Būsima nuotaka apie vestuvinių batelių paieškas


„NUOTAKOS BIBLIJOS“ APŽVALGA

Živilės mūsų praktikantės atlikta knygos apžvalga. Įdomu buvo skaityti ir mums, tikimės ir jums. Viskas vienoje vietoje net su pačios darytomis nuotraukomis. Valio.
„Nuotakos biblija“ yra knyga-lobynas būsimoms nuotakoms, kurios nežino, nuo ko pradėti vestuvių planavimą, neįsivaizduoja šventės eigos ir ką būtina žinoti renkantis paslaugų teikėjus. Knygoje galima rasti visą naudingiausią informaciją vienoje vietoje, sudėliotą nuosekliai su specialistų patarimais ir idėjomis. Kad santuoka prasidėtų laimingai ir tokia būtų visą laiką, pradžioje dalijamės laimingos santuokos taisyklėmis, kurių laikytis privalo abu mylimieji.

Nuo ko pradėti planuoti vestuves ir kaip tai daryti

Kadangi visa informacija pateikiama nuosekliai, pradžioje dalijamės pirmaisiais vestuvių planavimo žingsniais. Juk taip reikalingas tas atspirties taškas, nuo kurio prasideda vis didesni darbai. Šiame skyriuje taip pat aptariame klaidas, kurių dažnai pasitaiko. Ar žinojote, kad nusistatant vestuvių biudžetą, reikia pridėti 30 proc. nenumatytoms išlaidoms? Arba, kad būtina turėti planą B? O kaip sudaryti vestuvių biudžetą, koks turi būti dienos planas ir kurią valandą tuoktis? Visuomet kyla begalė klausimų, į kuriuos drąsiai rasite atsakymus. 
Daug nuotakų vestuvių rytą keliasi anksti, 6–7 val., ir pradeda visas grožio procedūras, kad nereikėtų per daug skubėti. „Vestuvių diena ir taip pilna streso,“ teigia vestuvių planuotoja Edita Skruibienė, todėl dalijasi patarimais, kelintą valandą tuoktis, bei vestuvių dienotvarkės planu, kurie be abejonės palengvina kiekvienos nuotakos šventės planavimą bei padeda nenukrypti nuo įvykių tvarkos.
Savo ruožtu, renginių vedėjas Mindaugas Krasauskas dalijasi patarimais, kaip sudėlioti vakaro scenarijų. Pradedant planuoti vestuves bet kokios gairės padeda nepasimesti. O pasimesti galima sudarant ir vestuvių biudžetą. Rodos, viskas netikėtai išsipučia ir net nepastebite, kad sunku įtilpti į nusistatytus rėmus. Dėl šios priežasties, planuojant biudžetą, svarbu atsižvelgti į svarbiausius dalykus vestuvėms.
Norintiems sutaupyti jaunavedžiams pateikiamos idėjos, kaip tą padaryti. Na ir ne paslaptis, jog vestuvių biudžetas stipriai priklauso nuo svečių kiekio, todėl svečių sąrašo sudarymas tampa daugumos jaunavedžių galvos skausmu, atimančiu bene daugiausiai laiko ir jėgų. Mielieji, jei esate šiame planavimo etape, turėkite omenyje, kad vestuvės ne natūriniai ar kultūriniai mainai, o giminystės ryšiai neįpareigoja kviesti į vestuves, tad neprivalote kviesti giminių, kuriuos nepamenate kada matėte, ar draugų, nes jie jus kvietė į savo vestuves. Kaip išvengti svečių sąrašo sudarymo keblumų, patariame iš visos širdies.
O kad planavimas būtų dar įdomesnis, dalijamės įvairiomis idėjomis bei tokiais patarimais, kaip: vestuvės penktadienį, vestuvių popietė, vestuvės per Naujuosius, jaukios mažos vestuvės, vestuvės užsienyje, ceremonija sutemus ar pajūryje. Taip pat pasidalinsime idėjomis, kaip nustebinti svečius, kad jūsų šventę jie prisimintų dar ilgai. O kaip vestuvės be saldaus saldaus medaus? Jei nežinote, kur keliauti jo kopinėti, dalijamės romantiškomis, pašėlusiomis ir įspūdžių kupinomis idėjomis.

Viskas apie santuokos ceremoniją ir pasirengimo santuokai kursus 

Dažnai jauniesiems kyla daug klausimų, susijusių su santuokos formalumais. Normalu, kad su tuo nesusidūrus norisi žinoti viską aiškiai ir išvengti nesusipratimų. Todėl pirmieji šio skyriaus puslapiai yra skirti santuokos registracijos taisyklėms. Pateikiama informacija, kokius dokumentus teikti bažnyčiai ir Civilinės metrikacijos skyriui, kad būtumėte sutuokti 100 proc. Tikime, kad meilei nėra jokių ribų ir sienų, todėl dėmesį skiriame ir norintiems santuoką registruoti su kitataučiu. Ar žinote, kokių dokumentų reikia tuokiantis Lietuvoje su užsieniečiu, o lietuviams užsienyje? Specialistai išsamiai ir aiškiai pateikia reikalingiausią informaciją. 
O galbūt neapsisprendžiate dėl ceremonijos – ji bus bažnytinė ar civilinė? Kiekvienas gali įžvelgti savų niuansų, privalumų ar trūkumų. Dalijamės informacija, kokie jie gali būti, bet vis tik svarbiausia ką jaučiate širdyje.
Pasirinkusiems bažnytinę santuoką tenka sakyti priesaiką, bet kokia ji bus, priklauso tik nuo pačių jaunųjų – tradicinė, o gal pačių kurta? Viskas apie priesaiką bei patarimai, kaip ją kurti, aktualesni vis daugiau jaunavedžių, todėl su mielu noru dalijamės patirtimi.
Pasirinkusieji civilinę santuoką turi galimybę organizuoti išvažiuojamąją ceremoniją, kuri yra puiki alternatyva nenorintiems tuoktis bažnyčioje ar Santuokų rūmuose. Išvažiuojamoji ceremonija turi savų niuansų, kuriuos privaloma žinoti. O taip pat galite rasti daug smagių, romantiškų idėjų išvažiuojamajai santuokos ceremonijai.

Paslaugų teikėjai 

Paslaugų teikėjai yra labai svarbi vestuvių planavimo eigos dalis. Nuo jų pasirinkimo priklauso šventės kokybė, idėjų įgyvendinimas. Labai svarbu mokėti kalbėti su paslaugų teikėjais, kad neįvyktų nesusikalbėjimas. Nepamirškite informaciją derinti raštu, nes kilus ginčams tai bus jūsų garantas. Ko dar nepamiršti, patarimais dalijasi renginių vedėjas Marijus Olekas. 
Būna ir taip, jog norimų paslaugų teikėjų užsisakyti nepavyksta, nes jie jau rezervuoti. Ką daryti tokiu atveju? Vestuvės ne sezono metu ir išankstinis šventės planavimas gali padėti to išvengti. Dažnai keblumų planavimo metu išvengti padeda vestuvių planuotoja ar koordinatorė. Beje, ne visi renkasi jas samdyti, tačiau jei neturite pakankamai laiko ar organizacinių sugebėjimų, verta susimąstyti, nes tai žmonės, sprendžiantys netikėtai iškilusias problemas šventės metu, pavyzdžiui: lietus, nuvytusios gėlės, viešnia nualpusi ceremonijos metu ar pasiklydę svečiai.
Kitas labai svarbus šventės akcentas – vedėjas. Kaip žinoti, ar jis geras, kur ir kaip jo ieškoti ir į ką atkreipti dėmesį besirenkant. Juk nuo vedėjo priklauso ir sėkmingas vakaras, svečių užimtumas.
Nei vienos vestuvės neįsivaizduojamos be fotografo, įamžinančio tas nuostabias meilės akimirkas. Gaila, bet kartais jauniesiems tenka patirti didelį nusivylimą gavus nekokybiškas vestuvių nuotraukas. Fotografas Linas Dambrauskas dalijasi labai naudingais patarimais, kaip išsirinkti šį paslaugų teikėją, įamžinantį prisiminimus. Fotografas rekomenduoja užsisakyti paslaugas prieš metus ir būtinai rinktis tik pagal nuotraukas, kokių norėtumėte savo vestuvių dieną.
Taip pat svarbu žinoti, ką norite įamžinti per vestuves. Pateikiamas dažniausiai fotografuojamų dalykų sąrašas, tad belieka jį aptarti su savo fotografu. 
Kad fotosesija būtų įdomi, originali ir miela jūsų akiai bei širdžiai, puikus sprendimas yra įvairūs fotosesijos rekvizitai. Tai gali būti balionai, kelio ženklai, gyvūnai ar iškylos krepšys. Dalijamės įvairiomis idėjomis, kurias galima pritaikyti ir svečių fotosesijoms. Lai svečiai papildo meilės kupiną erdvę sukurdami pramogą.
Visi vertingi patarimai vestuvių planavimui, knygoje „Nuotakos biblija“.
Knygą isigyti galite visuose knygynuose Lietuvoje ir www.pegasas.lt
Mūsų ekspertai dalijasi naudingais patarimais, idėjomis ir įžvalgomis. Viską rasti galite apsilankę EKSPERTŲ skiltyje.
Patarimai, ką daryti, kai iki vestuvių lieka savaitė. Nepanikuokite ir išlikite ramios, dalijamės sąrašu.
Apie vestuvių planavimą daugiau skaitykite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai