Paroda „Mūsų vestuvės“ šiemet vėl kitokia


KOKIŲ VESTUVIŲ PLANAVIMO KLAIDŲ VENGTI?

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Vestuvės – labai jauki, šilta šventė, kuriai pasiruošti reikia ir daug atsakomybės. Po vestuvių planavimo seminarų Vilniuje ir Kaune dalijamės straipsnių ciklu aktualiausiomis šių seminarų temomis. Norime pasidalinti vestuvių planuotojos Lauros Vagonės („Lapės Vestuvės“) patarimais, kaip išvengti klaidų vestuvių planavimo laikotarpiu ir kokios jos dažniausiai būna. Kaip teigia L. Vagonė, „neištaisomų klaidų nėra“, taigi galime pradėti. 

Vestuvių biudžetas

Labai svarbu nustatyti asmenines planuojamų vestuvių biudžeto ribas ir jų jokiais būdais neperžengti net jei labai norėsis, nes nuo to priklauso viskas: šventės koncepcija, vietos paieškos klausimas, kuo vaišinsit svečius ir kokia forma tai darysite, kas pas jus gros ir kitaip linksmins svečius ir t. t. Net su mažiausiu biudžetu įmanoma surengti šaunią šventę, bet tada reikia į viską pažiūrėti kitu kampu. Kartu su savo antrąja puse sudarykite svečių sąrašą ir pasirinkite prioritetines šventės sritis, kurios jums atrodo svarbiausios. Tada bus paprasčiau paskirstyti planuojamas išlaidas: kam galite išleisti daugiau, kur taupysite ir pan. Nuo svečių kiekio gana stipriai priklauso ir galutinė planuojamų išlaidų išraiška skaičiais. Todėl „jei su žmogumi nepalaikote ryšio ilgiau nei kelis metus, nekvieskite jo vien dėl to, kad reikėtų tai padaryti iš tariamo mandagumo. Vestuvės – gražiausių jausmų šventė, joje neturėtų būti žmonių, kurie nekelia jums gerų emocijų, su kuriais kartu nenorite džiaugtis ir švęsti,“ – pataria Laura Vagonė. 

Vestuvių svečiai

Į vestuves atėję žmonės yra būtent tie asmenys, kurie jums patys brangiausi, su jais nusprendėte dalintis savo gražiausios dienos įspūdžiais ir akimirkomis. Negalite versti jų kažkur ilgai laukti, šalti ar badauti. Jūsų pareiga pasirūpinti savo šventės svečiais, jei jau juos pakvietėte. Besidalindama patirtimi L. Vagonė teigia, kad didžiausia klaida yra versti jaunųjų pulką važinėti kartu po įvairius miestus, Lietuvos kraštus. Tuomet visos emocijos, energija ir gera nuotaika išblėsta po ilgos, varginančios dienos grįžus į šventės vietą. 

Vestuvių vieta ir maistas

Kartais vestuvių vietos ieškoma jau apsisprendus dėl šventės koncepcijos, kartais pati vieta padiktuoja šventės stilistiką. Jei norite elegantiškų, rafinuotų vestuvių, kaimo turizmo sodyba jūsų šventei tikrai netinka. „Iš rąstinės trobos niekaip nepadarysime dvaro net su milžiniškomis išlaidomis dekorui,“ – tvirtina vestuvių planuotoja. Pasak jos, jei jums itin svarbi maisto kokybė ir jo pateikimas – tarkitės dėl degustacijos. „Yra daug gražių kiemelių senamiesčiuose, bet rekomenduoju juos pamiršti, jei savo vestuvių neįsivaizduojate be šokių iki paryčių – garso apribojimai yra visuose miestuose. Visuose! Nebent norite savo šventę paįvairinti policijos vizitais. Jei šventės neįsivaizduojate be fejerverkų vidurnaktį – miesto vestuves irgi reikėtų pamiršti,“ – pasakoja L. Vagonė. 

Fotografai

Fotografus reikia rinktis ypač atidžiai, kad po šventės netektų nusivilti prastomis nuotraukomis. O juos renkantis dažnai pasitaiko klaidų. Fotografą rinkitės ne tik pagal profesionalumą, bet ir pagal savo asmenybę, įsitikinkite ar tikrai norėsite praleisti visą dieną su tuo žmogumi. Be to, vieni mėgsta režisuotas nuotraukas su tradicinėmis vestuvių pozomis, o kiti linkę gerai praleisti laiką kartu su jaunaisiais, fiksuoti nuoširdžias jų emocijas. „Žmogus fotografavęs jūsų draugų vestuves nebūtinai bus geras jūsų vestuvėms. Draugai nėra ekspertai – ekspertai esate tik jūs,“ – tvirtina L. Vagonė. Taip pat vestuvių planuotoja dalijasi jaunavedžiams privalomomis taisyklėmis: „Nedarykite vestuvių dėl fotografijų, neverskite žmonių nuobodžiauti kol jūs keturias valandas pozuojate, nekankinkite jaunikių, kuriems būti modeliais dažniausiai būna itin varginantis darbas,“ – pataria vestuvių planuotoja. 

Keletas mažų praktinių Lauros Vagonės patarimų:

  • visada pagalvokite apie planą B, ypač planuodami vestuves po atviru dangumi;
  • įskaičiuokite save į bendrą svečių skaičių, numatykite sau vietą prie stalo – tai poros labai dažnai pamiršta;
  • garso ir šviesos technikos reikia ir ji nėra savaime įtraukta į profesionalių muzikantų kainą, nes jiems mokate tik už programą;
  • įvertinkite, ar visuomet tai, kas gražu, yra praktiška ir patogu (serviravimas, puošyba);
  • nesikelkite su pirmaisiais gaidžiais, vėlinkite santuokos ceremoniją;
  • nedubliuokite bažnytinės ir civilinės santuokos (nereikia dalinti emocijų);
  • nedarykite didelio laiko tarpo tarp ceremonijos ir šventės;
  • neperkraukite programos, palikite laiko svečiams pabendrauti;
  • gyva muzika suteikia šventei pridėtinės vertės – VISADA. 
„Vestuvės yra jūsų šventė, todėl galite ją surengti kokią tik svajojate. Tą dieną neprivalote laikytis tradicijų, neprivalote vidurnaktį leisti fejerverkų ar dangaus žibintų, net neprivalote dėvėti baltos vestuvinės suknelės. Privalote daryti tik tai, ką norite, ir švęsti savo šventę,“ – pataria vedybų planuotoja L. Vagonė.
Daugiau planuotojos Lauros vestuvių istorijų rasite jos puslapyje www.lapesvestuves.lt
Patarimų, kaip planuoti vestuves ieškokite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2015-02-28 11:22
Gustė
Aiškiai, per daug neišsiplečiant ir konkrečiai apie svarbiausius dalykus, labai ačiū, tikrai pasinaudosiu patarimais!!
2015-02-20 23:41
Brigita
labai geri patarimai ypac tas apie pulka - kam jo reikia ir kam tas tasymasis/ mes uzsisakem fotosesija sau dviese