ApieVestuves.lt – jau ketveri (atsisiųskite dovanas)


ČIA GYVENA LAIMINGOS VESTUVINĖS SUKNELĖS

Nuotrauka iš MyDAY asm. archyvo
Su Armina iš MyDAY susipažinom lankydamosis viešbučio pristatyme, o prieš tai ji buvo matyta Facebook puslapyje. Bet pagaliau sutikta gyvai mergina pasirodė šilta, miela, maloni, profesionali. Tąvakar buvo smagu pasikalbėti ir bevystant įvairias vestuvių temas pasirodė, kad į daug ką žiūrime labai panašiai. Šiam vestuvių sezonui besibaigiant kalbamės su Armina apie nuotakų sukneles ir kas su jomis įvyks jau labai greitai. Gurkšnis šalto vandens su citrina ir pradedam.

Kas yra ta nuotaka, kuri atneša suknelę pas Jus į saloną? Apibūdinkite ją nuo išvaizdos iki charakterio.

Pirmiausia, pas mane į saloną sukneles atneša nuotakos, kurios neprisiriša prie suknelės kaip daikto ar joms labai svarbaus simbolio. Dažniausiai, tokios nuotakos nenori leisti suknelei liūdėti spintoje, o nori, kad ja pasidžiaugtų kita nuotaka. Juk į suknelės kūrimą, siuvimą, pirkimą sudėta daug gerų emocijų, nuotaikų ir svajonių. Todėl ir sakau, kad MyDAY.lt salone parduodamos pačios laimingiausios suknelės.
Labai dažnai tai būna veiklios merginos, kurios neturi laiko užsiimti suknelių pardavimu savarankiškai ir nori, kad tai būtų atlikta profesionaliai ir patogiai. Juk čia atvykusios būsimos nuotakos vienoje vietoje gali apžiūrėti ir pasimatuoti apie 100 vestuvinių suknelių.
O kas labiausiai stebina ir maloniai džiugina, kad mano klientais būna ir vyrai! Jie atneša savo žmonų vestuvines sukneles, labai skrupulingai jomis rūpinasi, domisi pardavimo procesu ir būna net labiau priekabūs nei moterys.

O kokia nuotaka ateina ieškoti pas jus į saloną suknelės?

Ieškoti suknelių ateina irgi įvairios nuotakos. Pradedant tomis, kurios stropiai planuoja vestuves labai iš anksto ir suknelę nori įsigyti jau vestuvių planavimo pradžioje. Šiais metais pardaviau suknelę 2017 m. vestuvėms! Baigiant nuotakomis, kurios ateina iki vestuvių likus vos kelioms savaitėms. Kasmet sulaukiu keliasdešimt nuotakų, kurios ateina į saloną likus savaitei iki vestuvių. Jos ateina pas mane ir sako: „Neišeisiu iš jūsų salono be suknelės“.
Vienais atvejais tai nuotakos, kurios nori nusipirkti dizainerio ar mados namų suknelę už mažesnę kainą. Kitos tiesiog nori pasimatuoti, pačiupinėti ir nusipirkti suknelę, o ne ją siūtis.

Ką pati galvojate apie šią suknelės kelionę ─ iš vienos nuotakos pas kitą ir t. t. Ar nėra to dėvėto drabužio blogo šleifo vestuvinei suknelei?

Kaip ir minėjau anksčiau, tikiu, kad pas mane salone parduodamos suknelės pačios laimingiausios, su gražia istorija, į kurią sudėta daug gerų emocijų. Man gražu ir džiugu sukneles antrą kartą išlydėti prie altoriaus. Visuomet džiūgauja ir nuotakos, kurios parduoda suknelę – juk kiekvienai TA suknelė yra pati nuostabiausia. Dažnai net sulaukiu prašymų, kad parduočiau suknelę, kad ir už mažesnę kainą, svarbu, kad tik gerai merginai.
Smagu, kad suknelės jau pradeda grįžti pas mane į saloną. Merginos, pirkusios jas pas mane, jas vėl atneša pardavimui. Taip ir gyvuoja ta suknelė, kas kartą vis pradžiugindama naują nuotaką.
Salone neturiu nei vienos suknelės su bloga istorija, kurios savininkė būtų išsiskyrusi ar vestuvės būtų neįvykusios dėl kažkokių priežasčių.

Kaip manote, kiek viena suknelė gali turėti skirtingų nuotakų?

Pirmiausia, viskas priklauso nuo audinio. Jei suknelė šilkinė, ją gali užsidėti tik 3-4 nuotakos, nes šilkas yra labai trapus ir valyti jį galima vos kelis kartu. Aišku, tai labai priklauso ir nuo to, kaip nuotaka ją sudėvi. Dažnai po vestuvių sukneles sunku pilnai išvalyti, jos suplyšta ir t. t. Todėl į saloną priimu tik sutvarkytas ir išvalytas sukneles, kad merginos nepirktų katino maiše.
Tvarkingai dėvint ne šilkinę suknelę, manau iki 7 nuotakų tikrai galėtų pasipuošti viena ir ta pačia suknele ir atrodyti nepriekaištingai. Visuomet rekomenduoju merginoms iš karto po vestuvių išvalyti sukneles, o ne laikyti jas spintoje. Nes su laiku dėmės vis sunkiau išsivalo, o kartais, kai dėmė įsisenėjusi, ją išvalyti būna jau tiesiog nebeįmanoma.
Nuotr. iš asmeninio Arminos arch.

Ar visas sukneles priimate? Ar būna atvejų, kai sakote, kad ne, mes šios suknelės priimti negalime? Kaip tai vyksta?

Priimu ne visas sukneles, tiesiog fiziškai joms neturėčiau vietos salone. Tenka atsirinkti ir tai darau, pirmiausia, pagal suknelės modelį ir pagal norimą kainą. Jau susiformavo aiškus nuotakų, ateinančių į saloną, poreikis. Tai kuo mažiau blizgučių turinčios suknelės, jokių „tortų“ ar lankų po suknelėmis, nepageidaujamos senovinės ar nebemadingos. Didžioji dalis pageidauja lengvai plazdenančių suknelių, Lietuvoje madingų modelių, patogių ir, svarbiausia, KITOKIŲ nei visuose salonuose.
Tad priimant sukneles šioje vietoje turiu atsirinkti pagal susidariusią paklausą ir suformuoti atitinkamą pasiūlą. Dažnai būna sunku pasakyti žmogui, kad nepriimsiu suknelės. Turiu būti jautri ir supratinga, nes tai merginai suknelė yra pati gražiausia, todėl paaiškinus visas aplinkybes pasiūlau suknelę pardavinėti savarankiškai. Tokiu atveju praverčia psichologijos studijos.

Kokių dizainerių suknelių turite? Kokią įspūdingiausią suknelę esate turėję?

Turiu beveik visų Lietuvos dizainerių suknelių. Pradedant nuo nuotakų pamėgtų romantiškų J. Statkevičiaus, E. Rainio, V. Jakučinskaitės suknelių, iki ekstravagantiškų R. Kalinkino modelių ar mažiau žinomų, bet tarp nuotakų mėgstamų kūrėjų. Daugiausia dėmesio salone sulaukia Egidijaus Sidaro vestuvinės suknelės. Kiek jų turėjau, jas nupirkdavo daugiausiai per vieną mėnesį. Jos turbūt ir buvo pačios įspūdingiausios.
7. Kaip manote, kur nuotakos ieškos vestuvinių suknelių po 5 metų?
Tikiu, kad vestuvinių suknelių salonai ir nuomos punktai gyvuos amžinai. Jie buvo prieš 10 metų, bus ir dar po dešimties. Paskutinius 7 metus siūtis vestuvinę suknelę tapo labai populiaru. Ir tarp nuotakų tai vis dar populiaru. Esu tikra, kad dėvėtų vestuvinių suknelių populiarumas tik augs, o tokių salonų, kaip MyDAY.lt, atsidarys ir daugiau. Jei per metus susituokia virš 20 000 porų, ir net jei pusė iš jų nuomojasi sukneles, įsivaizduokite, kiek dėvėtų vestuvinių suknelių atsiranda kasmet.

Ką manote apie nuotakų sukneles iš Kinijos ir kt., kurias jos siunčiasi internetu? 

Internete yra visko, net ir Kinijoje yra tikrai labai kokybiškų suknelių ir jų gamintojų. Tik dažniausiai su jais dirba salonai ir pardavėjai. Tai, ką merginos užsisako internetu įvairiose svetainėse, mano manymu, yra tiesiog baisu. Turbūt tik 2 iš 10 būna patenkintos gauta suknele. Esu girdėjusi ir tokių pasakymų: „Galvojau bus blogiau, bet man visai tinka“. Tada suprantu, kad žmonės kokybę ir skonį suvokia visiškai skirtingai. Aš tikrai nenorėčiau žengti prie altoriaus su suknele, kurią įvardinčiau taip. Beje, siunčiantis iš Kinijos sutaupoma labai nedaug (jau nekalbu apie stresą). Suknelės kaina + siuntimo kaštai + mokesčiai + pataisymas pas siuvėją gali kainuoti 300-500 €. Už tokią sumą ne tik pas mane salone galima pasimatuoti ir nusipirkti arba pasisiūti dailią vestuvinę suknelę. 
Deja, drąsiai iš Kinijos pirkusios sukneles merginos vėliau jas bando atnešti man į saloną, tačiau negaliu tokių suknelių priimti. Štai čia ir baigiasi ekonominė nauda siunčiantis iš Kinijos pigiau, nes dažnu atveju joms tenka pirkti naują suknelę ir patirti papildomas išlaidas.

Facebook nuotakų grupėse sekate naujienas ─ kokių suknelių ten matote? Kaip atrodo šių metų sezonas?

Jau kelintus metus iš eilės stebiu panašias suknelių mados tendencijas – plazdenantis sijonas ir nėrinio viršus. Tai yra Lietuvos mada, merginos tai mėgsta ir ieško pas mane tokių suknelių. Aišku, pastebiu, kad „tortai“ irgi sėkmingai gyvuoja vestuvių madų tendencijose.
Labai nesudėtingai galima matyti, kaip skiriasi vestuvinių apdarų mados didmiesčiuose ir mažesniuose miestuose, pastaruosiuose vyrauja jau kelias dešimtis karaliaujančios mados. Vestuvinių suknelių mados pasaulyje keičiasi labai lėtai ir nedrastiškai, Lietuvoje šis procesas vyksta dar lėčiau. Tik madistės renkasi išskirtines, drąsesnių sprendimų sukneles. Tuo tarpu daugelis nuotakų renkasi klasikinį, elegantišką stilių. Aš irgi buvau tokia nuotaka.
Žinoma, kai pati dirbu su suknelėmis, tarp jų pradedu ieškoti „perliukų“, kitokių siluetų, sukirpimų ar sprendimų. 

Top 3 patarimai kaip išsirinkti tobulą suknelę

Turbūt tokių patarimų galėčiau duoti net dvidešimt, bet jei reikia išskirti tris, tuomet pirmiausia patarčiau būti plačių pažiūrų, t. y. neriboti savęs „aš noriu tik tokio“ modelio požiūriu. Matuokitės įvairius modelius, leiskite salono konsultantams pasiūlyti jums sukneles, nes jie turi patirties ir mato, kas jums gali tikti ir patikti.
Kitas patarimas, nesitikėti, kad išsimatavusi 1001 suknelę rasite savąją, kai tarp tiek suknelių galite tiesiog jos nepastebėti. Kartais pirmoji pasimatuota suknelė ir būna TA (esu turėjusi ne vieną tokį atvejį). Yra nuotakų, kurios nori išsimatuoti visas įmanomas sukneles. Dažnai per didelis kiekis pamatuotų suknelių susuka galvą (kaip kvapai kvepalų parduotuvėje) ir nuotaka nebesupranta, ko nori ir kaip išsirinkti. Jei pajaučiate, kad suknelė, kurią matuojate, yra jūsų, tai labai ir nedvejokite.
Ir paskutinis patarimas, aktualus jau išsirinkus suknelę. 99 proc. nuotakų prieš vestuves pradeda abejoti ar tai TA suknelė. Vėl eina per salonus, matuojasi, blaškosi ir t. t. Ateina ir pas mane ne viena tokia, aš jas visas perkalbu, kad joms nereikia naujos suknelės (nors tai nenaudinga mano verslui), nes žinau, kad abejonės apima visas. Ir mane lankė abejonės, bet vestuvių dieną jaučiausi nuostabiai. Čia kaip ir su partnerio pasirinkimu. Gali visą gyvenimą ieškoti vis gražesnio, protingesnio, žavesnio ir t. t. Bet tiesiog randi TĄ vienintelį, nustoji dairytis į kitus ir ieškoti. Neabejokite, su ta suknele, kurią pasirinkote (o tam buvo turbūt ne viena priežastis), atrodysite tikrai nuostabiai! Tą jums pažadu kaip specialistė ir buvusi nuotaka.
Pasižvalgyti į sukneles galite MyDAY internetiniame puslapyje www.myday.lt
Apie nuotakos stilių taip pat skaitykite rubrikoje VESTUVINĖS SUKNELĖS
Apie nuotakų patirtis pirkti sukneles iš užsienio skaitykite čia
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai