„Lapės vestuvių“ 2015 m. sezono perliukai


VAIDOS IR PAULIAUS SUŽADĖTUVIŲ ISTORIJA: VANDENS PAVEIKSLAS

Nuotrauka iš asmeninio poros arch.
Noriu jums papasakoti apie patį netikėčiausią būdą, kuriuo (dabar jau) mano sužadėtinis paprašė mano rankos. Su Pauliumi susipažinome bestudijuodami – turėjome bendrų draugų ir per vieną iš gimtadienių atsidūrėme toje pačioje kompanijoje. Jis man iš karto patiko – mandagus, įdomus pašnekovas, ir nors rimtas, bet ir truputį meniškos sielos. O jam, kaip vėliau paaiškėjo, patikau aš. Po to, kaip įprasta, buvo kinas, teatras, bučinys, pietūs, vakarienės, o galiausiai – ir pusryčiai.
Po poros metų draugystės apsigyvenome kartu. Bendra kukli pradedančiųjų buitis, atostogos, kartu ruošiami pietūs, svajonės apie ateitį, na, tiesiog gyveni ir mėgaujiesi.
Artėjo mano dvidešimt penktasis gimtadienis. Su Pauliumi sutarėme, kad švęsime jį namuose, pasikviesime bendrus draugus, bus mano sesuo, kuri atvyks iš kito miesto, gal dar tą šaunią kaimynę iš antro aukšto pakviesiu. Na, dvidešimt penki lyg ir nieko ypatingo, bet visgi, kaip sakoma, ketvirtis amžiaus, gražus skaičius – lyg ir dar jauna, bet tikrai ir nepasenusi.
Susiruošiau, tortą pati iškepiau, truputį kreivas, gal nieko. Paulius padėjo visokius prabangius užkandžius paruošti. Mačiau, kad į šaldytuvą įdėjo nupirktą šampaną, tą brangesnį, kuris man patinka.
Viskas jau suruošta, be penkiolikos septynios, aišku, kur tie sveteliai nevėluos, lietuviškas punktualumas tai vadinasi. Paulius kažko nerimsta, sako: „Gal aš dar į parduotuvę nubėgsiu, man rodos, cukrus baigėsi, o kompanija kavos tikrai norės“. Na, galvoju, paršas, sumąstė čia paskutinę minutę mane palikt vieną, o jei svečiai rinktis pradės... Nelikau sužavėta tos minties. Aišku, ryte nuo jo gavau gėlių, bet įtariau, kad šita cukraus klasta kažkaip susijusi su gimtadienio dovana, kokia nors didele ir įspūdinga.
Neapsirikau. Po penkių minučių (nors iki parduotuvės ir atgal – visos dešimt) atsidaro durys ir matau – stovi maniškis su didele tokia plokščia kartonine dėže, šiek tiek didesne nei „pusmetris ant pusmetrio“. Garantuotai ne cukrus.
Sako man: „Einam, nestovėkim prie durų“. Su tuo nešuliu palydi mane į mūsų kuklią virtuvę ir sako: „Sėskis“. Galvoje jau sukasi mintys, kas čia galėtų būti per dovana – paveikslas (nors nesame ypatingi meno žinovai), didelė mano ar mūsų bendra nuotrauka, milžiniška knyga ar dar kas.
Kol svarstau, Paulius atidaro dėžę ir išima didelį, įrėmintą, įstiklintą ir labai keistą paveikslą. Jame baltame fone mėlyna spalva pavaizduotas iš įvairių figūrų, simbolių ir raštų supintas apskritimas, atrodantis tarsi mandala arba labai sudėtingo rašto audinys. Apačioje kažkokios trys raidės ir QR kodas. Pasimečiau. Na, modernaus meno tai tikrai nesuprantu ir jei čia yra kažkoks rebusas ar noras iš manęs pasijuokti, tai tuoj bus proga.
Paulius viena ranka laiko paveikslą, kita ima manąją ir sako: „Žiūrėk, čia yra mano balso vaizdas, t. y., aš padariau tam tikrų žodžių įrašą ir jie „suvirpino“ vandenį. Štai tą nufotografuotą mano žodžių atvaizdą vandenyje tu ir matai“.
Akis tik išpūčiau po tokių „abrakadabra“, bet pagrindinę mintį pagavau: „Na ir kokius žodžius tu čia užkodavai?“ Paulius sako: „Va čia paveikslo apačioje yra QR kodas, po kuriuo padėtas tų žodžių įrašas. Imk mano telefoną ir nuskaityk“. Visiški burtai. Imu telefoną, susirandu programėlę mąstydama apie kokią nors ištrauką iš eilėraščio apie gimtadienį ir nuskaitau tą kodą...
Viskas, ką prisimenu iš po to buvusių vakaro įvykių, yra miglota, nes išgirdusi įrašytą tekstą apsiverkiau. Tada lyg mačiau, kaip Paulius priklaupė ir ištiesė man juvelyrinę dėžutę su žiedu. Net nebepamenu, ar pasakiau „ taip“. Ir visas po to buvęs gimtadienis, specialiai suplanuotai pavėlavę svečiai, sveikinimai, dovanos, kaimynė, pas kurią Paulius jau savaitę laikė padėjęs paveikslą, ir draugai, kiekvienas specialiai parsisiuntęs QR nuskaitymo programą ir besistebintis tokiu nematytu dalyku, praplaukė tarsi aš būčiau ne ten, o kažkur šalia.
O žodžiai, kuriuos paveiklsu ištarė Paulius, buvo tokie: „Vaida, kad myliu, sakiau ne kartą, bet dar nė karto neklausiau – ar tekėsi už manęs?“ Ir šis paveikslas, kuriame matau vaizdu virtusį savo būsimojo vyro klausimą, jau kabo svetainėje. O anksčiau minėtos trys raidės po atvaizdu – „VPL“ – tai mūsų vardai ir bendra pavardė. Beje, namai kurį laiką virto paroda, nes kiekvienas savo akimis nori tą paveikslą pamatyti. Mąstau, kad šalia vietos gal atsiras ir tokiam paveikslui su vestuvių priesaika. Na, pažiūrėsim.
Pauliui originaliai pasipiršti padėjo ir paveikslą iš jo žodžių sukūrė „Aqua Lingua“.
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2015-03-06 17:36
Ineta
Eina sau kokia nuostabi idėja, pasisekė merginai :)
2015-03-04 09:28
Vaiva
na toks romantiksas vyrukas papuole