Kokio zodiako ženklo atstovės tampa geriausiomis žmonomis? Ar tai tu?


KONFERENCIJA NUOTAKA ANT RIBOS

Šį šeštadienį, vasario 6 d., 16 val., parodoje „Mūsų vestuvės“ Vilniuje, „Radisson Blu“ (Lambda salė), įvyko pirmoji Lietuvoje konferencija apie nuotakos stilių „Nuotaka ant ribos“. Ši konferencija šiemet buvo pagrindinis kasmet organizuojamos parodos „Mūsų vestuvės“ akcentas. Profesionalų komanda sukūrė tris skirtingus nuotakų įvaizdžius – juodos suknelės ir veliumo derinys pavadintas Aurora, nes ji karališkoji, kelnių ir palaidinės komplektas pavadintas Eleonora, nes ji įtakingoji bei netradicinės suknelės modelis vardu Aurora, nes ji tyra kaip krištolas. Šiai konferencijai portalas jaunavedžiams apievestuves.lt subūrė profesionalų komandą – 2015 m. geriausio nuotakos įvaizdžio kūrėjas, plaukų stilistas Mantas Tautvaišas, įvairiuose tarptautiniuose konkursuose pripažinta vizažo specialistė Neringa Čukinienė, floristikos dizaino specialistas Antanas Mažonas, fotomenininkė Svetlana Batura ir garsioji dizainerė Aurelija Beliakaitė. Pirmąkart Lietuvoje konferencijoje bus kalbama apie nuotakos stilių: kaip jis kuriamas, kas jį sudaro ir kokie specialistai ką veikia. Visus projekto dalyvius ir jų veiklą puikiai apibrėžia plaukų stilisto Manto Tautvaišo žodžiai, kad jie yra ne tik savo srities asai, bet ir draugai, bendraminčiai, siekiantys to paties tikslo – sukurti nuotakai įspūdžių kupiną rytą ar visą dieną, kad ji džiaugtųsi savo įvaizdžiu ir pasitikėtų savimi, kad tądien ji būtų karalienė, diva.
Šiuolaikinės nuotakos drąsėja ir didesnį biudžetą skiria įvaizdžiui
Jau daugiau nei dešimtmetį su nuotakomis bendraujanti vyriausioji apievestuves.lt portalo redaktorė Simona Krasauskienė sako, kad nuotakos kasmet vis drąsėja ir nebepasiduoda tendencijoms. Jos ieško savo stiliaus ir profesionalų, kurie tai mokėtų pabrėžti. Dabartinė nuotaka labai protingai dėlioja biudžetą savo įvaizdžiui ir renkasi profesionalus, todėl labai dažnai per vestuves ji atrodo įspūdingai. Daugelis jų vėliau prisipažįsta, kad tai buvo pirmas kartas, bet ne paskutinis, kai ji atidavė savo stilių į profesionalų rankas. Labai dažnai minėtos nuotakos žiūrėdamas į galutinį rezultatą savo vestuvinėse nuotraukose mato save kaip svajonių nuotaką, moterį, deivę. Fotomenininkė Svetlana Batura priduria, kad kiekviena besiruošianti vestuvėms pora turėtų drąsiai ir sąžiningai pažvelgti į save pačius, atsiriboti nuo netinkančių standartų, rėmų ir pabrėži tai, kas labiausiai atspindi jų individualumą, ir tik tuomet jie bus patenkinti viskuo. „Taigi, nuotaka kodiniu pavadinimu „ant ribos“, mano įsitikinimu, turi pasitikėti savimi, jaustis patogiai savo pasirinktame įvaizdyje, nesureikšminti smulkmenų, jausti detalių visumą, būti pasirengusi atsiduoti ir besąlygiškai pasitikėti išsirinktu fotografu ir jo skoniu. Tik tuomet vestuvių nuotraukos atspindės būtent fotografuojamųjų asmeniškumą ir liks visam gyvenimui pačiu gražiausiu ir tikriausiu prisiminimų lobynu“, - sako S. Batura.

Ribiniai nuotakos įvaizdžiai

Juoda suknelė, alternatyvi suknelė ir kelnių komplektas sukurti dizainerės A. Beliakaitės skirti nuotakoms, kurios nebijo būti savimi ir per vestuves nori atrodyti kaip ji pati, o ne mergaitė iš suknelių žurnalo. „Šio projekto iniciatyva leido pateikti tokias nuotakų įvaizdžio vizijas, kai nesivaikoma standartų. Kūrybinis išlaisvinimas pačiam kūrėjui leidžia pateikti įdomiausius sprendimus, kuriuos nuotakos gali laikyti kaip idėjas, gaires savo šventiniam įvaizdžiui. Čia drąsiai sakoma – nustebink, būk tokia, kokia nori būti: moteriška, švelni, kaprizinga ar nugalėtoja revoliucionierė“, – sako drabužius šiam projektui kūrusi dizainerė Aurelija Beliakaitė. 
Diskusijos apie nuotakos makiažą gali būti įvairios, tačiau, anot vizažo virtuozės N. Čukinienės, negalime peržengti elementarios veido morfologijos: „Ji gali būti įžūli, gali būti romantiška, gali būti seksuali ar net infantili. Bet ji tokia, kuri kausto dėmesį. Ar ji bus geidulingai sodriomis lūpomis, ar balintais skruostais, ar metalu žėrinčiom blakstienom, ar net nepriimtinai ryškiais pravedimais – tai asmenybės klausimas. Tobulai dengtu veidu, išraiškingu žvilgsniu, kupina pasitikėjimo, švenčianti meilės triumfą“. 
Kai nuotakai jau padarytas makiažas ir šukuosena, ji vilki savo svajonių drabužius ir avi batelius, paskutiniu akcentu tampa nuotakos puokštė. Jų stilistika kasmet keičiasi ir geidžiamiausiomis gėlėmis tampa vis kitos, tačiau A. Mažonas pabrėžia, kad riba labai plona ir kalbant apie puokštę negalima ignoruoti bendro nuotakos ir visos šventės įvaizdžio, nes tai yra tiesiogiai susiję elementai, kurie turi atsakyti į tą patį klausimą. „Kiekvienos nuotakos puokštė man, visų pirmiausia, yra kūrybos, netradicinio požiūrio išraiška, kai žinodami gilias ir vertingas tradicijas interpretuojame jas naujai, „laužome taisykles“ ir leidžiame sau būti individualiais ir siekiančiais išskirtinumo. Svarbiausia, nepamiršti, kad ne gėlės suteikia prasmę mūsų šventei, o šventė gėlėms, todėl ar tai būtų kaktusas, ar erškėtrožės uogos – tai vis tiek yra nuotakos puokštė“, – sako floristas A. Mažonas.
Kūrybinė komanda:
Modeliai: 
Simona Burbaitė
Laura Arctic
Laura Petkevičiūtė
Tomas Butautas
Fotosesijos nuotraukos – Svetlanos Baturos
Renginio akimirkos užfiksuotos fotografės Jurgitos Lukos ČIA  
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS