Pasidaryk pats: papuošimai iš popierinių servetėlių


KRIKŠTYNOS IR VESTUVĖS KARTU PAGAL A. PAURAZĖ

Fotografė Alina Paurazė www.apauraze.lt
Šiemet sulaukėme labai daug klausimų, kaip organizuoti vestuves ir krikštynas kartu, kokių įdomių pasiūlymų tokiai šventei turime ir pan. Labai apsidžiaugėme, kad vestuvių ir šeimų fotografė Alina Paurazė sutiko pasidalinti puikiomis idėjomis su ApieVestuves.lt skaitytojais. Geriame karštą šokoladą, vartome albumus ir po kiekvieno aikčiojimo dėl vaiko mimikos, mamos grožio, nuotakos suknelės vis dar sugebame kalbėtis. Tad gurkšnis šokolado ir skaitome. 

Labai dažnai poros bažnytinę santuoką rengia kartu su krikštynomis. Papasakok apie savo patirtį – kaip atrodo tokios šventės? Kas tokiu atveju labiau akcentuojama – krikštynos ar vestuvės? 

Pastebėjau, kad vis daugiau porų bažnytinę santuoką daro kartu su krikštynom. Manau, tai puiki mintis dėl kelių priežasčių. Pirma, šventėje jau nebe du, o trys žmonės patys svarbiausi, o džiaugsmas tėveliams ir svečiams tada būna dvigubas. Antra, šeimos apranga dažniausiai būna suderinta, be galo gražu, kai mama su dukryte pasipuošia vienodom suknelėm arba tėtis su sūneliu vilki tais pačiais kostiumais. Tačiau tokios dvigubos šventės reikalauja ir dvigubai daugiau pastangų jas organizuojant. Šventė paprastai derinama prie vaiko poreikių. Visas dienos scenarijus turi būti pritaikytas mažajam. Jei vaikas laimingas, tėveliai taip pat laimingi. 

Kaip patartum didelėse šventėse aprengti vaikus? Juk pūstos suknelės turi penkiolika pasijonių, su jomis vaikai atrodo kaip lėlės ir jiems labai nepatogu – jie verkia, muistosi, kiek teko matyti, patys bando nusirengti. Kaip viso to išvengti? Kaip vaiką ruošti šventei, pavyzdžiui, vestuvėms? 

Manau, kad vaikus reikia rengti patogiai, o tą patogumą nulemia drabužio medžiaga. Rekomenduoju medvilninius arba lininius rūbus, galima rasti tikrai gražių ir kokybiškų. Juk nesinori, kad vaikutis ašarotų visos šventės metu. Reikia apžiūrėti, kad vaikui rūbeliai netrintų, nebūtų nei per karšta, nei per šalta. Neversti vilktis to, ko nenori. Jei vaikutis didesnis, tuomet galima prieš šventę pasiteirauti jo nuomonės dėl rūbelių, ar patinka, ar norės vilkėti. O jei jau nusprendėte pirkti pūstą suknelę, suprantu, norisi gražios fotosesijos, tai rekomenduoju tuomet įsidėti pakaitinių puošnių rūbelių, tokių, kurie tikrai bus patogūs. 

O kaip reikėtų fotografuotis tėvams ir vaikams? Juk dažnai vaikai nepaklūsta, nenori daryti to, ko prašote. Kaip tėveliams papasakoti savo vaikams, kaip čia dabar viskas bus. 

Fotografavimas yra žaidimas. Pati turiu du mažiukus vaikus, vienam – trys metai, kitam – keturi, ir man juos fotografuoti sekasi sunkiausiai. Visada taip būna – vaikai lengviau fotografuojasi su svetimais dėdėm ir tetom. Bet keliais patarimais galiu pasidalinti. Vaikus galima fotografuoti, kai jie žaidžia, šitoje būsenoje jie ramiausi. Arba sugalvokite kokį savo žaidimą, pavyzdžiui, „kieno šypsena gražiausia“. Dar kartais pasiūlau veidukų žaidimą, kurio metu vaikai daro linksmus–liūdnus veidukus. Na, yra begalės tokių žaidimų variacijų. Tiesiog kartais leidžiu daryti neleidžiamus dalykus, kurie teikia vaikams be galo daug džiaugsmo, tarkim, šokinėti nuo palangės ant lovos, tada vaikai nepozuoja, viskas vyksta natūraliai. 

Alina, papasakok, kaip galima užimti vaikus per šventes? Pavyzdžiui, vyksta vestuvės ir programa suaugusiems – vedėjas ir kt. O ką žavingo galima nuveikti su vaikais, kad visiems būtų smagu. Tėvai ramiai sau dalyvauja suaugusių dalyje, o vaikai? 

Žinoma, kad fotografuotis ☺. Pas mane, mano stebuklingame Liminėlyje, pilna visokiausių daiktų, pradedant nuo spalvotų akinių, baigiant muilo burbulais ☺. Siūlyčiau vaikus užimti jiems parūpinant piešimo priemonių (didelį popieriaus ritinį patiesus, galima piešti, spalvinti, rašyti ir jo užtektų visiems). Siūlyčiau įrengti mini žaidimų vietelę, kad joje būtų visko – ir lavinamųjų žaidimų, dėlionių, ir knygelių. To, kas svarbiausia vaikams. 

Kas tau pačiai yra fotografija? 

Fotografija – tai akimirkos, kuriančios istoriją, pasakojimą. Tai nuostabus laikas praleistas kartu. Jaučiuosi laiminga, nes šis darbas turi prasmę. Taip užfiksuojama akimirka. Ten viskas taip tikra, nuoširdu. Tos užmerktos akys (tokie portretai man gražiausi)... Tuomet apima tokia svajinga būsena... 

Į ką kreipi didžiausią dėmesį fotografuodama vaikus? 

Visada akcentuoju tai, kad vaikas turi jaustis kuo laisviau. Kartais paprašau tėvelių, kad nedrausmintų, nevaržytų, netgi paliktų mus vienus, tuomet vaikas atsiskleidžia. Labai svarbu susidraugauti. O jau kai susidraugaujame, bandau išgauti emocijas, pajuokauju, kartais prašau pasimaivyti. Dažniausiai fotografuoju netikėtai, tokios nuotraukos pačios šilčiausios ir natūraliausios. 

Kokias nuotraukas gauna tavo užsakovai? Kur matyti keksiukai ir lėlės ar emocijos jų veiduose? 

Tiktai emocijos. Kad žiūrint į nuotrauką skambėtų vaiko krykštavimas, mamoms bežiūrint į jas kristų ašaros. Žinoma, keksiukų ir lėlių nepamiršiu nufotografuoti. 

Kaip vyksta susitikimas su vaikų fotografe? Kuo jis kitoks nei vestuvių fotografavimo susitikimas? Juk fotografuoji vestuves ir vaikus. Kaip viskas skiriasi ir, priešingai, yra persipynę? 

Pirmas susitikimas su vaikais būna labai nuoširdus. Juk tai jų pasaulėlis, kurį man reikės labai greitai perprasti. Susitikimo metu visada būnu savimi. Labai svarbios pirmos akimirkos, tada supranti, ar vaikas norės fotografuotis, ar ne. Jeigu vaikas nenori, nematau didelės bėdos, tiesiog tai rodo, kad jis yra atsargus ir neprisileidžia nepažįstamų tetų ☺. Tokiu atveju prie vaiko einu labai atsargiai, pradžioje vis užduodu jam kokių klausimų: „iš kur gavai tokią gražią suknelę“, „į kokį darželį eini“ ir t. t. Visada vaiko perklausiu, ar galėsiu nufotografuoti, tik su jo sutikimu tai darau. O anksčiau ar vėliau jie visada sutinka. 
Vestuvių ir vaikų fotografavimas turi daug panašumų, tačiau labiausiai skiriasi tuo, kad vestuvėse žmonės dažniausiai žino, ką aš darysiu priėjusi, ir jie iš karto pasitempia, pozuoja, lieka mažai natūralumo. O vaikai visada išlieka savimi. 
Daugiau fotografės Alinos darbų jos internetiniame puslapyje www.apauraze.lt arba Facebook profilyje Alina Paurazė photography
Daugiau vestuvių fotografų patarimų ieškokite rubrikoje VESTUVIŲ FOTOGRAFAI
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai