Naujos idėjos vestuvėms – dovanos vienas kitam ir tėveliams


RENATOS IR VYTAUTO DIDŽIOJI DIENA

Nuotrauka iš ameninio jaunųjų archyvo
Dauguma porų vyksta į užsienį darbuotis, gyventi, tad nusprendus kelti vestuves gimtoje šalyje gali kilti problemų. Dažniausiai jos kyla todėl, jog esate toli, negalite patys visko organizuoti, ieškoti paslaugų tiekėjų ir pan. Jaunavedžiai Renata ir Vytautas, savo vestuves atšokę vasarą, dalijasi patirtimi, kaip jiems pavyko iškelti smagias, šiek tiek tradicines su šiuolaikiškumo prieskoniu vestuves. Tačiau pradėkime nuo mylimųjų meilės istorijos.

Kada ir kaip susipažinote? Kaip įvyko piršlybos?

Mūsų pažintis įvyko beveik prieš 11 metų, 2004 metų balandį. Savo vyrą pirmą kartą pamačiau pas draugus namuose. Tuo metu jis į butą įlipo per balkoną. Buvo keista, juokinga ir kiek baisoka, bet po tokios pažinties mes nebesiskyrėm. Paliko įspūdį jaunas, patrakęs nutrūktgalvis. Piršlybos įvyko praeitą vasarą rugpjūtį, po draugų vestuvių. Matyt, mano vyrą tas įvykis įkvėpė ir pastūmėjo piršlybų link. Nors apie vestuves pakalbėdavome ir taip. Taigi, vyras susikaupęs, sutelkęs visą drąsą nusivežė mane į Šventąją. Nors nėra didelis romantikas, bet jis labai stengėsi. Visą dieną leidome smagiai, ėjome į koncertą, išsinuomojome kambarį, kuriame apsistojome. Po dienos pramogų grįžome ir tiesiog susėdome terasoje. Aš jau įtariau, ką mano mylimasis planuoja, ir tikėjausi tradicinio piršlybų klausimo. Nors nebuvo netikėta, bet buvo labai gera. Jis atnešė mums šampano ir įteikė žiedelį. Tai buvo labai jausminga, net nepamenu, ką tuo metu jis man sakė, bet atsakymas buvo TAIP.

Apie kokias vestuves svajojote? Ką labiausiai akcentavote? Ko tikrai nenorėjote?

Abu su vyru vienareikšmiškai norėjome vestuvių su pačiais artimiausiais žmonėmis, o ne pabėgti dviese į kitą šalį. Tai nebuvo vestuvės pagal visas lietuviškas tradicijas, bet stengėmės bent kiek jas išlaikyti ir įpūsti truputį šiuolaikiškumo. Pasirinkome persiko spalvytę bei drugelio motyvą. Toks buvo mūsų vestuvių akcentas. Abu visada žinojome, kad amžiną meilę prisieksime tik bažnyčioje, mums tai buvo labai svarbu.

Kada pradėjote planuoti vestuves? Kur ieškojote informacijos? Kokios jos trūko labiausiai?

Vestuves pradėjome planuoti iš karto po piršlybų. Kadangi gyvename ne Lietuvoje, tad pirmas dalykas, kurį padarėme, tai pasisamdėme planuotojas. Vestuvių planuotojų paieškos iš tikro pasirodė ne tokios lengvos, kaip tikėjomės. Teko bendrauti telefonu bei skype su daugeliu, kol radome sau tinkančias. Realiai visa reikalinga informacija šiais laikais randama visagaliame internete bei informacija iš žmonių lūpų.

Kur ieškojote paslaugų tiekėjų? Kaip juos rinkotės? Kas jums buvo svarbiausia?

Kadangi pasitelkėme į pagalbą vestuvių planuotojas, kurias turėjome net dvi, tai visas organizavimas ir darbas ėjosi gan sklandžiai ir greitai. Daug paslaugų, tiekėjų ir pan. jos mums pasiūlė, rekomendavo. Teliko rinktis tinkamiausius mums. Žinoma, mes turėjome viziją, ko norime, kaip norime, kur norime, todėl planuotojoms tereikėjo pildyti mūsų norus. Svarbiausia mums buvo šventės vieta, vakaro muzikantai. Be galo svarbu profesionalūs operatoriai bei fotografė, nes jų įamžintos akimirkos liks visam gyvenimui.

Kodėl viską nusprendėte daryti patys? Kaip sekėsi? Koks darbas buvo maloniausias? O kas buvo bjauriausia?

Kaip minėjau, patys neapsiėmėme visko daryti dėl laiko trūkumo, atstumo. Sunku gyvenant užsienyje visą šventę suplanuoti Lietuvoje. Tačiau nesakau, kad neįmanoma, tiesiog toks buvo mūsų sprendimas, pasitelkti į pagalbą profesionalus. Tai nereiškia, jog mes tik sėdėjom rankas sudėję ir laukėme didžiosios dienos. Intensyviai bendravau, dalyvavau visame planavimo procese su planuotojomis. Rinkausi informaciją internete, skaičiau atsiliepimus. Tai buvo labai malonus darbas/užsiėmimas. Po vestuvių viso šito man trūko, buvo per ramu.

Kodėl nusprendėte samdyti dienos koordinatorę? Kokius darbus jei perdavėte?

Dienos koordinatorės darbus atliko planuotojos. Jos mums buvo viskas viename. Dėl to labai džiaugiamės, nes nereikėjo nei savo šeimos, nei svečių įdarbinti vestuvių dieną. Visi galėjo linksmintis ir nesirūpinti jokiais darbais. Planuotojos darbą pradėjo nuo bažnyčios. Lauke paruošė staliuką su šampanu bei užkandžiais, labai gražiai suruošė žiedlapius, kuriais svečiai sveikino mus išėjusius iš bažnyčios. Jos pasirūpino absoliučiai visu dekoru, per šventę žiūrėjo, kad viskas būtų padaryta laiku. Viską atliko nuo a iki z, kas liečia koordinatorės darbą. Jei nebūtume turėję planuotojų, tai koordinatorę būtume samdę, nes tai tikrai labai reikalingas žmogus vestuvių dieną.

Papasakokite, kaip vyko nuotakos ir jaunikio pasiruošimas šventės dieną?

Išaušęs vestuvių rytas buvo labai malonus, nors naktis buvo bemiegė. Tas jaudulys neleido užmigti nei man, nei mano vyrui. Tačiau nuotaika abiem buvo puiki, abu negalėjome patikėti, jog šiandien ruošiamės savo vestuvėms. Mano vyras ruošėsi namuose, o aš pradėjau pasiruošimus grožio salone ir susitikome abu jau tik bažnyčioje.

Trumpai papasakokite apie šventės vakarą, kas ten vyko? Kas už ką buvo atsakingas?

Šventės vakaras – tai antroji nuostabi vestuvių dalis. Šventės vieta – kaimo turizmo sodyboje, gyva muzika, šokiai, dainos iki ryto. Švenčiant vakarinę dalį buvo įteiktas šeimos židinys, metama puokštė, šokome ne įprastą valsą, o rumbą. Pirmas šeiminis torto pjovimas bei ragavimas. Vakare turėjome momentinį fotoaparatą, tad svečiai fotografavosi, klijavo nuotraukas ir rašė linkėjimus į mūsų pirmą šeiminį albumą. Na ir mušant dvyliktai valandai visi stebėjome fakyrų pasirodymą, tai buvo visiems labai įdomu ir gražu.

Ką sugalvojote svečiams, kurie jūsų laukė grįžtančių iš fotosesijos? Papasakokite. ką jie veikė?

Svečiams sodyboje buvo paruoštas alaus baras su užkandžiais. Be to. pati sodyba labai graži ir didelė, tad svečiai galėjo apžiūrėti aplinką, bendrauti, susipažinti.

Jūsų top 3 patarimai būsimiems jaunavedžiams.

Tai jūsų šventė, pasidarykite ją tokią, apie kokią svajojote visą gyvenimą!
Puiki nuotaika – svarbiausia, neleiskite smulkmenoms ar nesklandumams jos sugadinti!
Visą gyvenimą mylėkit ir gerbkit vienas kitą!
 
Daugiau tikrų vestuvių istorijų rasite rubrikoje TIKROS VESTUVĖS
Besidominčioms vestuvių planavimo peripetijomis siūlome užsukti į ApieVestuves.lt forumą, ten būsimos nuotakos dalijasi įspūdžiais ir patarimais.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-12-13 19:19
Vi
O klaidų