ZOOMBOOK eksperimentas: padėkos atvirukas po vestuvių


KAIP TEISINGAI SUFORMUOTI FOTOGRAFUI UŽDUOTĮ?

Nuotrauka www.okto.lt
Dažnai į ApieVestuves.lt, „Facebook“ ir el. paštą atkeliauja klausimai. Ne į visus spėjame atsakyti, todėl kreipiamės pagalbos. Šįkart į labai svarbius internautų klausimus atsako fotografė Oksana Točickaja. 

1. Kaip planuoti vestuvių fotosesiją: fotografo paslaugos užsakytos 8 valandoms, tad kada jį kviesti – ar fotografuoti, kaip ruošiamasi vestuvėms, ar pradėti nuo pačios ceremonijos? Kokie šio pasirinkimo niuansai? 

Fotografuojant nuo ruošimosi užmezgamas ryšys su jaunąja, vėliau dieną su ja lengviau bendrauti, ji labiau atsipalaiduoja prieš objektyvą, geriau atskleidžiama visa dienos istorija (nes prie jos įamžinimo dirbama nuo pat pradžių). Atsiranda galimybė niekam netrukdant nufotografuoti mažas smulkmenas (bateliai, suknelė ir t. t.), kuriomis buvo rūpinamasi ilgą laiką dar prieš vestuves ir kurias bus miela atsiminti net po 10 metų. Taip pat pasiruošime dažniausiai dalyvauja tik artimiausi žmonės, todėl tai puiki proga įamžinti juos siejantį intymų ryšį su nuotaka – tokios nuotraukos labai paveikios emociškai ir kelia malonius prisiminimus. 
Fotografuojant nuo ceremonijos daugiau laiko lieka vakaro fotografavimui, pirmajam šokiui, torto pjovimui, kalbų, šventinių emocijų įamžinimui, nes dažniausiai visi svečiai (ir patys jaunieji) jau būna atsipalaidavę ir geros nuotaikos. Jei šventė užsitęsė, galite visuomet paprašyti fotografo dirbti papildomą valandą, žinoma, už iš anksto sutartą valandinį mokestį. Tačiau jei visgi negalite sau leisti ir ruošimosi, ir vakaro šventės fotografavimo, pabandykite rasti originalų sprendimą – galbūt galite nupirkti vienkartinių fotoaparatų ir padalinti juos svečiams? O gal paprašyti visų svečių naudoti „Instagram“ ir tą patį hashtag, pvz., #eglesirpetrovestuves. Taip vėliau nereikės „gaudyti“ visų svečių išmaniaisias telefonais padarytų nuotraukų. 

2. Kas geriau – jaunavedžių fotosesija ar vakaro svečių fotosesija? 

Geriausia įamžinti abi – planuoti tiek jaunavedžių, tiek svečių fotosesiją, bet tam reikalingas antras fotografas. Jeigu visgi tektų rinktis, jaunavedžių fotosesija yra labai svarbi, nes tai pirmoji poros kaip sutuoktinių fotosesija ir pirmas kartas vestuvių dienos metu, kai jiedu gali pabūti tik vienas su kitu (dėl to kyla daug gražių emocijų, kurias verta įamžinti), galima padaryti įsimintinesnių kadrų, kurių išliekamoji vertė didesnė. 

3. Kaip į tas 8 fotografo darbo valandas sutalpinti visas vestuves? 

Svarbiausia suplanuoti viską iš anksto ir susidaryti tikslų grafiką. Daug bendrauti su jaunaisiais ir vestuvių planuotoju (jei yra) dar prieš šventę, išsiaiškinti, kurias akimirkas svarbiausia įamžinti, kada galima skirti laiko fotografavimuisi, kokie yra pageidavimai, norimos lokacijos, aplankyti jas ir išsibandyti dar prieš didžiąją dieną. Verta apskaičiuoti atstumus ir laiką, kurių prireiks nusigauti iš vienos vietos į kitą vietą. Taip galima tiksliau susidėlioti dienotvarkę ir išvengti netikėtumų. Dėl tos pačios priežasties derėtų kiekvienai dienos daliai / fotosesijai skirti atsargines 10–15min., jei kažkas nutiktų ar užsitęstų. Taip pat tam, kad nebūtų praleistas nė vienas kadras, galima samdyti antrą fotografą / asistentą, kuris ne tik pagelbėtų situacijose, kuriose reikia papildomų rankų, bet ir galėtų įamžinti tas pačias akimirkas skirtingu kampu ar spėti nufotografuoti tai, ko nespėja pagrindinis fotografas. Geriausias būdas sutaupyti laiko vestuvių dieną nereikalingoms smulkmenoms – būti pasiruošus iš anksto. 
Daugiau Oksanos patarimų rasite JOS EKSPERTO SKILTYJE
Apie fotografus bei vestuvių fotosesiją daugiau skaitykite rubrikoje VESTUVIŲ FOTOGRAFAI
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2015-03-04 09:29
Aukse
na ir as turejau toki pat klausima del tu 8 h :DDD aciu