„Vestuvių šventės“ desertų stalai verti saldžios nuodėmės


APIEVESTUVES.LT NUOTAKOS DIENORAŠČIO AUTORĖS DONATOS VESTUVĖS

Fotografai ,,Mark and Migle“
Šiandien kalbame su jaunavedžiais Donata ir Edvinu. Ne visuomet jaunavedžiai yra tokie ramūs ir optimistiškai į viską žvelgiantys. Na, o šiai naujai sukurtai šeimai vestuvių planavimas buvo tokia pat didelė šventė kaip ir vestuvių diena. Nuotaka Donata su mielu noru dalijasi visais planavimo darbais. Tad domimės, kas jauniesiems padėjo sklandžiai suplanuoti balčiausią šventę.

Kokią vestuvių viziją turėjote dar prieš pradėdami planuoti savas?

Kai tik abu pradėdavome kalbėti apie vestuves, pirmas žodis būdavo ,,jaukumas“, todėl kai pradėjome planuoti savas, net neabejodami pasirinkome pavasarį. Kadangi norėjome, kad vestuvės būtų ne tik jaukios, bet ir šiltos, nusprendėme susituokti gegužės 23 dieną. Abu įsivaizdavome, kad mūsų vestuvės bus tarp artimųjų ir labai brangių draugų. Norėjome paprastumo, subtilumo, trupučio elegancijos. Visa tai mums simbolizavo pastelinės spalvos, todėl pasirinkome levandų ir persikinę spalvas. Ieškojome būtent tokią viziją atspindinčių idėjų.

Kur ieškojote idėjų?

Idėjų ieškojome žurnaluose, interneto svetainėse, vestuvių parodose, privačiuose seminaruose. Daug kalbėjomės su draugais ir artimaisiais. Nemažai idėjų radome žiūrėdami vestuvių planuotojų darbų galerijas. Idėjomis dalindavomės su apievestuves.lt forumo merginomis.

Kaip rinkotės paslaugų teikėjus?

Su tiekėjais susitikdavome tik tada, jeigu tiksliai žinodavome, kad jų darbai atitinka mūsų vestuvių viziją, todėl antrą kartą susitikti su kitais tiekėjais neteko. Vestuvių šventės vietą pasiūlė mama. Ji visai netikėtai rado ,,Riterio krantą“ ir šį kompleksą rekomendavo mums. Vos tik nuvažiavę supratome, kad šį vieta yra tobula mūsų vestuvėms. Tiko tiek salės, tiek kambariai, tiek aplinka, tiek baseinas, pirtys ir boulingas. Puikiausia buvo tai, kad čia galėjome surengti ne tik vestuves 60˗čiai svečių, bet ir juos visus apgyvendinti! Šiuo pasirinkimu be galo džiaugėmės.
Nuo pat planavimo pradžios žinojome, kad norime tik vestuvių fotografų, todėl jų ieškojome labai atidžiai. Vestuvių fotografus ,,Mark and Migle“ išsirinkome iš apievestuves.lt sudaryto vestuvių fotografų sąrašo. Jų darbai tobulai atitiko mūsų vestuvių fotosesijos prioritetus: švelnumas, paprastumas, natūralumas, romantika, šiluma. Jau pirmo susitikimo metu jie puikiai suprato, ko norime bei tikimės, todėl buvo labai paprasta bendrauti tiek susitikimų, tiek pačios šventės metu.
Vedėją ir jo komandą Andrių Sabaliauską bei DJ rekomendavo ,,Riterio kranto“ kolektyvas. Tai dar vienas puikus mūsų pasirinkimas. Susitikę iš karto pasirašėme sutartį. Andrius puikiai supranta svečius, prisitaiko prie bet kokios situacijos ir puikiai palaiko gerą nuotaiką šventės metu. Nepasigailėjome pasirinkę ir chorą, kuriame gieda mano pusseserė. Būtent ji pasiūlė Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios Gospel chorą. Giesmės ceremonijos metu buvo tikrai nuostabios! Šokių mokytoją taip pat pasirinkome iš pirmo karto. Pamokos praeidavo labai greitai. Nors ir pavargdavome, tačiau džiaugdavomės pasiektais rezultatais.
Pats geriausias mūsų pasirinkimas buvo vestuvių planuotojos ,,Prestige Idea“. Vestuvių planuotojų ieškojome labai ilgai ir atsakingai. Įvairių planuotojų darbus apžiūrėjome internete, žurnaluose, taip pat kalbėjomės parodų metu. Tačiau tiek akį, tiek širdį traukė ,,Prestige Idea“. Pirmo susitikimo metu atrodė, jog abi Kristinos skaito mūsų mintis. Jos dar geriau pasakė mūsų vestuvių viziją nei patys įsivaizdavome. Dėka jų visi vestuvių planavimo darbai tapo paprastesni ir linksmesni. Ypač džiaugėmės pasamdę vestuvių planuotojas likus savaitei iki vestuvių, kai skambučių gaudavome tiek, kad nuo pokalbių telefonu raudonuodavo ausys. O dar didesnis akmuo nukrito vestuvių dieną. Tuomet pajautėme, kad tai tikrai mūsų diena – be jokių rūpesčių, papildomo streso ar lakstymo. Viskas buvo sutvarkyta nuo A iki Z.

Kodėl būtent tokios vestuvės? Ką rinkotės ir kaip viską darėte, kad atspindėtų šią nuotaiką ir temą?

Vestuvių temą nebuvo sunku pasirinkti, tiesiog rinkomės tai, kas atitinka mūsų gyvenimo stilių. Norėjome, kad visa šventė būtų jauki, švelni, paprasta. Šie žodžiai mums asocijuojasi su levandine ir persikine spalva, todėl tai buvo pagrindinės vestuvių spalvos. Norėjome, kad trapumas, romantika, subtilumas, elegancija atsispindėtų tiek aprangoje, tiek dekore, tiek desertų stale. Pamergių sukneles pasirinkome švelnios persikinės spalvos. Gana ilgai užtruko tokios medžiagos paieška, tačiau galų gale radome. Taip pat ilgai ieškojome ir tokios pačios spalvos kaklaraiščių pabroliams, tačiau viską radome, kai mažiausiai tikėjomės.
Mano ir pamergių puokščių, butonjerių, svečių dovanėlių, stalų ir bažnyčios dekoro, saldaus stalo idėją įgyvendino ,,Prestige Idea“ merginos. Jos puikiai žinojo, ko mes norime, todėl iš visų siūlomų variantų buvo sunku išsirinkti vieną. Atrodė, kad ir to, ir kito norime. Jeigu iš gausybės neišsirinkdavome vieno, visada darydavome patį geriausią dalyką – traukdavome burtus! Tiesiog surašydavome ant lapelio visas mums labiausiai patikusias idėjas ir traukdavome. Taip vestuvių planavimo darbai tapdavo dar smagesni. Auksinė mūsų vestuvių planavimo taisyklė – neplanuok, jei nejauti vestuvių nuotaikos! Jeigu matydavome, kad tą dieną tiesiog viskas krenta iš rankų, nesigalvoja ar esame suirzę, vestuvių planavimo darbus nukeldavome kitai dienai. Galų gale pačią vestuvių dieną atsipalaidavome ir tiesiog džiaugėmės kiekviena smulkmena ar net mažyte nesėkme.

Kokių įdomių idėjų radote ir pritaikėte savo vestuvėse, kurios būtų įdomios būsimoms nuotakoms?

Pirma idėja, kurią įgyvendinome jau prieš vestuves, buvo kvietimai˗prašymai artimiausiems draugams tapti pamergėmis ir pabroliais, o broliui ir jo sužadėtinei – liudininkais. Merginoms darėme dėžutes. Jas atidarius išsiskleisdavo užrašas ,,Ar tapsi mano pamerge?“. Vaikinams pirkome mini Jack Danielꞌs viskio buteliukus ir kabinome ant jų korteles su ūsais ir užrašu ,,Ar tapsi mano pabroliu?“. Buvo itin smagu pamatyti visų reakcijas asmeniškai įteikiant prašymus. Taip pat labai džiaugiamės, kad radome momentinio fotoaparato idėją. Buvo smagu tiek mums, tiek svečiams. Patys padarėme svečių knygą (levandų tema) ZOOMBOOK interneto puslapyje. Viename knygos puslapyje parašėme svečių vardus bei palikome vietos palinkėjimui, o kitame nuorodą, kur klijuoti nuotrauką. Visą vakarą visi fotografavosi. Buvo labai smagu! O dar smagiau jau kitą dieną pamatyti draugų ir artimųjų nuotraukas, palinkėjimus ir smagias šventės akimirkas! Kita idėja gal nėra įdomi, tačiau labai praktiška. Vestuvių ceremoniją darėme po vestuvių fotosesijos, o po ceremonijos kartu su svečiais važiavome į šventės vietą. Taip išvengėme ,,galvos skausmo“ kuo užimti svečius kol mes fotografavomės.

Papasakokite apie visą vestuvių dieną − kaip viskas vyko nuo ryto iki ryto?

Kadangi naktį praleidome atskiruose miestuose, tad nuo ryto jau rašėme vienas kitam SMS žinutes, kad labai laukiame, kada vienas kitą pamatysime. Neslėpsime, jauduliukas tikrai buvo. Taigi aš su savo pačiomis pačiausiomis (taip vadinu savo pamerges) važiavau į kirpyklą daryti šukuosenos, o vėliau pas vizažistę. Pas tą pačią vizažistę keliavo ir Edvinas su savo pabroliais. Kirpėja ir vizažistė stebėjosi, kad tokių ramių jaunųjų dar nebuvo mačiusios. Po grožio procedūrų ruošėmės į ,,Riterio krantą“. Man padėjo pamergės, o Edvinui pabroliai. Čia vyko mini fotosesija. Tuomet Edvinas su liudininku ir pabroliais išvyko į Trakus, į parką, kuriame pirmą kartą susitikome. Po keliolikos minučių aš, liudininkė ir pamergės taip pat išvykome į Trakus. Taigi su Edvinu pirmą kartą vienas kitą pamatėme parke, kuriame prieš septynerius metus pirmą kartą susitikome, tik šį kartą jau pasiruošę kurti šeimą. Po susitikimo vyko mūsų fotosesija. Nebuvome iš anksto nutarę fotosesijos vietos, todėl tiesiog vaikščiojome po mums artimas ir mielas vieteles. Būtent tokios nuotraukos yra pačios geriausios, natūralios, nesuvaidintos.
Pati ceremonija vyko ketvirtą valandą, todėl artėjant šiam laikui pradėjo imti nedidelis jauduliukas. Važiuodami į bažnyčią dar jautėmės ramūs, tačiau atvykus prie jos širdis, atrodė, iškris iš krūtinės. Kadangi atvažiavome truputį anksčiau, sėdėjome mašinoje ir stebėjome, kaip renkasi svečiai. Tuomet atėjo planuotojos ir pasakė, kad Edvinui laikas eiti į bažnyčią, o manęs atėjo pasiimti tėtis. Nemeluosime, tikrai jaudinomės! Tačiau abiem stovint prie altoriaus pajutome ramybę ir atsipalaidavome. Pati ceremonija buvo tikrai jauki, miela ir šilta. Po ceremonijos buvo sveikinimai ir užkandžiai prie bažnyčios. Tuomet visi kartu važiavome į šventės vietą. Sodyboje mus pasitiko svečiai ir prasidėjo oficialioji šventės dalis. Andrius Sabaliauskas palaikė puikią nuotaiką ir įtraukdavo į žaidimus kiekvieną svečią. Vakare pradėjome jausti, kad nuo juoko skauda žandus. Dešimtą valandą vakare šokome pirmąjį jaunųjų valsą, tuomet metėme puokštę ir kaklaraištį. Vidurnaktį stebėjome ,,Bliko“ parengtą fejerverkų pasirodymą ir sulaukėme vedėjo staigmenos. Kiekvienas svečias turėjo pasakyti palinkėjimą ir mesti į ugnį gintaro dulkes. Po visko pjaustėme vestuvinį tortą ir prasidėjo šokiai, trukę iki paryčių. Antroji vestuvių diena buvo skirta atsipalaidavimui. Terasoje kalbėjomės su svečiais, mėgavomės pirties ir baseino malonumais bei linksminomės žaisdami boulingą. Visi išsiskirstėme tik gerokai po pietų.

Jūsų stilius labai įdomus. Kas rūpinosi apranga ir visomis detalėmis?

Prieš vestuves abu nusprendėme, kad nesąžininga, jog jaunikis negali matyti nuotakos su suknele iki vestuvių dienos, todėl nusprendėme, kad jaunikio kostiumo ir visų aksesuarų nuotaka nematys taip pat. Tai buvo sunkiausias dalykas, deja, jo aprangą pamačiau likus kelioms dienoms iki vestuvių. Tas moteriškas smalsumas...
Vestuvinę suknelę rinkausi labai ilgai. Varčiau daug žurnalų, internete žiūrėjau įvairias nuotraukas, aplankiau tikrai nemažai salonų, bet vis nerasdavau tinkamos. Dažniausiai suknelėje ,,paskęsdavau“, nes pati esu ir žema, ir smulki. Galiausiai susitariau susitikti su Aurelija Beliakaite. Jau važiuodama į saloną jaučiau, kad čia rasiu ir tinkančią, ir patinkančią suknelę. Būtent ,,Orelli“ vestuvių salone ,,gimė“ mano vestuvinės suknelės eskizas. Žinojau, kad noriu lengvumo, paprastumo, elegancijos. Visada svajojau apie lengvai plazdančią suknelę ilgomis rankovėmis ir atvira nugara. Būtent tokią svajonę įgyvendino Aurelija Beliakaitė.
Lygiai taip pat ilgai ieškojau ir aksesuarų. Tačiau visai netikėtai, vartydama žurnalą, radau ,,Lavender by Jurgita“ papuošalų reklamą. Jie puikiai derinosi tiek prie suknelės, tiek prie visos levandinės vestuvių šventės. Jau kitą dieną apsilankiau Jurgitos studijoje ir netverdama džiaugsmu rinkausi plaukų šukutes ir auskarus. Jaunikiui buvo kiek paprasčiau, nors rinkosi taip pat labai išrankiai ir ilgai. Visą savo aprangos stilių, nuo marškinių iki kostiumo, nuo kojinių iki batų, nuo sąsagų iki kaklaraiščio, sukūrė ,,Suit Supply“ parduotuvėje.

Kokie pagrindiniai trys Jūsų patarimai būsimiems jaunavedžiams?

Tai yra mūsų auksinės taisyklės!
  1. Jeigu abejojate dėl vestuvių planuotojų... NEABEJOKITE! Jeigu vis dėlto nusprendėte planuoti patys, tai patariame nueiti bent į vieną ar kelias konsultacijas su profesionaliais vestuvių planuotojais. Tuomet visas šventės planavimas ir pati šventė bus be papildomo streso. Nereikės galvoti, ar viskas savo vietose, nereikės bijoti, kur padėti padovanotas gėles prie bažnyčios, ar jaudintis dėl svečio, kuris nežino, kur eiti.
  2. Antras patarimas tikriausiai labiau skirtas būsimoms nuotakoms. NEUŽSIKRAUKITE visų darbų sau. Pasidalinus darbus bus ne tik paprasčiau pačioms, bet ir pelnysite taškų iš vyro. Juk jiems šventės planavimas yra lygiai tiek pat svarbus kiek pati šventė, todėl galimybė vienodai prisidėti prie jos vyrui reikš tikrai daug. Kartu džiaukitės šventės planavimo akimirkomis.
  3. Vestuvių dieną dėl nieko NESIJAUDINKITE. Padarėte viską ir patikėkite – šventė yra tobula. O svečiams tikrai bus nesvarbu, ar servetėlė švelniai melsva ar mėlyna. Visos smulkmenos ir liks smulkmenomis, neleiskite joms gadinti svarbiausios Jūsų gyvenimo šventės. Džiaukitės savo diena! 
Nuostabios ir originalių idėjų pilnos vestuvės. Apie meilės istorijas skaitykite rubrikoje TIKROS VESTUVĖS. O kaip Giedrė ir Vytenis skraidančias vestuves suplanavo skaitykite ČIA. 
Ieškantiems gražių ir originalių idėjų vestuvėms siūlome apsilankyti rubrikoje VESTUVIŲ IDĖJOS.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai