Kokie yra naujos kartos svečiai?


AQUA LINGUA - KAIP PAMATYTI IŠTARTUS ŽODŽIUS?

Nuotrauka asmeninio Rūtos arch.
Šiandien kalbamės su visai neseniai ApieVestuves.lt skaitytojus sužavėjusios piršlybų istorijos padėjėjais. Po Pauliaus istorijos gavome nemažai laiškų su klausimais – kas tie vandens paveikslai, kokia jų kaina, kaip juos daryti, ar tai galėtų būti tinkama dovana tėveliams ir t. t. Turime puikią progą pasikalbėti su paveikslų kūrėja, studijos „Aqua Lingua" savininke, Rūta Mickiene.

1. Mūsų skaitytojus sužavėjo Pauliaus piršlybų istorija, visiems labai įdomu, kad tie paveikslai „kyla“ iš garso. Papasakokite prašau, kas tai per daiktas ir kaip jis kuriamas?

Manau, nerasite pasaulyje žmogaus, kuris nenorėtų pamatyti to, kas nematoma. Garsas taip pat nematomas, jis girdimas ir jaučiamas, o jeigu tas garsas – prasmingi žodžiai, ištarti mylimojo ar brangaus žmogaus? Argi nesinori juos nuolat matyti, tuo labiau, kad jie, pakeitę savo garsinę išraišką į vaizdinę, atsiskleidžia dar giliau ir įdomiau. Tereikia truputėlio fizikos žinių apie tai, kad garsas – tie patys mūsų žodžiai – sklinda bangomis, o vanduo, turėdamas unikalią savybę perimti vibracijas, atkuria juos savo bangomis. Mums lieka tik užfiksuoti.
Labai svarbu paminėti, kad kiekvienas garso paveikslas yra absoliučiai nepakartojams ir individualus, tas pats žodis „Ačiū“, „Myliu“, ištartas kito žmogaus, sukurs visiškai skirtingą vaizdą. Tai dar kartą įrodo, kokie mes esame skirtingi, kaip nėra vienodų pirštų atspaudų, akių rainelių ar DNR kodų, taip ir mūsų balsas, jo tembras, intonacija ir, žinoma, emocija yra nepakartojami.
Dar vienas svarbus aspektas, kad paveiksle įamžinama atmintis. Juk mėgstame žiūrėdami nuotraukas prisiminti vaikystės, vestuvių, kelionių įspūdžius, tai leidžia mums iš naujo išgyventi ir patirti emocijas. Taip ir garso paveikslas – jis nuolat „tyliai“ prisipažįsta meilėje, sveikina, linki artimųjų ar draugų balsu. „Tyliai“ kabutės reiškia, kad paveikslas gali ir kalbėti – tereikia išmaniuoju telefonu nuskaityti mažą kvadratėlį , QR kodą, esantį vaizdo apačioje, ir galiėsite girdėti žodžius, iš kurių buvo sukurtas vaizdas.

2. Kokiomis progomis žmonės juos kuria? Piršlybų atvejai dažni?

Mūsų paveikslus užsako labai įvairiomis progomis. Kadangi paveikslas yra kuriamas iš frazės, dažniausiai ji ir nurodo įvykį, kokia proga ir kam bus teikiamas. Kol kas dažniausiai paveikslais „verčiame“ gimtadieninius ir jubiliejų sveikinimus. Taip pat dažnai tėvai ar draugų kompanijos įrašo bendrą sveikinimą vestuvių proga jaunavedžiams. Esame kūrę paveikslą iš įrašytos jaunųjų priesaikos bažnyčioje. Tokią dovaną jauniesiems padovanojo tėveliai. Pauliaus piršlybų istorija – tokia pirmoji. Mums patiems iš pradžių buvo netikėta, kad tokiu originaliu būdu vyras peršasi savo moteriai.

3. Toks paveikslas turi išliekamąją vertę. Ar dažnai juos kuria kaip dovanas įvairiomis progomis? Papasakokite įsimintiniausias progas ir joms sukurtus paveikslus.

Kaip tik prieš kelias savaites į mus kreipėsi moteris, turinti dvi suaugusias dukras, gyvenančias užsienyje. Klientė užsakė du paveikslus, kuriuos kūrėme iš skirtingų įrašų. Užsakovė juos veš dukroms ir, kaip pati atsidususi pasakė: „Juk kažkada ir manęs nebebus, o dukros visam gyvenimui turės mano dalelę“.
Dar smagu prisiminti, kaip žinomos didelės įmonės direktorius atsiuntė metalo muzikos stiliaus įrašą ir pergyveno, kokį raštą sukurs „tokia“ muzika. Tai buvo jo netikėta dovana vaikystės draugui, kai jie kartu grojo sunkiojo roko grupėje. Mums patiems buvo įdomu, koks bus „metalo“ paveikslas, ir jis tikrai gavosi kitoniškas, tačiau ne mažiau įspūdingas. Dar įspūdį lemia ir vaizdo spalvos pasirinkimas – tai spalvotas vibruojančio vandens apšvietimas, kurį pasirenka autorius. „Metalinės“ garso bangos buvo apšviestos ryškiai raudona šviesa ir tai vaizdui suteikia dar daugiau energijos.
O progos būna įvairios. Kaip minėjau, tai jubiliejai, gimtadieniai ir vestuvės. Dar paveikslus dovanojo minint vestuvių ar buvimo kartu metines, kai paveikslai gimė iš meilės žodžių partneriui. Buvo keletas moterų, kurios slapčia, vyrams miegant, įrašė jų knarkimą ir padovanojo jiems tokias „naktines dainas“ mūsų paveikslų pavidalu.
Kita „progų kategorija“ – kai padėkos ar sveikinimo žodžiai, virtę vaizdu, buvo dovanojami kolegoms, darbuotojams ar verslo partneriams. Dar labai įstrigo užsakymas, kai viena advokatų kontora savo vertybes pavertė penkiais paveikslais ir jie tapo įstaigos interjero dalimi.
Buvo dar viena proga – kai klientas paveikslą dovanojo sau. Jau nebepamenu frazės, bet, matyt, ji buvo labai svarbi ir žmogus nusprendė ją įamžinti būtent tokiu būdu. Tikriausiai taip mąstantys iš mūsų įsigyja dovanų kuponus – tada jį gavęs žmogus jau pats nuspręs, kokia frazė, garsas ar dainos fragmentas jam arčiausiai širdies.

4. Atsidarius jūsų interneto svetainę, pradeda lietis akyse. Atrodo paveikslai vienodi, bet kai įsižiūri, jie visi skirtingi. Kaip suprantu, visi paveikslai unikalūs ir negali būti atkartojami – ar ta pati frazė kiekvieno žmogaus skamba taip pat?

Vienodi jie gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio – dėl panašių spalvų, apskritimo ar kvadrato formų, bet vadinamasis „raštas“ visada bus skirtingas. Ir esate teisi, kiekvienas paveikslas, kaip ir kiekvienas ištartas žodis, yra vienintelis, nepakartojamas. Tarkime, jūs norite savo mylimam žmogui sukurti paveikslą ir atsiunčiate mums frazę „Tik tu vienas, dabar ir visados“. Jei jūs ją įrašytumėte dar kartą, po penkių minučių, pasakytą kita intonacija ar kitu tempu, arba apskritai – įrašytą kito žmogaus, tai gautųsi skirtingi vaizdai, nes frazę sudarys jau kitos garso bangos, kurias ir atkurs vanduo. Tad kiekvienas paveikslas yra vienetinis, daugiau tokių nesigaus, net jei ir labai norėtumėme. Taip pat frazės „raštas“ priklauso ir nuo rezonansinio vandens indo formos – apskritimo ar kvadrato. Šią formą, kaip ir apšvietimo spalvą, pasirenka užsakovas. Pastebėjome, kad vyrai daugiau nori „kvadratinio“ garso, o moterys „apvalaus“.

5. Papasakokite, kaip vyksta paveikslo kūrimas. Pvz., Paulius atėjo pas jus ir pasakė, kad nori pirštis merginai. Papasakojo viziją ir tada... Kaip viskas vyksta? Kokie terminai?

Paulius idėją sugalvojo pats, mes gavome jo užsakymą internetu ir iš įrašytos frazės supratome, kas čia per įvykis. Po to, kai vaikinas atsiėmė paveikslą, slapta laikėme kumščius už jo sėkmę. Maždaug po savaitės gavome jo žinutę mūsų „Facebook“ puslapyje – „ji pasakė TAIP“.
Dabar karaliauja ponas internetas. Dauguma mūsų klientų dažniausiai pasirenka priimtiniausią ir paprasčiausią būdą – užpildyti užsakymo formą mūsų tinklapyje, kur jūsų bus paprašyta balsu įrašyti norimą frazę (savo kompiuteryje reikia turėti mikrofoną) ir pasirinkti likusius paveikslo parametrus. Gavę užsakymą, paveikslą sukuriame, atspausdiname, įrėminame per 3–5 darbo dienas. Jei nėra galimybės atsiimti patiems, perduodame kurjeriui pristatyti paveikslą ir Lietuvoje, ir už jos ribų.
Būna, užsakymus gauname ir elektroniniu paštu ar net telefonu. Kadangi turime kūrybinę darbo studiją, dalis klientų pageidauja atvykti ir įrašą padaryti pas mus.

6. Ką žmonės pasakoja po to, kai įteikė paveikslą kaip dovaną. Kokia būna gavusių tokią dovaną reakcija?

Nors ne visada galime sužinoti reakciją, bet po dovanos įteikimo su mumis susisiekusių klientų pasakojimas dažniausiai prasideda fraze „Plačios akys, didelė nuostaba“ ir baigiasi – „Išsinešė paveikslą namo, o mes tikėjomės, kad pakabins ofise“.
Kadangi tokia dovana yra absoliučiai netikėta, tai ir reakcijos būna įvairiausios. Viena moteris kartu su savo tėčiu užsakė paveikslą giminaitės jubiliejui. Tėtis mokslininkas įsigilino į technologiją, išsiaiškino, kad nėra jokių „burtų“, o dukra įrašė savo sukurtą šiltą sveikinimą. Procesas vyko ilgiau nei įprasta, susibendravome ir, žinoma, paprašėm giminaitės pasidalinti įspūdžiais. Praėjo 3 dienos po jubiliejaus – jokių žinių. Galvojome, arba nepatiko, arba pamiršo. Bet dar po dienos skambina: „Jai šokas, tik po trijų dienų atsigavo, negali patikėti ir atsidžiaugti. Draugų prašo spėti, kas čia, tada nuskaito QR kodą ir sveikinimą visi „gyvai“ paklauso“.
Be galo džiaugiamės, kad žmonės vertina originalumą ir savo kūrybinį indėlį. Juk mes tik tarpininkai, o kuria patys žmonės savo balsu įrašydami tiek įprastus, bet nuoširdžius žodžius, tiek filosofines mintis, ar derina juos kartu su muzikos fragmentais. Garsas – tai begalinė nuolat mus supančių nematomų bangų erdvė ir galimybė dalintis mažų jos dalelių – žodžių – vaizdais, kuriuose užfiksuoti labai asmeniški, pačių žmonių perduodami jausmai, kurie nuolat mus įkvepia ir skatina „plaukti“ tolyn ir gilyn garso ir vandens bangomis.
Daugiau „Aqua Lingua“ darbų galite rasti jų internetiniame puslapyje www.aqualingua.lt
Vaizdo interviu su paveikslų kūrėja galite pamatyti internete
Daugiau vestuvių idėjų rasite rubrikoje VESTUVIŲ IDĖJOS
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai