirinkti maistą, kuri mėgstate patys. Pirmiausia reikia nepamiršti, kad gausus stalas skirtas svečiams (tą dieną Jaunieji retai kada giriasi geru apetitu), todėl reikėtų taikytis prie visų. Žinoma, kad tai atrodo neįmanoma, tačiau juk egzistuoja toks dalykas kaip universalumas - tinkantis visiems arba bent jau daugumai. Geriausia rinktis universalius valgius, kurie neturi labai specifinių ingridientų, kuriuos gali valgyti tik keli iš dešimties žmonių.

Kokios gali būti valgiaraščio temos?

Visiems puikiai ir iki skausmo populiari šalių ar kultūrų tema. Japonija, Indija, Meksika, Prancūzija, Amerika, Graikija - šalys, galinčios atsispindėti Jūsų puotos valgiaraštyje. Įsigilinus į kultūros receptų asortimentą šventės svečius galite supažindinti su tolima, galbūt jiems nepažinta, šalimi ir taip parodyti savo svetingumą palepindami juos ypatingais valgiais. Išsirinkus šalį reikėtų pasidomėti populiariausiais jos valgiais, tačiau renkantis atkreipti dėmesį į tuos patiekalus, kurie turėtų mažiausiai specifiškumo ir jų pagrindas būtų iš mums įprastų ingridientų. Svetimos kultūros valgiaraštis šventės metu negali būti visiškai svetimas mūsų skrandžiams. Kultūros specifiškumą reikėtų rodyti pateikiant prieskonius, padažus, salotas, duoną ir kitus papildomus dalykus, pagrindu paliekant mums įprastą vištieną, bulves, ryžius kitus mėsos patiekalus (juk ne kiekvienas galėtų valgyti kinams įprastas varles).

Valgiaraščio spalva - kas tai?

Kitas galimas teminio meniu variantas - spalva. Pasirinkite savo stalui ir valgiaraščiui spalvą. Tik ją taip pat derėtų rinktis protingai. Pairinkus mėlyną, vargu ar rasime daug mėlynos spalvos patiekalų, apart vynuogių ar baklažano. Tačiau žalios ar raudonos spalvų derinys su balta ar geltona įspūdingai galėtų papuošti Jūsų stalą. Spalvos temą galima taikyti nebūtinai patiekalams, bet stalo bei maisto papuošimams.

Valgiaraštis pagal metų laikus

Dažnai vestuves Jaunieji renkasi pagal mylimiausius metų laikus. Kodėl to nepadarius ir su valgiaraščiu? Kaip smagu rudenį prisėsti prie vaišių stalo nukrauto šviežiomis, kvepiančiomis rudens gėrybėmis, papuoštomis spalvotais klevo lapais. Paprasta, taupu ir be galo gražu. Vasaros stalas galėtų būti išpuoštas kvepiančiomis uogomis, o valgių pagrindas - gaivūs patiekalai: daug įvairių salotų, šaltų sriubų, gardžių mėsos patiekalų su trintų uogų padažais bei pyragų su tirpstančiais ledais. Tad Jūsų šventinis stalas pagal temą gali būti papuoštas ne tik gražiai išlankstytomis servetėlėmis ar gėlėmis, bet skoningai ir ypatingai paruoštais ir papuoštais valgiais.
Taip palepinsite savo svečius, parodysite savo išmonę, pomėgius ar net labiau supažindinsite su savo gyvenimo būdu. Leiskite savo fantazijai atsidurti ant vaišių stalo. O pabaigai patarimas - tik nepersistenkite.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2011-01-30 18:23
Giedre
Pritariu nuomonei,kad alkoholio butu maziau.Geriau jau mano vestuvese tegul visi persivalgo,bet nebuna nei vieno gįrto.Na,o,geriausia,zinoma:visko su saiku.
2010-07-27 19:19
tapati
nu bet tikrai zmones ne paest i vestuves einam!!!!
2010-03-25 12:00
Vilma
Na as manau kad i tokia svente eini ne pavalgyti o pasidziaugti dvieju zmoniu laime :) Zinoma, nesakau kad visai neturetu buti nieko, nes vistiek tai praktiskai visos dienos svente...bet perkrauti stalu nereiketu :)
2010-03-23 17:32
rasa
Geriau daugiau maisto, bet maziau alkoholio
2010-03-14 19:30
CD
Paskaiciau ir prisiminiau, kad teko dalyvauti tokioje sventeje, kur valgyt nedave, tiksliau dave, bet buvo svediskas stalas, o maisto kiekis labai mazas:)) Alkani isejo daugelis sveciu:) Kazkaip nublanksta tada man visa svente, muzikantai, pirsliai ir kt. atsimenu tik, tai, kad alkana buvau:)
2010-03-09 23:03
Vilma
Na kai sveciai iseina alkani irgi negerai:))
2010-02-21 22:56
Sigute
As tai sakyciau, jog maisto tegul buna daugiau, jau geriau jo lieka, negu truksta.
2010-02-16 21:25
Gintaras
Labai graziai cia viskas aprasyta. Bet standartas dazniausiai buna: vistiena arba kiauliena bei zuvis :) Pasiskirsto sveciai is anksto ka valgys ir jau improvizacijai vietos nera:)