„Si“ vestuvės – geros šventės garantas


KĄ BŪTINA ŽINOTI BESIRENKANT FOTOGRAFĄ?

Nuotrauka www.okto.lt
Pagaliau! Radote jums patinkantį fotografą. Kokybiškas interneto puslapis, gražios nuotraukos, gera kaina. Daugelis jūsų susimąstys – ko klausti susitikus su fotografu pirmą kartą? Kaip tiksliai suformuoti užsakymą? Kokia toji sutartis? Ką joje rašyti? 
Visų pirma, neskubėkite, susitarkite dėl susitikimo. Fotografas – tai tas žmogus, su kuriuo jūs praleisite beveik visą svarbiausią savo gyvenimo dieną. Jis turi jums patikti, būdami su juo neturėtumėte jausti įtampos. 
Paprašykite jo parodyti daugiau darbų. Kurdami savo darbų portfelį fotografai kruopščiai atrenka pačias geriausias savo fotografijas. Tad tikrai nesidrovėkite paprašyti parodyti keletą fotosesijų nuo pradžios iki galo. Būtinai pasiteiraukite, kiek laiko fotografas specializuojasi šioje srityje, kiek vestuvinių fotosesijų yra padaręs? 
Svarbu išsiaiškinti, kokia yra stiprioji fotografo pusė – ar tai yra dokumentinis fotografavimas, o gal kūrybinis procesas, kuriam jis vadovauja? Galbūt fotografas geba tik vieną iš šių dalykų? Nepamirškite pasiteirauti, ar fotografas dirba vienas. Dirbdami komandoje fotografai turi daugiau galimybių padaryti geresnius kadrus – asistentas (o ne jūsų svečias!) palaikys jam atšvaitą kol jis fotografuos judviejų portretą, taip pat kol vienas fotografuos jaunąją, kitas tuo metu galės ieškoti geriausio jaunikio rakurso. 
Jei jau apsisprendėte, sudarykite su fotografu sutartį – taip būsite saugesni. Tiek jūs, tiek fotografas turite būti užtikrinti ir suinteresuoti tuo, kad šventės dieną nesulauktumėte staigmenų. Sutarkite dėl avanso, tai gali būti 20-30 ar kita procentinė dalis nuo sutartos fotografavimo sumos. Kuo didesnę dalį sumokėsite dabar, tuo mažesnė liks po vestuvių, kai išlaidų turėsite daugiau. 
Sutartyje nepamirškite paminėti, kokias paslaugas ir už kokią sumą perkate. Ten turėtų būti nurodyta fotografavimo data, suderintos valandos, avanso dydis, suretušuotų nuotraukų skaičius, terminas, kuomet jos bus paruoštos ir kokiu formatu jums atiduotos. Atsarga gėdos nedaro – sutartimi apsidrauskite nuo nenumatytų aplinkybių. Kas jei fotografas neatvyks? Kas jei susirgs? Tokiu atveju galbūt jis galėtų įsipareigoti surasti kitą ne mažesnės nei savo kvalifikacijos jį pavaduosiantį fotografą? 
Nepamirškite, kad žodiniai susitarimai, gali tokiais ir likti. Tad kuo anksčiau rasite patinkantį fotografą, kuo anksčiau sudarysite sutartį, tuo būsite tikresni, kad niekas nesikeis ir toliau galėsite rūpintis kitais šventės reikalais. Svarbu viską padaryti laiku ir be streso – roges ruošk vasarą, fotografo ieškok žiemą.
Apie fotografus pačią naudingiausią informaciją rasite rubrikoje VESTUVIŲ FOTOGRAFAI
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2015-02-01 21:14
Gerda
Nu tikrai pritariu, kad reikia rinktis fotografa ne tik pagal profesionaluma, bet ir pagal amenybe, tikrai tikrai
2015-01-28 22:52
Oksana
SGreta- Paslaugų pirkimo-pardavimo sutartis.
2015-01-28 22:03
SGreta
o kokia ta sutartis turi buti?