Gražieji 2017 m. CAROLINA studio stilistiniai sprendimai nuotakoms


AR DALYVAUTI VAIKAMS VESTUVĖSE?

Foto: Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
Neįsivaizduojate vestuvių be žiedlapius barstančios mergaitės ar žiedus nešančio berniuko? O gal vaikų dalyvavimas vestuvėse jums nepriimtinas? Dažnai jauniesiems sunku apsispręsti, reikia vaikų vestuvėse ar ne. Pagalvokime kartu.
Dievinate vaikus ir galvojate, kad kuo natūraliau jie elgiasi, tuo daugiau žavesio ir juoko sukelia aplinkiniams?
Galite pasiūlyti ramią vietą tėvams paguldyti vaikus, kai jie pavargs, o gal net pasamdyti žmogų, kuris juos prižiūrės?
Turite savų vaikų ir neįsivaizduojate vestuvių šventės be jų?
Tikrai žinote ir galite garantuoti, kad tai labai geri, ramūs ir paklusnūs vaikai, kurie nesukels jokių rūpesčių?
Jei į visus klausimus galite atsakyti teigiamai, drąsiai leiskite vaikams dalyvauti Jūsų vestuvėse. Na, o jei turite abejonių, bet manote, kad vaikų dalyvavimas vestuvėse neišvengiamas, patikėkite vestuvių planuotojui ar kitam atsakingam žmogui pasirūpinti vaikų priežiūra.

Ne - vaikams vestuvėse

Visgi iš patirties sakau, kad dauguma jaunavedžių nepageidauja vaikų vestuvėse. Sunku tai pasakyti svečiams? Kvietimas – geriausias būdas apie tai informuoti. Tačiau rašyti kvietime, kad vaikai nepageidaujami, nėra labai mandagu. Turbūt mandagiausia ir aiškiausia, kai kvietime nurodomi tik kviečiamų asmenų vardai. Įteikite kvietimą ir mandagiai paaiškinkite, kad vis dėlto vaikučius svečiams derėtų palikti namuose, nes šventė yra skirta tik suaugusiems.
Jeigu nusprendėte, kad nekviečiate vaikų, tuomet daryti išimčių nederėtų. Jei vieniems draugams leisite atsivesti vaikus, o kitiems ne – parodysite nepagarbą pastarųjų atžvilgiu.

Vaikai vestuvėse – rūpestis?

Vaikų dalyvavimas vestuvėse gali sukelti šiokių tokių papildomų rūpesčių, todėl iš anksto galima pasiruošti ir išvengti netikėtumų. Vertėtų pagalvoti, ar visiems dalyvaujantiems vaikams tiks sudarytas meniu, ar jie turės ką veikti, ar jausis pilnateisiais Jūsų šventės dalyviais? Vaikams iki 12 metų pabosta stebėti suaugusiems skirtą programą, todėl būtų smagu, jei vestuvėse dalyvautų linksmas personažas. Jis užimtų vaikus ir tėveliai galėtų ramiai dalyvauti Jūsų šventėje.
Ar pagalvojote apie šventės vietą ir vaikus? Patikėkite, visiems bus patogiausia, jei vaikai žais ir valgys atskiroje patalpoje. Numatykite tai rinkdamiesi vietą vestuvėms. Be to, prisiminkite, kad kuo mažesni vaikai, tuo anksčiau jie pavargs ir norės miego. Idealu, jei pasiūlysite ne tik ramią vietą, bet ir auklę, kuri prižiūrės miegančius vaikus. Auklės taip pat prireiks ir tėvams, atvykusiems į vestuves su kūdikiais. Apmaudu, bet svečiai, atsivesdami vaikus į vestuves, nepagalvoja apie nepatogumus ir sukeliamus papildomus rūpesčius. Todėl pagalvoti turite Jūs. Jei kviečiate į vestuves poras su vaikais, derėtų jais tinkamai pasirūpinti ir suplanuoti kiekvieną smulkmeną.
Vestuvės ypatinga šventė. Būtų puiku, jei ji ne tik pateisintų, bet ir viršytų visų dalyvaujančių lūkesčius, todėl pasirūpinkime mažaisiais mūsų svečiais.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
18
Komentarai
2013-05-21 02:55
andzelika
Labai aciu uz nuostabu staipsni. Mes tai pat turime dukryte 3 metuku ir planuojame tuoktis baznycioje, tad masciau kip cia reikes vaikucius uzimti.
Dar karta aciu
2011-10-19 20:27
Greta
Manau jei vestuves yra antros ar pasaliniu zmoniu vaikai gali dalyvauti ... Jei tevu vestuves jie dar neturetu buti gime, juk toks seimos idealas. Vaikas manys, kad yra netyciukas.Be to tikrai mylintys tevai tuokiasi ne is reikalo, o del meiles. Manau tik tuomet seima tobula kai visos vertybes ateina su laiku. Vestuves suaugsiuju svente, bet ne vaiku. Vaiku svente krikstynos, komunija. Vestuves neapsieina be alkoholio, o ar vaikams naudinga matyti girtaujancius zmones? Susimastykite ir patys atsakykite. Jei vestuvese suteiktas demesys vaikams jie turi tinkamos veiklos, tai gali but isimciu, bet deja tai retai pamatysime.
2011-04-27 10:02
napoli
Daug kas priklauso nuo paciu vaiku. I musu vestuves viena giminaite planuoja atsivesti savo sunu (5m). Jis namuose kelia dideli chaosa, cypia jei kas nors nepatinka, rekauja. Tai kaip gali toki vaika leisti atsivesti i vestuves? Jau dabar matau kaip jis oziuosis. Visais budais stengsiuosi atkalbeti jo mama, kad nesivestu i vestuves.
2011-02-01 15:26
sima
Teko dalyvauti prancuzu vestuvese. Vakarinei daliai buvo pasamdyti ne tik muzikantai, vedejai ir padavejai, bet ir dvi aukles, kurios rupinosi vaikuciais - zaide su jais, uzeme juos, kol linksminosi ju teveliai, o kurie norejo pabuti ilgiau - aukles migde vaikucius. Ner nieko geriau, patikekit :) Ir sveciai jauciais pageidaujami ir kad apie juos galvojama, ir jauniesiems smagu kai po ceremonijos aplink laksto mazyciai berniukai ir mergytes, metydami roziu ziedlapiukus.
Manau ir lietuviai tokia tradicija galetu perimt - aukles darbas vienai dienai butu ivertintas vos simtu (ar kiek duagiau) litu, taciau kiek laimingu zmoguciu butu aplink! :)
2010-11-03 13:08
Agne
Manau vestuvese svarbiausia jaunieji, o ne sveciai su vaikais. Todel patys sveciai turetu pasidometi ar vaikai kvieciami. Vaiku dalyvavimas sukelia papildomu rupesciu, todel ner ko pykti kai vaikai nekvieciami.
2010-04-02 19:42
tapati
as nieko pries neturiu kad vaikai dalyvautu vestuvese, nors kita vertus, jeigu visa vakara koks pyplys bliauna...
2010-03-23 12:47
oska
As neturiu vaiku, bet nieko pries, jeigu jie dalyvaus vestuvese.
2010-03-14 21:03
Agne.G
Na nereikia smerkti, tu kurie mano, jog vaikai trugdys sventeje ar sukels papildomu rupesciu. As apsvarstyciau abu variantus: svente su vaikais ir be ju. Jeigu vaikai labai mazi, tai gal ir nereikia ju varginti..nznau net, reikia stipriai galvot.:))
2010-03-14 16:51
Lina
Vaikai mūsų gyvenimo dalis, tai kodėl reikia juos ignoruoti...? Tuo labiau, kad vestuvės ne kokio tai antikvariatinio muziejaus lankymas, kur negalima nieko liesti, bėgioti ir panašiai. Na, bet jei madam jaunoji milijoninę suknelę užsivilkusi, tai žinoma kaip gi ji gali leisti ją kam nors paliesti ar užkliūti. (paskutinį sakinį skaityti su ironija)
2010-03-08 16:20
Virginija
Istikruju jei vestuvese dalyvauja ir vaikai, manau, kad tikrai reikia pamastyti, kad ir jiems butu smagu ir liktu kazkoks tos sventes ispudis ar prisiminimas. Ir teveliams yra labai svarbu, kad vaikas jaustusi smagiai, o jie butu ramus ir galetu dziaugtis svente. Tiesiog vaikysteje paciai daznai tekdavo su tevais dalyvauti vestuvese, tai dar po siai dienai islikes nuostabus prisiminimas is kai kuriu (ypac kai budavo kaime ir budavo daug vaiku), kai kresdavome visokias isdaigas, zaisdavome iki pirmo susimusimo, paskui taikydavomes suaugusiuju liepiami ir lekdavome prie vaiku stalo valgyti saldumynu ir gerti "gaivos":) O dar jei kas nors is suaugusiuju prisidedavo prie vaiku seliojimo, na tai tada isvis jega:)) Tiesa, daug ka reiskia ir vaiku amzius. Vyresnieji dazniau ignoruoja jaunesniuosius, o mazieji greiciau pavargsta. Tad bet kokiu atveju, manau, kad tikrai reikia suaugusiojo zmogaus, kuris pasirupintu sveciu vaikais, kad jiems nebutu nuobodu ir nekiltu slogiu prisiminimu apie vestuves:)O tuo labiau siais laikais, tikrai galima atrasti ivairiausiu pasiulymu kaip pradziuginti mazuosius svecius.