ZOOMBOOK KONKURSAS: sukurkit mergvakario dovaną pačios


NESAMDOME FOTOGRAFO, FOTOGRAFUOJA ŠEIMA

Nuotrauka www.okto.lt

Už:

Kai fotografuoja pažįstamas žmogus / draugas / šeimos narys, tikėtina, kad šis pasisiūlys tai atlikti nemokamai arba už simbolinę pinigų sumą. Turint omenyje, kad vestuvės dažniausiai reikalauja itin didelių išlaidų, tai puikus būdas sutaupyti, nes profesionalaus fotografo paslaugos kainuoja didelius pinigus. 
Taip pat žmonės labiau linkę atsipalaiduoti, kai už kameros stovi matytas veidas. Tai praverčia darant portretus, nes fotografuojamieji lengviau atsipalaiduoja, nesusikausto, labiau atsiskleidžia, o galėjimas į savo modelį kreiptis vardu padeda ir pačiam fotografui – šis gali drąsiau paprašyti pakeisti pozą ar mimiką, palengvina žmonių sustatymą kadre. 

Prieš:

Iš kitos pusės, jei fotografuojantysis svečias pilnai atsiduos akimirkų įamžinimui – negalės dalyvauti šventėje ir mėgautis tomis akimirkomis pats. Bandant suderinti darbą su šventimu ir alkoholio vartojimu, tikėtina, kad dauguma dienos, kuri būna kartą gyvenime, momentų liks išsaugoti tik atmintyje, tačiau ne nuotraukose, o jei vis tik ir bus bandoma tai padaryti, gali nukentėti kadro išpildymas ir kokybė. 
Tuo tarpu profesionalus fotografas dirba visą laiką, kuriam jis pasamdytas, ir garantuoja geriausią rezultatą, kokį tik gali suteikti vestuvių dienos aplinkybės. Jo sukaupta patirtis leidžia jam nuspėti, kokių netikėtumų gali kilti, ir pilnai pasiruošti, kad jie neturėtų neigiamos įtakos nuotraukų kokybei. Tai gali būti ir paprasčiausias pasirūpinimas atsargine technika, žinojimas, kaip greitai reaguoti pakitus šviesai, ar mokėjimas prisitaikyti pakitus oro sąlygoms. 
Fotografo turimi įgūdžiai leidžia jam pasiūlyti kūrybingesnių bei originalesnių sprendimų tiek lokacijai, tiek pozoms. Jis mokės suvaldyti ir didžiausią grupę žmonių, žinos, kaip paslėpti tam tikrus trūkumus, visad turės pasiūlymų, kaip pateikti kiekvieną asmenį geriausiu kampu. Kartu su tuo ir visišku savo technikos išmanymu, profesionalas sutaupys marias laiko mėgavimuisi švente, kurias nepatyręs svečias būtų praleidęs bežiūrėdamas į fotoaparato ekranėlį. 
Dažną mėgėją nuo tikro profesionalo skiria ir tai, ką jis su nuotraukomis daro po to, kai jos jau perkeltos į kompiuterį. Samdomas fotografas garantuoja, kad pristatytos nuotraukos bus profesionaliai suretušuotos ir nuotaka neturės atsiminti būtent prieš ceremoniją pasirodžiusio spuogelio ar netyčia į kadrą patekusių objektų ir galės atsiminti tik tai, kas tą dieną nutiko gero. 
Profesionalas taip pat užtikrina ir tai, kad tos nuotraukos bus pristatytos laiku, nes tai padaryti jį įpareigoja sutartis. Dėl jos galite būti ramūs, kad išaušus vestuvių dienai, jūs neliksite be fotografo, kas gali dažnai nutikti, kai įamžinti šventę pasisiūlo draugas. Samdydami tam savo srities ekspertą galite nebijoti kelti jam tam tikrų reikalavimų be tikimybės įžeisti ar inicijuoti nesutarimų, nes su juo jūsų nesies jokie asmeniškumai. 
Žmogus, kuris užsiima vestuvių fotografavimu už pinigus, turi daugiau motyvacijos investuoti savo laiką į kuo geresnio rezultato siekimą, todėl dauguma atvejų prisidės prie to dar iki didžiosios dienos atėjimo. Kadangi jam tai nebus pirmas kartas, jis iš anksto galės pasiūlyti daugiau alternatyvų fotosesijos vietai, patarti, koks makiažas geriau atrodo nuotraukose ir ko išvis derėtų vengti, norint, kad akimirkos būtų tobulos tiek realybėje, tiek fotografijose. 
Daugiau fotografės Oksanos patarimų jos EKSPERTO SKILTYJE
Idėjos ir naudinga informacija apie vestuvių fotografiją rubrikoje VESTUVIŲ FOTOGRAFAI
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai