Įspūdingą šventės vietos dekorą kuriame originaliais akcentais


NUOTAKOS DOVILĖS INTERVIU SU DEKORO MEISTRE

Fotografė Rūta Rylaitė
Šie 2015 metai man yra ypatingi. Ruošiuosi vienai gražiausių gyvenimo švenčių – vestuvėms. Iki jų liko vos du mėnesiai. Ne tiek ir daug... Su būsimu vyru išsirinkome ceremonijos vietą, pokylio vietą, vedėją ir fotografą. Pagrindiniai ir svarbiausi organizaciniai klausimai jau išspręsti. Liko sulaukti šventės, bet... Susidūriau su taip pat labai svarbiu klausimu, kuriam ieškau atsakymo. Kaip ir kuo puošti bažnyčią, šventės vietą? Ilgai ieškojau idėjų internete, jų suradau labai daug ir labai idomių. Bandžiau mintis sudėlioti į organišką visumą. Galiausiai nusprendžiau savo viziją papasakoti žmogui, kuris puikiai išmano šią sritį. Taip susipažinau su dekoratore Edita, kuri dirba „Vyšnios.com“ komandoje. 

Smagu būti gražios šventės dalimi

Edita vestuvių šventės dekoratore dirba jau penkerius metus. Stiliaus, spalvų derinimas merginai imponavo visada. Edita nuolat stengiasi tobulėti, nestovi vietoje. Jai smagu organizuoti, susipažinti su naujais žmonėmis. Edita neįsivaizduoja savęs dirbančios biure, jai reikia nuolatinio judėjimo, bendravimo su žmonėmis. Mergina įsitikinusi, kad jos pašaukimas yra padėti žmonėms. Šiuo metu ji konsultuoja įvairias dekoravimo klausimais, pati dekoruoja ir džiaugiasi, kad gali prisidėti prie vienos svarbiausių gyvenimo šventės organizavimo ir kurti grožį kartu su jaunaisiais. 

Svarbiausia klausytis, ko nori jaunieji

Kiekvieną kartą susitikusi su jaunaisiais dekoratorė turi išklausyti, ko jie nori, kaip įsivaizduoja savo šventę. Jaunieji rinkdamiesi dekoratorę, turi pajusti, kad jiems malonu bendrauti su žmogumi. Edita akcentavo, kad turi sutapti žmonių biolaukai, nes būna atvejų, jog vestuvių tema tau patinka, bet nėra ryšio su jaunaisias. Edita nemano, kad vienas ar kitas dekoratorius dirba geriau ar blogiau. Būna atvejų, kai jaunieji išgirsta daug teigiamų atsiliepimų apie paslaugų teikėją, bet susitikus su juo nekalba ta pačia kalba. Tokiu atveju geriau nesirinkti šio specialisto. Ruošiantis vestuvių šventei svarbu turėti komandą, su kuria būtų malonu dirbti ir nebūtų diskomforto. Puošybos specialistė užsiminė, kad sunkiausia, kai jaunieji nežino, kokių dekoracijų nori, neturi jokios vizijos ir, kai jiems siūlai idėjas, jiems niekas netinka. Priešingai, labai smagu dirbti su tokiais jaunaisias, kurie pasako gaires ir leidžia dekoratorei improvizuoti.

Šventės vieta padiktuoja temą

Planuojant vestuves, svarbiausia išsirinkti šventės datą ir vietą. Dekoravimu rūpintis reikia pradėti jau kai ruošiami vestuvių kvietimai. Juose turėtų atsispindėti šventės spalva, tema. Svečias gavęs pakvietimą turi suprasti vestuvių tematiką. Išsirinkus vietą, galima pradėti dėlioti dekoravimo viziją. Neretai šventės vieta ir padiktuoja vestuvių stilistiką. Profesionalė pamačiusi, kokią vietą išsirinko jaunieji, gali nuspėti, kokia šventės tema jiems patiktų. Pravartu kartu nuvykti ir apžiūrėti šventės vietą. Gali gimti daugiau idomių idėjų apsilankius šventės vietoje kartu su dekoracijų subtilybes išmanančiu žmogumi. Taip po truputį visos idėjos sukonkretinamos ir išvystoma šventės tema. Edita akcentavo, kad vestuves švenčiant kaimo sodyboje, jaunieji neprašaus pasirinkę rustic stilių, o provanso atmosfera dažnai jaučiama dvaruose. Nereikėtų kaimo sodybose bandyti sukurti prabangios, ištaigingos šventės. Dekoratorė prisimena atvejį, kai nuotaka paprašė kaimo sodyboje paslėpti visą medį ir sukurti labai prabangią stilistiką. Tokiu atveju geriau nesirinkti kaimo sodybos, o pokylį rengti miesto restorane. Jei jaunieji nori į šventės dekoracijas įpinti detalių, kurios visiškai netinka prie šventės stiliaus, Edita bando mandagiai atkalbėti jaunuosius. Pavyzdžiui, jei prie duonos jaunieji nori padėti kvepiančius muiliukus, svarbu įvertinti tai, kad duona gali pradėti kvepėti muilu. Pasitaiko atvejų, kad šventės dekoracijų organizavimo pabaigoje jaunikiai nusprendžia prisijungti prie derinimo klausimų. Deja, ne visi vyrai žino dekoravimo subtilybes, todėl specialistas turi paaiškinti, kas labiau tinka švetės stilistikai. Svarbiausia atrasti kompromisą. 

Dekoravimo zonos

Dekoracijų specialistė rekomenduoja suskirstyti šventės vietą į zonas. Dažniausiai jos būna trys: pagrindinė pokylio vieta, saldus stalas, užkandžių stalas ar zona, kurioje vyrai galėtų gurkšnoti gėrimus, rūkyti cigarus. Galima daryti tradicinių patiekalų stalus, ypač jei tuokiasi žmonės iš skirtingų šalių. Pavyzdžiui, jei tuokiasi lietuvė ir italas, vienas stalas gali būti nukrautas lietuviškomis gėrybėmis, o kitas – vaišėmis iš Italijos. 

Kaip sutaupyti?

Planuodami vestuves jaunieji ne visada skiria lėšų dekoravimo paslaugoms. Edita patarė, kaip galima sutaupyti šioje srityje. Pirmiausia jaunieji turi būti lankstūs. Jei jaunoji nori būtent tokios vazos ir ne kitokios, neieško kompromisų, tuomet taupyti bus sunku. Galima pasiteirauti, gal panašių vazų turi pažįstami. Jei turite senelius, kurie gyvena kaime ar turi palėpę, nepatingėkite užlipti į ją. Nepatikėsite, kokių nuostabių dalykų kartais ten slepiasi. Ir puodeliai, ir lėkštutės, ir vazelės, lagaminai... Sulaukusi šio Editos patarimo, pagalvojau, kaip bus malonu seneliams salėje matyti pastatytus jų indus. Į pagalbą galima pasitelkti pamerges, mamas. Gal jos gali ką nors pasiūti, numegzti. Gal jaunieji turi močiutę, kuri gamina kulinarinius stebuklus. Valio! Būtų nuostabu, jei ši močiutė pradžiugintų savo artimuosius burnoje tirpstančiais skanėstais. Jaunieji taip pat turėtų jaustis smagiai, nes prie šventės stilistikos galėjo prisidėti ir jų artimieji. Galima paprastus stiklainius dekoruoti nėriniu ir štai jau turi originalią žvakidę! Profesionali dekoratorė patarė pasinaudoti sezonu ir jo teikiamomis gėrybėmis. Vaišių stalą galima dekoruoti obuoliais, vyšniomis, daržovėmis. Galima temą pasirinkti pagal sezoną, pavyzdžiui ,,Vyšnių žydėjimas“. Vasarą galima mėgautis šaltais gėrimais (punču, šerbetu). Rudenį vestuvių dekoracijoms galima rinktis sodrias spalvas. Gėlės taip pat būna pigesnės sezono metu. O dar geriau gėlių kompozicijas daryti iš laukinių gėlių. Taip pat galima naudoti pigesnes gėles vietoj brangių. Pavyzdžiui, vietoj levandų galima rinktis viržius. Tai puiki išeitis, kai nėra galimybės įsigyti levandų ar jos yra per brangios. Vietoj saldaus stalo galima naudoti dėžes, paletes. Netikėta ir originalu. Rengiant vestuves pavasarį, galima užsiauginti Velykinės žolytės, ją statyti ant stalo. Norint sutaupyti dekoravimui, reikia važinėti po parduotuves, lyginti kainas. Galima rasti ir paprastoje, ne firminėje parduotuvėje pigių, kokybiškų prekių, pavyzdžiui, žvakių, rėmelių. Vietoj fejerverkų vidurnaktį galima paleisti uždegtas plaukiojančias žvakes į tvenkinį ar upelį. Žinoma, įvairių smulkmenų ieškojimas atima daug laiko. Dėl to kartais geriau pasirinkti dekoravimo specialistą, kuris gali pasirūpinti visomis smulkmenomis. 

Planas B

Man labai gražu, kai šventės vyksta po atviru dangumi. Edita taip pat jaučia silpnybę gamtoje vysktančioms ceremonijoms. Deja, Lietuvos orai yra nenuspėjami, todėl planuodami vestuves, kurios vyks po metų ar daugiau, jaunieji ir dekoratoriai negali žinoti, koks oras bus tą dieną. Rengiant šventę lauke, visada reikia turėti planą B. Turi būti numatyta vieta patalpoje, į kurią būtų galima pereiti, jei pradėtų lyti lietus. Puikus variantas yra pavėsinė. Jas galima dekoruoti lemputėmis, sietynais, užuolaidomis, vėjyje plevėsuojančiais kaspinais.
Ar reikia puošti bažnyčią?
Prasidėjus vestuvių sezonui, pastebiu, kad bažnyčiose tuoktuvių ceremonijos vyskta viena po kitos. Pradėjau dvejoti, ar verta puošti bažnyčią, nes gali nelikti laiko prieš ceremoniją ją papuošti ir po ceremonijos nupuošti. Edita mano dvejones išsklaidė: ,,Jei jaunieji tuokiasi vasarą, ypač liepą ar rugpjūtį, populiarioje miesto bažnyčioje, tai tikrai neverta ją puošti. Jei ceremonija vyksta dvidešimt minučių, niekas net nepastebės bažnyčios dekoracijų. Juolab, kad ši vieta yra pati graži iš savęs. Jei tai nuošali kaimo bažnytėlė, tai papuošti ją tikrai galima.“ 

Didelės erdvės užpildymas

Jei šventė vyksta saulėtą dieną ir lauke, manau, kad lauke galima sukurti puikų fotografijų, palinkėjimų kampelį. Dekoravimo specialistė rekomendavo poilsio zoną, užkandžių stalą, fotokampelį koncentruoti netoli vienas kito. Palinkėjimų knygą galima padėti poilsio zonoje. Tuomet prisėsti nusprendęs svečias galės ramiai įrašyti sveikinimą palinkėjimų knygoje. 

Populiariausia gėlė, spalvų tendencijos

Rožės yra viena populiariausių gėlių vestuvių dekoravime. Jos nėra trapios, nebijo temperatūrų svyravimų. Iš šių gėlių galima padaryti gražias kompozicijas. Kalbant apie spalvas, šiais metais vyraus švelnios, neintensyvios spalvos. Reikia atkreipti dėmesį į žmonių charakterį. Jei jaunieji yra ramūs, jie nesirinks ryškių, rėkiančių spalvų. Edita parodė nuostabių dekoracijų idėjų, kuriose vyravo nuplautos mėlynos su žalia, migdolų su karamele, ramios gelsvos su violetine spalvų deriniai. Mergina rekomendavo derinti dvi spalvas. Geriausia, kad viena spalva būtų dominuojanti, o kita vyrautų tik tam tikrose detalėse. Galima rinktis pagrindinę švelnią spalvą, o detales puošti ryškiomis spalvomis. Galima rinktis ir daugiau nei dvi spalvas, bet jos turi derėti tarpusavyje. 

Simbolių įkomponavimas dekoracijose

Planuojant vestuves nebūtina rinktis spalvą ar temą, galima apsiriboti simboliu. Pats populiariausias simbolis yra paukštukai. Juos galima naudoti puošiant konditerinius gaminius. Paukštukai gali nutūpti ant jaunosios puokštės, ant stalų puokščių.Vietoj palinkėjimų knygos, galima paruošti paukštuko formos lapelius, ant kurių svečiai rašytų gražius žodžius, o lapeliai būtų sudedami į dėžutę. Gautoms popierinėms dovanoms sudėti gali būti naudojamas inkilėlis. Net jaunikio aksesuarai gali būti su paukštukais. Reikia tik turėti fantazijos ir būti drąsiems. Galima svečiams padaryti rankų darbo dovanėles, susijusias su paukšteliais. Edita užsiminė, kad svečiams pirkti specialias, brangias dovanas tikrai nereikia. Jau tai, kad jaunieji pakvietė artimus žmones pasidžiaugti jaunųjų laime, yra didžiausia dovana svečiams. 

Į viską žvelgite su humoro jausmu

,,Jauniesiems patarčiau visus įmanomus darbus pasidaryti likus bent dviem savaitėms iki šventės. Niekada negali žinoti, koks netikėtas darbas gali atsirasti, kuris gali atimti dalį tavo laiko.“- Edita rekomendavo. Reikia mėgautis planavimo procesu, į jį įsitraukti abiems jauniesiems. Vestuvių diena praeina akimirksniu. Edita patarė fotosesijos metu pasiimti vandens, nes jei bus karšta diena, vanduo atgaivins. Taip pat reiktų įsidėti ir užkandžių, nes jaunieji visą dieną aktyviai leisdami laiką išalksta. O svarbiausia yra humoro jausmas. Nereikia žiūrėti į viską labai rimtai, stresuoti. ,,Šventės metu mėgaukitės akimirkomis, pabandykite pasijusti svečiais savo pačių vestuvėse ir atsipalaiduokite. Žiūrėkite vienas į kitą ir džiaukitės vienas kitu. Jei atsitiks koks nesklandumas, pasijuokite iš to.“ – Edita užbaigė šiltais palinkėjimais mūsų jaukų pasikalbėjimą. 
Labai dėkoju Editai už naudingus patarimus ir padrąsinimus, kad einu tinkama linkme. Po mūsų pokalbio supratau, kad naudinga pasikalbėti su dekoravimo specialistu vien dėl to, kad šis žmogus gali jaunuosius nukreipti eiti tinkama linkme generuojant šventės stilistiką. Linkiu sėkmės visoms nuotakoms kuriant grožį savo šventėje! 
Vestuvių planavimui patarimų bei idėjų ieškokite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
Ką ir kaip dekoruoti informacijos rasite rubrikoje DEKORAS
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai