Dešimt būdų nustebinti svečius


NUOTAKA AUŠRA: KAIP SUPLANUOTI VESTUVES PATIEMS

Saulėtą popietę leidžiame kartu su nuostabia pora, kurios vestuvės įvyko dar visai neseniai, o įspūdžiai tokie jaukūs ir švieži, kad atrodo, jog viskas buvo dar tik vakar. Aušra pati su vyru per pusę metų suplanavo svajonių vestuves, o dekoracijų grožis prilygo profesionalų darbui. Jų vestuvių nuotraukas pamatę žmonės kreipiasi į nuotaką dėl puošybos darbų. Taigi apie tai, kaip viskas vyko, kalbamės su Aušra. 

Aušra, kada ir kaip prasidėjo vestuvių planavimas? Kokią šventės viziją turėjote? 

Vestuvių planavimas prasidėjo likus pusei metų iki vestuvių. Jis prasidėjo nuo sprendimo, kokių vestuvių norime. Iš pradžių labai norėjome vestuvių dviese, gražioje, jaukioje aplinkoje, svečioje šalyje. Tačiau paaiškėjus, kad mūsų pasirinktose šalyse galima tik civilinė santuoka, nusprendėme svarstyti kitus variantus. Abu žinojome, kad tikrai norime bažnytinės santuokos. 
Tuomet svarstėme, ar pasirinkti jaukią artimiausių šeimos narių vakarienę ir po to iš karto iškeliauti, ar daryti gražią šventę su draugais. Kadangi į mūsų pasirinktas šalis skrydžių valandos ir datos nelabai tiko, nusprendėme daryti šventę su šeimos nariais ir artimais draugais. Nenorėjome labai didelės šventės. Mums buvo svarbu jaukumas ir artumas. 

Kiek truko planavimas? Kas buvo maloniausia? Kas sunkiausia? 

Planavimui tikrai užteko pusės metų. Kadangi pasirinkta data nebuvo pats populiariausias metas, beveik viską, ką išsirinkome, pavyko gauti. Visas vestuvių planavimas yra labai maloni ir įdomi veikla. Manome, kad iš dalies tai priklauso nuo aplinkos ir žmonių, kuriems patiki vienus ar kitus dalykus. Labai svarbu pasitikėjimas. 
Turbūt sunkiausia buvo išsirinkti vietą, nes ją nulemia tokie aspektai: svečių skaičius, nakvojančių skaičius, geografinė padėtis, interjeras, eksterjeras, maisto kokybė. Taip pat įtakos turi ir kaina. Paieškos truko pakankamai ilgai, tačiau išsirinkus mums patinkančią vietą, viskas pradėjo dėliotis tiesiog savaime. 

Kaip ir kur ieškojote informacijos savo vestuvėms? Kas padėjo įgyvendinti visas idėjas? 

Informacijos savo vestuvėms ieškojome internete ir specializuotuose leidiniuose. Taip pat pagelbėjo pažintys.Visas idėjas pirmiausia aptardavome su būsimuoju jaunikiu (vyru). Kiekvienu aspektu aptardavome jų po kelias, tuomet jas įvertinę, imdavomės konkrečių veiksmų. Be abejo, esame labai dėkingi mūsų šeimoms, kurie taip pat prisidėjo prie mūsų idėjų realizavimo. 

Kaip būsimas jaunikis įsitraukė į planavimą? Kokios buvo jo atsakomybės? 

Vestuvių planavimas tikrai ne mažai laiko užimantis procesas ir vyrai dažnai sprendžia kitus su tuo susijusius klausimus. Nepaisant to, kartu su būsimuoju jaunikiu sprendėme visus klausimus. Prieš priimant kiekvieną sprendimą tarėmės, dėliojomės, norėjosi, kad šventė būtų abiems tokia, kokios norime, kad kiekviena detalė būtų apgalvota ir maloni. Esu be galo jam dėkinga, nes kiekvienu klausimu galėjau gauti nuomonę ar patarimą. Be to, tokios šventės organizavimas tapo labai vertinga ir įdomia patirtimi. Supratome, kad vienas kito padedami galime tikrai labai daug nuveikti. 

Kaip rinkotės paslaugų teikėjus? Kur jų ieškojote? 

Paslaugų teikėjus rinkomės per pažintis, rekomendacijas, savo pačių įgytą patirtį. Vedėją, vestuvinio šokio choreografą, vestuvinės puokštės floristą radome artimų draugų pagalba. Labai atidžiai rinkomės vietą, fotografą, vakaro muziką ir vestuvinius automobilius. Juos pavyko rasti internetu renkantis iš kelių variantų. Tuo tarpu dekoracijas ir vestuvinę suknelę kūriau pati. 
Nežinome kokiu būdu, tačiau visais paslaugų teikėjais labai pasitikėjome. Galbūt tą pasitikėjimą iš dalies lėmė ir tai, kad kiekvieną detalę buvome apgalvoję ir aptarę iki smulkmenų. 

Daug dekoracijų darėte savo rankomis. Kas pastūmėjo to imtis? Papasakokite, ką darėte pati? Kaip sekėsi? Ar nesinorėjo visko mesti ir atiduoti kitiems? 

Man labai patinka kurti idėjas ir jas įgyvendinti, pamatyti, koks bus tikrasis rezultatas. Šiuo atveju norėjosi įdėti kaip įmanoma daugiau pastangų, nes kūrėme šventę sau, tokią, kokią norėtųsi nuolat prisiminti. Be to, esame tos nuomonės, kad kai pats viską susidėlioji, tikrai žinai, kad idėjai maksimalias pastangas ir viskas bus būtent taip, kaip įsivaizdavai. 
Patys rinkome ir dėliojome interjero detales šventei, kūrėme A ir B planus (vienas, jei bus puikus oras, kitas, jeigu kartais lytų). Kuomet dekoravome šventės vietą, visi buvo labai nustebę, nes kiekvienai vietai buvau paruošusi po brėžinį, kas, kur ir kaip turėtų stovėti. Kiekvienas iš artimųjų po tokį turėjo, todėl net ir šventės dieną buvau rami, kad viskas bus savo vietose. 
Visas šventės puošybos detales taip pat susirinkome patys. Kadangi ne visas mūsų idėjas atitinkančias detales pavyko rasti, teko kai ką pasidaryti patiems. Patys darėme ant medžio kabintus žibintus, prie kurių planavome fotosesiją, stalo ir kėdžių papuošimus. Juos gaminant reikėjo laiko, todėl buvome numatę juos pasigaminti likus iki vestuvių ne mažiau kaip 3 savaitėms. 
Be abejo, dekoracijų kūrimas patiems pareikalavo nemažai laiko ir kantrybės, tačiau užsibrėžto tikslo siekimas, matyt, veja visas dvejones, todėl vestuvių dieną galėjome džiaugtis rezultatais. Matyt, noras patiems sukurti šventės svečiams jaukią, malonią šventės atmosferą ir siekis įgyvendinti vakaro viziją neleido pasiduoti vienam ar kitam nepasisekimui. 

Kokie būtų jūsų patarimai būsimoms nuotakoms – TOP 3. 

Išskirti tik 3 patarimus yra labai sudėtinga, kadangi kiekvienu aspektu gali būti labai daug nuomonių ir išlygų. Remdamasi savo ir artimųjų organizuotų švenčių patirtimi, manau, tai vieni svarbesnių aspektų, kuriuos reikėtų įvertinti ar į juos atsižvelgti planuojant savo šventę: 
   1. Skirti ypatingą dėmesį fotografo, vedėjo ir šventės vietos pasirinkimui. Jei planuojant vestuves sudaromas vestuvių biudžetas, tai, mūsų nuomone, kai kuriems momentams, jei reikia rinktis, geriau nepataupyti, kadangi nuo jų labai daug priklauso. Fotografo padarytos nuotraukos yra visam gyvenimui. Nuo to priklauso (iš dalies), kaip ir kokią šventę atsiminsite. 
Nors dažnai sakoma, kad šventės nuotaika priklauso nuo pačių svečių atsineštos nuotaikos, tačiau labai didelę įtaką turi vedėjas, jo gebėjimas valdyti svečius. Tai gali lemti ir jaunųjų nuotaiką. 
Vieta lemia galimybes – nuo jos priklauso, kiek reikės dekoracijų, ar svečiams bus patogu, taip pat, kokias pramogas šventei paįvairinti sugalvosite. Renkantis vietą, vertėtų pagalvoti ir apie tai, kad oras Lietuvoje ne visuomet nuspėjamas, todėl, pvz.: jei planuojate šventę parke, kur automobilius reikės palikti daugiau nei už 1 km, reikėtų įvertinti, kokiu būdu svečiai pasieks šventės vietą esant lietui ar audrai. Todėl būtinai reikia sukurti A (saulėtą) ir B (lietingą) planus. 
   2. Planuojant vestuves, susidaryti detalų planą, o paskutinę savaitę tai padaryti valandų tikslumu. Tuomet nebus pamirštas nei vienas darbelis, bus išvengta streso, baimės dėl nespėjimo ar pamiršimo. Likus mėnesiui iki vestuvių, perskambinti visiems paslaugų teikėjams, pakartotinai suderinti visas smulkmenas, išsiaiškinti, ar nėra jokių pakeitimų, suderinti iki smulkmenų šventinės dienos detales. Tą patį dar galima padaryti ir likus savaitei iki vestuvių (tiekėjai tikrai neužpyks, o Jūs būsite ramesni). 
   3. Nuotakai vienas iš svarbiausių vestuvinių atributų yra suknelė. Jei nuotaka nusprendžia suknelę siūtis pagal užsakymą ar nuomotis, pirmiausia, siūlyčiau aplankyti daugiau nei tris nuomos salonus ir išsirinkti, koks suknelės modelis labiausiai tinka nuotakos figūros tipui ir šventės tematikai. Jei šventė organizuojama gamtoje, galbūt vertėtų rinktis suknelę be šleifo. Jei šventės vietai pasirinkote kaimo turizmo sodybą, galbūt galima pagalvoti apie suknelę iki kelių. Jei vestuvės didelės ir iškilmingos, suknelė gali būti pūstesnė, puošnesnė. Be abejo, šiandien nemažai nuotakų pasirenka suknelę, kurią galima modifikuoti vakarinėje dalyje, arba ji po oficialios dalies pakeičiama. Tada galimi ir kitokie suknelės variantai. Vertėtų nepamiršti, kad grožis yra paprastume ir individualume, todėl apkraudamos save dideliu papuošalų kiekiu ar įmantriomis detalėmis ne visuomet galime gauti rezultatą, kurio tikėjotės. 
Manau, labai svarbu matuojantis sukneles neapsiriboti, kad norite būtent tokios, juk matuotis niekas nedraudžia. Galbūt užsivilkusi šiek tiek kitokio modelio suknelę suprasite, kad norite tik šitos?! 
Itin svarbu išsirinkus, susiderinus suknelės modelį, daugiau nebesiimti naujų idėjų, kurios kardinaliai pakeistų suderintą variantą. Kadangi šiandien pasirinkimas yra labai didelis ir kiekvieną kartą vis kitur pamatyta suknelė gali atrodyti vis gražesnė, todėl Jums gali norėtis vis kažko kito. O tada suknelės tikrai neišsirinksite. 

Kaip planavote fotosesiją? Ką buvo svarbiausia užfiksuoti? Kaip jautėtės fotosesijos metu? 

Fotosesijos planavimas prasidėjo nuo fotografo pasirinkimo. Labai norėjome kokybiškų, stilingų ir mus atspindinčių nuotraukų. Peržiūrėjome labai daug skirtingų fotografų darbų ir išsirinkome kelis, kurie mums buvo arčiausiai širdies. O paskui viską nulėmė pasirinkta vestuvių data. 
Planuodami fotosesiją kartu su fotografais įvertinome aplinką, kurioje vyks šventė, apgalvojome, kokių galbūt reikėtų detalių tam, kad pilnai galėtume išpildyti idėjas. 
Fotosesijos metu mums labiausiai norėjosi užfiksuoti svarbiausius bažnytinės ceremonijos ir pačios šventės momentus, turėti nuotraukų su svečiais ir, be abejo, įamžinti mūsų emocijas. Fotografų prašėme ne kiekybės, bet kokybės. Rezultatai tikrai mus labai pradžiugino. 
Fotosesijos metu jautėmės labai ramiai ir užtikrintai, kadangi pasitikėjome pasirinktais fotografais, todėl nei minutei neabejojome, kad kažkas gali nepavykti. Aišku prieš ceremoniją bažnyčioje jaudulio buvo ir, manau, fotografai tai jautė, tačiau, kai nuvykome į šventės vietą, galėjome jaustis dar laisviau. 
Kaip ir kiekvienoje fotosesijoje, pasitaikė ir nenumatytų momentų. Prieš vykdami į šventės vietą buvome suplanavę mūsų fotosesiją gamtoje, tačiau netikėtai prasidėjęs lietus norėjo pakoreguoti šiuos mūsų planus. Labai džiaugiamės, kad lietus netruko taip ilgai, kaip galėjo – kaip netikėtai prasidėjo, taip netikėtai ir pasibaigė.
Daugiau tikrų meilės istorijų skaitykite rubrikoje TIKROS VESTUVĖS
Dar daugiau Simonos idėjų ir patarimų ieškokite JOS EKSPERTO SKILTYJE ir REDAKTORĖS SKILTYJE
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
9
Komentarai
2016-01-31 19:30
Justina
O, mes taip pat šį vedėją pasirinkom :) mane labai domina, koks fotografas? Labai gražios nuotraukos :)
2016-01-30 17:31
Zivile
Laba diena, labai patiko jusu pasakojimas
2015-03-13 13:52
Ausra
Gerb. Vaiva, Mama ne siuvėja, tačiau turi didelę šios srities patirtį ir didelį kūrybinį potencialą :) Galite jai parašyti el.p.: egle.l@mail.com. Manau tikrai patars ar padės įgyvendinti Jūsų idėjas. Skirtingų aprangų fotosesijos idėja pasirinkta siekiant sukūrti istoriją nuo susipažinimo iki Šventinės dienos :)
2015-03-12 20:45
Vaiva
jusu mama siuveja? gal kontaktais pasidalintumete?
dar labai idomus jusu sprendimas - skirtingom aprangom fotosesijos - kodel tiap daret?
2015-03-11 22:48
Ausra
Aciu uz grazius komentarus. Susikurta suknytes ideja igyvendino Mama. Sventes vieta pasirinkome Visuomenes harmonizavimo parka (Prienuose), Sventes vedeju - Roberta Petrauska.
2015-03-11 22:48
Ausra
Aciu uz grazius komentarus. Susikurta suknytes ideja igyvendino Mama. Sventes vieta pasirinkome Visuomenes harmonizavimo parka (Prienuose), Sventes vedeju - Roberta Petrauska.
2015-03-11 08:14
Ineta
labai grazios nuotraukos ir siltas ikvepiantis tekstas. aciu
2015-03-09 21:44
Coliuke
Ausra, kas igyvendino sukneles ideja? Kiek skaiciau kurete pati ideja, o kas pasiuvo. Pas mane panasi situacija as nupiesiau ideja ir man reiketu kad kazkas pasiutu. IS kurio miesto esate?
2015-03-09 21:43
Vesta
labai nuosirdus pasakojimas. Ausra, prasau parasykite kur sventete vestuves ir kas buvo jusu vedejas? Aciu