„Mūsų vestuvės 2016“: ką verta įsidėmėti iš vykusių seminarų?


POSSITIVE FASHION SUKNELĖS NUOTAKOMS

Nuotrauka iš asmeninio Miglės arch.
Šiandieną kalbame su „Positive Design“ dizainere Migle apie patį svarbiausią nuotakos atributą – suknelę. Kokios spalvos ir suknelės dabar „ant bangos“, kaip kuriamos suknelės ir į ką būtina atkreipti dėmesį kuriant išskirtines sukneles?

Kokia vestuvinė suknelė tinkamiausia nuotakai? Į ką kiekviena turi atkreipti dėmesį?

Tinkamiausia suknelė nuotakai yra ta, kuri jai tinka ir su kuria ji jaučiasi puikiai. Gal skamba kiek banaliai, bet tik tada, kai yra išorinis ir vidinis suderinamumas – nuotaka tiesiog spindi. Pirmiausia, vertėtų atkreipti dėmesį į savo figūros bei odos tipus. Nuostabaus silueto suknelė, kurią vilkėjo draugė per savo vestuves, tikrai nebūtinai tiks ir Tau. Kiekvienos figūra reikalauja kitokio kirpimo. Tad pradėkite nuo sau tinkančio suknelės silueto paieškų. Idealu, kai svajonių suknelė atitinka realybę ir puikiai tinka! Taigi matuokitės, pajauskite ir pasikonsultuokite su specialistu.

Kaip vyksta suknelės kūrimas? Apie ką kalbatės susitikimo su nuotaka metu, kas vyksta po to? Kada įvyksta paskutinis primatavimas? Kiek susitikimų reikia?

Pirmiausia, susitinkame pasikalbėti. Pirmojo susitikimo metu kalbamės apie norus, svajones, lūkesčius. Paprastai nuotaka atsineša keletą savo svajonių suknelės pavyzdžių. Labai svarbus išsamus ir jaukus dialogas, kurio metu šiek tiek sužinai ne tik apie nuotakos norus, bet ir apie patį žmogų, jo temperamentą. Po pirmojo susitikimo daugmaž susidėlioja suknelės vizija, tuomet aš paruošiu kelis eskizus. Kitame susitikime suderiname galutinį suknelės variantą ir keliaujame rinktis audinių. Po visų malonių procedūrų laukia gamybos ir primatavimų etapas. Paprastai iki galutinio rezultato užtenka trijų primatavimų. Pirmojo metu paruošiame maketą, kuris nėra labai gražus, tačiau jis reikalingas tiksliam suknelės pritaikymui figūrai, kirpimo linijų aukščio reguliavimui, iškirpčių koregavimui, rankovių ilgiui ir aibei kitų konstrukcinių dalykų. Kartais nuotakos išsigąsta to pirmojo vaizdelio, nes suknelė dar toli gražu neprimena tos išsvajotosios. Štai jau atėjus į antrąjį primatavimą, vaizdas gerokai pasikeičia. Suknelė jau prigludusi prie figūros, įgauna pavidalą. Dar žiūrime, ką reikia koreguoti, ko trūksta ir pan. Trečiojo primatavimo metu jau matomas galutinis vaizdas, deriname aksesuarus ir kitas detales gražiai visumai. Iš principo, susitikimų aš neskaičiuoju. Primatavimų darome tiek, kiek reikia kol išgauname norimą rezultatą.

Kada reikia kreiptis į dizainerį dėl suknelės kūrimo? Per kiek laiko galite greičiausiai ją pasiūti?

Sezono metu suknelės pasiuvimas užtrunka ilgiau, apie 2-3 mėnesius. Žinoma, dažnai tenka pasispausti ir pasiūti gerokai greičiau. Viskas įmanoma. Vestuvinės suknelės pasiuvimo rekordas – savaitė. Visada rekomenduoju pradėti šį procesą anksčiau, kad abi pusės išvengtų nereikalingo streso.

Kokias spalvas ir audinius renkasi nuotakos?

Spalvos jau ilgą laiką nesikeičia. Dažniausiai nuotakos pageidauja vadinamosios pieno spalvos, vanilės, šampano atspalvių. Akinamai balta spalva – labai retas variantas. O jeigu apie audinius, tai jau ne vienerius metus vyrauja šifono arba tiulio tendencijos. Šių audinių gerbėjų tikrai yra daugiausiai. Šifoną renkasi tos, kurios nori romantiško įvaizdžio, lengvumo, plazdesio. Tiulis pasirenkamas, kai norisi lengvai pūstos, A formos suknelės. Beveik kiekviena nuotaka pageidauja nėrinių viršutinėje dalyje, rečiau – visai suknelei. Pamažu atsiranda vis daugiau originalių ir ekstravagantiškų nuotakų, kurios renkasi ryškios faktūros audinius, netradicinius kirpimus.

Ką atsakytumėte toms, kurios bijo siūti sukneles, nes „gal netiks“? Kaip viską padaryti, kad tiktų?

Manau, kad šiuo klausimu yra susiformavusios dvi aiškios stovyklos. Tai vienos nuotakos, kurios pasisako tik „už“ individualų siuvimą, o kitos – kategoriškai „prieš“ ir jos renkasi nuomos salonus. Kai aplink tiek daug pasiūlos, tas pasiskirstymas, man atrodo, visiškai normalus. Žinoma, baimė yra savaime suprantamas dalykas. Juk iš pradžių matai tik eskizą popieriuje ir didelį gabalą audinio. Tačiau juk tai ir yra didelis džiaugsmas – matai, kaip pamažu gimsta tavo svarbiausiai dienai skirta suknelė, kuri pasiūta tik Tau pagal kiekvieną kūno linkį ir kurios dar niekas nevilkėjo. Visada stengiamės įgyvendinti kiekvieną klientės norą. Labai svarbu kalbėtis primatavimų metu, sakyti, kas patinka, o kas ne. Ir nepamiršti klausyti specialisto patarimų! Galų gale, reikia daryti taip, kaip sako širdis. Jeigu išties labai bijote, gal tuomet paprasčiau suknelę tiesiog išsinuomoti.

Ar užbaigtą suknelę apsivilkusiai nuotakai akyse matyti, kad ji laiminga arba nelaiminga, nes suknelė jai patinka / nepatinka?

Patikėkite, iš nuotakos akių galima viską perskaityti. Iš tiesų, dizaineris turi būti geras psichologas, kad pamatytų, pajaustų ir reikiamu metu „nugesintų“ priešvestuvinį stresą.

O ką darote, jei suknelė nepatinka?

Tokiu atveju kažin ar kažką gali padaryti. Yra visokių žmonių, kai kuriems tiesiog neįmanoma įtikti. Manau, kad ieškotume sprendimo būdų, kaip visgi padaryti, kad suknelė tiktų ir patiktų. Visada yra išeitis.

Nuo ko prasidėjo vestuvinių suknelių kūrimas? Kodel būtent „Positive Fashion“?

Atvirai, tai buvau sau pasakiusi, kad vestuvinių suknelių kūrimu neužsiimsiu. Ramiai kursiu kolekcijas ir įgyvendinsiu individualius klientų užsakymus. Tačiau... Kartą pabandai ir nebegali sustoti! Kuriant vestuvinę suknelę, persipina begalės emocijų, įvairių dalykų, kurie yra absoliučiai nepakartojami. Žmogus net nesuvokdamas renkasi aprangą pagal savo emocinę būseną, charakterį, temperamentą. Labai norisi, kad aplink būtų daugiau teigiamo patyrimo. Į kiekvieną savo kūrinį įdedu daug emocijų, todėl noriu, kad tai atsispindėtų mano prekės ženklo pavadinime.

Kokiai nuotakai kuriate? Kas jūsų klientės? Kiek suknelių jau sukurta?

Nesu „nusipiešusi“ tikslaus nuotakos tipo, kuriai kuriu. Į mane kreipiasi labai skirtingos klientės. Kiekviena moteris yra nuostabi, reikia tik tinkamai atskleisti jos grožį. Ko gero į dizainerį kreipiasi drąsios, originalios ir savimi pasitikinčios moterys. Tikslaus skaičiaus pasakyti negaliu, apie 40 suknyčių.

Kaip pagyvinti nuotakos stilių? Kokie būtų Jūsų patarimai?

Nuotakos stilių pagyvina tinkamai pasirinktos detalės – tai gali būti stilizuotas nuometas, ryškūs bateliai, originalūs papuošalai ar plaukų aksesuarai, įdomi puokštė, galų gale, net raudonos lūpos. Svarbiausia, kad viskas tarpusavyje derėtų. Nepamirškite visumos, o specialistas visada patars, kokios detalės tinka Jūsų įvaizdžiui. Ir pabaigai, atiduodama suknelę klientėms visada užkabinu kortelę su užrašu: „Rekomenduojamas aksesuaras – šypsena“. 
Daugiau Miglės darbų galite rasti www.positive-fashion.lt
Plačiau apie sukneles skaitykite rubrikoje VESTUVINĖS SUKNELĖS
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai