Tuokiamės gamtai draugišku būdu


MES DAROM KITOKIAS VESTUVES NEI KITI

Lino Dambrausko nuotrauka www.linasdambrauskas.com
Artimoje aplinkoje žmonės planuoja vestuves – skirtingos poros ir skirtingos vestuvės, tačiau juos vienija vienas dalykas – moto – MES DAROM KITOKIAS VESTUVES NEI KITI. O kai papasakoja, kas jų planuose, supranti, kad tai daro kaip beveik 90 proc. kitų porų. Pasakymas „darom kitokias“ yra sąlyginis dalykas – ką reiškia „kitokios“? Su kuo lyginti? Su senove ir lininiais drabužiais bei duonos kepalais? Su sovietiniais laikais? Ar su vestuvėmis, kurios vyko prieš dešimt metų? Įdomu tai, kad ir prieš dešimt metų jau vyko modernios vestuvės, tik „dekoro“ nebuvo tokio įstabaus, vyravo pastelinė fotografija arba reportažinės fotosesijos, buvo madingos ryškios spalvos ir visi deklaravo, kad jų vestuvės jau kitokios. Labai retai vestuvės vyksta pagal visus senus senus įpročius (ne tradicijas): dvi dienas su piršlių korimais, stalų užsėdimais, vartais, kai piršliai veda vestuves ir muzikantai girdo užstalės žmones. Tokių vestuvių vyksta ir dabar, bet jos nėra pagal senus papročius – tai net ne papročiai, o įpročiai kaip mitai atėję iš kažkur. 
Seniausiai sutinkami įpročiai naudojami ir dabar: 
Pagalvojus, kad pirmojo šokio tradicija ir puokštės metimas atėjo iš kitų šalių ir tai nėra mūsų tradicijos, ima noras pakviesti pasvarstyti, kas jums svarbiau – jūsų krašto tradicijos, kurios vis dėlto labai svarbios jūsų tėvams, nes susijusios būtent su jais ir jų meilės bei šilumos perdavimu jūsų kuriamai naujai šeimai. 
2016 m. vyks daugiausiai dvejopos vestuvės: šventė su ceremonija ir vakarine dalimi su svečių būriu ir kitas variantas – ceremonija ir šventinė vakarienė tik su pačiais artimiausiais, iki 20 asmenų. Žinoma, nemažai porų išvyksta tuoktis ir dviese į egzotiškas salas. 
Transformuojasi vestuvės dėl įvairių priežasčių, dažniausiai tai finansai ir jie lemia ceremonijos ir šventinės vakarienės modelį. Paskaičiuokim – drabužiai, žiedai, kursai, mokesčiai už liudijimą, auka bažnyčiai, grožio paslaugos, pietūs ir vakarienė iki 20 asmenų jau kainuoja ±1500 Eur˗2000 Eur (jei suknelė ne dizainerio, jei restoranas ne „Stikliai“ ir t. t.)
Pliusai ir minusai tik jūsų galvoje ir svajonėse. 
Rekomendacija planuojant vestuves ir sprendžiant, kokios visgi jos bus – domėkitės, skaitykite, jei ne knygą ir žurnalus, tai bent šaltinius internete – sužinokite visas galimas alternatyvas ir tada spręskite. Ne pinigų skaičiuje esmė, o pasirinkimuose, ką galima padaryti už tą sumą, kurią turi. 
Pamenu, kalbėjausi su pora, kuri vestuves išsikėlė už 1000 Lt – suknelė ir kostiumas iš Vinted.lt, žiedai – senelių, gėlės – lauko, makiažas ir šukuosena – pačios nuotakos, visi mokesčiai sumokėti, aukos bažnyčiai nebuvo, o to, kas liko, užteko ir šventinei vakarienei su tėvais gražioje Vilniaus kavinėje. P. S. Tėvai dovanojo 2 val. fotografo paslaugų. O laimės jiems buvo tiek pat, kiek ir kitiems, kurie turi gražias vestuves su visomis dalimis, ar tiems, kurie tuokiasi Bahamuose. Viskas jūsų mintyse ir širdyse. 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai