Ar ne per daug vestuvių parodų Lietuvoje?


VESTUVIŲ BIUDŽETAS: NUO KO PRADĖTI IR KAIP NEIŠPROTĖTI

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Ne paslaptis, kad vestuvės – ne vienos merginos viso gyvenimo svajonė. Eiti su išsvajota balta suknele takeliu tarp papuoštų gėlėmis kėdžių, mėgautis svečių aikčiojimais, išvysti iš susižavėjimo sudrėkusias mylimo vyro akis ir ištarti „taip“... Jus fotografuoja svajonių fotografai ir po ceremonijos džiaugiatės savo svajonių renginiu sau ir svečiams, kurį veda puikus vedėjas ir groja jūsų mėgstama grupė, padavėjai prieina tada, kada reikia, o fejerverkai vidurnaktį jau nepalieka abejingų nė vieno aplinkinėse gyvenvietėse – ištekėjo tikra princesė... Ir taip gimsta kitos mažos mergaitės svajonė – ištekėti kaip princesei... Taip, vestuvės yra tikras renginys, reikalaujantis išskirtinio dėmesio.
Realybė kartais yra sudėtingesnė nei mūsų svajonės, arba tiesiog turi būti teisingai sudėlioti prioritetai.
Pirmiausia siūlau pasitarti su būsimu vyru, kokios šventės norite ir kokią sau galite leisti. Gal abu norite tik žiedų sumainymo be jokios šurmulio ir nuotraukų?..
Tačiau jei skaitote toliau, tuomet tikriausiai norite truputį daugiau... Tada su būsimu vyru ir tėvais pasitarkite, kiek jūs apskritai galite sau leisti skirti vestuvių šventei.
Jei abu sutariate, kad norite šventės su trupučiu draugų, giminių, gyva muzika, vedėju, kokybišku maistu ir nuotraukomis, tuomet reikia kibti į biudžeto planavimą.
Turite nuspręsti, kiek yra svarbių žmonių, kuriuos norite BŪTINAI PAKVIESTI. Tai bus jūsų svečių sąrašas numeris 1. Ir tada pasidarykite papildomą svečių sąrašiuką, į kurį gali būti įtraukti „ne patys artimiausi, tačiau mieli žmonės, kuriuos norėtumėte matyti savo šventėje“, jei galėsite sau leisti ir išsiteksite biudžete.
Turiu perspėti, kad kartais sudarytas biudžetas ir jūsų pačių nuožiūra paskirstytos eilutės „tiek sau galime leisti mokėti už...“ labai skiriasi nuo realios situacijos rinkoje. Priklauso ir nuo metų laiko ir nuo pasirinkto atlikėjo/vedėjo/vietos... Poroms su ribotu biudžetu siūlau būti lanksčioms ir labai atviroms pasiūlymams. Tai neturi tapti kivirčų priežastimi – na, pavyzdžiui, jūs visada svajojote, kad per jūsų vestuves gros džiazo grupė XXX, tačiau jūsų biudžetas toks mažulytis, kad grupės atlygis suvalgytų didesnę jo pusę... Labai rekomenduotina nueiti pasikonsultuoti su vestuvių planuotojomis – tokios konsultacijos dažnai kainuoja kelis šimtus litų, tačiau įgyti patarimai atveria akis. Dažnai, jei vėliau imate visą paslaugų paketą, konsultacijos kaina įskaičiuojama į bendrą sumą. Po tokios konsultacijos nuspręsite, ar dar pasvajoti ir padirbėti metelius, ar galimas kitoks šventės formatas, kita grupė ir lygiai taip pat smagu...

Sudarykime biudžetą.

Pradėti biudžetą nuo pačių svarbiausių dalių:
 • Žiedai – svarbu, juos nešiosite visą likusį gyvenimą, turi būti kokybiški.
 • Nuotakos suknelė ir bateliai – juk teki čia ir dabar... tik 1 kartą...
 • Jaunikio kostiumas, marškiniai ir batai turi atrodyti nepriekaištingai prie gražuolės nuotakos
 • Šventės vietos nuoma, kur norite šventės (užmiestis, miestas) ir koks šventės formatas – 1 ar 2 dienos?
 • Fotografas – svajonių, laisvas jūsų datai ir patinkantis, ir alternatyva.
 • Vedėjas turi atitikti jūsų charakterį, pomėgius, stilių ir išsilavinimą.
 • Kvietimai turi būti gražūs.
 • DJ su garso aparatūra ir (?) grupė.
 • Vakarienė ir gėrimai dažniausiai „suvalgo“ nuo 35 % iki 50 % bendro vestuvių biudžeto.
 • Vestuvių tortas – maždaug nuo 60 Lt už 1 kg, jei gamina ne pažįstami ar draugai.
 • Svečių apgyvendinimas (pirma turite nuspręsti, ar norite dviejų dienų vestuvių, paskui, ar norite ir turite mokėti už svečių apgyvendinimą, o gal apgyvendinimas įeina į nuomos kaina...).
 • Vestuvių pagalba – planuotoja arba koordinatorė – tai jau nebe prabanga, o būtinybė šventėje. Jos padeda jums sutaupyti arba protingai paskirstyti lėšas, vestuvių dieną leidžia džiaugtis švente, o ne suktis telefoninių skambučių/atlikėjų/derinimų/vėlavimų/smulkmenėlių/atsiskaitymų chaose.
 • Dekoras – kiek dar turite likusių laisvų pinigėlių? Gėlės yra svarbu ir ta estetika ant stalo sukuria papildomą pasaką, tačiau tam galima išleisti ir 10 000 Lt ir 2 000 Lt ar net mažiau...
 • Vaišės prie bažnyčios – labai labai rekomenduotina. Šalto šampano taurė ir vaišės karštą vasaros dieną nekainuoja daugiau kaip 600–700 Lt, jei nesirenkate itin brangių šampano rūšių ar užkandžių...
 • Mašinų nuoma tikrai ne prioritetinė eilutė biudžete, tačiau jei įtampos nėra, idealu sau ir svečiams parūpinti transportą...
 • Dovanėlės svečiams – gražus, tačiau ne pirmo būtinumo dalykas.
 • Kitos smulkmenos – nenumatyti suvenyrai, rekvizitai, atributika (pagalvytės, linkėjimų knygos...).
Linkiu sėkmės ir visada labai laukiu laiškų bei klausimų Edita!
Daugiau Editos tekstų ieškokite jos RKSPERTŲ SKILTYJE
Apie vestuvių planavimą informacijos ieškokite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
Idėjų pasisemti visuomet kviečiame ApieVetuves.lt forume
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2015-03-17 09:35
Laima
Išprotėti tikrai galima, buvome susiplanavę vienokį biudžetą, o panavimo eigoje jis padidėjo. Tikrai geras dalykas yra konsultacijos tokiu atveju, bent jau mums padėjo sutaupyti daugiau nei tikėjomės:)))