PROVANSU KVEPIANČIOS VESTUVĖS PARYŽIUJE

Fotografas Ilja Sivakov www.sivakoff.lt
Šiltą ir saulėtą pavasario popietę kalbamės su labai gražias ir romantiškas vestuves Prancūzijoje atšventusiais jaunavedžiais Viktorija ir jos mylimuoju.

Kada įvyko jūsų vestuvės? Trumpai papasakokite, kokios jos buvo. Kodėl būtent Prancūzija?

Mūsų vestuvės įvyko 2014 m. rugsėjo 20 d. Prancūzijos Provanso regione, kur su vyru šiuo metu ir gyvename. Todėl ir nusprendėme vestuves organizuoti čia, nors dalis vestuvių planavimo visgi vyko Lietuvoje.
Pagrindiniu mūsų Provanso stiliaus vestuvių akcentu tapo kvapnioji levanda, kuri tuo metu gausiai žydėjo mūsų regione. Tad ir visas tolesnis šventės stiliaus ieškojimas siejosi su šia Prancūzijos žydrąja pakrante.
Įsivaizduokite begalinius žaliuojančius vynuogynus, levandų slėnius, sidabrines alyvmedžių giraites, stačias uolas, žydrąją Viduržemio jūrą ir beveik visada giedrą mėlyną dangų, po kuriuo teka neskubantis gyvenimas Prancūzijos pietuose. Visa tai buvo įkvėpimas sukurti Provanso stiliaus vestuves. Todėl rinkomės senovinius rankų darbo akcentus ir dekoracijas, spalvos siejosi su levandomis, alyvmedžių žaluma. Nekintantys mūsų šventės atributai: švelnios spalvos, tekstilės, spalvų ir senovinių aksesuarų gausa.
Provanso stilius turi savo žavesio, jį turi jausti, turi pasinerti visa širdimi.
Provansas – nepaprasto grožio Prancūzijos regionas su turtinga istorija ir gražia gamta. Levandų laukai pakeičiami nedideliais jaukiais miesteliais, kur vis dar saugomos senos tradicijos ir meilė nuostabiai prancūzų virtuvei ir vynui.

Kaip sekėsi planuoti vestuves? Kas buvo įdomiausia, o kas nuobodžiausia? Gal galite pasidalinti linksma ar pamokančia istorija iš savo vestuvių planavimo patirties, kuri būtų įdomi ir naudinga kitoms poroms.

Planuojant vestuves svarbiausia mėgautis kiekviena akimirka, kartu su būsimu vyru ieškoti sprendimų ir idėjų, mokytis pirmojo jaunųjų šokio, daryti rankų darbo pakvietimus artimiesiems ir džiaugtis tos didžiosios dienos laukimu. Suprantama, stresas yra neišvengiamas ir ne visada viskas klostosi sklandžiai, bet be to tikriausiai neapsieina nei viena būsima nuotaka. Tad ir mūsų vestuvių planavimas buvo toks, darėme viską kartu ir mėgavomės tomis akimirkomis. Juk planavimas truks tik metus, vestuvės vos dieną, bet prisiminimai išliks visą gyvenimą.
Prisimenu saulėtą popietę kalnuose, kai kartu skynėme levandų žiedus, jų svaiginantis kvapas visada primena tas akimirkas. Džiovintas levandas naudojome vestuvių dekoracijoms, o levandos šakele papuošėme rankų darbo kvietimus. Esu tikra, kad kuo daugiau savo rankų darbo ir širdies įdėsi į viską, kas taps jūsų vestuvių akcentais, tuo vertingesnė bus ta diena. Gal todėl nesamdėme vestuvių planuotojo, pasitikėjau savo jėgomis ir, manau, viskas pavyko puikiai.

Vestuves švęsdami užsienyje žmonės dažnai nori užfiksuoti ir tos šalies grožį. Kaip planavote savo fotosesiją? Kas jums buvo svarbiausia? Papasakokite apie ją.

Fotosesija prasidėjo vestuvių rytą. Visų pirma, mūsų fotografas Ilja apsilankė mūsų namuose, kur susirinko jaunikis su liudininkais ir artimaisiais, ir įamžino kelias ryto pasiruošimo akimirkas. Jis atvyko į sodybą, kurioje ir vyko mūsų šventė, o tą rytą ten ruošėsi jaunoji. Fotografas įamžino kaip tėtis lydėjo mane į bažnyčią, ten mes vykome senoviniu „Ford Mustang“ automobiliu. Kita, be abejo, svarbi fotosesijos dalis tai ceremonija, vykusi senovės romėnų bažnyčioje, išlikusioje nuo XII a., kuri gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio ir yra įtrauktą į „Unesco“ paveldo sąrašą. Įspūdingas bažnyčios fasadas tapo daugelio nuostabių nuotraukų akcentu. Ceremonija vyko prancūzų ir lietuvių kalbomis. Atvykę į ceremoniją, svečiai ir artimieji rankose turėjo trumpą ceremonijos planą, kurį su vyru paruošėme padedami mus sutuokusio kunigo, į kurį įtraukėme svarbiausias ceremonijos dalis. Vestuvių įžadai skambėjo taip pat abiem kalbom, man teko išmokti svarbiausius priesaikos žodžius prancūzų kalba, o mano vyrui – lietuvių. Bet artimieji labai teigiamai įvertino mūsų pastangas. Tad taip susijungė dvi šeimos ir buvo palaiminta mūsų santuoka.
Mums be galo pasisekė, nes mūsų vestuvių dieną Saint Gilles miestelyje Prancūzijos pietuose vyko ne tik mūsų santuokos ceremonija, bet ir tradicinė viduramžių šventė, kurią vietiniai rengia norėdami prisiminti senovės romėnų, gyvenusių šiuose kraštuose prieš daugelį metų, tradicijas. Tad mūsų didelei nuostabai bažnyčios aikštėje mus pasitiko linksmybės, grojo dūdmaišių muzika, pasipuošę senoviniais rūbais vietiniai smagiai šoko ratu. Visi mus sveikino, mes vaišinome susirinkusius šampanu ir fotografavomės.
Be galo laimingi susėdome į „Mustang“ kabrioletą pagaliau kaip vyras ir žmona ir vykome įamžinti gražiausių akimirkų į miestą Nimes. Kartu su svečiais aplankėme nuostabius istorijos metus menantį sodą (Jardins de la Fontaine pr.) Kol svečiai šiltą popietę vaišinosi parko pavėsyje pateiktais gėrimais ir užkandžiais, mums fotosesijos objektais tapo senovės romėnų šventyklos griuvėsiai, parko didieji fontanai, žaliuojančios pievos… Tą grožį sunku apsakyti žodžiais, tad džiaugiuosi, kad Ilja meistriškai viską įamžino nuotraukose.
Grįždami į sodybą fotografavomės žaliuojančiuose vynuogynų laukuose. Nuotraukos perteikia tikrąjį Prancūzijos pietų grožį, visus mūsų vestuvių stiliaus akcentus bei gražiausias mūsų gyvenimo akimirkas.

Kaip rinkotės paslaugų teikėjus ir kur jų ieškojote? Kaip susitikote, apie ką kalbėjote? Pasidalinkite savo patirtimi ir patarimais būsimiems jaunavedžiams.

Visada visus vestuvių planavimo klausimus sprendėme kartu su vyru. Gal tik nuotakos suknelę rinkausi pati, tad vilkinčią ją jis mane pamatė tik prie altoriaus. Tad pirmas patarimas ir būtų daryti viską kartu, kalbėtis, ieškoti sprendimų. Tai svarbiausia kartu kuriant šeimą ir planuojant abiem nepamirštamą šventę.
Svajonių suknelę rinkausi „Ivory“ salone. Pirmieji pasimatavimai, pokalbiai ir nuostabių salono darbuotojų patarimai, jau visi tie momentai yra dalis tos didžiosios dienos. Jaučiuosi labai dėkinga už puikią suknelę ir begalę patarimų bei palinkėjimų „Ivory“ merginoms, jos padeda nuotakoms pasijusti dar laimingesnėm, kai jos apsilanko pas jas.
Pirmuoju patarėju visais įmanomais vestuvių planavimo klausimais taip pat tapo Ilja, už ką mes jam be galo dėkingi. Jis tikras vestuvių srities specialistas, nes kaip puikus fotografas įamžino jų nemažai ir tikrai įspūdingų. Planuojant vestuves dažnai prireikia daug patarimų ir pagalbos iš artimųjų. Esu dėkinga savo sesei, kuri daug prisidėjo prie dekoracijų kūrimo, taip pat kaip profesionali floristė-dekoratorė sukūrė jaunosios puokštę ir puokštę-dublerį.
Tad, kai suknelė buvo išrinkta, su fotografu viskas aptarta, atėjo laikas vykti į Prancūziją tęsti pasiruošimo darbų. Vieną saulėtą popietę nuvykome kartu į Nimes, užėjome į „Hugo Boss“ saloną, kur išrinkome puikų kostiumą.
Keblumų kilo renkantis šventės vietą, nes mūsų vestuvės buvo mažos, o Prancūzijoje pamatėme neįtikėtino grožio vietų, bet, deja, visos senovinės pilys ir vilos dažniausiai talpina po kelis šimtus svečių, tad mums jos netiko. Juk nesinorėtų, kad svečiai pasimestų pilies kambariuose ar soduose. Tad ieškojome toliau, kol radome nuostabią autentišką Provanso vilą, kurioje yra vos šeši apartamentai svečiams, jaukus sodas su baseinu ir vieta, kur vyko šventės vakaras, jauki salė, kur sutilpo kelios zonos, užkandžių ir gėrimų baras, apvalus vakarienės stalas, poilsio zona, kur svečiai galėjo pasimėgauti pokalbiais prie taurės vyno, prie baro užteko vietos ir šokiams. Vaikams paruošėme žaidimų kampelį. Likau patenkinta sodybos pasirinkimu, ji puikiai tiko Provanso vestuvių temai, visi jautėsi puikiai.
Mes viską planavome palengva, todėl toks ir būtų mano patarimas būsimiems jaunavedžiams – neskubėkite visko padaryti kuo greičiau, bet tam skirkite labai daug savo laiko. Reikia apgalvoti kiekvieną detalę ir tai realizuoti per metus. Tai tikrai nemenkas iššūkis kiekvienai porai. Pirmojo šokio mokėmės savarankiškai namuose vakarais, vyras nustebino sugalvojęs šokio choreografiją, kuri vestuvių vakarą privertė svečius pravirkti iš nuostabos, aš išrinkau muziką. Tie vakarai taip pat išliks visada gražiais prisiminimais. Tad reikia tiesiog mėgautis šiomis planavimo akimirkomis.

Jūsų „TOP 3“ patarimai planuojantiems vestuves.

Būsimiems jaunavedžiams, visų pirma, reikėtų įsigyti kalendorių-užrašinę, kuri visada bus jums po ranką, kur galėsite pažymėti visus svarbius susitikimus su paslaugų teikėjais, jų kontaktus, nes, norint viską suorganizuoti patiems, labai svarbu nepamiršti nei vieno svarbaus susitikimo ar pokalbio. Tai labai pravers, kad neatitrūktumėte nuo darbų atlikimo grafiko. Gal poras, kurios rinksis vestuvių planuotojų paslaugas, tokie rūpesčiai aplenks. Bet man šis kalendorius tai dar vienas malonus prisiminimas ateičiai, kur be susitikimų laiko taip pat tilpo begalė minčių, idėjų, patarimų, nuorodų, svečių adresų ir dar daug ko jums tikrai prireiks planuojant vestuves. Juk kiekviena menkiausia detalė yra svarbi ir malonu išsaugoti prisiminimus.
Rinkitės patį geriausią fotografą. Nes nuotraukos įamžins brangiausius prisiminimus visam gyvenimui. Mes labai džiaugiamės, kad mūsų nuotraukos gyvos, jose tikros emocijos ir mūsų džiaugsmas, labai tai vertiname.
Svarbu nepervargti planuojant, neskubėti ir kartais atitrūkti nuo darbų ir pasimėgauti mylimojo draugija. Mes rasdavome laiko savaitgaliais ištrūkti ir į keliones po Prancūzijos žydrąją pakrantę, ir išvykoms su kanojom kalnų upėmis, ir kitiems maloniems užsiėmimams. Raskite laiko sau ir mėgaukitės, planavimo metai prabėgs kaip akimirka, o vestuvių diena, deja, dar greičiau.

Kaip vyko jūsų vestuvių vakaras? Ką įdomaus jam buvote suplanavę?

Dar kartą priminsiu, kad vestuves planavome netradicines, be vakaro vedėjų ar muzikantų, ir to visai nesigailime. Mūsų šeimos turėjo daugiau laiko pabendrauti ir geriau susipažinti, kol artimieji ir draugai laukė mūsų atvykstant iš fotosesijos, jie turėjo laiko įsikurti savo kambariuose, pailsėti. Sode prie baseino padavėjų komanda pateikė svečiams gėrimus ir užkandžius. Visi džiaugėmės vakaro akimirkomis, po varginančio pusdienio po karšta Prancūzijos saule mėgavomės vakaro vėsa, ramia muzika ir puikiu prancūzišku vynu. Po užkandžių visi svečiai susirinko prie vakarienės stalo, išklausėme tėvų palinkėjimus ir padėkojome jiems bei likimui, kad nuo šiol visi esame viena šeima, nesvarbu, kad iš visai skirtingų šalių. Padavėjai pateikė virtuvės šefo paruoštą trijų patiekalų vakarienę. Viską suplanavome taip, kad svečiams netektų visą vakarą sėdėti prie stalo, poilsio zonoje iš anksto palikome albumą palinkėjimams, taip pat dovanėles svečiams, prie baro galima buvo pasigaminti įvairių kokteilių. Norėjome jaukios aplinkos ir, manau, mūsų tikslas pavyko. Be abejo, kelios tradicinės vestuvių detalės buvo, šokome mūsų pirmajį šokį, jaunoji sušoko su tėvu, jaunikis su savo mama, o vėliau jau linksminomės su visais svečiais.
Vidurnaktį pjaustėme tortą, leidome dangaus žibintus. Visą laiką šypsojomės, buvo tikrai gera suvokti, kad ši diena pavyko daug geriau nei tikėjomės, nors daug kas vyko visai kitaip nei įsivaizdavome tais planavimo mėnesiais.
Prancūziški pusryčiai buvo pateikiami sode, tad svečius, manau, prižadino gardūs šviežių kruasanų ir kavos kvapai. Rytą ir popietę praleidome ilsėdamiesi viloje. 
Dar daugiau nuostabių meilės istorijų rasite rubrikoje TIKROS VESTUVĖS
Informacijos apie vestuves svetur ieškokite rubrikoje VESTUVĖS UŽSIENYJE
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2016-02-21 14:17
jurate
Vestuviu organizatoriai Tenerifeje


https://m.facebook.com/Vestuviu-organizatoriai-Tenerifeje-667067326734229/