Vestuvės su trupučiu magijos


KAIP PASIRINKTI TUOS VIENINTELIUS PASLAUGŲ TIEKĖJUS?

Nuotrauka iš Marijaus arch.
„Ar dirbate Kaune?“, „Gal žinote vestuvių vedėją iš Marijampolės?“, „Ieškau fotografo Alytaus rajone“. Tokius klausimus labai dažnai girdi paslaugų vestuvėms teikėjai. Dauguma savo vestuves planuojančių porų ieško jų iš savo ar bent jau kuo artimesnio miesto. Noras samdyti paslaugų teikėją iš savo miesto dažniausiai kyla dėl dviejų svarbių priežasčių:
 • Galimybė susitikti ir detales derinti gyvai. Taip didesnė tikimybė vieniems kitą iki galo suprasti ir gimsta didesnis pasitikėjimo jausmas.
 • Dėl transporto išlaidų nekylanti galutinė paslaugos kaina. 

Tačiau reikėtų apgalvoti ir kitas galimybes:

 • Susitikti ir detales derinti gyvai – visai ne problema! Gyvename nedidelėje šalyje, todėl visi rimtai vestuvių paslaugų versle dirbantys asmenys teikia paslaugas visoje Lietuvoje. Tai reiškia, kad Jūsų mieste jie turi ir kitų klientų, todėl susiderinti ir pasirinkti laiką susitikimui su Jumis nebus sunku. Ir tikrai tai papildomai nekainuos. Tai netgi turi privalumų – žinodamas, kad negali su Jumis susitikti bet kurią dieną, paslaugos teikėjas į susitikimą atvyks labiau pasiruošęs. Susipažinę galite bendrauti „Skype“, elektroniniais laiškais, telefonu. Daugeliu atvejų tai yra konstruktyviau ir efektyviau, nei susitikimai.
 • Įdomiausia tai, kad dalis paslaugų teikėjų, jei atstumas nėra didesnis nei 100 km., papildomai mokesčio už transportą net neima! Žinoma, didžioji dalis transporto skaičiuoja sąnaudas. Tačiau net jei Jūsų šventė vyks Vilniaus rajone, o trokštamas paslaugų teikėjas iš Klaipėdos, didžiausia suma, kurią jis galėtų išleisti transportui, būtų 100 eurų, o dažniausiai vidutinė suma apie 40–50 eurų. Įvertinkite, kiek ši suma Jums svarbi lyginant su paslaugomis, kurias perkate. 
O kaip apsispręsti, ar teikėjas Jums labai svarbus ir vertas papildomų transporto išlaidų atvykimui pas Jus? Spręsdami, kiek paslaugų teikėjas yra svarbus ir kiek verta mokėti už jį daugiau, mes juos skirstome į „Tiesiog teikėjus“ ir „Tuos vienintelius“. Kurie yra kurie konkrečiu Jūsų atveju priklauso nuo Jūsų prioritetų.

„TIESIOG TIEKĖJAI“ – juos patogiau samdyti savo mieste (tačiau nebūtina):

 • Kiekviename mieste yra, pavyzdžiui, spaustuvė, kur galite gaminti kvietimus (jei kvietimai nėra Jūsų susapnuoti „Tie vieninteliai“).
 • Jų paslaugomis naudojotės daug kartų ir jais pasitikite – pavyzdžiui, kirpėjas, vizažistė. Kiekviename mieste yra gerų meistrų. Patikėkite save tiems, kuriais pasitikite, madingas vardas čia tikrai nesvarbus.
 • Neprotinga, pavyzdžiui, užkandžius prie bažnyčios ar tortą vežti iš labai toli. Visur yra tiesiog puikių užkandžių ir saldumynų tiekėjų. Svarbu tiksliai iš anksto aptarti ne tik skonį, bet ir pateikimą (indus, maisto išvaizdą, padavėjų aprangą). Nebūtina jų gabenti iš mėgstamo restorano Vilniuje (nors, jei labai to norite – galima!).
 • Neturite tikslios nuomonės ir keli paslaugų teikėjai Jums atrodo visiškai vienodi – tuomet, žinoma, juos samdykite iš savo miesto. Pavyzdžiui, Jūsų puokštė bus visiškai paprasta – surištos pakalnutės. Tiksliai aptarus, tai padarys bet kuri mažo miestelio floristė.
 • Didelės apimties įrangos, pavyzdžiui, scenos, įgarsinimo, apšvietimo, paviljonų, stalų ir kėdžių nuoma. Tai didelės apimties kroviniai, kurių gabenimo kaina tikrai kils nuo atstumo. Žinoma, jei svajojote apie balto bambuko kėdes ceremonijoje, o Tauragės rajone jų niekas nenuomoja, turėsite pereiti prie „TŲ VIENINTELIŲ“ punkto.
 • Žiedai. Jei Jūsų modelis neįmantrus, profesionalūs meistrai galės juos pagaminti bet kuriame mieste. 

„TIE VIENINTELIAI“ – nesvarbu, iš kurio miesto paslaugų teikėjas, samdykite jį, jeigu tai:

 • Vestuvių planuotoja / organizatoriai. Niekas jiems nesutrukdys atvykti pas Jus tiek, kiek reikės. Jei bendra jų įvardinta šventės planavimo kaina Jus tenkina, juk jokio skirtumo, ar ten įskaičiuotas transportas, ar ne?
 • Visas Jūsų simpatijas ir geriausius atsiliepimus susišlavęs renginio vedėjas. Vienareikšmiškai samdykite jį iš kokio miesto jis bebūtų. Tai labai svarbi vestuvių vakaro dalis. 40 eurų galėsite sutaupyti, pavyzdžiui, nesinuomodami brangaus automobilio – pasiskolinkite gražiausią, kokį tik turi Jūsų draugai ar kolegos.
 • Jums patinkanti muzikos grupė. Tokios grupės yra geriau nei prasta grupė. Jei norite sutaupyti 50 eurų transportui ir dėl to rinksitės prastesnę grupę, geriau sutaupykite dar kelis šimtus ar net tūkstančius ir neužsisakykite grupės visai. Vestuvių pobūvis su tikrai profesionaliu DJ gali būti puikus.
 • Fotografas ar vaizdo filmo kūrėjai. Visi nuostabiausios dienos atsiminimai verti papildomo mokesčio už kurą ir taškas.
 • Jūsų suknelė. Jei tą dieną jausitės blogai, negelbės nei geriausias vedėjas, nei madingiausias fotografas.

PATARIMAI:

 1. Paprašykite paslaugų teikėjų pateikti bendrą galutinę jų paslaugų kainą, į kurią įskaičiuotas kuras, laukimas, technika ar bet kas kita, ką tik į savo kainą jie sugalvotų įskaičiuoti.
 2. Vertinkite tik bendrą galutinę nurodomą paslaugų kainą ir tai, ką už ją gausite. Juk jokio skirtumo, ar ten įskaičiuotos kuro išlaidos ar kostiumo valymas? Palikite tai jiems ir skaičiuokite tik bendrą kainos skirtumą.
 3. JEI NORITE KONKREČIOS, BŪTENT TOS PASLAUGOS – JOS TEIKĖJUS SAMDYTI VERTA, KAD IR IŠ KOKIO MIESTO JIE BŪTŲ. TIESIOG SVARBU ĮVERTINTI BENDRĄ KAINOS IR KOKYBĖS SANTYKĮ. 
Daugiau apie vestuvių planavimą skaitykite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
Idėjų vestuvėms visuomet rasite ApieVestuves.lt forume, laukiame apsilankant!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai