Svaiginančio grožio nuotaka Ciara, idealus jaunikis ir pilis


„ŠPOKO ŠVENTĖ“ APIE VESTUVIŲ PLANAVIMĄ

Nuotrauka iš „Špoko šventė“ archyvo
Į parodą „Mūsų vestuvės“ kasmet einu pasilabinti su pažįstamais ir susitikti su naujais paslaugų teikėjais. Šiemet ieškojau įvairiausių naujovių ir džiaugiuosi, kad radau ne vieną. Šįkart kavą geriame su vestuvių planuotoja Sandra iš „Špoko šventės“ ir kalbamės, ką ji veikia, apie ką svajoja ir ką pataria būsimiems jaunavedžiams ne tik šiam sezonui, bet ir 2016 metų nuotakoms. 

Tave sutikome parodoje „Mūsų vestuvės“. Stendas vienas iš gražiausių, šypsena labai plati ir nuolat sustojantys susidomėję jaunavedžiai. Papasakok, kas tu esi ir ką veiki, nes „Špoko“pavadinimas dar labai naujas. 

Esu vestuvių planuotoja, koordinatorė ir dekoruotoja. Iš tikrųjų tai mažai nusako mano veiklą, dažniausiai jauniesiems tampu viskuo: vestuvių planuotoja, dizainere, asistente, padėjėja, psichologe… 

Sandra, kodėl toks pavadinimas – „Špoko šventė“? 

Oi, jis atėjo taip netyčia, tiesiog nusprendėme imtis šios veiklos ir su kolege vis sukome galvą, kaip čia pasivadinti. Ir mums toptelėjo būtent šis žodis. Jis vis sukosi galvoje. „Špokas“ tarsi atspindi mus – kažkiek nenuoramos, išdykę, nenustygstantys vietoje, generuojantys naujas idėjas. Mūsų devizas – darykime, tai drąsiai, darykime kartu... 

„Špoko vestuvės“ gimė neseniai, o klientų turite jau nemažai. Kada būsimi jaunavedžiai kreipiasi į tave? Kas yra tavo klientas? 

Taip, mus dar galima vadinti šios srities naujokais. Oficialiai gyvuojame du sezonus, tačiau netiesiogiai dirbti su tuo pradėjau kur kas anksčiau. Klientų turime tikrai nemažai, jie patys mus atranda, nors informacijos apie mus nėra daug. Iš pradžių bendravimas būna toks nedrąsus, bet paskui tiesiog susibendraujame, manau, kad juos patraukia atviras ir nuoširdus bendravimas ir prisitaikymas prie kliento norų. Stengiuosi išpildyti jaunųjų poreikius 110 procentų. Nesu nei vieniems atsakiusi, kad kažko nesiimsiu, nes man nenaudinga ar tiesiog, kaip kiti sako, neapsimoka. Visada stengiuosi prisitaikyti prie klientų poreikių ir galimybių. Tai man ne tik darbas, bet ir pomėgis, kuriuo mėgaujuosi kiekvieną minutę. 

Sandra, niekas nemoko tapti vestuvių planuotojomis Lietuvoje. Iš kur tie įgūdžiai? Kas pastūmėjo imtis būtent šios veiklos? 

Tokio oficialaus mokslo nebaigiau, tiesiog viskas taip susiklostė. Dažnai buvau draugų patarėja, padėjėja šiuo klausimu, keli pažįstami tiesiog paprašė suorganizuoti vestuves. Paskui supratau, kad man tai ne tik veikla – tai gyvenimo būdas. Mėgaujuosi kiekviena planavimo minute, išgyvenu kartu su jaunaisiais. Dirbu ištisus metus, bendrauju su žmonėmis, nesėdžiu vienoje vietoje ištisas dienas. Vienu metu bendrauju su klientais, deriname detales, kitu metu aš jau dirbu savaitgaliais vestuvėse. 

Kaip atrodo tavo vasaros savaitgaliai? Kada keliesi? Kada išvyksti į šventes? Kada grįžti? Papasakok kuo smulkiau, juk labai įdomu! 

Darbas prasideda jau kelias dienas prieš šventę – perskambinu tiekėjams ir atlikėjams, suderinu detales, išsiaiškinu, ar viskas tvarkoje. Keliuosi apie 6 val. ryto. Puodelį kavos dažniausiai jau išgeriu automobilyje. Viskas suplanuota minučių tikslumu. Stengiuosi be reikalo jaunųjų netrukdyti. Susirenku nuomuojamus daiktus, pasiimu gėles, ryte užsuku pas nuotaką – atiduodu gėles, pašnekinu, pabendrauju, pažiūriu, kaip sekasi pasiruošimo procesas. Taip pat pakalbinu fotografą, įvardiju detales, kurias norėčiau matyti nuotraukose… 
Tada vykstu į šventės vietą. Padengiame stalus, išdėliojame šventės puošybos elementus, papuošiame aplinką. Suderiname su darbuotojais sodyboje, kaip viskas turėtų vykti. Vykstu į ceremonijos vietą, suderinu pasiruošimo darbus, pasitinku svečius, išdalinu informaciją. Stengiuosi pabendrauti ir su svečiais, ir su jaunaisiais. Esu tas žmogus, kuris žino, kas vyks toliau, todėl svečiai gali bet kada manęs klausti įvairiausių klausimų. 
Grįžtu į pokylio vietą. Patikrinu, ar visi atvyko, viskas vietoje. Užbaigiame pasiruošimo darbus ir laukiame svečių ir jaunųjų. Aš dalyvauju visoje šventėje, kol išleidžiame paskutinius atlikėjus. Yra daug smulkmenų, kurios tiesiog turi atsitikti savo laiku, lyg žvakės užsidega pačios, laiku pradeda groti muzikantai arba iššaunami fejerverkai… Aš – slapta šventės koordinatorė. 

Trys, tavo manymu, aktualiausi patarimai šių metų jaunavedžiams.

 1. Šnekėkitės! Išgirskite vienas kitą ir ieškokite bendro sprendimo. Šventė yra jūsų abiejų.
 2. Nepasimeskite tarp detalių, nustatykite savo prioritetus ir laikykitės jų.
 3. Džiaukitės kiekviena planavimo minute, nepamirškite vienas kito per rūpesčius ir, žinoma, mėgaukitės savo susikurta švente... 

Jei tu būtum 2016 m. nuotaka, ką jau dabar būtinai padarytum? 

Su kai kuriomis 2016 m. nuotakomis jau dabar dėliojame planus. Aš ir pati jau tikrai užsisakyčiau pagrindinius dalykus, tokius kaip vieta, vedėjas, fotografas ar muzika. Vadovaujuosi principu, kad reikia turėti tai, ko nori, o ne rinktis iš to, kas liko. Nenoriu išgąsdinti, bet dažniausiai pradėjus planuoti vestuves mažiau nei prieš metus, gali tekti nusivilti, kad pavyzdžiui vieta, kurioje svajojote švęsti savo vestuves, ar fotografas, kurio nuotraukos atitinka jūsų poreikius, tą dieną jau gali būti užimti. Kaip bebūtų keista, bet stiprieji šios srities profesionalai jau dėliojasi datas 2017 metams… 

Sandra, kokie pagrindiniai akcentai turi būti sudėlioti sėkmingoms vestuvėms? 

 • Pradėkite laiku planuoti, nepalikite visko paskutinei minutei. Taip išvengsite nemažai streso.
 • Kaip nustatėte vestuvių datą, taip susidėliokite ir kitas datas, kada ką reikia padaryti. Turėkite „Planuoklį“, kuris jums padės sekti visą pasiruošimo eigą.
 • Pasirinkite savaitės dieną, kada kartu sėsite tvarkyti artėjančios šventės detalių. Taip išvengsite painiavos, kas ką turėjo padaryti, bet nepadarė.
 • Dalinkitės planavimo darbais. Taip abu įsitrauksite į savo šventės kūrimą nepalikdami kažkurio nuošalyje.
 • Bendraukite. Aptarkite visas detales, išsakykite savo nuomonę.
 • Būkite lankstūs vienas kito atžvilgiu, prieikite bendrą sprendimą.
 • Aptarkite visas detales ir lūkesčius su vestuvių specialistais pradinių diskusijų metu. Įsitikinkite, kad sutartyje apibrėžta būtent tai, ką sutarėte. Įsitikinkite, kad gaunate viską už realią kainą.
 • Laikykitės plano. Kuo daugiau organizuoti būsite, tuo mažesnė tikimybė, kad kažkas bus negerai. Turėkite užrašinę, kurioje bus pateikta visa vestuvių informacija: paslaugų specialistai, sutartys, datos, įplaukos, idėjos – viskas.
 • Jei abejojate, ar sugebėsite pilnai suplanuoti ir koordinuoti savo šventę, o gal tiesiog norite ramiai laukti jos, nuo pat pradžių patikėkite viską profesionalui. Jis perims jūsų stresą ir galvos skausmą organizuojant vestuves, o jūs galėsite jaustis laisvai ir mėgautis švente. Jis yra kvalifikuotas koordinatorius ir tarpininkas, kuris dažnai derėdamasis su tiekėjais ir atlikėjais užtikrina, kad pora už realią kainą gautų tai, ko jie nori, taip pat padės laikytis savo biudžeto ir valdys visų vestuvių elementų planavimą nepalikdamas poros už planavimo ribų.
Ačiū už pokalbį. Daugiau apie Sandrą www.spokosvente.lt
Apie vestuvių planavimą informacijos, patarimų bei idėjų rasite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai