Monikos ir Tautvydo vestuvės: „Viską planavome patys“


KADA IR KODĖL REIKIA SIŲSTI KVIETIMUS Į VESTUVES?

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com

Pirmiausia atsakysiu, kodėl kvietimus į vestuves reikia siųsti. 

Tam, kad žmonės gautų oficialią žinią, jog yra asmeniškai kviečiami dalyvauti jūsų šventėje. Kvietime būtinai reikia nurodyti ceremonijos datą, valandą, vietą ir, žinoma, jei vėliau bus vakarinė šventė – kelintą valandą prasidės, ar su nakvyne. 
Kvietimuose labai pravartu pridėti ir tokią informaciją:
  • rvsp – iki kurios datos pranešti savo sprendimą
  • apgyvendinimas – ar esate savo svečiams numatę keletą vietų, kur jiems rekomenduojate apsistoti, ar tuo jiems nebereikia rūpintis, nes pasirūpinote Jūs
  • žemėlapis, kaip atvykti į jūsų ceremonijos ir šventės vietą
  • aprangos kodas – jei toks numatomas, būtinai jį paminėkite
  • pageidaujamos gėlės – jų kiekis, spalva, rūšis arba ką vietoje jų norėtumėte gauti
  • dovanos – kokių tikitės: telpančių mažame vokelyje, iš tam tikros parduotuvės ir t. t. nesigėdykite, nes tikrai nenorite galvoti, kaip parsiskraidinti namo brangią vazą arba graužtis, kad gavote kelis patalynės komplektus, vietoje apvalios sumelės medaus mėnesiui prisidurti...
  • jei kitą dieną numatomos kokios linksmos pramogos (pvz., vandens ar kitos sportinės), būtinai apie tai užsiminkite, kad žmonės pasiruoštų aprangą...
  • su vaikučiais ar be jų kviečiami. Svarbu ir naudinga, nes jei nenurodysite, reikės galvoti, kuo mažuosius užimti vėlai vakare, animatoriai, specialus meniu, kur juos mamytėms migdyti triukšmingame viešbutyje ir panašiai. 
Kuo daugiau jums svarbios informacijos nurodysite, tuo bus lengviau svečiams ir mažiau pavienių skambučių, žinučių, elektroninių laiškų, į kuriuos teks atsakinėti (jei svečių apie 50, tai jau susidaro TIKRAI didelis informacijos kiekis). Kuo daugiau detalių, tuo visiems geriau. 

Kada 

Kuo anksčiau, tuo geriau. Ypač jei dalis svečių gyvena ne Lietuvoje, jiems labai svarbu nusipirkti bilietus, susiplanuoti laisvas dienas, užsisakyti viešbučius.
Jei mėgaujatės kvietimų kūrybos procesu arba dėl tam tikrų priežasčių negalite išsiųsti kvietimo, o laikas spaudžia, ir lieka mažiau nei 3 mėnesiai, tikrai labai rekomenduojama siųsti „prašau, rezervuokite šią datą“ prašymą svečiams. Informuokite ir, kai tik turėsite, įteikite kvietimą – tikrą meno kūrinį su tikslia informacija. 
Geriau be reikalo neskubėti su kvietimais, ypač jei nesate tikri dėl tam tikros informacijos, juk kvietimo taisyti nevalia; ar skambinėti visiems, kad tas ar anas punktas keičiasi. Ruošiant ir siunčiant kvietimus tikrai verta 9 kartus pamatuoti ir 10 jau kirpti... 
Mandagu kvietimą siųsti prieš 9–5 mėnesius. „Rezervuokite datą“ – kai tik nusprendžiate imtis šio reikalo ir apsisprendžiate dėl datos.
 
Daugiau eksprerės Editos Skruibienės patarimų rasite jos EKSPERTŲ SKILTYJE
Idėjų vestuvių pakvietimams ieškokite rubrijoke VESTUVINIAI KVIETIMAI
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-11-27 15:38
Aistė
Keista, bet tikrai ne visiems suprantama kam tie kvietimai reikalingi...
2014-11-19 23:51
Ingrida
o aciu uz mano klausima dilema ispresta