TOBULŲ VESTUVIŲ IDĖJA SLĖPĖSI VIENAME JAUNŲJŲ PRAŠYME


ALYVŲ ŽIEDAI – PUOŠMENA JŪSŲ VESTUVĖMS!

Foto: Victor Morozov www.menine-foto.com
Alyvos – vienos mylimiausių mano gėlių dėl kelių priežasčių. Pirmiausia dėl to, kad jos yra alyvinės spalvos, kurią dievinu. Antra, jos puikiai kvepia ir, trečia, alyvomis, kol jos žydi, gali grožėtis bet kur ir bet kada, nes jos auga visur: kieme po langais, pas močiutę kaime, parke ir net ten, kur tikiesi mažiausiai.
Romantiškoms vestuvėms gegužę – alyvos puiki puošmena. Jos žydi gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje, kuomet ir atskleidžia visą savo grožį. Taigi, jei vestuves planuojate tuo metu, alyvos tikrai tiks Jūsų šventei.
 

Keletas dalykų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį, jei susiruošėte patys puošti savo šventę alyvomis: 

  • Alyvos kasmet žydi skirtingu metu, priklausomai nuo oro. Jų žydėjimo grafikas gali skirtis net keliomis savaitėmis, tad neplanuokite alyvomis puošti savo šventės, neturėdama atsarginio varianto. Likus mėnesiui iki vestuvių jau galėsite numatyti, kokie orai bus vestuvių dieną ir ar žydės šie augalai.
  • Nuskintos alyvos gan gležnos, nors dažnai taip ir neatrodo. Jos greitai nuvysta, šakelės nusvyra ir netenka viso grožio. Tad geriausia jas skinti tą pačią dieną, kai ruošiatės naudoti, ir nedelsiant merkti į vandenį.
  • Jei skinsite iš anksto – naudokite trąšas skintiems augalams ir nuskabykite lapelius nuo kotelių, nes šie išgarina daug vandens, reikalingo žiedams. Taip pat įpjaukite arba sutraiškykite kotelių apačią, kad sugertų daugiau vandens. Taip gėlės ilgiau laikysis.
  • Atkreipkite dėmesį į šių gėlių kvapą. Taip, jis labai malonus, tačiau jei jo daug, per visą vakarą gali imti varginti.

Kelios idėjos, kaip panadoti alyvas savo šventėje:

  • Pasirinkite alyvų spalvą, kurią naudosi savo šventei. Jų žiedeliai būna balti, šviesiai ir tamsiai violetinės spalvos, melsvi. Galite komponuoti ir įvairiaspalves alyvas. Jei norite baltų vestuvių – tiks baltos alyvų šakos.
  • Jei išsirinksite vieną spalvą, ją naudokite ir kitoms vestuvių dekoracijoms: kėdžių kaspinams, staltiesėms, kaspinams ir viskam kitam. Taip dar labiau sustiprinsite įspūdį ir išbaigsite dekorą.
  • Alyvų komponuoti su kitomis gėlėmis neverta, nes jos geriausiai atskleidžia savo grožį vienos. Tačiau jei vis tik nuspręsite tai daryti, rinkitės kitas lauko, smulkiažiedes gėles ir kruopščiai parinkite spalvas.
  • Nuotakos puokštė, jaunikio gėlytė, puokštės ant stalų ir kitose šventės vietose, bažnyčioje – viskas gali būti iš alyvų!
  • Kaip alyvas pamerkti ir išdėlioti, daug nemąstykite – tiesiog dailiai sumerkite gražias alyvų šakas į vazas ar kitus indus ir viskas!
  • Dovanokite svečiams alyvų sėklų! Į dailius maišelius įbertos ar popierėlius suvyniotos sėklos papuoš vestuves ir bus maloni staigmena svečiams. Kiekvienas galės pasisodinti alyvų krūmą kieme, o po kelerių metų padovanoti Jums jų žiedų vestuvių metinių proga.
Sėkmės kuriant savo šventę!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
19
Komentarai
2010-05-16 22:45
Ji
Va dabar jau alyvos ziedus sukrovus, kita savaite gal prazys. Kaip pavydziu toms, kas tuoksis, artejancias savaites ir puos vestuves alyvom:)
2010-03-31 17:10
TaPati
Niekur dar negirdejau, kad per vestuves butu alyvu. Grazi nauja ideja. Kvepia vasara, prisiminimais...
2010-03-24 23:15
Birute
VISADA tik gavus geles, koteli ipjaunu istrizai:)
2010-03-21 14:23
pelyte
Aciu Viktorija uz patarimus:)
2010-03-16 15:34
Viktorija
Dėl kotelių sutraiškymo ar įpjovimo - tai negalioja visoms gėlėms, nes koteliai labai skirtingi. Bet įstrižai nupjovus kotelį niekada neapsiriksite - daugiau vandens sugers žiedai:)
Sekmės!
2010-03-14 19:19
Lt
Alyvos-nerealu!!!! Primena vaikyste!
2010-03-10 13:19
Silvija
Grozis!!! megstamiausios mano geles alyvos:)
2010-03-09 22:41
Inga1
Baikit Jus juokus:) nebus ten jau tokio stipraus kvapo patalpoje nuo geliu, kad zmones alptu, ir bloga darytusi:) nebent koks asmuo alergiskas sioms gelems... bet juk gali buti alergiskas ir lelijom, kalijom ar kt.
2010-03-09 16:18
Lilija
Na gal Jus ir teisi del to stipraus kvapo, bet manau nebus jau tiek daug tu geliu, kad nuo kvapo silpna butu. Plius juk langai atviri.. verta susimastyti:)
2010-03-09 15:06
Ruta
Kvapas turetu vyroti patalpoje nuostabus nuo alyvu:) Bet reikia atkreipti demesi, gal yra zmoniu, kurie elergiski siam kvapui? Gal tada geriau rinktis, ne toki intensyvu kvapa sleidziancias geles.