Ką veikti svečiams kol laukia jaunųjų?


AR GALIMA ĮREGISTRUOTI SANTUOKĄ ELEKTRONINIU BŪDU?

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Deja, bet Lietuvoje santuokos registravimas internetu negalioja. Elektroniniu būdu prašymo įregistruoti santuoką pateikti negalima, nes vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu tokį prašymą pateikti galima tik abiems norintiems susituokti asmenims asmeniškai atvykus į Civilinės metrikacijos skyrių. Tačiau elektroniniu būdu galima užpildyti prašymą patikrinti duomenis, reikalingus norint įregistruoti santuoką. Jei prašymas pateiktas internetu, abiems sužadėtiniams atvykus į Civilinės metrikacijos skyrių jo pildyti nebereikia – pasirašomas internetu pateiktas patikrintas prašymas ir suderinamas santuokos laikas.

Nuo ko pradėti registruoti santuoką ?

Dviems žmonėms nusprendus susituokti galvose užverda chaosas... Suknelė, gėlės, žiedai… Begalė reikalų, neišspręstų klausimų, kurie kamuos ir tuo pačiu džiugins nusprendus susieti du gyvenimus. Tačiau norint, jog galvos skausmo būtų kuo mažiau, vestuvių planavimo etapus reikėtų susidėlioti tinkama tvarka. Pirmąją vietą jūsų plane turėtų užimti santuokos registravimo dokumentų tvarkymas! Tačiau kokių dokumentų tam reikia? Kur juos pildyti ir kur nešti?

Kokių dokumentų reikia norint įregistruoti santuoką?

Visų pirma, sužadėtiniams reikia žinoti, jog santuoką galima registruoti vieno iš norinčiųjų tuoktis arba jų tėvų gyvenamosios vietos Civilinės metrikacijos įstaigoje. Tam su savimi reikia turėti šiuos dokumentus:
  1. Prašymas įregistruoti santuoką, kuris pildomas Civilinės metrikacijos skyriuje.
  2. Asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai: Lietuvos Respublikos piliečiui tai Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, užsienio vastybės piliečiui – užsienio valstybės piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, asmeniui be pilietybės – leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje arba asmens be pilietybės kelionės dokumentas. Užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai (išskyrus pasą) turi būti išversti į lietuvių kalbą.
  3. Būtina su savimi turėti gimimo liudijimus.
  4. Jei norintis susituokti asmuo prieš tai buvo sukūręs šeimą, jam su savimi būtina turėti ištuokos liudijimą arba buvusio sutuoktinio mirties liudijimą.
  5. Mokėjimo pavedimas arba kvitas, patvirtinantis, kad sumokėta valstybės rinkliava. 
Sutuoktiniams, norintiems kuo greičiau pradėti gyvenimą kartu, svarbu žinoti tai, jog pateikus prašymą, santuoka įregistruojama praėjus ne mažiau kaip mėnesiui, taigi reikia gerai apgalvoti laiką ir datas, kad spėtumėte atlikti visus užsibrėžtus darbus. Santuoka registruojama dalyvaujant asmenims, ketinantiems susituokti, ir dviems liudytojams. 

Bažnytinė santuoka

Sužadėtiniai, norintys sudaryti bažnytinę santuoką, turi ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki numatytos vestuvių datos užsiregistruoti parapijoje, kurioje nori susituokti, ir tada yra siunčiami į pasirengimo santuokos sakramentui kursus. Kaip ir kitus sakramentus, santuokos sakramentą tikintieji priima savo parapijoje. Sužadėtinių kursai privalomi visiems. Pažymėjimo galiojimo laiko nėra, bet pageidautina, kad nebūtų praėję daugiau nei metai. Prieš registruojantis į kursus patartina nueiti pas kunigą, nes kai kurios parapijos sužadėtinius siunčia dar ir į katechezės studijas. 
Santuoka gali būti palaiminta ir kitoje parapijoje ar bažnyčioje, tačiau tos parapijos klebonas ar bažnyčios rektorius privalo turėti parapijų, kurioms priklauso sužadėtiniai, klebonų raštišką leidimą. 
Norint santuoką įtvirtinti bažnyčioje, taip pat reikalingas dokumentacijos patvirtinimas. Reikalinga Krikšto pažyma ir Šeimos centro pažyma, kuri gaunama išklausius paskaitas. Taip pat būtina įrodyti, ar sužadėtiniai anksčiau nebuvo susituokę, taigi reikia turėti tai patvirtinančius dokumentus. 
Norint žengti šį svarbų žingsnį savo gyvenime – susituokti – būtina prieš tai gerai pasiruošti. Reikia susitvarkyti visus būtinus dokumentus, žinoti, kur ir kokia eilės tvarka ten kreiptis, žinoti terminus, kiek užtruks dokumentų tvarkymas, kad galėtumėte kiek pailsėti ir pereiti prie kito vestuvių planavimo etapo.
Daugiau apie vestuvių planavimą skaitykite rubrikoje PLANAVIMAS
Apie bažnytinę santuoką informacijos rasite skiltyje SANTUOKA BAŽNYČIOJE
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2017-06-16 20:19
Violeta
Mes Violeta ir Irmantas norim paduoti prasyma santuokai uzregistruoti. Siuo metu esam Vokietijoj ir rugpjuti gryztam , noretume gauti data susituokti. Kokia pradzia prasymo padavimui . Aciu uz pagalba