Nauja geidžiamiausia desertų stalo puošmena


20 FAKTŲ APIE VESTUVES LIETUVOJE

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
1. Kasmet Lietuvoje susituokia apie 20 000 porų. Jei įsivaizduotumėte, kad šių porų vestuvės vyksta tik vasaros savaitgaliais, tai per kiekvieną jų susituokia po 666 žmones.
2. Nepatikėsite, bet vis daugiau vaikinų imasi planuoti vestuves nuo A iki Ž.
3. Dažniausiai nuo piršlybų iki vestuvių praeina vieneri metai.
4. Vestuvių planuotojos profesija Lietuvoje atsirado tik prieš šešerius metus.
5. Nors sako, kad vestuvių suknelė yra balta, bet ta spalva gali būti įvairi: pieno baltumo, sniego baltumo, dramblio kaulo spalvos.
6. Vestuvės Lietuvoje organizuojamos jau be galo seniai, o knyga apie vestuves „Nuotakos biblija“ išleidžiama tik šiemet – 2015 m.
7. Nėra jokių bažnyčios ar kitų institucijų reikalavimų vestuvinį žiedą nešioti tik ant dešinės rankos. Lietuvoje jį nešioja ant dešinės ar kairės rankos savo pasirinkimu.
8. Daugelis būsimų jaunikių perka tokius kostiumus, kuriuos po to galėtų dėvėti darbe.
9. Seniausios vestuvių tradicijos, kurios vis dar sutinkamos ir šiuolaikinėse vestuvėse: šeimos židinio įteikimas ir jaunųjų sutikimas su duona ir druska. Beje, sutinkant jaunuosius šalia duonos ir druskos jiems išgerti pilamas tik vanduo, o ne kas kita.
10. Jei jums pasipiršo žiemą ir vestuves norite atšvęsti dar tų pačių metų vasarą, geriau šventei rinkitės dienas nuo antradienio iki ketvirtadienio imtinai, nes tik tuomet galėsite rinktis iš tų paslaugų teikėjų, kurių norite, o ne iš to, kas liko.
11. Vestuvių forumuose tarpusavyje kalbasi ne tik merginos, bet ir vaikinai.
12. Dažniausiai vestuvių planavimo krizė poras ištinka, kai jos gauna labai daug informacijos ir nebežino, kaip ją tikslingai ir vertingai panaudoti.
13. Lietuviai vis dažniau nusprendžia tuoktis kitoje šalyje, todėl atsirado vestuvių užsienyje planuotojų paklausa.
14. Pastaraisiais metais labai daug nuotakų sukneles siunčiasi internetu vildamosis gauti kokybišką produktą, bet gavusios jas taiso arba parduoda pigiau negu pačios už jas sumokėjo.
15. Daug nuotakų perperka kitų nuotakų sukneles, todėl pastaraisiais metais labai aktyvi antrinė suknelių rinka.
16. Labai daug būsimų jaunavedžių tiki prietarais, kurie yra visai nepagrįsti. Pavyzdžiui, kad naudodami artimųjų žmonių auksą savo žiedų gamybai jie perims tų žmonių istoriją ir pan.
17. Daugelis svečių linkėjimų jaunavedžiams ieško internete ir cituoja eiliuotus posmus.
18. Nuo 2014 m. būsimi jaunavedžiai savo būsimus pabrolius ir pamerges į šventę kviečia įteikdami ne tik kvietimus, bet padarydami mini dovanėles. Pavyzdžiui, pamergėms įteikia būtent tos spalvos nagų lako, kurios bus suknelė, arba pabroliams dovanoja peteliškes ir pan.
19. Šiuolaikinėse vestuvėse liudininkai neatlieka jokių piršlių funkcijų. Jų vaidmuo yra paliudyti pasirašant bažnyčioje.
20. Tuoktis būsimi jaunavedžiai gali Civilinės metrikacijos biure, bažnyčioje ar išvažiuojamosios santuokos metu su Civilinės metrikacijos biuro darbuotoju. Bažnytinė ceremonija už bažnyčios ribų vykti negali.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2015-10-09 12:29
Tina
" 4. Vestuvių planuotojos profesija Lietuvoje atsirado tik prieš šešerius metus..."
Pati asmeniškai pradėjau planuoti klientų vestuves dar prieš dešimt metų, dirbdama renginių organizavimo įmonėje. O Kristina Kaikarienė vestuves planuoja dar anksčiau.
Mano manimo šį profesija PLAČIAI tapo žinoma gal ir prieš 6 metus o atsirado tikrai anksčiau.
2015-02-19 15:39
Juste
Deja, faktų čia turbūt nė penkių nėra. Nevertėtų taip vadinti straipsnio, kai jau pirmasis "faktas" prasideda žodžiais "jei įsivaizduotumėte" :)