Kur fotografuotis Kaune?


PAMOKĖLĖ DĖL VESTUVIŲ FLORISTIKOS IR DEKORAVIMO

Nuotrauka iš Vestuvių šventės arch.
Kaip ir kasmet, atėjo metas, kai sulaukiu daugybės Jūsų laiškų su prašymais dekoruoti šventę. Bėda ta, kad dažniausiai neturiu KĄ į juos atsakyti, nes... NEMOKATE pateikti klausimų! Turite suprasti, kad dekoravimo sfera yra itin neapibrėžta. Tai nėra parduotuvė, kur pardavėja Jums gali pasakyti, kiek kainuoja pienas... Šventės dekoravimas ir floristika – labai subtilus, asmeniškas dalykas, kuriame tik išgirdus Jūsų lūkesčius galima pasakyti, kiek kas gali kainuoti, o taip pat atsakyti, kiek gali kainuoti dekoravimo paslaugos (tikiuosi, nebereikia aiškinti, kodėl ji turi kainą? Jeigu taip – leiskite žinoti –paaiškinsiu). Mes, floristai / dekoratoriai, taip pat žinome, kad rengiate mums „konkursus“ išsiųsdamos tą patį 1-2 sakinių laišką beveik kiekvienam iš mūsų (ne tik Jūs bendraujate tarpusavyje, bet ir mes). Ir nors kiekvienas iš mūsų skiriame laiko atsakydami į Jūsų laiškus nepaliaujamai stebimės Jūsų klausimais ir bendravimo maniera. Bet apie viską iš eilės.
Norėdama išsklaidyti miglą šioje sferoje patarsiu, ką būtina mums žinoti, kad galėtume Jums pateikti tikslesnius atsakymus, kurių iš mūsų Jūs ir tikitės:
   1.  Būtina laiške nurodyti savo šventės datą, ceremonijos ir pobūvio vietą, kiek svečių dalyvaus, pradžios laiką. Paslaugos teikėjui bus aišku, ar jis tą dieną neužsiėmęs, kokia maždaug darbo apimtis jo laukia. Juk gal Jūs abu gaišinate vienas kito laiką, nes dekoratorius tądien jau užimtas?
   2.  Atminkite, kad šventės tema, stilius ir spalvos kainoms nedaro įtakos. O Jūs, kaip taisyklė, būtent kainomis pradžioje ir domitės! Žymiai geriau bus, jeigu IŠDĖSTYSITE plačiau SAVO VIZIJĄ apie tai, ko norėtumėte, ir idėjas, kurias jeigu galite, pailiustruokite nuotraukomis. Būtų puiku, jeigu parašytumėte, kokios gėlės patinka ir kokios nepatinka. Tai viena iš sudėtinių dalių, kuri nulemia puokščių kainas. Tik išvardinę tokius dalykus galite pridėti prierašą apie šventės koloritą.
   3.  Aiškiai suformuokite mintį, KOKIAS ERDVES norėsite, kad dekoruotume ir KAIP. Nuo idėjos iki patinkančių gėlių, kaip įmanoma detaliau, kiek leidžia Jūsų galimybės ir fantazija... Priminsiu, kad dažniausiai dekoruojamos 6 erdvės: ceremonija, išvažiuojamoji santuoka, pobūvio stalai, fotokampas, meninis desertų stalas ir lauko erdvė. Pavyzdžiui:
  • Puošiant ceremonijos vietą, svarbu žinoti, ar puošti norite tik suolų šonus, ar užteks tik puokštės prie altoriaus? O gal ir tą, ir tą? O gal svajojate apie labai įmantrią ceremonijos puošybą? Pasidalinkite savo mintimis su mumis!
  • Fotokampui sukurti svarbu žinoti, ar norėsite panaudoti savo močiutės daiktus, o gal neturite tam galimybės, todėl reikės viską nuomoti? O gal norėsite panaudoti šventės vietoje esančius daiktus? Parašykite, kaip įsivaizduojate savo fotokampą? Kas Jums patiktų? Kokio stiliaus jis turėtų būti?
  • Kalbėdami apie pobūvio stalus paminėkite, kaip sėdėsite ir kiek bus stalų? Prie apvalių ar stačiakampių, o gal prie ilgo stalo? Puokštės patinka aukštos ar žemos? Kas pasirūpins žvakėmis, žvakidėmis, stalo kortelėmis, staltiesėmis, kėdžių užvalkalais? Kur bus serviruojami šalti patiekalai – ant stalų, o gal ant atskirų furšetinių stalų?
  • Puošiant desertų stalą, taip pat svarbu žinoti, ar reikės pasirūpinti visais desertais, o gal juos turėsite patys ir reikės juos tik paserviruoti gražiuose induose, sukurti meninę jo dalį ir apipavidalinimą?
  • Lauko erdvės. Pasidalinkite, apie ką svajojate? Kas Jus žavi?
Jau supratote, kad prie kiekvienos erdvės reikia išdėstyti, KO NORĖTUMĖTĖ ir kaip įsivaizduojate? Tik tada galite tikėtis iš mūsų kažkokio realesnio atsakymo, o labiausiai taip laukiamų kainų.
   4.  Nebūkite slapukai. Leiskite žinoti, kokį biudžetą Jūs esate suplanavę. Patyręs floristas žinodamas Jūsų galimybes galės pasiūlyti specialų, Jūsų finansines galimybes atitinkantį kompozicinį sprendimą. Nedidelio biudžeto atveju jis nesiūlys prabangių dalykų ir atvirkščiai. Nepamirškite, kad labai daug lemia gera idėja! 

Ką dar reikėtų žinoti:

   1.  Patikėkite, nė vienas iš mūsų Jums neturi ką atsakyti, kai rašote: „Gal galėčiau sužinoti Jūsų įkainius?“, „Norėčiau sužinoti, kiek kainuotų vestuvių dekoravimas. Vestuvės apie 50 žmonių“, „Norėčiau sužinoti preliminarią jaunosios puokštės kainą nuo... iki. Taip pat domina, ar Jūs darot papuošimus švenčių vietoms“, „Gal galite atsiųsti pasiūlymus išvažiuojamajai vestuvių ceremonijai. Svečių nebus, tik jaunieji ir liudininkai“, „Mačiau Jūsų darbų nuotraukas ir sudomino kainos. Kiek kainuotų dekoruoti vestuves?“, „Sveiki, domina išvažiuojamosios santuokos ir vestuvių popietės kainos?“ Visi šie klausimai beprasmiai. Juose neapibrėžta nei tai, ko norite, nei kaip norite, nei kas patinka, nei datos, nei vizijos... Dar daug galėčiau Jums pacituoti panašių laiškų – visi jie vienodi.
Pagrindinis Jūsų pirmo laiško klausimas yra KIEK KAINUOJA be jokių detalesnių paaiškinimų. Vieną dieną kažkam turbūt atrašysiu, kad vestuvių dekoravimas yra ne prekyba dešromis... Turite suvokti, kad floristikoje ir šventės puošyboje NĖRA kainų šablonų! Ir tiesiog GAILA savo ir Jūsų LAIKO atsakinėjant į tokius klausimus bei kasdien rašyti tokius pačius atsakymus: „Prašau, patikslinkite savo viziją ir poreikius, nes tik įvertinusi juos – savo darbo apimtį – galėčiau pasakyti, kiek kas kainuotų“. 
   2.  Pradėję domėtis floristine / dekoracijų dalimi, turite žinoti, kad vienokia būtų gėlių kompozicijos ant stalo kaina, jei ji būtų komponuojama iš orchidėjų, ir kitokia, jei iš ramunių. Vienokia kaina, jeigu bažnyčią puošiame minimaliai, ir kitokia, kai darome floristinio dizaino instaliacijas. Bet gal Jūs patarsite man, kaip galėčiau atsakyti į Jūsų klausimą „Kiek kainuotų ant stalo puokštė?“. 
   3.  Kad ir kokius „konkursus“ skelbiate rašydami paklausimus – Jūs NIEKADA negausite kainų realiam palyginimui. Lyginti galima tik lyginamus dalykus. Pvz., galima palyginti ir įvertinti konkrečią puokštę. Bet, kai parašote tik klausimą „Kiek?“ – tada lyginimas ir „konkursas“ nebetenka prasmės. Vienas floristas Jums atrašys, kad kompozicijos kaina stalui būtų 120 eurų, kitas rašys, kad 30. Skirtumas bus puokštės dydyje, pas vieną bus įkomponuojama daugiau gėlių, pas kitą – daugiau žalumos, vienas naudos brangesnes gėles, kitas – darželio, ir pan… 
   4.  Nesiūlykite floristams patys nupirkti gėles iš bazės tikėdamiesi, kad taip bus pigiau. Nepatikėsite, tai jiems labai juokingai atrodo. Juk niekas nuo Jūsų ir neslepia, kad perka gėles iš tos pačios bazės. Supraskite, kad puokštės kainą sudaro ne tik gėlės, o ir floristų sugaištas laikas, ir indo nuoma, gėlių paruošimas, ir pan. Žinokite, patyręs floristas tokiems pasiūlymams Jums atsakys griežtai „Ne“ dar ir dėl to, kad ne visada šventės dieną gali pavykti gauti suplanuotas gėles, ir jis, matydamas realią situaciją, gali priimti sprendimą, kokias kitas gėles pirkti, kad nenukentėtų kokybė, šventės idėja ir vientisumas. Žinodamas tai, jis niekaip nesileis į panašias avantiūras ir nerizikuos. Beje, Jūs iš to galite atskirti į kokio lygio specialistą kreipiatės, jeigu Jums tai svarbu. 

Pabaigai.

Nepamirškite, kad gavęs iš Jūsų paklausimą paslaugos teikėjas skiria laiko Jūsų šventei, analizuoja, vertina, ieško sprendimų, skaičiuoja, rašo Jums išsamų laišką. Tai ne 5 min. darbas! Labai liūdina, kai sulaukę atsakymo Jūs dingstate kaip į vandenį, ypač kai prieš atsakymą buvote aktyvūs, visko klausinėjote, domėjotės, skambinėjote, susitikime kamantinėjote kelias valandas... O po to nesugebate pranešti elementaraus sprendimo: „Ačiū“, „Per brangu“, „Per pigu“ ar „Pasirinkome kitą paslaugų teikėją“. 
Žinokite, kad mes, floristai / dekoratoriai, tarpusavyje nekovojame dėl Jūsų užsakymų, suprantame, kad Jūs turite teisę rinktis, ir neišgyvename, jeigu užsakote paslaugas pas kolegą. Mes tik nesuprantame, kodėl būnate TOKIE nemandagūs ir neduodate mums žinoti apie tai, kokius sprendimus Jūs priėmėte? Juk kai rašėte mums laišką, turbūt tikėjotės gauti iš mūsų atsakymą? Seniai nebeegzistuoja taisyklė „Kas moka pinigus...“. Esame vieni kitiems reikalingi, todėl būkime draugiški, atsakingi, malonūs, gerbkime vieni kitus ir laiką. 

Išvada.

Rašydami paklausimus apie šventės puošybą, beje, kaip ir apie vestuvių planavimą, skirkite laiko ir dėmesio laiškui, tinkamai suformuluokite savo idėjas – tik taip galėsite gauti realesnius atsakymus, kiek kas kainuotų. O svarbiausia – būkite mandagūs ir VISADA leiskite žinoti paslaugos teikėjui, ką nusprendėte. 
Fotografai:
T.Larionovas,
Fotopastele,
Fotoperlas,
Gifoto,
Deimante.org,
M.Kavaliauskas.
Idejos, dekoravimas -Vestuviusvente.lt
Linkiu visiems gražių vestuvių! ;)
 
 
Daugiau Ingos tekstų ir patarimų ieškokite JOS EKSPERTO SKILTYJE
Apie puokštes bei kitą dekorą daugiau informacijos rasite rubrikoje VESTUVIŲ DEKORAS
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
10
Komentarai
2017-01-11 17:07
Laure
Kiek pykcio pas sia moteri juk tam ir dirbate klientams kad padetume, jie pirma ir paskutini karta planuoja tokia svente savo gyvenime taigi tikrai nezino kaip paklausti, bet manau paskambinus ir pasisnekejus galetumete issiaiskinti. Tikiuosi neteks susidurti su tokiais tiekejais kaip si :)
2016-07-13 08:32
Juste
Kiek susireiksminimo! Siulau nepamirsti, kad kartais zmones ne neisivaizduoja, ko galima noreti ir prasyti - tam ir yra profesionalai, kad patartu, kokios kompozicijos tiktu. Sutinku tik su tuo, kad reiktu nurodyti planuojama biudzeta gelems - bet velgi, zmones daznai neturi jokio supratimo, ko uz kokia suma galima tiketis. Standartinems neissamioms uzklausoms siulau tiesiog pasiruosti standartini atsakyma su pagrindiniais klausimais - viskas gana paprasta, manau. Sekmes.
2016-07-12 16:19
Veslava
Sutinku su kiekvienu žodžiu. Nieko pykto čia nėra , tiesiog pyktis ima kai gauni laiškus tik pirmas sakinys " kokia kaina ?" Ir ką atsakyti ??? Kaip jus atsakytumete kai nėra jokios konkretikos ?
2015-10-05 15:28
Vestuvių šventė
Paskutinis komentaras skirtas Gabijai. Atsiprasau.
2015-10-05 15:27
Vestuvių šventė
Miela Odeta,
Gaila, kad nieko naudingo neradote :)
Vienu sakiniu apibūdinant straipsnį galima būtų pasakyti, kad jeigu norite sužinoti preliminarią kainą BŪTINA išdėstyti savo šventės viziją. Taip sutaupysite ir savo, ir paslaugų teikėjų laiką.

Pakomentuosiu frazę "nesupykdyti floristo". Jis tikrai nepyksta, kad prašote orientacinių kainų :) Pyksta jis tuomet, kai prašote, domitės, floristas skiria begalę savo laiko ir dėmesio Jūsų šventei, o tada nieko nepranešę dingstate.. Apie tai plačiau straipsnio pabaigoje.
Sėkmės! :)
2015-08-29 23:51
Gabija
Labai kantriai perskaičiau visą šią litaniją ir deja sunkiai suradau bent vieną naudingą sakinį.
Straipsnis turėtų vadintis: "kaip paklausti floristo/ės paslaugų kainos, nesupykdant floristo"
Iš esmės nesutinku, kad klientas neturi teisės paklausti orientacinės kainos. Nes kokios bebutu jūsų paslaugos "unikalios". Tikrai galima pasakyti nuo kiek prasideda puokštės kaina. Kiek yra ta suma nuo kurios jūs pasivargintumėt apsiimti darbą. Turint omeny, kad vestuvėms reikia gana standartinių dalykų.
2015-07-22 21:30
Odeta
Pagaliau atsirado drąsus žmogus, kuris prabilo viešai apie tai, apie ką jau daug metų neišdrįso pasakyti joks vestuvių paslaugų tiekėjas. Ačiū Inga.
2015-05-22 07:42
Vestuvių šventė
Aušra,
Rašiau ne piktai parašiau, o konkrečiai. Aprašiau tikrą jaunųjų elgseną ir paslaugų teikėjų poziciją, realybę. Nėra ko įsižeisti! :)))
Labai samoningai atskleidžiau kai kurias tiesas iš paslaugų teikėjų pusės, žinodama, kad tai gali sukelti skaitytojų panašią reakciją. Tuo siekiu, kad skaitytojai suprastų kaip viskas yra ištiesų, nes floristika ir dekoras skęsta migloje, yra labai neapčiuopiama sritis..
Dar kartą pabrėžiu, kad pykčio čia nėra :)
Sėkmės visiems, planuojant šventę! :)
Inga
2015-05-11 19:41
Ausra
Gerai parasyta, bet labai piktai...
2015-04-08 11:37
Neda
Labai daug naudingų patarimų. Ačiū!
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS