Vestuvių biudžetas: nuo ko pradėti ir kaip neišprotėti


PASAKIŠKOS RŪTOS IR EDGARO VEDYBOS

 
Fotografai [SP] fotografija
Kasdien vis peržiūriu naujas nuotakų nuotraukas ir vis ieškau kažko, kas įkvėptų ne tik mane, bet ir kitus. Rūtos įkeltos nuotraukos buvo tarsi „Pinterest“ paveiksliukai – gėlių vainikas, tvirtovė tolumoje ir šypsenos ne tik lūpose, bet ir akyse. Pirma mano mintis – fotografui be galo pasisekė, nes jaunavedžiai myli vienas kitą ir kūnu, ir akimis, ir jausmais. Iškart paprašiau Rūtos pasidalinti vestuvių planavimo džiaugsmais ir štai interviu su ja dalinuosi ir su jumis. Skanaus skaitymo, nes man tai labai saldu.

Iš kur sėmėtės idėjų ir kaip jas atsirinkote? Juk internetas daugiau nei pilnas jų. Ką atmetėte, kas padėjo apsispręsti?

Iš karto po sužadėtuvių pradėjau žvalgytis interneto platybėse, bet galėčiau pasakyti, kad net iki tada maždaug žinojau, ko norėčiau. Kadangi sesers vestuvės įvyko prieš ketverius metus, nuo tada pradėjau žvalgytis po įvairius interneto puslapius, nes man viskas atrodė taip gražu! Tiesiog tai tapo tarsi hobiu laisvalaikio metu. Taigi idėjos pačios plūdo ir jau nuo pat pradžių tiksliai susikūriau viziją, ko noriu ir kaip, todėl labai pasisekė ir nereikėjo per daug blaškytis.

Kaip sekėsi planuoti vestuves? Kas buvo sunkiausia, o kas įdomiausia? Kas kėlė daugiausia sunkumų? Papasakokite plačiau.

Kadangi gyvename ne Lietuvoje, beveik viską planavome per atstumą bei internetu. Sunkumų kaip ir neturėjome, tiesiog ko nepavyko išspręsti internetu, susitvarkėme grįžę atgal į tėvynę. Žinoma, teko grįžti keletą kartų ir nemažai pavažinėti po visus Lietuvos kraštus, suplanuoti daug susitikimų ir vizitų, telefono skambučių. Tačiau buvome kupini adrenalino ir visas planavimo procesas buvo tikras malonumas. Likusios dvi savaitės iki šventės buvo labai įtemptos, kaip sakome, reikėjo „sudėti taškus ant i“. Kartais atrodė, kad kažkas vis bando pakišti koją, nes teko patirti tokių netikėtumų kaip užtrenkti mašinos rakteliai jos viduje, staigūs svečių interesų ir atvykimo pasikeitimai, smulki avarija ne dėl mūsų kaltės ir pan. Tačiau, kad ir kaip viskas ėjo blogyn, situacija išsisprendė labai greitai ir teigiamai.

Ką ir kaip darė būsimas jaunikis? Vis dar gajus stereotipas, kad jaunikis nedaro nieko, tik eurus skaičiuoja. Ką nuveikė jūsų būsimas vyras ir už ką norite jį pagirti? 

Vyras visą laiką labai mane palaikė ir davė laisvę mano kūrybai, nes suprato, kad vestuvės yra tokia šventė, kur kiekviena mergaitė nuo vaikystės svajoja iš pelenės pavirsti princese. Taigi galiu tik labai padėkoti už supratimą ir palaikymą. Stengėsi jis prisidėti ir padėti kiek įmanoma daugiau. Kartu gaminome kvietimus, dekoracijas ir rinkomės paslaugų teikėjus, vykome visur kartu. Kadangi paskutinėmis dienomis iki vestuvių aš ir mama buvome labai užsiėmusios, tai vyras rūpinosi, kad visada būtume skaniai pavalgiusios.

Kur vyko jūsų šventė? Papasakokite, kaip dekoravote jos vietą? Koks buvo meniu? Kaip viską rinkotės ir kodėl būtent taip?

Šventė vyko apylinkėse, iš kurių esame kilę. Bažnytinė ceremonija vyko mūsų miestelio Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje, o pokylis Radviliškio rajone, labai netoli nuo mūsų miestelio – Burbiškio dvare. Jis mums gerai pažįstamas ir artimas, todėl jautėmės ypatingai galėdami švęsti savo vestuves tokioje gražioje aplinkoje.
Šventės puošybai pasirinkome dekoratorių komandą iš Radviliškio „Balta Katė“. Juos pasirinkome todėl, kad buvome girdėję labai gerų atsiliepimų ir dėl to, kad viskas vietoje. Tiksliai žinojau, kokių detalių noriu, tad apsitarusi su dekoratorėmis buvau visiškai rami ir pasitikėjau jų darbu. Nuostabūs žmonės, labai gerai išmano savo darbą, tikri šaunuoliai, nes šventės vieta atrodė įspūdingai!
Maistą tiekė kavinės „Linda“ personalas iš Radviliškio. Kadangi išgirdome labai daug gerų atsiliepimų bei patys išbandėme jų teikiamas paslaugas, nesuabejojome dėl savo pasirinkimo. Maistas buvo labai skanus, estetiškai patiektas, o ir svečiai pagyrų negailėjo. Meniu nesirinkome nieko prašmatnaus, o kad įtiktų kiekvieno skoniui, ir tai, kas yra pasiteisinę tarp kavinės „Lindos“ buvusių / esamų klientų.

Kaip susikūrėte savo stilių? Iš kur suknelės, vainiko, makiažo ir kt. idėjos?

Šį stilių buvau susikūrusi gana seniai, tiesiog turėjau tokį vaizdinį prieš akis. O iš kur jis negaliu net atsakyti. Galiu pasakyti, kad ne kaip dauguma nuotakų, kurios pasiklysta suknelių rojuje, aš tiksliai žinojau, ko noriu. Tad apsilankiau tik viename salone Vilniuje „Noiva“, nes jie turėjo labai panašią suknelę į tai, ko aš norėčiau. Pasimatavau ir tikrai žinojau, kad tai labai panašu į tą vienintelę. Tačiau suknelės nesinuomavau, maniškė buvo siūta bei originalus modelis pakeistas taip, kaip aš įsivaizdavau idealią suknelę. Nusipirkau kokybiškus audinius, o suknelę pasiuvo mamytė. Suknelė buvo „du viename“ – tiulio sijonas nusiėmė ir turėjau prabangią trumpą nėrinio suknelę vakaro šokiams. Didžiausi komplimentai mano mamukui, kurios auksinės rankos ir sunkus darbas papuošė mane ir mano vyrą.
Vainiką ir visas kitas puošybos gėlėmis detales pagamino mūsų pažįstama floristė iš vietinės gėlių parduotuvės, žmogus tikrai išmano savo darbą ir niekada nenuvylė. Susiradau internete paveiksliuką su vainiko pavyzdžiu ir ji tai pavertė realybe!
Makiažą padarė Lina Červinskienė iš Šiaulių, kuri žinoma kaip grimuotoja Šiaulių televizijoje, seriale „Naisių vasara“ ir t. t. Jos paslaugomis naudojuosi ne pirmą kartą ir ji dar niekada nepavedė. Nuostabus žmogus, labai gerai išmanantis savo darbą. Už nuostabią šukuoseną galiu dėkoti savo kirpėjai ir meistrei Vitalijai iš Panevėžio kirpyklos „Vitanelė“. Ji visada gražina mano šeimos moteris visomis ypatingomis progomis.

Kaip vyko šventės vakaras: kokia buvo programa, kas viską išpildė?

 
Vakaro programą vedė Mantautas iš „Šoumenų“ su komanda ir gyvos muzikos grupė iš Klaipėdos „Ačiū kubu“ su vokaliste Raimonda Vaičiūte. Mantautas yra tikras savo darbo žinovas, puikiai įtraukė publiką. Labai smagūs žaidimukai, net pilvai ir žandai plyšo iš juoko! O didžėjus leido nuotaikingą muziką šokiams, tad šokom trypėm iki keturių ryto. Kadangi Raimondą iš grupės „Ačiū kubu“ pažįstame jau seniau, nebuvo jokių abejonių ar nerimo dėl gyvos muzikos. Raimonda yra nuostabaus balso savininkė ir labai mielas žmogus, visas grupės kolektyvas yra tikri šaunuoliai.

Patarkite būsimiems jaunavedžiams, kas svarbiausia planuojant savo vestuves.

Visų pirma, būkite drąsus ir paversite šventę išskirtine. Antra, stenkitės prisidėti prie savo šventės kūrimo kuo daugiau ir turėti aptarnaujantį personalą, jeigu įmanoma, jums pažįstamą, nes tada jausitės apsupti šilumos, supratimo ir lepinami. Iš savo patirties galime sakyti, jog jautėmės kaip karalius su karaliene. Nepamirškite mėgautis kiekviena akimirka bei ją įsiminti, nes per tą šurmulį labai lengva viską praleisti pro akis. Tad džiaukitės ir nepaleiskite vienas kito visą dieną! 
Daugiau tikrų meilės istorijų rubrikoje TIKROS VESTUVĖS
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai