Kaip teisingai rištis peteliškę


VESTUVĖS UŽSIENYJE: PASLAUGŲ TIEKĖJAI PATARIA

Destination weddings – visame pasaulyje labai populiarios. Lietuvoje ši idėja įsibėgėja ir randasi naujų paslaugų teikėjų. Prieš šešerius metus tokias paslaugas pradėjo teikti kelionių agentūros, t. y. perparduoti jų siūlomų viešbučių vestuvių planuotojų paslaugas kartu su vietiniais fotografais, grožio specialistais, vaizdo medžiaga ir t. t. Na, o jau treti metai kaip Lietuvos vestuvių planuotojos teikia tokias paslaugas. Džiugu, kad daug porų domisi vestuvėmis užsienyje. ApieVestuves.lt pradėjo straipsnių ciklą apie vestuves Italijoje ir kitose šalyse.
Šiandien kalbamės su destination weddings planuotoja Olga Raškauskiene ir renginių vedėju Mindaugu Krasausku, fotografu Redijumi Anikanovu ir vaizdo meistru Rimantu Navicku apie vestuves užsienyje ir kaip jiems sekasi ten dirbti.

Svarbu turėti žmogų, kuris išmano vietos kultūrą ir moka kalbą

„Džiugu matyti jaunuosius ir jų svečius, gyvenančius atostogų režimu. Geras oras, maistas, atostogų jausena sukuria išties magišką atmosferą, ir nuotakai bei jaunikiui tikrai žymiai mažiau streso nei dėl šventės Lietuvoje sklandumo“, – sako vedybų Italijoje planuotoja O. Raškauskienė. Būsimi jaunavedžiai visus šventės planavimo darbus ir dienos koordinavimą atiduoda 100 % į planuotojos rankas, nes svetima kalba ir papročiai apsunkina organizavimą. Organizuojant vestuves svetur privaloma mokėti tos vietos kalbą ir išmanyti papročius, teisę ir kt., nes tik tada viską žinosite, viskas vyks sklandžiai ir viską galėsite kontroliuoti. 

M. Krasauskas pataria švęsti iš širdies

Mindaugui šį sezoną teko vestuves vesti Italijoje, Ispanijoje ir Tenerifėje. 2015 metais laukia panašus sezonas: vasarą vestuvės Lietuvoje, o pavasarį ir rudenį jau ir užsienyje. „Nepasakyčiau, kad vestuvės užsienyje pasižymi labai dideliais netikėtumais ar reikalauja kitokio pasiruošimo vedėjui nei vestuvėms Lietuvoje. Galėčiau išskirti tik tai, kad žmonės per vestuves „gyvena atostogų režimu“ – nuo pat pirmų šventės akimirkų vestuvininkai atsipalaidavę. Vedėjo darbas Lietuvoje ar užsienyje per daug nesiskiria, tik į šventės vietą Lietuvoje jis vyksta apsižiūrėti iškart po susitarimo dirbti kartu ir šventės dieną likus kelioms valandoms iki jaunavedžių atvykimo, o užsienyje vedėjas su DJ jau skrenda likus kelioms dienoms iki šventės. Taip stengiamasi užtikrinti, kad, jei skrydis vėluotų, būtų laiko atvykti, o ir apžiūrėti šventės vietos ir įvertinti situacijos – ko gali trūkti ir kaip tai išspręsti. Vedėjas ir užsienyje derina visus procesus su virtuve, svečiais, pasitinka jaunuosius, rūpinasi dovanų teikimu, sklandžiu viso vakaro personalo darbu bei puikia visų nuotaika. Mindaugas pataria išsiaiškinti visas sąlygas su viešbučiais ir vilomis – iki kelintos galima leisti muziką, kokiu garsu. 

Fotografas ir vaizdo meistras dirba kaip komanda

Fotografas ir vaizdo meistras puikiai gali susidirbti vienas kitam nemaišydami, o papildydami. Puikiai suprasdami, kad kiekvienas momentas ir jausmas svarbus, jie dirba kartu ir jų tikslas vienas – gražios emocijos ir vaizdai, sugulantys į skirtingus rezultatus – nuostabią fotosesiją ir vaizdo filmą. Jie pasidalija laiką, o dirbdami komandoje kiekvienas savaip išnaudoja situacijas. Fotografas R. Anikanovas sako, kad fotosesijai užsienyje ruošiasi atvykdamas iš anksto ir apžiūrėdamas visas vietas. „Atvykstu kelias dienas prieš šventę, apžiūriu vietoves, jau būnu susirinkęs daug informacijos, todėl greitai surandu tobuliausias vietas. Idealu jei su pora pasidarome Love story fotosesiją, tada suprantame ir pažįstame vieni kitus. Linkiu, kad kiekviena pora džiaugtųsi neišdildomais įspūdžiais, savo meilės švente ir svarbiausia vienas kitu!“ – sako Redijus.
Jei vestuvės užsienyje, norisi užfiksuoti kuo daugiau akimirkų ir to grožio, kurį matai. Todėl vestuvių filmas tampa labai svarbus. „Fokusuojame dėmesį į porą ir jos jausmus, perteikiam patiriamus išgyvenimus, nes tądien pora tampa šeima, visa tai neatsiejama nuo aplinkos emocijos ir grožio, kuriame esame ir kartu kuriame šventės videofilmą“, – sako vaizdo meistras R. Navickas.

 

 

Apie kainas

Kiekvieno atlikėjo – fotografo, vaizdo meistro, vedėjo, DJ ar planuotojos kainos skelbiamos jų internetiniuose puslapiuose ar suderamos per susitikimą, tačiau norime paminėti, kad dažniausiai lėktuvo bilietai, transportavimas iš oro uosto iki šventės vietos ir maitinimas neįskaičiuotas į tą honorarą. Todėl planuodami biudžetą įtraukite ir šiuos kaštus.
Daugiau apie vestuves užsienyje rasite rubrikoje VESTUVĖS UŽSIENYJE
Daugiau ekspertų - OLGOS ir MINDAUGO tekstų rasite jų ekspertų skiltyse!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2016-02-21 14:22
jurate
Vestuviu organizatoriai Tenerifeje


https://m.facebook.com/Vestuviu-organizatoriai-Tenerifeje-667067326734229/
2014-12-21 18:45
Viole
o kazin kaip vietiniai dirba fotografai? kur ju ieskoti?visa instagrama baigiu iskasineti po siuleli bet nerandu ko nors faino .. man jau depresija .. bandau sutaupyti bilietu kainoms nes ir taip vezi varo, kad beveik 40 % sveciu mes apmokam skrydzius :( zodziu nezinau jau gili neviltis. gal kas taip pat jauciasi?

vedeja skraidinames su DJ nes visi sveciai lietuviai
drabuzius ir ziedus skraidinames is lt
daugiau viska uzsakome ten

nezinau kur ieskoti pigesniu bilietu ar kaip kitaip i tenerife nusiskraidinti kitus paslaugu tiekejus... nes kai susimuoja viskas tai ohooooo :( galetu kaledu senis nuolaidas bilietams atnesti :D
2014-12-19 21:50
dovile
Italijoj, pvz. Fotografu paslaugos kainuoja nuo 200 ir aišku dideja iki labai daug, priklausomai nuo to ar fotografas zymus. Bet siaip kaina 1000-1200eur, bet laisvai galima rast ir už 500eur
2014-12-19 16:30
Julija
mes planuojame tenirfeje
gailiuosi kad dirbame su vietinio viesbucio planuotojais nes ten zmogus tiesiog atsakingas uz renginius o ne uz vestuves
mokame jam 800 euru uz koordinavima visko bet realiai darausi viska pati. merginos nedarykit tokios klaidos nes dabar man taip galva skauda ne tik nuo google translator ispanu kalbos bet ir nuo visu darbu. dirbu daug darbe todel dar namo grizusi viska darau vel vestuviu. jei buciau zinojusi kad bus taip buciau dariusis pati LT ir samdzius planuotoja. zodziu mokykites is musu klaidu.
2014-12-18 01:15
Iveta
o koks fotografo honoraras uzsienyje? kokie kitu honorarai? ar jie dideja? kas turit patirties?