Vestuvių užsienyje planavimas. Nuo ko pradėti


RENKUOSI VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ. KAIP NEPASIMESTI PASIŪLYMŲ JŪROJE?

Nuotrauka iš asm. archyvo
Kalbiname didelę patirtį vestuvių planavime turinčią „Vestuvių šventė“ planuotoją, floristę-dekoratorę Ingą Klimienę, 2015 m. „Nacionaliniuose vestuvių apdovanojimuose“ laimėjusią „Geriausios vestuvių dekoratorės“ vardą. 

KODĖL REIKALINGA VESTUVIŲ PLANUOTOJA?

Visame pasaulyje vestuvių planuotojų paslaugomis jaunieji naudojasi jau dešimtmečius, o ši profesija atsirado tik dėl jos reikalingumo. Jeigu pasiruošimas vestuvėms ir jų įgyvendinimas būtų toks paprastas dalykas, ji paprasčiausiai neegzistuotų.
Vis stebiuosi, kaip šiuolaikinis, laiko stokojantis žmogus, apsiėmęs savarankiškai planuoti vestuves, nebrangina savo laisvalaikio, o leidžia jį internete skaitydamas visus įmanomus forumus ir straipsnius apie vestuves, kaupdamas, analizuodamas ir tikrindamas beribę informaciją šia tema? Taip jis planuoja vestuves. O juk pakanka išsirinkti profesionalų vestuvių planuotoją, kuris daug metų dirba šį darbą ir geriausiai išmano, kaip ką geriau organizuoti, ir jis pasirūpintų švente nuo A iki Z. Sutaupysite laiko ir pinigų, išvengsite streso ir begalės planavimo klaidų, gausite vertingų patarimų tiek organizaciniais, tiek asmeniniais klausimais. Turėsite patikimą specialistą, kuris visą pasiruošimo vestuvėms laiką bus šalia jūsų tarsi draugas, kuris lydės iki pat altoriaus. O kelias iki jo, neabejokite, bus tikrai nepaprastas!

KAIP ATSKIRTI PATYRUSĮ VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ?

Patyrę planuotojai dirba maždaug apie dešimtmetį – tuomet atsirado ši profesija Lietuvoje. Vestuvių planuotojas turi būti ne tik pats puikiai organizuotas, bet išmanyti ir psichologinius dalykus, turėti gyvenimiškos patirties ir vidinės brandos, kad galėtų suvaldyti visus vykstančius procesus. Juk vestuvės – didžiulis virsmas dviejų žmonių, jų šeimų ir artimųjų gyvenimuose! Todėl vestuvių planuotojo profesija yra nepalyginamai daugiau reikalaujanti žinių ir patirties nei tik mokėjimas užrezervuoti šventei reikalingas paslaugas. Brandus, patirties turintis organizatorius visai kitaip dirba šį darbą. Jį sunkiau išvesti iš pusiausvyros, nustebinti netikėtumais, pasikeitimais, emocijomis, jam paprasčiau spręsti „force majeure“ situacijas, reaguoti į iškilusius sunkumus. Todėl klientas visai kitaip jaučiasi viso vestuvių planavimo proceso metu, dažniausiai nė nežino visų tų užkulisių ir kylančių sunkumų... Patyrusių, gerai išmanančių darbą planuotojų rinkoje tikrai yra, belieka mokėti atsirinkti. Geriausia – pabendrauti gyvai. Iškart pajusite kam galite patikėti savo šventę.

KADA UŽSAKYTI PLANUOTOJĄ 2016 m. ar 2017 m. šventėms?

Jei vestuves planuojate švęsti dar šią vasarą, patarčiau susitikimo su planuotoja nebeatidėti. DABAR yra tas metas, kai dar galima suplanuoti šventę, nors pasirinkimas ir bus mažesnis – jau rudenį nemažai kokybiškas paslaugas teikiančių paslaugų teikėjų vasaros grafiką buvo užsipildę, tad patarčiau nesnausti.
Jei vestuvės vyks 2017 m., žiema˗pavasaris būtų tinkamas metas susipažinti su keletu galimų šventės planuotojų, pabendrauti, išsirinkti ir apsispręsti, kas planuos vestuves. Rudenį, pasibaigus vestuvių maratonui, organizatorius paskirs jums visą savo dėmesį, o jūs, laikydamiesi iš anksto numatytų vasaros darbų sąrašo, jau būsite atlikę svarbias užduotis. Kalėdų laikotarpiu dalinsite kvietimus, o vestuvės bus baigtos planuoti 2017 m. balandžio pradžioje – iki savo šventės turėsite pakankamai laiko ramiai užbaigti darbus, pailsėti ir pasimėgaudami sulaukti šventės.
Abejais atvejais vestuvių planavimą patarčiau pradėti ne nuo bažnyčios ar sodybos paieškos (kaip įprasta), bet nuo planuotojos išsirinkimo, jeigu esate apsisprendę, kad jums bus reikalinga tokia paslauga.

ŠIS TAS APIE VESTUVIŲ DEKORAVIMĄ

Vestuvių dekoravimas kaip profesija gyvuoja vos tik keletą metų. Anksčiau vestuvės apsiribodavo puokštėmis rankose, bažnyčios ir pobūvio stalų dekoru, o dabar išsiplėtė iki desertų stalų, fotokampelių, lauko erdvių įrengimo. Taip išsiplėtus darbo apimčiai ši paslauga tapo mokama, nes tai – didžiulis kūrybinis darbas, reikalaujantis laiko, žinių, skonio, supratimo...
Renkantis savo šventei floristus ir dekoratorius patarčiau būti kritiškesniems ir atidesniems. Kaip mano Mokytoja sako, Lietuva tampa dekoratorių šalimi – juo skelbiasi vos ne bet kas, prijaučiantis grožiui. Tik grožėtis tobulai sukurtu darbu yra viena, o kurti jį, išmanyti KĄ kuri – visai kas kita. Todėl renkantis floristą ar dekoratorių patarčiau atkreipti dėmesį į jų realius darbus, o ne parsiųstus iš interneto. Tokiu būdu objektyviai galėsite įvertinti ne tik jų darbo kokybę, bet ir sugebėjimus.
Ne paslaptis, kad gėlės ir grožis nemažai prisideda prie vakaro ir tos dienos nuotaikos, atmosferos sukūrimo. Vis daugiau žmonų grožiui teikia didesnį dėmesį ir vertina jį. Jo negalima nepamatyti ir nepajausti. Jis nejučia įtraukia mus į savo magiją. Vien galvodami apie grožį ir gėles JAU šypsomės! Tad šypsokitės kasdien. Ir ne tik šventės metu, bet ir laukiant jos ☺! 
www.vestuviusvente.lt Išskirtinis dėmesys. Svajonių išsipildymas. Šypsenos. Ilgametė patirtis. Aukščiausi įvertinimai. Jūs esate verti paties geriausio!
Užsakyti paslaugas: tel. 865920134, el. p. info@vestuviusvente.lt
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai