I. ir J. Morkūnų priesaikos žodžiai


NAUJA GERA TRADICIJA IŠ AMERIKOS

Amerikiečiai turi gražią tradiciją – gražios kalbos. Ne, ne, pamirškit apie tostus iš „Google“ ir atvirukų skaitymą. Ten priimta per šventes sakyti jausmingas kalbas, o per vestuves visi laukia pirmojo pabrolio ir pirmosios pamergės kalbų, kuriais dažniausiai tampa artimiausi poros draugai, ir jie tikrai turi, ką papasakoti.

Rekomenduoju įvesti šią tradiciją Lietuvoje

Kodėl? Nes labai gražu jausmingos kalbos ir prisiminimai (tik jau ne apie buvusius ir kiek kartu išgerta ir pan.) iš vaikystės, pokalbių studijų metais, mielų smulkmenų ir t. t.

Kada tą kalbą sakyti?

Labai rekomenduočiau šią kalbą sakyti vestuvių vakaro pradžioje, kol nėra suvartota per daug tauriųjų gėrimų. Be to reikia suderinti su renginio vedėju.

Patarimai rašančiam kalbą:

1. Išjunk „Google“.
2. Išmesk kadaise gautas atvirutes ir gražias žinutes.
3. Įsijunk širdį ir prisiminimus.
4. Papasakok gražų nutikimą iš judviejų gyvenimo arba prasmingą mintį iš knygos, filmo ar... ir apjunk tai su linkėjimu jaunai šeimai.
5. Vis tiek nėra įkvėpimo? Nebijokite jo ieškoti. Perverskite poezijos rinkinius, mėgstamus romanus, peržiūrėkite filmus apie meilę, gal net atsiverskite Bibliją. Ir tai tikrai nebus neoriginalu ar mažiau nuoširdu, juk visi esame žmonės ir jausmus išreikšti žodžiais gali būti sunku. Turbūt jums teko pagalvoti „tai apie mus“ išgirdus vieną ar kitą frazę, o tai ir reiškia, kad ji tinkama.
6. Šiai kalbai tinka viskas, kas nuoširdu.
7. Kai jau turėsite kalbą, būtinai ją perskaitykite GARSIAI. Tai, kas sklandžiai skamba mintyse, nebūtinai taip skamba išties.
8. Kaip išmokti mintinai? Susidarykite planą su raktiniais žodžiais.
9. Pamiršk apie tai, kad pakalbėsi spontaniškai. Jaudulys ir didesnė nei tavo katino ir vyro ar žmonos auditorija tikrai privers virpėti kelius, todėl užsirašyk kalbą ir, jei labai jaudinsies, imk tą lapą iš skaityk, todėl jo nekišk į kišenę ir neglamžyk delne.

Gražūs pavyzdžiai:

 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai