Pirmoji pagalba liudininkams


NUOTAKOS ĮVAIZDIS PAGAL PLAUKŲ STILISTĘ GIEDRĘ

Fotografė Rūta Rylaitė
Kiekviena nuotaka savo vestuvių dieną nori atrodyti žavingai. Neužtenka apsivilkti nuostabią vestuvinę suknelę. Reikia pasirūpinti nuotakos šukuosena ir makiažu norint sukurti nepaprastą jaunosios įvaizdį. Kadangi mano pačios vestuvės ne už kalnų, neseniai pradėjau ieškoti grožio specialistės savo šventei. Išklausiusi patarimų ir rekomendacijų, nusprendžiau susitikti su plaukų stiliste Giedre Chromovaite, kuri dirba įvaizdžio namuose „Kukla beauty box“. Savo pokalbiu norėčiau pasidalinti su Jumis. 

Šventės dieną dvi skirtingos šukuosenos

Giedrė man pasirodė šiltas ir mielas žmogus, su kuriuo buvo labai lengva bendrauti. Į susitikimą atsinešiau savo suknelės nuotrauką. Norėjau išgirsti patarimų, kokia šukuosena tiktų prie mano suknelės, nes ne prie kiekvienos suknelės gali tikti bet kokia šukuosena. Susitikimo metu bandomosios šukuosenos nedarėme, bet išmėginome įvairius kuodelių aukščių variantus. Giedrė meistriškai padarė kuodą sukeltą aukštai, per vidurį pakaušio ir žemai. Taip pat pamėginome pažiūrėti, ar man tinka lengvai krentančios garbanos. Kadangi niekaip neišsirinkau, ar noriu palaidų ar surištų plaukų, Giedrė pasiūlė alternatyvą. Plaukų stilistė patarė oficialios dalies metu būti su kuodu, o pokylio metu paleisti plaukus ir džiaugtis lengvai krintančiomis garbanomis. Man šis pasiūlymas pasirodė labai įdomus, nes iki šiol nežinojau, kad šventės metu galima džiaugtis dvejomis šukuosenomis ir kaskart atrodyti skirtingai. Kodėl gi ne? 

Norėjo būti policininke, tapo kirpėja

Kol laiką leidome prie veidrodžio, Giedrė papasakojo apie save. Labai nustebau, kad mergina mokyklos baigimo metu svajojo tapti policininke. Giedrė policininke netapo, o įstojo į anglų filologiją. Jauna mergina studijų metu dirbdama mokytoja suprato, kad gera specialiste šioje srityje nebus. Jos draugas, kuris studijavo režisūrą, pasiūlė prisidėti prie jo filmo kūrimo. Giedrė tapo atsakinga už šukuosenas ir grimą. Mergina juokiasi, kad neįsivaizduoja, kaip pirmą kartą pradėjo kirpti plaukus, bet tai darė ir grupės draugams, ir jų draugams. Mergina nesiruošė ir nesimokė valstybiniam anglų kalbos filologijos egzaminui, o kirpo plaukus. Kaip Giedrė sako, taip atrado savo arkliuką. 

Koks yra geras makiažo, šukuosenų meistras?

Man buvo labai sunku išsirinkti makiažo meistrą, nes niekada neteko jo daryti pas specialistą, visada tai darydavau pati. Plaukų stilistė užsiminė, kad geras grožio specialistas yra tas, po kurio klientė išeina patenkinta savimi, nori žiūrėti į veidrodį ir sakyti: „Vau, tai tikrai aš?“. Nuotaka turi jaustis gerai, neturi bijoti, kad iširs garbanos, ar nukris priklijuota blakstiena. Nesvarbu, ką rekomenduoja draugės ar tetos. Kiekviena moteris yra skirtinga. Kas vienai patinka, kitai gali nepatikti. Taip pat yra ir su grožio meistrais. Vienai merginai gali patikti viena plaukų stilistė, o kitai ta pati specialistė netinka. Pirmiausia žmogus turi patikti žmogui. 

Kaip pamatyti, koks įvaizdis tinka nuotakai?

Kai susitikome su Giedre, ji pasiteiravo, kaip dažniausiai nešioju plaukus: surištus ar palaidus. Atsakymas padeda grožio specialistei įsivaizduoti, su kokia šukuosena geriau jausiuosi savo vestuvių dieną. Giedrė susitikusi su būsima nuotaka pirmą kartą, bando pažinti klientę, jos charakterį. Kaip ir mano atveju, pasibando įvairius šukuosenų variantus. Tuomet pati nuotaka gali pasakyti, kokia šukuosena jai mieliau prie širdies. Nuotakos ir grožio specialistės nuomonės gali nesutapti. Nuotaka renkasi su kokia šukuosena jaučiasi geriau. Pasak Giedrės, nereikia vaikytis tendencijų. Tuokiamės vieną kartą gyvenime, todėl ir šukuosena turi būti tokia, kokia tinka jaunajai. Specialistė užsimena, kad neverta suktis garbanų, jei šventės dieną lyja lietus. Nesvarbu, kiek fiksuojančių priemonių meistras pripurkš, nuo drėgmės garbanos išsileis. Tad nuotakoms nereikėtų būti kategoriškoms, o prisitaikyti prie nenuspėjamų Lietuvos orų. Meistrė užsiminė, kad nereikėtų darytis šukuosenos, kur nejuda nė vienas plaukas. Tokias šukuosenas ji pavadino dirbtinėmis, suklijuotomis. Taip pat reiktų vengti mažų garbanėlių. Būna atvejų, kai nuotaka lengvai nesileidžia į specialisto rankas, bet galiausiai susikalbėti pavyksta. Jei Giedrė pamato, kad šukuosena visiškai netinka klientei, mergina nebijo viską išardyti ir daryti šukuoseną iš naujo. Ji laikosi nuomonės, kad geriau daugiau kartų pasimėginti, negu paleisti nepatenkintą klientę iš kirpėjos kėdės. Nors plaukų stilistė rekomenduoja merginoms išsimiegoti, bet susidaro įspūdis, kad jos nemiega ir nuo ankstaus ryto jau atvyksta į grožio saloną, tad yra laiko ramiai susišukuoti. Giedrė pataria, jei yra galimybė, pasidaryti bandomąją šukuoseną. Kai nuotaka ir grožio meistrė susipažįsta anksčiau, vestuvių dieną nuotaka jaučiasi ramiau, nes viena kitą mato jau nebe pirmą kartą. Žinoma, neverta prašyti meistrės, kad ji padarytų bandomąją šukuoseną identišką vestuvių dienos šukuosenai. Šukuosena − tai kūrinys, kuris negali būti du kartus vienodas. Vieną kartą garbanos gali susisukti vienaip, o kitą kartą jau kitaip. 

Aksesuarai plaukuose

Plaukų stilistė merginoms, kurių vestuvinė suknelė turi daug detalių, pataria į plaukus nebesegti jokių sagių, lankelių ir kitų galvos papuošalų, nes priešingu atveju nuotaka gali virsti Kalėdine eglute. Žiedas, kurį ceremonijos metu užmaus jaunikis, taps pagrindine detale. Kalbant apie aksesuarus, žiedui reikia palikti daugiausia dėmesio. 

Ar vyrai darosi makiažą?

Giedrė vienareikšmiškai pataria jauniesiems pasidaryti minimalų makiažą vestuvių dieną. Mergina to net nepavadintų makiažu. Ji vyrus papudruoja biria pudra. To užtenka, kad jaunikis neatrodytų paraudęs prieš švytinčią nuotaką. Tiek jaunasis, tiek jaunoji turi atrodyti vienodai nuotraukose. Vyrams užmaskuojami pajuodę paakiai, paraudimai, spuogeliai. Biri pudra gelbėja nuo blizgančio veido karštą vasaros dieną. Iš pradžių nė vienas vyras nesutinka darytis makiažo, bet Giedrė diplomatiniu būdu įtikina vyrus minimaliai pasigražinti. Jei vyrui nepatiks, jis jausis nejaukiai, visada galima veidą nusiprausti. Specialistė juokiasi, kad kol kas nė vienas vyras nepabėgo iš salono. 

Kaip prižiūrėti save iki vestuvių, o vestuvių rytą atsikelti švytinčia ir gaivia veido oda?

Giedrė rekomenduoja visada rankinėje nešiotis aliejuko buteliuką ir tiek sausus, tiek drėgnus plaukus pamaitinti juo, jei plaukai yra išsausėję. Užtenka mažą aliejaus lašelį sušildyti delnuose ir perbraukti nuo plaukų vidurio iki galiukų. Prieš išmėginant naujas plaukų priežiūros priemones, nereikia pirkti didelių kiekių. Pirmiausia reikia priemones išmėginti naudojant mėginėlius ir tik įvertinus, ar produktas tinka, jį nusipirkti. Kiekvienos moters oda, plaukų struktūra yra skirtinga. Kas tinka vienai, gali netikti kitai. Reikia individualiai išmėginti priemones ir atrasti labiausiai tinkančias. Žinoma, prieš pat vestuves nereikia bandyti naujovių. Geriausia naudoti patikrintas priemones. Vanduo − grožio šaltinis, tad norint turėti švytinčią odą, reikai gerti daug vandens. Galima naudoti veido kaukes, kurias rekomenduoja kosmetologės. Svarbiausia pailsėti, išsimiegoti ir nepanikuoti. 

Jei jaunųjų santykiai puikūs, netrukdys ir išsileidusios garbanos

Giedrė pastebėjo, kad jaunieji be galo daug laiko skiria šventės pasiruošimui. Šis laikas turi būti smagus. „Negali jaunasis ateiti į savo vestuves kaip svečias, kai tuo tarpu nuotaka visus metus nenuilsdama pluša viena planuodama šventę. Prie šventės organizavimo turi prisidėti abu žmonės. Vertėtų ruošiantis vestuvių dienai atkreipti dėmesį į tarpusavio santykius. Jei jaunųjų santykiai puikūs, tai ir ne laiku išsileidusi garbana, ir ne vietoje surištas kaspinas netrukdys džiaugtis gražiausia gyvenimo švente,“ − Giedrė linkėjo nuotakoms tobulo vyro ir tobulų santykių tiek per vestuves, tiek po jų. 
Pokalbis su plaukų stiliste buvo kupinas geros nuotaikos ir šypsenų. Buvo smagu sėdėti kirpėjos kėdėje ir jaustis tarsi princese, kuria rūpinamasi. Ačiū Giedrei už naudingus patarimus, koks turi būti nuotakos įvaizdis. 
Mielosios nuotakos, o koks Jūsų įvaizdis bus vestuvių šventės dieną? 
Daugiau apie šukuosenas, bei nuotakos grožį skaitykite rubrikoje GROŽIS
Idėjų šukuosenoms visuomet galite atrasti apsilankę ApieVestuves.lt FORUME
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai