Psichologas M. Truncė apie šeimos išsaugojimą


RAGANIŠKOS INGOS IR ANDRIAUS VESTUVĖS

Fotografas Regimantas Žukauskas
Inga ir Andrius – dar viena pora, savo santykius įteisinusi 2014 vasarą. Ši pora išsiskiria originalumu, taigi ir jų vestuvės buvo netradicinės. Apie pažintį meilę, idėjas, šventės organizavimą ir vestuvių savitumą nauja šeima kalba noriai. Taigi dalijamės jų mintimis – galbūt rasite idėjų ir įkvėpimo savo šveitei.

Kada ir kaip susipažinote? Kada įvyko piršlybos ir kokios jos buvo?

Tiesą sakant, susipažinome visai neromantiškai. Buvau ką tik metusi darbą, kuris iš manęs išsunkė jėgas ir įtempė nervus, nukeliavau su draugėmis į barą tos širdgėlos aplaistyti; vyko „Liūdnų slibinų“ koncertas. Sausakimšas buvo baras, nepažįstamas vaikinas, sėdėdamas nugara į mane, dar sugebėjo trinktelti man į galvą alkūne. Taip ir tapo mano vyru. 
Piršlybos lygiai taip pat įvyko bare, tik jau Vilniuje per mūsų mėgstamos grupės koncertą, po dvejų metų nuo mūsų pažinties pradžios. Džiaugiausi, kad buvo taip tamsu, jog visa ta gausybė žmonių nematė, kaip verkiau iš džiaugsmo, pamačiusi mažą žiedelį žybsint iš po stalo baro tamsumoje.

Kada ir nuo ko pradėjote planuoti vestuves? Kiek laiko planavote? Kas buvo sunkiausia? Kas maloniausia?

Vestuves pradėjome planuoti nuo laiko Kauno rotušėje. Bėgiojome reikiamų dokumentų ir še tau – tą laiką vėliau teko pakeisti į ankstesnį. Vestuves planavome metus ir, sakyčiau, labai užteko.
Po Rotušės iškart pradėjome ieškoti sodybos, tada – fotografo.
Per tuos metus buvo visokių akimirkų. Sunkiausia, žinoma, kai ko nors nerandi ar kas nors nepavyksta taip, kaip planavai. Įdomiausia, kad sunkiausia buvo suorganizuoti SAVO choro ir savo pačios repeticijas (dainavome per bažnytinę ceremoniją). Niekas be pačių choristų mums nepadėjo, ieškojau natų, klavišininkės, aparatūros. Mus išdrėbė iš turbūt visų įmanomų muzikos akademijos rūmų ir, atleiskite, bet aš iki šiol nesupratau, už ką…
Baigėsi tuo, jog keliolika žmonių kepinant karščiui repetavo mažulyčiame daugiabučio kambarėlyje.
Taigi ateiti ir sumokėti pinigus yra daug lengviau, nei padaryti tai pačiam.

Kaip gimė vestuvių idėja? Apie kokias svajojote? Kur ieškojote informacijos ir idėjų vestuvėms?

Idėjų visuomet ieškojau savo galvoje. O svajojau apie tokias vestuves, kokios ir įvyko! Nė vienos svajonės neleidau sau atsisakyti. Na, ar jūs kur nors matėte parašyta, kad vestuvių svečiai į bažnyčią vyksta traukiniu? Manau, kad tokią išdaigą iškrečia gal viena pora iš tūkstančio. Tiesiog tai buvo simboliai, mums svarbu buvo susituokti ir Vilniuje, ir Kaune, įprasminti tą kelionę, kuri buvo pavadinta „Ingos ir Andriaus meilės keliu“. Labai svarbu buvo švęsti kuo daugiau gamtos ir senovės dvelksmo turinčioje sodyboje. Taip pat man be galo svarbi buvo muzika. Dėliojau riebius pliusus ant akcentų, kurie man buvo svarbiausi, vyras sužymėjo savo prioritetus. Forumuose ir svetainėje Pinterest.com ieškojau detalių – kokia galėtų būti šukuosena, dekoras, kvietimai.

Kaip kvietėte svečius? Pamerges? Pabrolius?

Labai mėgstu rankų darbą ir iki šiol stengiuosi bent jau Kalėdoms dovanoti ką nors savo rankomis sumeistrauto. Kvietimus norėjau išsiuvinėti. Tačiau kai nė vienas dygsnis nebuvo padarytas per pusmetį, supratau, kad arba paskutinę savaitę tai darysiu naktimis, arba reikia pritaikyti kokią šiuolaikinę technologiją. Taigi išsiuvinėjau man labai mielą iš JAV parsiųstą dizainą, fotografas jį nufotografavo ir atspausdinome labai tikroviškas kopijas. Visi gavę kvietimą iškart puldavo jį glostyti.
Viduje buvo aukštakulnis, perbrauktas raudonu ženklu. Tai buvo mano padiktuotas aprangos kodas ir visai neėmiau į galvą, kad kam nors tai galėjo nepatikti. Patikėkit, norėjau išsaugoti neišsukiotas svečių kojas.
Na, o kvietimui liudininkei pasitelkiau savo fantaziją. Tai buvo miniatiūrinis raštelis, įkištas į miniatiūrinį stiklo buteliuką, užpiltą žaižaruojančiais smulkiais karoliukais. Prie kamščio pritvirtinta virvelė – kvietimas vėliau virto originaliu papuošalu. Draugė jį traukė tarsi piratas brangenybę iš lobių skrynios ir ilgai stebėjosi, kaip sugalvojau įteikti jai tą prašymą.

Kur šventėte? Kas rūpinosi maistu? Saldumynais?

Šventėme vienoje seniausių kaimo turizmo sodybų „Juodasis namas“ – Ukmergės rajone, Veprių kaime. Maistu patikėjome pasirūpinti netoliese įsikūrusiai kavinei „Kolegos“. Jų skonis gal ne toks, kaip Vilniaus virtuvės šefų, tačiau šios moterys viską darė labai nuoširdžiai, tarsi būtume giminaičiai. Dėl manęs netgi įtraukė į savo valgiaraštį vegetarišką patiekalą.
Na, o tortą kepė vilniečiai „Beatričės saldumynai“ – buvo nuostabiai gražu ir skanu. Apie jokius torto dalijimus kitą rytą nebuvo nė kalbos – jo neliko.

Kur ieškojote drabužių – suknelės ir aksesuarų? Kostiumo?

Jau labai seniai žinojau, kokia bus mano vestuvinė suknelė. Tai buvo „Tiulio fėjos“ viena seniausių suknelių su mėlynais įsiuvais. Nors aplankiau daugybę salonų, kad pasitikrinčiau, tačiau suknelė liko ta pati.
Kostiumą jaunikis užsisakė „Suit Supply“ parduotuvėje. Peteliškę jam padovanojau gerokai prieš vestuves.

Kodėl dalijotės vestuvių planavimo dienoraščiu? Kokias merginas čia forume sutikote?

Tiesą sakant, draugai apie vestuves sužinojo likus gal tik dviem mėnesiams. Žinojo gal tik tėvai ir bendradarbiai. Taigi, mano viduje viskas virė, o daug plepėti negalėjau.
Kadangi mano galva sprogo nuo crazy idėjų, kurios tėvams pastatydavo visus plaukus ant galvos, merginos mane nuramindavo, kad viskas čia gerai.
Traukinys kaip transportas – jėga! Storapadžiai batai – labai gerai atrodo! Esu dėkinga Donatėlei, Gabijai, Snieguolei, Editai ir visoms, ką dar pamiršau, kad visuomet palaikė visas smarkiai nuo bet kokių „normalių“ vestuvių nutolusias idėjas.
Labai labai tikiuosi, kad ką nors įkvėpiau daryti vestuves KITAIP. Kai skaitau kokį nors kitą crazy dienoraštį, norisi prieiti ir džiaugsmingai apkabinti tą išprotėjusią būsimą nuotaką.

Jūsų TOP 3 patarimai būsimiems jaunavedžiams.

1. Kad ir kaip jūs mylite savo tėvus, neklausykite jų. Arba pasitarkite su tėvais – ir darykite priešingai. Antrų SAVO vestuvių organizuoti greičiausiai neturėsite progos.
2. Pasirašykite sutartis ir kalbėkite su žmonėmis GYVAI. Aš irgi galiu prirašyti daug gražių laiškų, bet nebūčiau gera vestuvių vedėja/ nesuorganizuočiau jų.
3. Būkite originalūs. Nepykite, bet aš truputį kreivai šypsausi, pamačiusi saldžius bučinukus prigludus prie berželio, spynučių kabinimą ir žvilgsnius į dangų. O kur dar balandžiai!
Ar jums ta vieta apskritai ką nors reiškia? Botai? Greičiausiai esate užkietėję balų braidytojai laisvalaikiu?
Jūs esate individuali pora su savo pomėgiais. Bučiuokitės, tada, kai norite, o ne kai liepia. Eikite ten, kur Jums nerealiai gera. Per vestuves tapykite, brazdinkite gitara, šokite ir taškykitės upėje. Darykite tai, kas jus veža ir turėsite nuostabias vestuvines nuotraukas.
Daugiau tikrų vestuvių įspūdžių bei akimirkų ieškokite rubrikoje TIKROS VESTUVĖS
Savo vestuvių istorijomis taip pat dalijasi nuotakos www.apievestuves.lt/forumas 
 
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2014-11-13 08:32
Ievukas
Tokios ir turi būti vestuvės - SAU ir DĖL SAVĘS, juk tuokiatės ne svečiai ir giminės, o jūs. Labai smagūs vestuvininkai:))))))
2014-11-11 00:43
Erika
Mmmm... Saulės kliošas, mano taip pat mylimiausia grupė...:))))))
2014-11-05 13:26
Greta
Kaip smagiai!!!