Staigmena svečiams – ypatingos šampano taurės


2016– ŲJŲ METŲ VESTUVIŲ AKCENTAI

Nesenai peržengėme 2016 – ųjų metų slenkstį, artėja naujasis vestuvių sezonas. Tad tai metas, kai intensyviausiai pradedama ruoštis šiai vienai iš svarbiausių gyvenimo švenčių. Kokių naujų vėjų galime tikėtis šiais metais? Kokie akcentai vyraus ir kas karaliauja metų metus neužleisdami savo vietos jokioms naujovėms. Apie viską, profesionalūs parodos „Mūsų vestuvės“ dalyvių patarimai. 
Dekoras – vienas pagrindinių šventės akcentų, kurio mados ir tendencijos nuolat formuojasi ir keičiasi. Kasmet skelbiamos metų spalvos, štai 2015 – aisiais buvo granatų, burgundiško vyno ir galimi jos deriniais su aukso, rožinio aukso ar vario atspalviais. Na, o prieš tai, pastaruosius keletą metų spalvų topuose karaliavo pasteliniai tonai. Gražiam, įspūdį keliančiam dekorui reikia vientisumo, tad teisingas spalvų pasirinkimas yra raktas į dekoro sėkmę.

Gėlių salonas „Šonetė“ rekomanduoja:

2016 – aisiais vyraus karališka stalo puošyba, su daug žvakių, žvakidžių, smulkių dekoro elementų. Atsisakoma atskirų stalų ir puošiama prašmatniai. Spalvos: minkštas persikas, rožiniai atspalviai, kurie prideda papildomo gylio, ypač kai suporuota su minkšta saulėlydžio oranžine, koralų, šiltų atspalvių šerbetas ir net rudžių spalva.
Kita kryptis - uogų atspalvių žydėjimas, tamsesnė lapija ir žemiškas (Merlot) rudos, kas primena praėjusių metų Marsalą spalvą.
Viena iš didžiausių kitų metų dekoro ir puošybos elementų bus naudojant vieno atspalvio tęstinumo gėles. Naudojant vieną spalvą sukuriamas intensyvumas ir poveikis pabrėžiant atskirų gėlių grožį. Taigi, ar tai mėlyna jūros spalva, sniego baltumo ar persikų tonų masyvas, daugelis 2016 m. nuotakų rinksis sodo spalvų paletę. Senamadiškos gėlės tampa vėl madingos ir atrandamos naujuose stiliuose .

Gėlių siena – neprilygstamas puošnumas.

Gėlių salonas „Šonetė“ pilnai sutinka, kad gėlių siena yra absoliučiai stulbinanti, tačiau reikia būti realistais - darbo ir produkto gausa prieinama tik labai prašmatnioms vestuvėms. Ne mažiau gražu ir tikrai labiau draugiška alternatyva - kūrybiškai panaudota iš vynuogių šakų, lapų sukurta viena ceremonijos kompozicija.

Kokiomis gėlėmis dekoruoti savo šventę?

Gėles vertėtų rinktis to sezono, kurio metu vyks šventė. Nepatariame žiemą prašyti bijūnų. Iš siūlomo asortimento gausos tikrai galima rasti panašių formų, žiedų ir atspalvių. Žiemą galime rinktis anemonus, rununculus, brunią ,kankorėžius, medvilnę ir priedus pilkų atspalvių ,taip atkartojant žiemos natūralumą ir atspalvius. Ankstyvą pavasarį galima neužmirštuoles,muskari, ar pakalnutes.
Prasidedant vasaros sezonui gausybė pasirinkimo žiedo faktūros ir atspalvių bijūnų. Vasarą derėtų vėl atsigręžti į gamtos duodadamą žiedų įvairovę: antiriumai ,astrancijos, skabiozos, astilbės, protea ir gausybė rožių rūšių bei atspalvių.
Artėjant rudeniui spalvos intensyvėja, prasideda jurginų žydėjimo metas ,jų gausa irgi stebina, juos galima derinti puokštėse su aguonomis, gervuogėmis ir kitais gausaus derliaus priedais.

Nuotakos puokštė

Kad pasiekti natūralų stilių ,nuotakos vis dažniau renkasi prabangų senovinį stilių, persikines ir blukintas spalvas. Dabar labiau nei bet kada nuotakos renkasi ne tik gėlių žiedus, bet įdomias ir neįprastas žalumas. Esama gausus pasirinkimas ir alternatyvių spalvų pilkšvos, violetinės, raudonos. Puokštės vis tampa didesnės, gal būt tai įkvėpė įžymybių vestuvės. „Nesvarbu ką pasirinksite, svarbų kad jausmas būtų toks ,jog tai Jūsų šventė!“ – Jums linki gėlių salonas „Šonetė“.

Lemputės

 
Viena didžiausių naujovių dekore pastaraisiais metais – lemputės. Šiais metais akcentuojamos Edisono tipo lemputes, kurias jums pasiūlys: choco.lt

Maistas

Maistas – taip pat ne mažiau svarbu, kaip nustebinti savo svečius ir gražiai patiekti saldų stalą? Apie naujoves ir vestuvinį tortą - studija „ČIOP ČIOP“, kuri teigia, kad geriausi vakarėliai vyksta virtuvėje!

Kokius desertus rinktis, ar šakočiai jau nebemadingi?

Šakočiai madingi, tik jie įgauna kitą atspalvį tiesiogine to žodžio prasme: jie nudažomi ar nupurškiami maistiniais dažais. Tai tik rodo vieną tendenciją - desertai atlieka ne tik deserto funkciją, jie tampa dekoro dalimi. Vyrauja kelios tendencijos: puošnus desertų stalas visos šventės metu ir tik simboliškas jaunųjų tortukas; desertas patiekiamas vakarienės metu, o papildomai vidurnaktį atkeliauja įspūdingas tortas ar desertų šou. Madinga viskas, kas atrodo gražiai! Ant desertų stalo ne tik keksiukai ir macarons sausainiai, juos papildo „Pavlovos“ pyragaičiai, eklerai, profitroliai, zefyrai, marcipanai ir t.t Dažnai jaunieji renkasi lengvesnius uogų desertus. Na, o šokoladas visada išlieka madingas!

Vestuvinis tortas, ką reiktų žinoti?

Labai džiugu, jog įvairiems desertų šou nepavyko išstumti torto. Tortas yra labai graži šventinė tradicija. Tortas gali būti mažas, simboliškas, kurį jaunavedžiai tiesiog kaip tradiciją pjautų vidurnaktį. Tortas gali būti ir labai didelis, prabangus. Jeigu rinksitės pirmąjį variantą, tuomet galite pasirinkti tokį, kokį labiausiai mėgstate patys, be abejo, nepamirškite ir apie subtilią jo išvaizdą. Jei rinksitės antrą variantą, tuomet galite rinktis kelių skonių, kaip pavyzdžiui, pirmas aukštas vieno, antras kito. Puikus sprendimas - du tortai, kurie puikiai dera tarpusavyje ir atrodo subtiliai dailiai. Kaip pavyzdžiui, vienas baltas, kitas rudas. Tik nepersistenkite su torto dekoravimu, gražiausiai atrodys vienspalvis, baltas tortas su minimaliomis detalėmis ar viena dailia natūralia gėle. Jeigu labai mėgstate šokoladą - tuomet rinkitės visą aplietą rudu šokoladu su viena minimalia detale.

Naujovė "nuogi tortai"

Vyraujanti tendencija - neaplietas, atviras tortas (nude cake). Tai viena naujesnių tendencijų, bandykite tik būtinai išsiaiškinkite, ar jūsų tortų meistrai tai jau yra darę. Lyg ir atrodytų, jog padaryti lengva, tačiau tokiam tortui biskvitas turi atrodyti tobulai, pertepimas taip pat. Po glaistu defektus galima paslėpti, o šiuo atveju nieko nepaslėpsi. Labai gražu jį puošti ne tik uogomis, tačiau apdėti ir pušies ar kitokiomis šakelėmis. 
Prisiimti visus planavimo rūpesčius ar visgi patikėti tai specialistams, daugeliui kylantis klausimas. Pasiruošimas šventei reikalauja nemažai jėgų, o kartais netgi tampa sužadėtinių santykių išbandymu. KM vestuvės – planuotojų duetas Karolina ir Monika, dalinasi savo mintimis:

Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

Patariame pradėti nuo finansų, norai gali būti tokie, kad piniginė nepakels, tad protingai planuoti reikia nuo galimybių.
Planuoti patiems ar visgi samdyti planuotoją?
Turint laiko, galima planuoti patiems, bet patartina būtinai bent turėti konsultaciją, suvokimui kiek Jūsų daug visko laukia, o tada jau nuspręsite ar patys vargsite, ar atiduosit darbus tam, kas tai daro kiekvieną savaitgalį.
Kaip atskirti patyrusį savo srities specialistą?
Tik gyvas pokalbis gali padėti pamatyti, su kuo dirbsite. Tai kaip planuotojas kalba, dėsto mintis, tai ką jums siūlo, ar aklai pritaria Jūsų norams, ar adekvačiai įvertina norus ir galimybes bei nupasakoja, kas jūsų laukia. Tai kaip jis mato jūsų vizija, ar besąlygiškai siūlo tai, kas jam gražu, daugybė faktorių parodo planuotojo profesionalumą. Vien tai, ar jis atėjo į susitikimą laiku jau leidžia spėti, kaip vyks visi darbai.
Ar planavimas patiems, pigesnis?
Kartais taip, už darbą sau mokėti nereikės, tačiau sunkiausia įvertinti laiką, kurį skirsite paieškoms, o kartais patys planuodami permoka už paslaugas, tik planuotojas tai žinodamas, sutaupo daugiau, nei jūs jam mokate.
Ar įmanoma sukurti gražią šventę it Bahamuose ant jūros kranto Lietuvoje?
Taip, žinoma, pernai tą padarėme. Vienintelis prašymas-oras.
Su kokiu biudžetu galima pradėti planuoti vestuves?
Labai priklauso nuo norų, vestuvių vizijos, svečių skaičiaus, gražios vestuvės gali būti ir už 5000, ir už 15000 eurų, klausimas, kas kam yra gražu.
Ką rinktis civilinės metrikacijos biurą ar išvažiuojamąją ceremoniją?
Tik išvažiuojamąją ceremoniją! Kam stumdytis eilėje biure? Juk tai romantiška šventė, pagaliau turim įstatymą, leidžiantį tuoktis kur norim, tad pasinaudokim juo.
Įsibėgėjus šventės scenarijui metas pradėti kviesti svečius. „Sugar letters“ padės apsispęsti kokius pakvietimus rinktis ir kada juos siųsti savo brangiems svečiams.

Kokius pakvietimus rinktis 2016?

Jaunieji derina kvietimų stilių pagal kuriamos šventės temą. Neretai šventės kvietimai suasmeninami: atsispindi jaunųjų pomėgius, gyvenimo būdą, papuošiami specialiais jaunųjų inicialais ar kokiu nors svarbiu jų gyvenimo motyvo akcentu. Taip kvietimai tampa išties išskirtiniai. Tad griežtų taisyklių nėra. Kūrybinė laisvė tebūnie neribojama! 2016-ųjų metų vestuvių kvietimų mados gairės:
1. Spalvos. Nesenstanti ir visuomet madinga - rožinė romantika. Visi miško bei gamtos atspalviai.
2. Stilistika. Kaimiškas rustikas, City Folk (liaudiški miesto motyvai), Industrinis stilius bei Tvarkinga geometrinė arba Abstrakčioji stilistika.
3. Detalės. Nauja ir madinga - akvarelės piešiniai, kvietimų folijavimas ir blizgios detalės (popierius, spauda, fonas, kvietimo vokas ir t.t.)

Ką rašyti viduje?

Vestuvių kvietimo tekste turėtų būti aiškiai išdėstyta pagrindinė informacija: kas tuokiasi, kada ir kur vyks ceremonija, laikas bei vieta, kur vyks šventė. Teksto šriftas neturėtų būti pernelyg įmantrus, kiekvienas turėtų lengvai perskaityti kvietimo turinį. Jei šventėje yra numatytas aprangos kodas, dovanotinų gėlių rūšis bei kitos svarbios detalės, būtina tai paminėti kvietimo teksto pabaigoje. Taip pat yra svarbu kvietime nurodyti kontaktus, kuriais galima kreiptis iškilus klausimams. Kuo daugiau pateiksite reikalingos informacijos apie šventę, tuo svečiai jausis komfortabiliau, kas, žinoma, teigiamai veiks šventinės atmosferos visumą.

Prieš kiek laiko reikia įteikti pakvietimus?

Kvietimus reikėtų išsiųsti arba įteikti prieš 3-4 mėnesuis, kad svečiai spėtų susiderinti laiką, suplanuoti reikiamas šventės detales. Jei svečiai gyvena jūsų mieste, kvietimus geriau įteikti asmeniškai. Giminaičiaims kitame Lietuvos gale galima išsiųsti kvietimus paštu.

Suknelė

Turbūt pats mieliausias ir jautriausias pasirengimo vestuvėms momentas – suknelės paieškos. Kiekviena nuotaka tą dieną nori atrodyti ypatingai, kokiu klaidų nedaryti renkantis vestuvinę suknelę? 2016 – ųjų metų suknelių tendencijos:
"Ingira" sukneliu salonas teigia, kad 2016 metais, matysime daugybę suknelių su giliomis iškirptėmis nugaroje. Šią tendenciją pamėgs moterys, norinčios atrodyti seksualiai, tačiau kartu ir subtiliai bei elegantiškai. Ypatingai žemos iškirptės būtent tokios ir yra - subtiliai seksualios bei elegantiškos. Dar vieną tendencija, tai gilios iškirptės priekyje. 3D efekto suknelės, tai dar viena 2016 metų naujovė, kuri sužavės išsiskirti mėgstančias nuotakas. Suknelė tarsi sapnas, atvaizduojanti kraštovaizdį, svajingas gėles ar drugelių plazdėjimą, kurį sukuria minkšti ir lengvi šilko bei tiulio sluoksniai. Daugybė judesio suteikiančių detalių, kurios tiesiog priverčia žvilgsnį bėgioti nuo galvos iki kojų. Ši fantastiška, 3D tendencija suteikia itin šiuolaikiškos ir modernios nuotakos įvaizdį.
„Sluoksniuota“ tendencija yra kiek kitokia. Sluoksniuotas turėtų būti tik viršutinis suknelės sijonas, kuris atrodo lyg būtų pridėtas prie pačios suknelės. Tačiau ši tendencija išties panaši į torto silueto sukneles, kadangi kuo daugiau sluoksnių tiulio, nėrinių ar organzos – tuo geriau!
Kelnės-tai viena karščiausių ir moderniausių 2016 metų tendencijų, kurią buvo galima pamatyti mados pristatymuose, dizaineriai šiais metais ant podiumų demonstravo galybę vestuvinių kombinezonų bei kostiumėlių, kurie tiesiog atima žadą!

Ar įmanoma išsirinkti suknelę tik iš nuotraukos?

Ieškoti galima pradėti jau internete. Praktiškai visi vestuvinių drabužių nuomotojai turi savo internetinius tinklalapius, kuriuose galima pamatyti naujausias pristatomas sukneles. Todėl galbūt po keleto pelės paspaudimų ir nedidelės suknelių kolekcijų peržiūros, Jūs jau žinosite savo suknelės tipą ir pirmąjį kelionės tikslą. 
Matytų vestuvinių suknelių modeliai ant žurnalų viršelių ar internetinėse galerijose gali atrodyti nuostabiai, tačiau matuojant tokio pat tipo suknelę – situacija gali pasikeisti kardinaliai. Paprasčiausiai tą lemia figūra, todėl reikėtų turėti galvoje keletą vestuvinių suknelių stilių. Todėl rinktis suknelę tik iš nuotraukos nepatartina.

Siūtis ar nuomotis suknelę?

Renkantis vestuvinę suknelę, pirmiausia derėtų nuspręsti, kiek į ją norite investuoti. Jei nenorite daug investuoti į suknelę, galbūt vertėtų rinktis nuomos punktą. Jei suknelė – pagrindinis šventės akcentas ir norite atrodyti originaliai, tokiu atveju galima kreiptis į stilistus ir profesionalius siuvėjus. Vestuvinių suknelių nuomos punktai ne tik padės sutaupyti pinigų, bet ir laiko. Didžiausias privalumas – nereikės internete ar kataloguose ilgai ieškoti patinkančių modelių, nes vestuvinių suknelių salonuose suteikiama galimybė gyvai apžiūrėti sukneles, jas pasimatuoti.

Kokius audinius rekomenduotina rinktis?

Suknelės siuvamos iš įvairių audinių. Kiekvienas audinys yra tinkamas tam tikram metų laikui. Moterys, kurios renkasi suknelę, pirmiausia turėti išsiaiškinti iš kokio audinio ji pasiūta. Jei audinys nėra kokybiškas suknele galite džiaugtis labai trumpai. Ji gali išsitampyti, prarasti savo formą. Tuomet atrodysite tiktai ne itin patraukliai. Aksomas, šilkas– tai audiniai tinkantys proginėms suknelės ir kitiems išeiginiams drabužiams. Proginės suknelės atrodys itin puošniai ir prabangiai. Šilkas gražus ir tvirtas audinys. Gražus, tvirtas, natūralus audinys, beveik nesiglamžo. Dažnai maišomas su kitais pluoštais.
LILIJA LARIONOVA – mados dizainerė, trumpai apžvelgia 2016 metų įvaizdžius - moteriškumas, klasika, plasdenimai, šikas, švelnios spalvos ir pasteliniai atspalviai. Drąsi nuotaka, kuri trokšta atrodyti kitaip, konceptuialiai, dąsiai todėl viena iš naujų tendencijų - baltas kelnių kostiumas.

Kaip išsirinkti suknelę?

Į klausimą atsako „UniCum Boutique“ internetinė parduotuvė. Vestuvinės suknelės paieška yra viena svarbiausių vestuvių šventės planavimo dalių. Juk visos nuotakos nori atrodyti nepriekaištingai ir kaip pasakų princesės šią ypatingą dieną. Net ir esant dideliam vestuvinių suknelių pasirinkimui, dažnai būsimai nuotakai yra sunku išsirinkti tą vienintelę vestuvinę suknelę. Aplankiusi vestuvinių suknelių salonus būsimoji nuotaka gali nerasti patinkančio modelio vestuvinės suknelės. Tai gali nutikti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, patinkančios suknelės jau yra rezervuotos nuomai kitų būsimų nuotakų; žymių dizainerių vestuvinės suknelės nuomos kaina yra per didelė; nepavyksta surasti įsivaizduojamos vestuvinės suknelės modelio. Todėl tokiais atvejais būsimai nuotakai rekomenduojame siūtis vestuvinę suknelę individualiai.
Būsimos nuotakos nusprendusios pasisiūti vestuvines sukneles, susiduria su kita problema, t.y. kaip išsirinkti tinkamą vestuvinės suknelės audinį? Kaip surasti tinkamą siuvėją, kuri įgyvendins išsvajotos vestuvinės suknelės idėją?
Kokį audinį nuotaka turėtų pasirinkti, priklauso nuo vestuvinės suknelės modelio, norimos formos.
Nuotakoms, mėgstančioms nėrinius, rekomenduotume rinktis šiais metais ypatingai madingus 3 D nėrinius, kurie priešingai nei įprasti audinių raštai bei ornamentai, ant audinio perteikia itin tikrovišką, realistišką vaizdą, primenantį nuotrauką. Išskirtinumo vestuvinei suknelei suteiks šiais metais populiarūs prabangūs nėriniai su geometriniais raštais, kurie sukurs efektingą bei išskirtinį nuotakos įvaizdį. Klasika spindinčios, princesės stiliaus pūstos vestuvinės suknelės žavesio nepraranda net ir po daugelio metų. Krentantis tiulis yra puikus audinys, padėsiantis nuotakoms sukurti princesės silueto vestuvinę suknelę.
Nuotakos, pasirinkusios minimalistinį stilių, lengvai plazdančias vestuvines sukneles, turėtų rinktis šifoninius sintetinio ar šilko pluošto audinius. Stulbinantį įvaizdį sukurs vestuvinės suknelės, pasiūtos iš natūralaus pluošto šifoninio šilko, nes ypač plona šio audinio tekstūra priduos lengvumo ir sukurs romantišką nuotakos įvaizdį. Tuo tarpu tankios tekstūros, storas šilkas puikiai tiks šiais metais ypač madingoms ,,stovinčioms" vestuvinėms suknelėms. Nuotakoms, nenorinčioms labai išlaidauti, panašų efektą padės sukurti kiti audiniai kaip satinas, sintetinio pluošto tafta. Vestuvinių suknelių audiniai ir jų gausus pasirinkimas Unicum Boutique padės būsimoms nuotakoms įgyvendinti išsvajotos vestuvinės suknelės sukūrimo idėją!
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai