Pasidaryk pats: popierinė gėlė


DARBAI, KURIUOS BŪTINA ATLIKTI IKI NAUJŲJŲ METŲ (ATMINTINĖ)

Fotografas FotoPerlas
Štai ir prabėgo rugsėjis, saulėtas ir spalvotas spalis, ramios Vėlinės. Ne už kalnų ir Kalėdos. Vieniems sužadėtiniams ruduo buvo vestuvių metas, kiti pradėjo joms ruoštis. Ir taip kasmet... Kai kuriems pradėjus planuoti šventę, nekyla klausimų, kaip ir ką geriau daryti. Kiti sutrikę: pernelyg daug rekomendacijų ir patarimų. Informacijos, kaip susiplanuoti vestuves ir darbus, – apstu, net galva sukasi! Galima naudotis vestuvių planuotojų rekomendacijomis ir patarimais, galima ir buvusių nuotakų patirtimi forumuose. Arba į pagalbą pasitelkti darbų planavimo gidus ir kalendorius.
Todėl nekartosiu, kokius (nesibaigiančius) darbus privalu atlikti iki šventės, jei svajojate apie tobulą dieną. Neminėsiu visų smulkmenų, kurias derėtų apgalvoti. Nesikartosiu, kiek daug yra subtilybių ir svarbių niuansų, kuriuos reikia žinoti, planuojant savo didžiąją dieną...
Tiesiog pasistengsiu priminti, kokius svarbiausius organizacinius vestuvių planavimo darbus derėtų atlikti iki Naujųjų, kad kitus metus galėtumėte pasitikti ramiai užbaigę tai, kas buvo būtina, su šypsena ir šviesiomis mintimis. Tebūnie kiti metai naujas lapas, kitas etapas!
Į būtinų darbų sąrašą neįtraukiau antros pusės susiradimo, Jus lydinčių meilės jausmo, noro darniai kartu nugyventi visą gyvenimą. Nerasite ir vestuvių datos. Visa tai, tikiu, jau turite. Tad pradedam! 
1. Apsispręskite, kas planuos Jums šventę.
 • Jeigu nusprendėte šventę patikėti vestuvių planuotojams, skubėkite juos pasirinkti. Vestuvių organizatorių kalendoriai pamažu pildomi, tad nebeatidėliokite. Susitikite, pabendraukite ir apsispręskite. Toliau Jūsų pasirinktas organizatorius pristatys Jums visą vestuvių pasiruošimo planą bei numatomų darbų eigą ir pradės ruoštis šventei. Valio! Jums telieka ramiai jos sulaukti!
 • Jeigu vestuves nusprendėte planuoti patys, užsirašykite į individualią vestuvių planavimo konsultaciją. Nebūtina, jeigu manote, kad viską žinote arba turite patarėjų. Per tokias konsultacijas vestuvių planuotoja įsigilina į sužadėtinių poreikius, nagrinėja jiems aktualius klausimus, teikia pasiūlymus problemoms spręsti, dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip susikurti tobulą dienos planą, patogų ne tik jauniesiems, bet ir svečiams. Pataria biudžeto sudarymo klausimais, pasidalija patirtimi, kaip ir kur galima būtų sutaupyti, kokių klaidų vengti. Sužinosite, kaip neapsirikti ir išsirinkti tinkamus vestuvėms paslaugų teikėjus, į ką atkreipti dėmesį planuojant vestuves. Planuojant šventę yra tiek daug niuansų! Pasitarę su profesionalais, neabejotinai sklandžiau planuosite darbus ir savo šventę, atsiras aiškumas, kaip ir ką geriau daryti, o ko nedaryti.
2. Tikiu, kad jau sudarėte preliminarų savo svečių sąrašą, išsirinkę liudininkus, nusprendę, ar vestuvėse bus pamergės ir pabroliai, galitei eiti prie kito punkto. 
3. Jeigu dar neturėjote vestuvių vizijos ir biudžeto, tikiu, kad po individualios konsultacijos jau turite arba netrukus turėsite – šių darbų neatidėliokite.
4. Sudarykite vestuvių dienos scenarijų: kas, kada ir kur vyks.
5. Nuspręskite:
 • Kiek dienų truks Jūsų šventė?
 • Su nakvyne ar be jos?
 • Susiraskite kelias patinkančias ir Jūsų kriterijus atitinkančias šventės vietas. Apsilankykite jose. Palyginkite ir išsirinkite.
 • Išanalizuokite, ką siūlo šventės vietos šeimininkai, kas įeina į paslaugas?
 • Sužinokite, ar yra kėdės, stalai, staltiesės, kėdžių užvalkalai, medžiaginės servetėlės? Kas iš jų nuomojama, o kas į kainą įskaičiuota? Kaip tie daiktai atrodo? Tokiu būdu žinosite, kuo reikės (jei reikės) Jums rūpintis papildomai.
 • Išsiaiškinkite, už kiek preliminariai ir kokį meniu siūlo, ar į meniu įskaičiuotas alkoholis ir kiek? Kiek šventės vietoje kainuoja alkoholis? Ar siūlo desertus ir kokius? Ar galite/negalite atsivežti desertų ir alkoholio patys? Kiek kainuoja aptarnavimas po 24 val.? Ar reikės papildomai mokėti už salės nuomą?
 • Jeigu reikalinga nakvynė, pirtis ar kitos pramogos, kiek kainuos papildomai?
Turėdami atsakymus į šiuos klausimus galėsite preliminariai pasiskaičiuoti, kiek kainuos Jūsų šventės vieta. Nuspręskite, kuri vieta Jums tinkama, pasirašykite sutartį ir sumokėkite avansą. Meniu galėsite derinti kitais metais.
6. Jei šventės vietoje nėra staltiesių, užvalkalų, stalų ar kitos būtinos įrangos, susiraskite ir užsisakykite.
7. Išsirinkite bažnyčią. Rezervuokite datą ir laiką. Ruošdamiesi bažnytinei santuokai pradėkite lankyti pasirengimo santuokai kursus. Pasirūpinkite dokumentais: laisvo stovio pažyma, krikšto liudijimu.
8. Pasirinkite civilinės santuokos registravimo modelį.
Galbūt norėsite susituokti gamtoje ir rinksitės išvažiuojamąją santuokos ceremoniją? Išsiaiškinkite tokios civilinės santuokos registravimo niuansus ir rezervuokite kupolą. Rekomenduotina bažnyčios ir civilinės santuokos vieta tebūna kiek įmanoma arčiau Jūsų šventės vietos. Svečiai bus dėkingi, kad šventės dieną jiems nereikės važinėtis po Lietuvą. Apsisprendę rezervuokite datą ir laiką.
9. Susiraskite renginio vedėją, DJ, muzikantus, fotografą, vaizdo operatorių. Susitikite su jais pasikalbėti, išsirinkite, pasirašykite sutartis, sumokėkite avansus.
10. Išsirinkite ir užsakykite kvietimus. Iki lapkričio pabaigos suskubus rezervuoti pagrindinius šventei objektus (santuokos ir pobūvio vietą) Kalėdų dieną artimuosius galėtumėte nudžiuginti netikėta dovana – kvietimu į savo šventę! Jeigu nespėsite, nesikrimskite. Kvietimą mandagu įteikti likus iki šventės mažiausiai porai mėnesių (bet ne vėliau).
11. Išsirinkite ir užsakykite žiedus.
12. Pagalvokite, ar/ ką dovanosite tėvams ir liudininkams. Ar norėsite įteikti dovanėles svečiams? Jei taip, pradėkite jomis rūpintis.
13. Pasitarkite su tėveliais, ar jie įteiks šeimos židinį.
14. Užsakykite šventės transportą.
15. Pradėkite ieškoti, kokia suknele norėtumėte pasipuošti vestuvių dieną.  Kokios gėlės, kompozicijos, dekoro sprendimai patinka, kaip turėtų būti išpuoštos šventės erdvės, koks vestuvių stilius Jums patiktų. Išsirinkite šventės dekoratorius ir floristus. Po Naujųjų, kai bus baigti Jūsų pagrindiniai organizaciniai darbai, o floristams – Kalėdiniai, galėsite suplanuoti su jais kūrybinį susitikimą. Kartu ramiai ir neskubant „pamedituoti“ ir nutarti, kaip ką dekoruosite.
16. Kad ir kokie esate šaunūs savo vestuvių organizatoriai, privalote atsakingai pagalvoti, kas pasirūpins, kad viskas, ką Jūs sumanėte, šventės dieną būtų sklandžiai įgyvendinta? Kad žinotumėte, ar Jums reikalingi pagalbininkai, atsakykite į kelis klausimus:
 • Ar Jums patiktų šventinį rytą sėdėti kirpėjos/vizažistės kėdėje ir nuolat atsiliepti į degančius skambučius?
 • Jūs fotografuojatės meiliai apsikabinę, įsijautę. Ir čia – skambučiai, reikalaujantys skubiai išspręsti nenumatytą situaciją.
 • Štai, stovite prie bažnyčios vartų. Susijaudinę, bet susikaupę. Skamba varpas, pranešdamas santuokos ceremonijos pradžią. Ir... Jau patys žinote, kas tai. Ir dėl ko. Taip, tai telefono skambutis, reikalaujantis Jūsų dėmesio. Skambinantysis, deja, nepagalvojo, kad Jūsų santuoka tuoj prasidės. Ragelyje girdite: „Žinote, reikia skubiai spręsti...“
Jeigu atsakėte į klausimus „Ne“, Jums būtinas vestuvių dienos koordinatorius. Tokias paslaugas neretai teikia vestuvių planuotojai. Arba numatykite kitą pagalbininką – draugę, mamą, tetą, kuri galės nudirbti visus organizacinius darbus šventės dieną. Susitarkite su jais/ jomis iš anksto, ar galės tuo pasirūpinti, rezervuokite, jeigu pagalbą samdysite „iš šono“. Artėjant vasarai organizatorių darbotvarkė jau bus suplanuota ir tuo metu pradėję ieškoti pagalbos vargiai ką rasite…
Dar vienas patarimas. Norėdami neįpareigoti savo svečių rūpintis Jūsų švente ir nesamdydami pagalbininkų, pagalvokite, ar neapkraunate kitų paslaugų teikėjų nenumatytais, jiems nepriklausančiais darbais. Pavyzdžiui, sodyba neturi 80 vnt. kėdžių užvalkalų. Jūs išsinuomojote, atvežėte ir paprašėte sodybos šeimininkų tuo pasirūpinti, nes patiems laiko kėdes apvilkti prieš vestuves nebeužteko. Dar paprašote sukabinti 10 balionų, nes per naktį jie gali išsileisti. Viskas gerai. Prašymų nedaug, nesudėtingi. Šeimininkai mandagūs žmonės, todėl Jums neatsakys. Nors tai smulkmenos, bet... Ar pagalvojote, kad Jūsų mažas prašymas sodybos darbuotojams gali sutrukdyti puikiai atlikti tiesioginį savo darbą? Dėl naujų pareigų darbuotojai galbūt vėluos atlikti savąsias? Jie skubės, bėgs, vėluos, ir, neduok Dieve, viskas ims kristi iš rankų? Prasidėjus šventei darbuotojų nuotaika bus sugadinta, šypsena veide netikra, o nuovargis apims greičiau, nei baigsis Jūsų vakaras. Hmm... Gal visgi verta dar kartą rimtai apsvarstyti 16 punktą?
Nuoširdžiai linkiu visiems šventės be rūpesčių!
Daugiau ekspertės Ingos Klimienės tekstų ieškokite jos EKSPERTŲ SKILTYJE
Idėjų vestuvių planavimui informacijos raisite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2015-02-03 00:09
Beata
as laukiu pavasario darbu saraso, kur jis? pavasaris jau greit :)
2014-11-12 09:23
Vestuvių šventė
Smagu, kad darbų sąrašas Jums naudingas :) Tikra tiesa, kad ruošiantis vestuvėms reikia TIEK daug visko padaryti, nekalbant apie smulkmenas, smulkmenėles... Laukite pavasario darbų sąrašo. Iki greit ;)
2014-11-07 21:46
Rūta
Net nepagalvojau, kad tiek dalyku reikia padaryti. Aciu, kad paprotinote!
2014-11-07 15:41
Ineta
oho man kaip tik tokio reikejo. atsispausdinsiu ir as
dar lauksiu Tokio pat pavasario darbu saraso

bet man jau sukasi galva nuo tiek smulkkmenu kurios lb svarbios
2014-11-06 17:41
Vestulia
na man irgi patiko :) atsispausdinau net :) ACIU
2014-11-06 17:19
Vestuvių šventė
Malonu, kad domitės.
Individualiai konsultacijai galite registruotis Jums patogiu metu telefonu 8659 20134 arba el.paštu: info@vestuviusvente.lt
2014-11-06 16:52
Neringa
Super atmintine :) Buvo naudinga pasitikrinti ar viska planuojame ta linkme. Gal galite pasakyti kaip ir kur uzsiregistruoti individualiai konsultacijai? Labai sudomino.
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS