Kaip pasirinkti tuos vienintelius paslaugų tiekėjus?


BŪSIMOS NUOTAKOS LAIŠKAS BENDRAMINTĖMS

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Sveikos esamos ir būsimos nuotakos, 
esu viena iš jūsų rato ir kasdien bendrauju forumuose ir „Facebook“ grupėse su jumis apie vestuvių planavimą. Man vis kirba mintis parašyti laišką, kurį perskaitytumėte ne tik jūs, bet ir su vestuvėmis dirbantys žmonės, portalo redakcija. 
Man pasipiršo beveik prieš metus, praėjusių metų balandį. Nutarėme, kad tuoksimės 2015 m. vasarą, ir net nepradėjome nieko planuoti. Visų pirma, dėl to, kad nieko nesuvokėm apie tai, net nežinojom, nuo ko pradėti, kaip tai daryti ir t. t. Taip prabėgo pavasaris, vasara, kol nepradėjom gauti klausimų, varančių į kampą:
  • Turite vedėją ir fotografą?
  • O kur bus vestuvės?
  • Kuri bažnyčia?
Ir dar koks milijonas panašių... 
Nuėjus į darbą, susitikus su draugais, savaitgalį lankant tėvus – vis klausimai, klausimai ir klausimai. Rugsėjo mėnesį susiprotėjom, kad pats metas pradėti kažką daryti. Susiguglinau nuo ko pradėti planuoti vestuves: data, bažnyčia, biudžetas, svečių sąrašas ir norų lentelė. Kažkaip susėdom ir pasidarėm tą sąrašą su svečiais, išsirinkom datą iš oro ir susiradę internete brolio Pijaus numerį susitarėm susitikti. Jis liepė ateiti į mišias ir po to užsukti pas jį pasikalbėti. Mūsų nuostabai mišios buvo trumpos ir fainos, kaip po to pamatėm, iš tiesų ten žmonės eina reguliariai ir pats Pijus buvo labai malonus. Jį nusižiūrėjom per draugų vestuves, nes ceremonija buvo pakili ir labai įtraukianti svečius: mes laiminom porą, šypsojomės ir girdėjom kiekvieną žodį, ką jis sakė. Tokios ceremonijos ir mes norim, tad turim pliusą, kad bažnyčia užsakyta, vedėją pasiimam tą patį iš tų pačių minėtų draugų vestuvių – mums patiko kaip jis veda, beje turi savo DJ. Papildomai dar muzikos grupę užsisakėm, pradėjom ieškoti fotografo, vietos, kur švęsti, ir t. t. Lapkritį jau turėjome visus paslaugų teikėjus (tiesa, ne viską, ką norėjom, teko rinktis iš to, kas liko), bet, kaip dabar supratau, apie daug ką nepagalvojom ir dabar kaip išprotėjusi ieškau dienos koordinatorės, dekoracijų specialistų. Mes net kvietimų dar neturim, o ką kalbėti apie suknelę ir kitus reikalus. 
Su būsimu vyru esam tie, kurie daro šventę patys, bet dabar supratau, kad vien iš to susirankiojimo internete ir draugų pasakojimų nesusilipdysi šventės vizijos ir praktiškai jos nesuplanuosi. Iš pradžių mums viskas vyko lyg ir normaliai, po to nuo tų klausimų ir paieškos prasidėjo panika, net pyktis pradėjom, po to nusprendėm, kad gana lakstymo ir ieškojimų, mums reikia pagalbos. Viską išbandėm – internetas, žurnalai, pokalbiai su draugais, kurie darė vestuves prieš metus ir du, pokalbiai su būsimom nuotakom internete ir t. t. 
Kasdien merginos planuoja šventę ir negaili savo patarimų forumuose ir „Facebook“ grupėse (esu jose nuo rugsėjo mėnesio). Ten kasdien godžiai skaitau informaciją, atsiliepimus ir liejamą tulžį viena kitos atžvilgiu. Man bloga nuo tų nuotakų karų: viena paprašo patarimo, kita komentuodama ją išvadina visokia nežiniuke ir pasiūlo milijoną savo sugalvotų idėjų, kurios, atsiprašant, buvo mano brolio vestuvėse prieš 10 metų. Merginos jau bijo komentuoti, deda taškus norėdamos sekti temas. Man labai gaila, kad žmonės iš to kvailo pasipūtimo, kad viską pasidarysiu pats ir niekas man nepaaiškins, prisidaro ir prisiplanuoja tiek visko, kad, leiskite pasakyti, nusiplanuoja. 

Elementarūs pavyzdžiai, kurie net man bado akis:

  • Prie bažnyčios ir šventės vietoje asistentais padaromi tėveliai, broliai ir sesės, ir net patys jaunavedžiai planuoja pilstyti vienkartines taures ir kt. Baisu. Užtenka pasidomėti, kad padavėjas gali atvažiuoti už 100 €, plius jo taurės su savo staliuku, staltiesė ir tavo iš anksto jam nuvežti gėrimai, kuriuos net už tą pačią kainą atšaldo. Tada jūsų tėvai bei kiti artimieji gali džiaugtis ir matyti jūsų šventę, o ne lakstyti paskui jus ir jūsų svečius. Geras ar ne?
  • Labai keista ir įdomu, kodėl šiaulietės, panevėžietės, alytiškės ir tos pačios vilnietės ir kaunietės ieško paslaugų teikėjų savo miestuose. Kažkas diskutavo ir nurodė, kad taupo eurus, nes tiems žmonėms mat reikia mokėti už atvykimus ir t. t. Pasidomėjau ir paaiškėjo, kad viskas įskaičiuota į tą bendrą kainą, pvz., mūsų vedėjas ir DJ važiuos iš Kauno į Vilnių ir mums nieko nekainuos jų kelionė, bet va grupė važiuos virš 100 km ir mes mokėsime dyzelino kuro savikainą, kas yra apie 15 €.
  • Jaunieji samdo muzikantus savo modernioms vestuvėms, kurias švęs restorane kažkur Klaipėdos centre ar dvare už Kauno. Jei jau šventė modernioj aplinkoj, o samdai muzikantus, pabrėšiu, ne muzikos grupę, kuri grotų, kai nevyksta šventės programa, ir žmonės galėtų šokti, tai kodėl nepasidomi, kas gali būti kitaip nei muzikantai? Šventes veda vedėjai, ir moterys, ir vyrai, ir jos vyksta be jokių polkų ir skatinimų išgerti, piršlio korimų ir t. t. Savo liudininkus vadina piršliais ir jiems užverčia šventės vedimą – jie tampa renginio vedėjais, o tos svočios vis dar viską daro kaip prieš dešimt metų, nes informacijos ieško supermamoj ir pan. Baisu.
  • Kaip teisingai ir tvarkingai dėlioti šventės planą ir kitus dalykus, kad ne tik jaunavedžiams būtų gerai, bet ir svečiams? Aš jau iš viso patyliu, nes dauguma šventę planuoja taip, kad jiems būtų viskas gerai, o svečiams – kaip jau išeis. Jei ceremonija 14 val., o jaunieji tik 19 val. grįžta į šventės vietą – ką veikti tiems žmonėms, kurie ne iš to miesto, kur vyksta šventė? Pagalvoti apie svečius privaloma.
  • Ceremonijas daro dvi – civilinę ir bažnytinę – ir net nežino, kodėl nori abiejų, nors bažnyčia sutvarko dokumentus ir santuokos liudijimą pervedus eurus gali pasiimti per kelias savaites. Kam tąsytis po dvi vietas? 
Iš kur aš tiek visko žinau? Finale, pastresavę, kad nieko nesuprantam, kad internete pilna visko ir neaišku, kaip visa tai naudoti, nuo to žinučių srauto iš būsimų nuotakų ir jų klausimų „Facebook“ supratau, kad mes imam planavimo konsultaciją arba planuotoją. Tris valandas klausėmės vertingų patarimų ir išėjom su planu, kaip planuoti tą mūsų šventę ir kaip viską daryti. Galiausiai atsisakėm idėjos dėl planuotojos, nes ta mergina pati pasakė, kad mes viską pagal tą planą tikrai susidėliosime, bet koordinatorė tikrai praverstų.
Redakcijos prašau anonimiškai publikuoti šį laišką, nes aš vis dar noriu smagiai skaityti tai, ką susirašinėjate forumuose, bet jau daugiau nei du mėnesius tyliu. Tik tada mano širdis ir siela ramiai viską daro kaip norime mes abu su vyru, pagal ramų planą, kurį gavome iš profesionalo. 

Pabaigai 

Investavome pinigų ir laiko į konsultaciją ir gavome daug vertingų žinių, todėl nešaudome per aplink. 
Man baisu pagalvoti, kad 2015 m. žmonės daro vestuves tokias, kaip mano brolio Vilone su meškom ir kt. nesąmonėm, kai yra tiek specialistų, net knyga nuotakoms, kurioje pilna vertingos informacijos. 
Mielos merginos, klauskite profesionalų ir tik jų patarimais kliaukitės, yra žurnalų, protinga knyga ir dar begalės dalykų iš ko semtis žinių, kad planavimas būtų mielas ir malonus.
Labai greit būsima nuotaka
!!! Redakcija už laiško turinį neatsako. Jame pateikta informacija yra asmeninė jo autorės nuomonė.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2015-03-20 08:27
Jurga
is tiesu man atrodo sunkiausia yra pradeti, kai galvoje minciu daug ir norisi visko is karto. svarbiausa, kad norai sutaptu su galimybemis ir netektu kazko per daug aukoti. ko pasimokiau - kad planuoti reikia pradeti anksciau :)
2015-03-19 19:16
:)
Kad nelabai ka naujo pasake tavo planuotoja, nieko neiprasto ar negirdeto :D mano nuomone, slamstas ne straipsnis, su netaktisku savo nuomones pirsimu ir bandymu pasirodyt protingesniai uz kitas nuotakas :)
2015-03-19 19:04
Susituokusi
Man asmeniškai toks savos nuomonės primetimas ir kitų norų kritikavimas visiškai nepatiko. Pati išreiškė nepasitenkinimą, kad jei jau ko paklausi tai esi nežiniukė ir vis perša savo nuomonę, tik kažkaip pasirodė, kad pati lygiai tą patį daro. O 100€ už tai, kad kažkas 20-30 min papilstytų gėrimus, absurdas, geriau tą 100€ investuoti į medaus mėnesį, nes tikrai nemanau, kad sunku papilstyti kelis šampano butelius po ceremonijos kažkam iš svečių.
Aš savo vestuves planavau pati, ir jos tikrai buvo įspūdingos, kadangi daug ką dariausi pati, tai galėjau sau leisti viską ką noriu noriu ir nežiūrėti kiek tai kainuoja. Vestuvėse dalyvavo 50 žmonių, viską užsisakėm ką norėjom, kur norėjom, ir mums iš tikro užteko šiek tiek daugiau nei 20 000 Lt.
Ką galėčiau patarti iš savo pusės, nes esu ne vienose vestuvėse tikrai dalyvavusi, ir tai per savąsias labai pasiteisino. Kad planuojant kažkokias fotosesijas ir išvykas, stengtis tiesiog paieškoti vietos, kuri yra kuo arčiau jūsų planuojamos šventės vietos. Kame pliusas: kelionė visiškai neišvargina, kai nereikia kelias valandas sulindus į limuziną ar mašiną sėdėti, gerai jei limobusas, bet ir tai sunku jame ilgai išsėdėti, o ypač jei pasitaiko karšta diena. Galima tikrai daugiau vietų aplankyti ir nereikia niekur labai skubėti.
2015-03-19 16:45
Nuotaka
Nelabai man patiko šis straipsnis. Naudingos informacijos jame neradau. Kažką bando įsiūlyti, nes nuomone labai jau tokia stipri. Ir mes nesisamdysim kas pilstys šampaną, nes mano tėtis tai apsiima. Kam visur mėtyti pinigus, kur nėra būtina. Ir t.t. turėčiau kiekvienam punktui ką paprieštarauti.....
2015-03-19 16:35
Justina
Mano nuomone, mes moterys norime vestuvių ne tik dėl baltos suknelės bet ir didžiąja dalimi pats šventės planavimas yra smagus užsiėmimas. Ir laukiame kada pagaliau tai pradėsime daryti. Kas nesugeba to daryti ar nemėgsta tai tada ir planuotojas pravartus. Ir plius kas pinigėlių neskaičiuoja. Kiekvienam savo.
2015-03-19 16:22
ir as planuoju
ir sutinku s M
2015-03-19 16:15
ir as planuoju
Musu vestuves balandi.Pareiskimus padavem tik gruodi pries pat Kaledas.O rupintis viskuo pradejom tik sausio viduyje.Iki siol nepatyriau menkiausio streso del planavimo.Pilnai uzteko informacijos internete ir jau susituokusiu draugu patarimu.Siom dienom uzsakom torta, po Velyku susirandam florista - viskas kas like is nepadarytu darbu.Ir vestuves musu tikrai nesenamadiskos,ir sveciu turim 70, ir darom viska pagal savo norus savo saskaita.Galutines sumos dar neskaiciavau, bet telpam i numatytus 4300eur su medaus poilsiu.Taigi manau, kad kiekvienam savo. Vieni stresuoja, laksto kaip pakvaise, kiti susitvarko ramiai. Viskas priklauso nuo fantazijos ir galimybiu.
2015-03-19 16:09
M
"kita komentuodama ją išvadina visokia nežiniuke ir pasiūlo milijoną savo sugalvotų idėjų"
Sakyčiau bendrai autorės labai subjektyvi ir vienašališka nuomonė. Greičiausiai sutinku tik su ta mintim, kurią pacitavau. Bet juk dabar autorė irgi vadina kitas nemokšomis ir siūlo savo idėjas. Negali gi visos vestuvės būti vienodos, galų gale kur yra paklausa- yra ir pasiūla. Dėl padavėjų galbūt ne visos gali sau leisti ar nenori išleisti papildomus 100 eur. padavėjui, aišku sakysite, jei negali leisti, kam tos vestuvės, bet taip jau yra, kad kartais tenka rinktis kam teikti prioritetus, o ko atsisakyti, net ir darant dideles vestuves. Dėl muzikantų, jų gi vis dar yra ir jie vis dar samdomi ir dažniausiai kainuoja panašiai kaip DJ su vedėju! Negi jei tai netinka tau, tai yra beskonybė, taip pat su piršliais, aš sakyčiau vienos nuotakos tiesiog nori naujoviškesnių vestuviu, o kitos nori tų tradicinių, bet argi kada nors klasika buvo pavadinta beskonybe, o vestuvės su muzikantais ir piršliais ir yra ta iš senų laikų išlikusi klasika. Dėl dviejų ceremonijų, vestuvės asocijuojasi su gražia švente, o šiuo metu, kai galima rinktis išvažiuojamąją ceremoniją, kodėl gi jos nepadaryti prie svečių vakare, ar kurioje kitoje gražioje vietoje. Šiuo atveju tikriausiai nereikia klausti kodėl jie nori tų dviejų ceremonijų, kaip ir nereikia klausti kodėl norite būtent tokios suknelės tą dieną, o ne kitokios, ar būtent šiuos svečius kviesti, o ne kitus, tiesiog tai yra noras ir to matyt užtenka.
Man pasirodė, kad pateikiant tą subjektyvią nuomonę autorė dar ir pareklamavo, kaip gerai yra kordinatorė ar konsultacijos, aišku nieko neturiu prieš, tikriausiai išties naudinga, bet kitos išsiverčia nepraščiau ir be to.
Žmonių yra įvairių ir kas tinka vienam, galbūt netinka kitam, todėl turbūt nevertėtų taip kritiškai vertinti situaciją ir jei kažkas daro ne taip kaip aš, sakyti, kad taip nedera ir taip yra blogai.
Aiškumo dėlei, aš tikrai kai kuriuos dalykus darau priešingai nei čia parašyta, bet tikrai ne visus, su kai kuo sutinku, tiesiog negražu būti "nuotaka siaubūne" ir visiems diktuoti kaip rengti savo šventę ir kritikuoti kas daro ne taip kaip aš :)
2015-03-19 15:58
TOma
man patinka issakytos mintys
gerbiu uz drasa

2015-03-19 15:20
del sampano
as jau istekejus, neemiau jokio staliuko su padaveja, nes papilstyti tikrai nebuvo sunku liudininkui ar kitiems vaikinukams. 300lt uz pusvalandzio papilstyma man yra pvz daug, o ne tik 300lt.. taip kad nereikia pirsti taip jau savo nuomones. be vestuviu kordinatores ir planuotojos, turejom nuostabias vestuves, liko patenkinti ir mes, ir sveciai :)
ir dar, tuokemes ir civilinej, ir baznycioj, taip bereikalingas vazinejas, taciau Kauno rotuse pati graziausia + fotosesija senamiesty :))