ZOOMBOOK ir ApieVestuves.lt ieško kūrybingų porų


KAIP PASIRINKTI VESTUVIŲ DATĄ IR LAIKĄ?

Foto: Irmantas Gėlūnas www.fotogena.lt
Vestuvių datos nustatymas svarbus žingsnis, kurį reikia gerai apgalvoti iškart po sužadėtuvių. Visas vestuvių planavimo procesas netikslingas ir sunkiai įmanomas, kol nepasirinkote vestuvių datos. Tai labai svarbus sprendimas, nuo kurio priklausys visa vestuvių diena.

Kiek užtrunka vestuvių planavimas?

Pamąstykime, kiek Jums reikia laiko suplanuoti vestuves. Jei norite konkrečios vietos, fotografo ar vestuvių vedėjo, Jums reikės dvylikos mėnesių planavimui. Beveik prieš metus reikėtų pradėti ieškoti paslaugų tiekėjų. Tuomet Jūs būsite tikri, kad jie būtent Jūsų vestuvių datą bus laisvi ir galės surengti puikią šventę. 200 valandų – tiek laiko dažniausiai prireikia vestuvių platuotojams surengti vestuves. Jei vestuves planuojate patys, minėtos 200 valandų gali tapti mažiausiai trimis mėnesiais. Taip pat įvertinkite stresą ir nuovargį, patyrimo stoką ir pasirinkimo gausą. Jei svajojate apie nedideles vestuves, be didelio vargo galite jas suplanuoti per keturis–šešis mėnesius.

Kurį mėnesį tuoktis?

Kai sprendžiate, kurį mėnesį tuoktis, pasvarstykite, kuris metų laikas jums yra gražiausias. Apskritai, ar Jums svarbus metų laikas? O gal būtų smagu susituokti per Kalėdas? O gal per Valentino dieną? Kodėl gi ne per Heloviną? Iš patirties galiu pasakyti, kad vestuvių sezonas prasideda balandį ir tęsiasi iki spalio, bet populiariausias laikas vestuvėms yra vasara. Šiuo metų laiku visos vestuvių paslaugos dažnai kainuoja brangiau nei žiemą ar rudenį, tad jei taupote pinigus, bet norite tuoktis vasarą, patarčiau vestues kelti penktadienį. Dauguma paslaugų teikėjų darbo dieną suteiks papildomų nuolaidų. Tačiau iš kitos pusės pagalvokite, ar visi svečiai galės atvykti ir dalyvauti Jūsų šventėje?
Jei norite išvengti nesusipratimų, rinkdamiesi datą pagalvokite, ar ji nesutampa su kitu reikšmingu įvykiu Jūsų giminėje, tokiu kaip pusbrolio universiteto baigimas ar vaiko krikštynos ir pan. Kuo anksčiau informuosite artimuosius apie ketinimą tuoktis, tuo lengviau numatysite galimus įvykius. Įvertinkite orų permainų tikimybę, ypač jei norite tuoktis lauke. Žinoma, niekada negali žinoti, bet rugpjūtį lietaus tikimybė yra žymiai maženė nei liepos pradžioje. Kita vertus, rugpjūtis dažnai pats karščiausias mėnuo ir žliaugiantis prakaitas jaunikio veidu nuotraukose nebus mielas vaizdelis.

Kaip pasirinkti laiką santuokai?

Laikas, kaip ir data, labai svarbus kriterijus planuojant vestuves. Apgalvokite ir suplanuokite kiekvieną vestuvių dienos minutę. Atsikėlus šeštą ryto, šeštą valandą vakaro Jūsų veide atsispindės nuovargis ir vestuvių pobūvis neteiks tiek džiaugsmo, kiek galėtų teikti gerai išsimiegojus. Jei norite visus svečius matyti bažnyčioje santuokos metu, įvertinkite jų galimybes atvykti numatytu laiku. Jei tuoksitės pirmoje dienos pusėje, pamąstykite, kuo užimsite susirinkusius svečius ir ką veiksite iki pobūvio pradžios.
Tinkamai suplanuoti laiką pobūvio metu irgi yra svarbu. Nuo tikslaus scenarijaus labai priklauso renginio kokybė. Paprasčiausia, kai tuo rūpinasi vestuvių planuotojai ir profesionalūs vestuvių vedėjai. Jei vestuves planuojate patys, o renginį veda kažkas iš artimųjų, suderinkite laiką, skirtą svečių sveikinimams, vaišėms, žaidimams, šokiams.
Sakoma, laikas yra pinigai. Pradėkite planuoti vestuves nuo datos ir tikslaus scenarijaus. Tiksliai sudėlioję laiką išvengsite papildomų rūpesčių, sukursite žavų renginį ir sutaupysite pinigų.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
13
Komentarai
2010-11-03 10:42
to rugile
i santuokos rumus eit ner butina, tiesiog veliau per 10 dienu nueisit, nunesit pazyma is baznycios ir iregistruosit santuoka.
2010-03-25 17:55
zvirblelis
tai rek derint, ar laisva baznycia ir pasirinkta sodyba. tada gal bus ir nepervelu-pusmetis:)
2010-03-24 23:38
Edita
pries pusmeti rinktis data nepervelu?
2010-03-24 15:06
santa
labai sunku apsisprest. Sunku issirinkti ta laiminga data:)
2010-03-24 00:57
tapati
manau, straipsnis pades mums apsispresti:)
2010-03-23 15:02
rugile
kaip elgtis tokiu atveju, jeigu nera laisvu vietu santuoku rumuose? baznycia uzsisakem, santuoku rumu negaunam:(
2010-03-19 20:39
to Jurga
tikrai galima ir be vestuviu planuotojos surengti puikias vestuves. Ypac, jei nedirbi ir turi gera skoni bei puikia fantazija:):):)

o straipsnis teisingas tuo, kad kol nera datos - neverta ir planuoti nieko. Pirmiausia i zagsa ar i baznycia uzsirasyti laiko - tada jau visa kita.
2010-03-17 17:33
simona
informatyvu, naudinga, grazu :) aciu straipsnio autorei
2010-03-17 17:24
Jurga
Kaip suprantu, be vestuviu planuotoju tai geriau visai nieko neplanuoti...
2010-03-17 14:01
Vytis
Tikrai, kad aciu:)