A. MAŽONAS APIE NUOTAKOS IR JAUNIKIO RIBAS

Foto: Svetlana Batura
Antanas Mažonas kasdien gyvena ant ribos. Dirbdamas su Floristais ant ribos kuria ne tik dekoro elementus, bet ir nuotakos puokštes, kurios tampa meniniais šedevrais. Ką tik praėjus konferencijai Nuotaka ant ribos su Antanu kalbamės apie nuotakos ir jaunikio ribas vestuvių floristikoje.

1. Kur ta vestuvių floristikos riba? Atsakydamas į klausimą aptark nuotakos puokščių dydžius, koloritą, gėlių rūšis ir formas.

Nepaisant to, kad ribas vestuvių floristikoje galime interpretuoti labai plačiai, tačiau yra keli niuansai, kurie vis tik labai svarbūs ir kartais netgi kritiški. Pirmiausia, reikia nepamiršti, kad nuotakos puokštė negali konkuruoti savo dydžiu, nustelbti nuotakos rūbo ir pačios nuotakos. Nerekomenduoju sekti amerikietiškos mados ir rinktis didžiulės, nepanešamos puokštės. Taip, kai kurie variantai gali būti didesni, triukšmingesni, bet tuomet reikėtų pagalvoti apie tinkamą „konstrukciją“. Profesionalas net ir didesnės apimties puokštę padarys santykinai lengvą, tokią, kuri nenuvargins riešo taip, kad nepakeltumėte šampano taurės. Kalbant apie spalvas ir gėlių rūšis, galima rinktis visiškai neįprastus derinius ir nesukti galvos dėl nusistovėjusių stereotipų. Nepamirškite, kad puokštė, pirmiausia, turi atspindėti Jūsų charakterį ir vestuvių šventės stilistiką. Tiesa, puokštės formą reikėtų įvertinti šiek tiek atidžiau. Smulkutei nuotakai reikėtų vengti „kaskadinės“ puokštės, stambesnio sudėjimo nuotakai mažutės puokštelės, aukštai nuotakai reikėtų apsvarstyti galimybę laikyti svyrančia puokštę arba puokštę su prailgintais kotais arba net girliandomis.

2. Kaip suprasti, kur kiekvienos poros riba? Nuo ko pradėti pokalbį ir kuo baigti, kad suprastum, jog rezultatas bus stulbinantis? Kokius klausimus užduoti? Kuo domiesi? Prašau, pateik lengvą atmintinę, kaip pasiruošti prieš ateinant į susitikimą.

Visų pirmiausia, reikėtų žinoti, kokią temą turi atspindėti dekoras, kokios pageidaujamos spalvos, galbūt netgi konkrečios mėgiamos gėlės. Labai svarbu, kad floristika derėtų suknelės ir pokylio vietos atžvilgiu, todėl reikėtų žinoti bent siluetą, medžiagą ir spalvą. Taip pat ir vietą, kurioje vyks santuoka. Kalbant apie konkretaus užsakymo paruošimą, reikėtų žinoti bent preliminarias apimtis –kiek stalų bus, ar bus puošiama bažnyčia, kiek porų palydoje ir kokios spalvos sukneles vilkės pamergės bei liudininkė. Taip pat floristui vertinga informacija yra planuojama šukuosena, makiažas, papuošalai ir aksesuarai. Kartais pravartu pamatyti dekoro, kurio tikimasi, pavyzdžius, tačiau reikėtų atminti, kad ne visada įmanoma įgyvendinti norus, turint omenyje sezoną, oro sąlygas (pvz. ekstremalius karščius), biudžetą. Toliau jau viskas priklauso nuo jūsų noro priimti floristo mintis, diskutuoti ir derinti galimus dekoro variantus. LABAI svarbu bent preliminariai pagalvoti apie sumą, kurią norite skirti gėlėms. Ji gali net ir labai pasikeisti, tačiau šiek tiek lengviau siūlyti dekoro sprendimus žinant jaunųjų galimybes.

3. Vyrams rinktis gėlės išties keblokas procesas, lyg ir nevyriška ir pan. Bet kaip peržengti ribą ir vyrams drąsiai ateiti ir derinti atlapo puokštes ir kitus reikalus? Kokie būtų tavo patarimai – kaip pasiruošti? Ką reikia žinoti?

Tai tik požiūrio dalykas, šventės metu pagalvoti apie gėles  taip pat vyriška kaip padovanoti gėles savo merginai ar mamai. Tuo labiau, kad ir ruoštis per daug nereikia. Floristui reikia žinoti, koks ir kokios spalvos bus kostiumas, kokia avalynė, o toliau jau derinimas vyksta atsižvelgiant į bendrą vestuvių stilių. Tiesa, tiems, kurie nori išskirtinumo, siūlyčiau pagalvoti apie drąsesnį sprendimą, pvz., gėlės vietoj fantazijos arba atlapo dekoras. Profesionalas darydamas gėlių dekoraciją jaunikiui niekada neužgoš nuotakos, tačiau papildyti bendrą stilių ir suteikti jam charakterio tikrai sugebės. Ir norėtųsi paskatinti jaunikius nebijoti gėlių atlape, nes vis tik identifikuoti jaunikį šventės metu ar nuotraukose dar niekada nebuvo bloga idėja.

4. Vestuvių floristikos ribos 2016 metais – kas bus šio sezono pagrindinis akcentas ir ko vengti nuotakos puokštėse? Dekore?

Jokio konkretaus atsakymo negaliu pateikti. Taip, šiais metais paskelbtos dvi metų spalvos – kvarco rožinė ir dangaus melsvumo, tačiau jeigu kalbame apie „nuotaką ant ribos“,  nemanau kad reikėtų prisirišti prie vienos tendencijos. Keli dalykai, ką galiu rekomenduoti, tai yra individualumas, dėmesys detalėms, originalumas ir drąsa. Na, o mano metų spalvos bus smaragdo žalia, karamelės ir balintos kavos rusvi atspalviai .
Daugiau Antano darbu pamatyti galite ČIA: įspūdingiausios 2015 m. nuotakos puokštės
Galerijoje Svetlanos Baturos nuotraukos. Projektas Nuotaka ant ribos 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS