Pavasario seminaras nuotakoms (04.26)


FACEBOOK DAUGIAUSIAI IDĖJŲ RADUSIOS MONIKOS VESTUVĖS

Fotografavo „Paradoksas“ (Aivaras Gadliauskas ir Alma Totorytė)
Ketverius su puse metų iki vestuvių draugavusių Monikos ir jos sužadėtinio šventė vyko nuostabiu metų laiku – rudenį. „Rugsėjo mėnuo buvo pasirinktas visiškai atsitiktinai. Tiesiog norėjosi auksinių spalvų, bijojom, kad spalis bus per šaltas, o medžiai rudenį būna pasakiškai gražūs. Deja, bet šiluma užsitęsė ilgiau ir mūsų išsvajoti lapai dar net nebuvo pradėję keisti spalvų. Prieš kelis metus teko dalyvauti vestuvėse Mažojoje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, Kaune. Kadangi ji mus sužavėjo paprastumu, abu gyvename per kelis šimtus metrų nuo jos, be didelių apmąstymų, bendru nutarimu pasirinkome šią bažnyčią...“, prisiminimais dalijosi Monika.

Monika, jūsų įvaizdis stulbinantis. Kas viską kūrė? Šukuosena, makiažas, suknelė, veliumas ir t. t.? 

Visuomet sakiau sau, kad niekada neištekėsiu vilkėdama pūstą suknelę ir susikėlusi kuodą. Sakoma, niekada nesakyk niekada. Buvau susikūrusi visiškai kitokią savo, kaip nuotakos, viziją. Pradėjusi ieškoti suknelės, žvalgiausi tik „undinėlės“ formos, bet vos tik pradėjusi matuotis, supratau, kad tokia suknelė ne man. Tuomet susikūriau suknelės idėją ir kreipiausi dėl individualaus siuvimo į „MJ saloną“. Esu labai dėkinga už savo suknelę – ji buvo tobula! O labiausiai man patiko praktiškos kišenės – jose tilpo tikrai daug. Dėl šukuosenos ir makiažo neturėjau labai tikslių pageidavimų, visiškai pasitikėjau tuometinėmis savo kolegėmis – Santa ir Jolanta – iš „Studio No 55“, Kaune. Net nesidariau bandomojo makiažo ar šukuosenos.

Apie kokias vestuves svajojote? Kada pradėjote planuoti? Kaip sekėsi? 

Sausį viešėjome meilės mieste Paryžiuje, ten sutarėme grįžę į namus užregistruoti datą. Toliau visas planavimas vyko visiškai ramiai ir be jokio skubėjimo. Neturėjome aiškios vizijos, dominuojančios spalvos. Viską darėme taip, kaip mums patiko tuo metu. Daugiausiai laiko ir pastangų reikėjo pasiruošimui santuokai bažnyčioje. Aš pati buvau nekrikštyta, taigi, sudėjus krikšto pamokas, krikštynas, sužadėtinių kursus, tai truko ilgiausiai.

Kur sėmėtės idėjų?

Daugiausia idėjų, patarimų ir atsakymų, nuo ko viską pradėti, radau „Facebook“ grupėje. Ten galima rasti atsakymus į beveik visus iškilusius klausimus. Na, o visa kita – „Pinterest“.

Kas planavimo metu labiausiai varė į neviltį ir, priešingai – kas labiausiai patiko? 

Dauguma stebėjosi, kad buvau visiškai rami nuotaka. Viskas vyko pakankamai sklandžiai, mėgavomės planavimu ir beveik nepatyrėme jokio streso. Labai patiko sužadėtinių kursai – dalis paskaitų tikrai buvo naudingos.

Kaip prisidėjo jūsų būsimas vyras? Už kokius darbus jis buvo atsakingas?

Vyras labai prisidėjo prie šventės planavimo. Jis pats ėmėsi iniciatyvos bendraujant su paslaugų teikėjais: vedėjas, fotografai... Visiškai nesispyriojo dėl vaikščiojimo į sužadėtinių kursus, kai tik galėdavo, būtinai dalyvaudavo. Ieškojo idėjų, atvirai išsakydavo sako mintis. Gal todėl planavimas nepasirodė sunkus.

Trumpai papasakokite, kaip viskas vyko tądien? 

Abu nakvojome atskirai – aš pabudau mūsų namuose, o jis pas savo tėvus. Naktį prieš vestuves miegojau visiškai ramiai ir atsikėliau su žadintuvu ne taip ir anksti – 9 val. ryto. Po pusantros valandos jau buvau grožio salone. Atsidavusi į kolegių rankas, praleidau ten beveik porą valandų ir jau buvau pakeliui į namus. Neturėjome išlydėjimo iš namų, kadangi kartu gyvename jau ne vienerius metus, nusprendėme to atsisakyti. Man pasiruošti padėjo tėvai. Ceremonija vyko 14 val. Tėtis mane vedė ir iki altoriaus, kur susitikome su jaunikiu. Ta akimirka, kai jaunikis tave, ateinančią prie altoriaus, pamato pirmą kartą, o tu pamatai jo akyse džiaugsmo ašaras, buvo labai jaudinanti. Ypač įvertinant tai, kad mano jaunikis nėra labai linkęs reikšti savo jausmus.
Ceremonija praėjo sklandžiai, kunigo pamokslas buvo įdomus. Tądien buvome vienintelė pora toje bažnytėlėje, todėl visai neskubėdami susirinkome bažnyčios kieme pasivaišinti šampanu ir priimti nuoširdžių sveikinimų. Užtrukę pora valandų, išvažiavome fotografuotis. Ilgai svarstėme, kuo užimti svečius, kol fotografuosimės. Bet taip ir nenusprendėme. Fotosesija užtruko dvi valandas. Visur važiavome savo automobiliu, visos nuotraukos darytos mieste, todėl ilgai netrukome. 18 val. jau buvome savo pokylio vietoje. Vakarinė dalis mūsų nenuvylė, vedėjas Robertas Jonaitis mums paruošė puikią programą. Namo išsiskirstėme apie 4 val. ryto. Nuo pokylio vietos iki namų, kaip ir iki bažnyčios, vos keli šimtai metrų, taigi namo paržygiavome visai greitai.

Kaip jautėtės kitą dieną? 

Kitą rytą, prabudus, pirmiausia pažiūrėjau į savo ranką – mano bevardis pirštas jau puikavosi vestuviniu žiedu. Jausmas keistas. Atrodo, jautiesi neapsakomai laiminga ir širdis tuoj iššoks iš krutinės, o kartu atsirado ir ramybė.

Kokius nematytus ar mažai matytus sprendimus / idėjas pritaikėte savo vestuvėse? Ką padarėte kitaip nei matėte internete ar artimųjų vestuvėse? 

Atsisakėme daugybės tradicijų. Ne todėl, kad mums jos atrodo atgyvena, o todėl, kad darėme nedideles vestuves. Palikome tik tėvų pasitikimą su duona ir druska, keliaraiščio ir puokštės metimą. Daug ką darėmės patys: papuošimus, vardų korteles, dalį kvietimų.

Kokius pagrindinius darbus rekomenduotumėte būsimiems jaunavedžiams padaryti kuo greičiau? 

Jei pasirinkote meilę vienas kitam prisiekti bažnyčioje, išsiaiškinkite, ko jums reikės, ir pradėkite tai daryti kuo ankščiau. Taip pat nedelskite su vedėjų, fotografų pasirinkimu. Geruosius išgraibsto labai greitai. O svarbiausia – mėgaukitės planavimu. Vestuvės vyks tik vieną ar dvi dienas, o planavimas teikia daug malonumo, jei į jį žiūri atsipalaidavęs!

Kur vykote medaus mėnesio? 

Mūsų medaus mėnuo truko vos penkias dienas. Keliavome į Koso salą, Graikijoje. Skrydį pasirinkome tokį, kuris vyko kitą dieną po vestuvių, sekmadienį, o grįžome jau ketvirtadienį. Kitą savaitgalį po mūsų meilę prisiekė mūsų draugai.
Fotografavo „Paradoksas“ (Aivaras Gadliauskas ir Alma Totorytė).
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2016-09-28 23:39
Vardas
Dramblys yra Ožeškienės g. prie buvusio ISM pastato.
2016-06-30 08:52
Paulius
Kur galima rasti dramblį?:)